آرشیو شماره (1) سوالات مطرح شده در تالار "سوالات و مشكلات قدرت"

وضعیت
موضوع بسته شده است.

j-h

عضو جدید
ویرایش:

این تاپیک شامل 100 موضوع ادغام شده از سوالات مطروحه در تالار "سوالات و مشكلات قدرت" می باشد. تاپیک هایی که در این موضوع ادغام شده اند غالبا تاپیک هایی هستند که یا به جواب مشخصی نرسیدند و یا به دلیل شرایط مختلف پتانسیل باقی ماندن به عنوان تاپیک را نداشتند. به هر حال اگر دوستان قبل از مطرح کردند سوالات خود این تاپیک ها را مطالعه کنند خالی از لطف نخواهد بود.

با تشکر

به نام خدا با سلام امیدوارم همیشه موفق باشید

یک سوال : آیا امکان دارد برای بنده نرم افزار طراحی موتور خودرو را ایمیل یا معرفی کنید . بنده طرحی را دارم که شاید با آن بتوان موتور الکتریکی را طراحی کرد که فقط با برق تولیدی خود کار کند .منتظر جواب یا ایمیل شما هستم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

ebrahim13552000

عضو جدید
HTS transformer

HTS transformer

سلام
من شدیدا احتیاج به کتاب-مقاله-...........(فارسی یا انگلیسی)در مورد HTS wire &HTS transformers دارم.
اگه کسی در مورد اونها اطلاعاتی داره به من کمک کنه

eng.adp

عضو جدید
درخواست نرم افزار

درخواست نرم افزار

با سلام
من دنبال نرم افزار محاسبات ارت میگردم که چند وقت پیش رو سایت بود.لطفا کمک کنید:que:

zalzalak_amir

عضو جدید
كسي نيست جواب بده

كسي نيست جواب بده

:cool:سلام

استابلايزر چيست چگونه كار ميكند و ...

ممنون

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست من

stabilizer در مواردی به کار میره که ما نیاز به ولتاژ AC ثابت داشته باشیم و هرگونه نوسان و تغییر ولتاژ روی دستگاه های ما تأثیر منفی داشته باشد.

در مورد عملکردش و مدارات داخلی هم می تونید به اینجا مراجعه کنید:
http://en.wikipedia.org/wiki/Voltage_stabilizer

آخرین ویرایش:

rojhan

عضو جدید
نیازمند کمک

نیازمند کمک

سلام من برای پایان نامه ام به مقالاتی در مورد مدیریت مصرف انرژی(برق)وممیزی انرژی و کیفیت برق دارم لطفا کمک کنید:cry:

hossein67

عضو جدید
درخواست مقاله

درخواست مقاله

با سلام خدمت تمامی مهندسان برق
من چند تا مقاله به زبان انگلیسی می خواستم که اگه کسی لطف کنه ممنون میشم (فقط به زبان انگلیسی)

1- رابطه عدم قطعیت انرژی-زمان
energy-time uncertainty

2- زمان در تونل زنی
tunneling time

3- تحول در مکانیک کوانتوم

meuserment and erolution in guantum

فقط یه خورده عجله دارم

با تشکر

asiabadboy

عضو فعال
کاربر ممتاز
قربان ما تا لیسانس بیشتر نخوندیم
ایناییکه گفتی واسیه چه درسیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟//:confused:
خوش باشی;)

shidehsun

عضو جدید
شما مي تونيد به دفاتر مديريت مصرف برق در اداره برق منطقه اي محل زندگي خودتون مراجعه كنيد.

آخرین ویرایش:

hossein67

عضو جدید
برای درس فیزیک الکتریسیته و مغناطیس

کتاب مربوطه هم فیزیک هالیدی

hossein67

عضو جدید
اگه میشه یه جای دیگه رو معرفی کنید من چیزی تو این سایت پیدا نکردم

zalzalak_amir

عضو جدید
برنامه نویسی

برنامه نویسی

کسی میتو نه برنامهی محاسبه ی ترانس یا موتور را با زبان c++ بنویسد>

با تشکر amir bastarkhaky:cry:

majiddastjani

عضو جدید
یک سوال : آیا امکان دارد برای بنده نرم افزار طراحی موتور خودرو را ایمیل یا معرفی کنید . بنده طرحی را دارم که شاید با آن بتوان موتور الکتریکی را طراحی کرد که فقط با برق تولیدی خود کار کند .منتظر جواب یا ایمیل شما هستم
سلام.اینجانب در این زمینه تحققیق کرده ام.کوپل کردن موتور و مولد.طبق قانون پایستگی چنین امری محال است.

parhizi

عضو جدید
نرم افزار انتخاب کابل

نرم افزار انتخاب کابل

من احتیاج به یک نرم افزار جهت محاسبات و انتخاب سایز کابلهای قدرت دارم . لطفا کمک کنید:gol:

roshab2002

عضو جدید
درخواست راهنمایی

درخواست راهنمایی

سلام دوستان. من دنبال یه سری مطلب درباره "عایق ترانس" میگردم.
اگه کسی کتاب یا مقاله ای سراغ داره لطفا منو راهنمایی کنه.
با تشکر، خیلی مخلصیم.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

hos374

عضو جدید
pls_cadd

pls_cadd

سلام دوستان من نيارمند نرم افزار طرحي خط انتقال هستم.با تشكر

elec2008

عضو جدید
نیروگاه

نیروگاه

کسی میتونه لطفا این مساله رو به طور کانل واسه من حل کنه بی زحمت؟:cry:

در نیروگاه بازیابی بخار شرایط ورودی عبارت است از : 60 وات و 500 درجه ی سانتی گراد.
شرایط بخار خروجی : 0.04 بار و با ضریب خشکی 0.9
تعداد 4 گرمکن آب تغذیه از نوع تماس مستقیم به ترتیبی قرار می گیرند که عملکرد اپتیموم را بدهند. با استفاده از جدول بخار و دیاگرام آنتالپی - آنتروپی ، فشار را در هر گرمکن آب تغذیه تعیین نمایید. فرضیاتی را که به عمل می آورید ذکر نموده و خط انبساط توربین در دیاگرام h-s را یک خط مستقیم در نظر بگیرید. نرخ حرارتی و بازده را محاسبه کنید و با سیکل بدون گرمایش آب تغذیه مقایسه کنید. شرایط ورودی بخار ورودی به توربین را برای دو سیکل یکسان بگیرید.
نشان دهید کار داده شده به هر پمپ در مقایسه با افزایش آنتالپی آب تغذیه در هر گرمکن قابل صرف لظر کردن استو نیز دبی جرمی بخار را در مورد هر گرمکن تعیین نمایید. کار انبساطی در توربین را محاسبه کرده و از این طریق یک بار دیگر بازده را به دست آورید. مصرف ویژه ی بخار در مورد سیکل با گرمایش و سیکل بدون گرمایش آب تغذیه را محاسبه کنید.

همین!!! :confused: مرسی!

master-lahij

عضو جدید

گرامی!

اگر از آن واژه ی "فقط" در این نوشته پرهیز کنید بهتر می شود
سهل است که تا گردنده های بدون اصطکاک طراحی نشوند این کار امکان پذیر نخواهد بود . تازه در صورت وجود چنین یاتاقان های بدون اصطکاکی نیاز به انرژی اولیه برای حرکت است .

یاتاقان بدون اصطکاک هم چیزی مثل صفر مطلق و هادی بدون مقاومت الکتریکی ست . فعلا باید فراموششان کرد .

gasem

عضو جدید
گشتاور سنج

گشتاور سنج

سنسورهای که میتونن گشتار یک محور رو اندازه گیری کنن طرز کارشون چه طوری ؟
ممنون میشم :)

omid_power

عضو جدید
انواع خطوط انتقال

انواع خطوط انتقال

سلام.کسی مقاله کاملی از انواع خطوط انتقال داره.ممنون میشم.:que:

sarandi.h.177

عضو جدید
dcs

dcs

سلام به همه دوستان
در موردكاربرد dcs در پست هر مقاله اي داريد مرحمت بفرمائيد اگه ممكنه فارسي باشه خيلي ممنون. اگه ممكنه عجله دارم :)

mehdi ghane

عضو جدید
فشار قوی

فشار قوی

با سلام خدمت دوستان عزیز یک شرکت ثبت کردم که دنبال گرفتن یه نمایندگی قطعات فشار قوی و سیستمهای روشنایی هستم لطفا کمکم کنید

با تشکر

rashidishahram

مشاور صنعت برق
باید سرچ کرده و شرکتهای سازنده تجهیزات مورد نظرت رو پیدا کرده و باهاشون مکاتبه کنی ولی برای جواب گرفتن سریع اگر درخواست خریدی براشون بفرستی بهتره. لازم به ذکر است مه بیشتر با شرکتهایی مکاتبه کن که با تحریم مشکلی ندارن.

omidvar

عضو جدید
در خواست مدار درایور برای ایتورتر 10 کیلو ولت آمپر

در خواست مدار درایور برای ایتورتر 10 کیلو ولت آمپر

با سلام عزیزان من برای پروژه خودم به مدار درایور و حفاظت در برابر اتصال کوتاه و جریان زیاد برای یک اینورتر سه فاز 10 کیلو ولت آمپر نیاز دارم و مشکل هزینه ای ندارم ( پروژه متعلق به دانشگاه خرج با دانشگاه ) پس هر طور که میدونید به من کمک کنید حتی مشخصات مدار آماده تا مدار های ساخت دست فرقی نداره با تشکر

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا