چقدر چادر سر کردن سخته!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
ینی اگه کسی بخوادازحالاشروع به خوب بودن بکنه دیرنیست؟میتونه؟ینی اکه کسی بخوادچادرسرش بکنه زده نمیشه<اطرافیان قبولش میکنن؟توهین نمیکنن؟دیگه نباید اشتباهی بکنه؟؟؟؟

1-ماهی رو هر وقت از آب بگیری تازس
2-تونستنش به اراده ی فرد و روحیاتش برمیگرده
3- اطرافیان ممکنه یه چیزایی بگن...ولی نباید برات مهم باشه
4- ....

AMMARIYA

عضو جدید
کاربر ممتاز
ینی اگه کسی بخوادازحالاشروع به خوب بودن بکنه دیرنیست؟میتونه؟ینی اکه کسی بخوادچادرسرش بکنه زده نمیشه<اطرافیان قبولش میکنن؟توهین نمیکنن؟دیگه نباید اشتباهی بکنه؟؟؟؟

دوسته من واسه هرکاری هیچ وقت دیر نیست...من نمیگم چادر سرت کن ببین چی دوست داری به حرف مردم چیکار داری...در ضمن کسی که چادر سرش میکنه دلیل نداره همه احساس کنن فرشتس و نباید خطایی ازش سر بزنه..اینم یه مدل پوششه;)

havij139

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما درست میگین ، ولی معمولا خانوم هایی با این پوششهایی که مثال زدید به خاطر اینکه اجباری دارن چادر می پوشند این تغییرات و به خودشون دادند . وگرنه کسی که اعتقاد راسخ به حفظ پوشش خودش داره ( نه تنها چادر ، چون چادر یک سنته ! ) خودش متوجه رفتار و نوع پوشش هست.
در ضمن من فکر میکنم حدود پوشش تو جامعه مشخص شده باشه . گذشتن از اون حد که دیگه تکلیفش معلومه !
ولی بعضی پوشش ها هست که شاید با حجاب اسلامی کاملا مغایرت نداشته باشه ولی خدشه ای هم به جامعه نمی زنه . که اینجاست که بعضی افراد سود جو و منفعت طلب سعی دارن از این قضیه به نفع خودشون استفاده کنن . در صورتی که هر کسی که حجابش کامله و یا هر کار خدا پسندانه ای که انجام میده صرفا در جهت رضایت خداست نه فخر فروختن به بنده ی خدا !
کسی هم که پوششش متناسب با فرهنگ و طرز فکر خودش مناسبه و اونو هماهنگ میکنه با اسلام جای سرزنش نداره . اگه هم اشتباهی میکنه مسئولیت جوابگو بودن به خدارو به گردن گرفته ! ( البته منظورم پوششهای مناسبیه که کاملا نمیشه گفت با حجاب کامل به منظور چادر و ...)
در ضمن هر انسان بالغی میدونه که هر پوششی مناسب هر جایی نیست . ولی بعضی وقتا ادم بازار که میره یا پارک قدم میزنه یه لحظه فکر میکنه اومده تالار واسه جشن عروسی !!!
اینجاست که تر و خشک با هم میسوزند .
بله واضحه.. منم همینو میگم.. میگم کسی که اعتقادی به پوشش چادر ندراه و از روی اجبار خانواده یا غیره داره چادر میپوشه اشکال نداره.. ولی حداقل حرمت چادر رو حفظ کنه... حداقل خدشه ای به افراد چادری نزنه.. حداقل چادر میپوشی ارایش نکن یا استین هات تا ارنج کوتاه نباشه!
با مثالهایی که عرض کردم به نظرم این جور ادما هم به خدا هم به افراد چادریه واقعی و هم به ادمای دب حجاب مدیون هستن

بله.. واقعا قسمت اخرتونو هم قبول دارم..

و اینکه به این دخترای بد حجاب هم گفتم.. که ارزششتون رو با رفتن پیش ادمای بی فرهنگ و یا جاها و مکان هایی که مردش فرهنگشون باهاتون یکی نیستپایین نیارید.. اینطوری میشه که چنتا متلک و تیکه میشنوید.... اونا هم چندسال دیگه فرهنگشون میاد بالا... ولی فعلا درمکان ها و خیابون هایی رفتو امد کنید که پسرهاش بهتون گیر نمیدن :دی

khanommohandes

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها پس من شروع میکنم به پوشیدنش فرداکه میرم یونی سرم کنم خوبه؟؟؟ولی اگه مسخرمم کنن؟,فک کنم دیگه سرم نکنما!!به نظرتون سرم کنم؟

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها پس من شروع میکنم به پوشیدنش فرداکه میرم یونی سرم کنم خوبه؟؟؟ولی اگه مسخرمم کنن؟,فک کنم دیگه سرم نکنما!!به نظرتون سرم کنم؟

به نظرم اگه واقعا به دلته سر کن.......
از همین الانم خودتو آماده کن...چون بعضیا ذاتا فوضولن و دست خودشون نیس!! (مریضن :دی)ممکنه چیزی بگن ..... برا حرفاشون تره هم خورد نکن!! چون زندگی و پوششه خودته...هرجوری به دلته بپوش:smile:

AMMARIYA

عضو جدید
کاربر ممتاز

ادما خودشون با رفتارشون نشون میدن چه برخوردی باهاشون بشه...نباید خودت این اجازرو به کسی بدی...نه فقط تو این مسئله تو هر مورد دیگه ای هم که پیش اومد دوستم..

havij139

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس چرا گفتی نشونه مسلمون بودن کامله؟!!
خدا تو قرآن گفته ما برای شما همسرانی مثه خود شما آفریدیم...ینی اگه آدمه خوبی باشی آدم خوب قسمتت میکنم...همونطور که گفته زنا کار با زناکار...دقیقا نمیدونم معنیش چی بود ولی مفهومش همین بود...
اگه اون مرد زن خوبی گیرش نیومده حتما خودش آدم خوبی نبوده...ااگه به قرآن ایمان داشته باشی پس باید این حرفو قبول داشته باشی...
همیشه بدترینا دنباله بهترینا هستن...
خب مردا هم از خیلی چیزا سو استفاده میکنن واسه زن گرفتن این دلیل نمیشه..

منظورم برعکسش بود:دی...ینی ادم با اعتقاد و با ایمان معمولا چادر سر میکنه...پس اگه اینجور ادمای چادرنما!!! نباشن و با گفته های من متهول(درست نوشتم؟:دی) بشن وتعداشون کمتر بشه میشه دید اون روزی رو که چادر نشانه ی ایمان بیشتر نسبت به بقیه هست

اره قبول دارم.. منم امیدوم به همینه:دی.. البته دنبال دختر چادری و با حجاب هم نیستما:دی
ولیخوب میشناسم بعضی از دوساتامو که واقعا پسریه که با هیچ دختری نبوده.. ولی خوب...
حتما شماه م همچین مثال هایی دید... زیادن... بعد اون مثال درمورد اون پسر و اون دختر هم چیزی از اصل قضیه درمورد تغییر نوع پوشش افراد چادی کم نمیکنه ها:أی

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
ادما خودشون با رفتارشون نشون میدن چه برخوردی باهاشون بشه...نباید خودت این اجازرو به کسی بدی...نه فقط تو این مسئله تو هر مورد دیگه ای هم که پیش اومد دوستم..

موافقم به شدت.......... منم هر موقع کسی تو این مسایل بهم گیر میده ابروهامو بالا میندازم میگم اینطوری راحت ترم!:redface:

havij139

عضو جدید
کاربر ممتاز
من چادری نیستم منم مشکلی ندارم...
ولی من وقتی بعضی از دخترارو تو خیابون میبینم که چادرین خیلی خوشم میاد...بهشون میاد

معلومه که نباید موافق باشی چون واست سخت نیست...هر کسی نظری داره و یه جوری راحته...:D

البته من پسرم
ولی دقیقا حس شمارو دارم
با اینکه دوست ندارم همسرم چادری و یا با حجاب باشه و همین که باطن و رفتارش حجاب و حیا داشته باشه واسم کافبه
ولی یه دختر چادری رو تو خیابون میبینیم واسش احترام زیادی قائلم و اصن روحم شاد میشه:دی
ولی میبیینم که یه دختر چادری استیناش خیلی کوتاهه
یا ارایش کرده ناراحت میشم وفکر میکنم(البته از همون چادری های واقعی هم پرسیدم) که ارزش چادر رو آوردن پایین با این کارشون

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظورم برعکسش بود:دی...ینی ادم با اعتقاد و با ایمان معمولا چادر سر میکنه...پس اگه اینجور ادمای چادرنما!!! نباشن و با گفته های من متهول(درست نوشتم؟:دی) بشن وتعداشون کمتر بشه میشه دید اون روزی رو که چادر نشانه ی ایمان بیشتر نسبت به بقیه هست

اره قبول دارم.. منم امیدوم به همینه:دی.. البته دنبال دختر چادری و با حجاب هم نیستما:دی
ولیخوب میشناسم بعضی از دوساتامو که واقعا پسریه که با هیچ دختری نبوده.. ولی خوب...
حتما شماه م همچین مثال هایی دید... زیادن... بعد اون مثال درمورد اون پسر و اون دختر هم چیزی از اصل قضیه درمورد تغییر نوع پوشش افراد چادی کم نمیکنه ها:أی

نه اشتباه نوشتی...اینجوریه...متحول!:D
ایشالا یه دختر خوب قسمتت بشه....

babakmail

عضو جدید
کاربر ممتاز

من پیشنهاد میکنم..اگه میخوای شروع کنی برا چادر پوشدن ازین مدل جدیدا بپوش هم کلاس داره هم به بعضیا بیشتر میاد نمیدونم شبیه همون چادر عربیه اسم گذاشتن چادر ملی ....هم کلاس داره..هم پوشش کل بدنو میپوشونه.....حرف بچه ها همیشه هست اگه لباس تنگ بگوشی حرف در میارن نپوشیدر میارن...کلن ما ایرانیا استعداد خوبی تو حرف در اوردن داریم...به شخصیت خودت بستگی داره....به دید طنز نیگاه کن...اگه بچه ها پرسیدن بگو پوشدم تست کنم ...چند روزی همین

khanommohandes

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه حالاکه انقده کشاورای خوبی هستین یه سوال دیگه ای هم که هس اینه که من خیلی بابچه های یونی جورم(دختروپسراش)ازاون لحاظ پرسیدم تواکیپمون ضایع نشه..پس شمااینجوری صلاح میدونین؟فقط یکم میترسم توروخدا ازترسمم یکم کم کنین قول میرم فرداحتماسرم کنم!!!!

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته من پسرم
ولی دقیقا حس شمارو دارم
با اینکه دوست ندارم همسرم چادری و یا با حجاب باشه و همین که باطن و رفتارش حجاب و حیا داشته باشه واسم کافبه
ولی یه دختر چادری رو تو خیابون میبینیم واسش احترام زیادی قائلم و اصن روحم شاد میشه:دی
یا ارایش کرده ناراحت میشم وفکر میکنم(البته از همون چادری های واقعی هم پرسیدم) که ارزش چادر رو آوردن پایین با این کارشون

خب اونا هم اونجورین چه میشه کرد...:smile:

khanommohandes

عضو جدید
کاربر ممتاز
من پیشنهاد میکنم..اگه میخوای شروع کنی برا چادر پوشدن ازین مدل جدیدا بپوش هم کلاس داره هم به بعضیا بیشتر میاد نمیدونم شبیه همون چادر عربیه اسم گذاشتن چادر ملی ....هم کلاس داره..هم پوشش کل بدنو میپوشونه.....حرف بچه ها همیشه هست اگه لباس تنگ بگوشی حرف در میارن نپوشیدر میارن...کلن ما ایرانیا استعداد خوبی تو حرف در اوردن داریم...به شخصیت خودت بستگی داره....به دید طنز نیگاه کن...اگه بچه ها پرسیدن بگو پوشدم تست کنم ...چند روزی همین
اره واقعافکرخوبیه,دستت ندرده دوس جون;)

farzan66

عضو جدید

عزیزم چرا باید مسخرت کنن ! خیلی هم زیباست . من خودم چادری نیستم ولی کسایی دیدم که چادری شدند و خیلی به دلم نشستند. این و به عنوان یک سنت در نظر بگیر که به جا اوردی . کسی به خاطر به جا اوردن سنت مسخره نمیشه . :gol:

babakmail

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته من پسرم
ولی دقیقا حس شمارو دارم
اقا من شیفته نطرات شما شدم ...موافخم شدیدا حمیدا....

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز

آره موافقم
مدل چادر من جده یا عبایی(عربی-دانشجویی هم میگن بهش) هست ، خیلی باهاش راحتم - از چادر ساده خیلی راحت تره، یه سرچ کن تو نت ، انواع مدلای چادرو میتونی ببینی :smile:

AMMARIYA

عضو جدید
کاربر ممتاز

ملی نه قشنگ نیست ...اونی که شما میگی بهش میگن عربی دانشجویی جنسشم براقه خوشگله تو سر...این حرفو واسه خودم میزنما به کسی برنخوره ها ولی وقتی خودم چادر ملی سرم میکنم حس میکنم شبیه پنگوئن میشم..:D منظورم فقط خودمم...

khanommohandes

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزم چرا باید مسخرت کنن ! خیلی هم زیباست . من خودم چادری نیستم ولی کسایی دیدم که چادری شدند و خیلی به دلم نشستند. این و به عنوان یک سنت در نظر بگیر که به جا اوردی . کسی به خاطر به جا اوردن سنت مسخره نمیشه . :gol:

ازشماهم ممنونم بچه هرچی پیش میره عزمم بیشترمیشه واراده بیشتری پیدامیکنم خداکنه فرداروزخوبی باشه:D

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
ملی نه قشنگ نیست ...اونی که شما میگی بهش میگن عربی دانشجویی جنسشم براقه خوشگله تو سر...این حرفو واسه خودم میزنما به کسی برنخوره ها ولی وقتی خودم چادر ملی سرم میکنم حس میکنم شبیه پنگوئن میشم..:D منظورم فقط خودمم...

:biggrin:........... چقد روحیات منو تو شبیه همه :دی پنگوئنو خوب اومدی --- عربی دانشجویی هم قشنگه هم راحت:smile:

ایلناز71

عضو جدید
بدم میاد از مردایی که هر غلطی میخوان خودشون میکنن بعد که به زن جماعت میرسه...
برو خودتو درس کن بابا!
تو مواظب چشات باش. همش از بقیه توقع دارن. حاضر نیستن یه قدم خودشون بردارن:|

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
بدم میاد از مردایی که هر غلطی میخوان خودشون میکنن بعد که به زن جماعت میرسه...
برو خودتو درس کن بابا!
تو مواظب چشات باش. همش از بقیه توقع دارن. حاضر نیستن یه قدم خودشون بردارن:|

:surprised:...... عزیزم اعصابه خودتو خورد نکن حالا

معمار اسمان

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
یه سوال؟ تکلیف اونی که دوست داره دیگه چادر نپوشه ولی روش نمیشه جلو جمع چیه؟
:redface:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا