بررسی آزمون ارشد معماری 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

arch 1 teh

عضو جدید
اعتراض به سوال 115
عکس مورد نظرسوال115 مربوط به چهار قطعه پایه ستونهایی که به صورت مجسمه‎های شیر و انسان در چهار گوشة استخر کاخ چهلستون است میباشد.
لازم بذکر است که در 4گزینه اعلام شده از سوی سازمان سنجش3مورد به سرستون اشاره شده است و از آنجایی که این مجسمه پایه ستون میباشد 3گزینه سرستون اشتباه میباشد و مجسمه فواره هایی که هم اکنون در کنار حوض کاخ چهلستون موجود است جواب صحیح میباشد.
و از آنجایی که سازمان سنجش گزینه سرستون عمارت سرپوشیده را صحیح اعلام کرده است لازم بذکر است که درگذشته این مجسمه فواره ها بعنوان پایه ستون در این کاخ مورد استفاده قرار میگرفته ایند نه سرستون لاجرم این گزینه نمیتواند صحیح باشد و تصویر ارائه شده از سوی سازمان سنجش مربوط به مکان فعلی فواره در کنار استخر چهلستون میباشد.
باغهای ایرانی پیرنیا صفحه 48 که اشاره به پایه ستون بودن دارد
موافقم باهات بعید میدونم کسی در ست جواب داده باشه.....

naser1990

عضو جدید
عزیز جان میشه بگید کدوم صفحش؟؟
منم از کتاب نعیما دارم منبع میزارم نه مقاله بدون شک از کتاب سوال طرح میکنن نه مقاله درضمن مقاله دکتر شاهچراغی هم هستا
یجور میگید انگار آیه نازل شده من 2تا منبع گذاشتم چرا باید حرف شما رو قبول کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

[FONT=&quot]دوست عزیز هر استادی که سوال ها رو طرح میکنه در درجه اول منبعش کتاب یا جزوه خودشه وملاک برای اون جزوه یا کتاب اساتید دیگه نیستش به همین خاطر تغیرجواب [/FONT][FONT=&quot]تقریبا [/FONT][FONT=&quot]غیر ممکن ..[/FONT]

TUliP

عضو جدید
منم از کتاب نعیما دارم منبع میزارم نه مقاله بدون شک از کتاب سوال طرح میکنن نه مقاله درضمن مقاله دکتر شاهچراغی هم هستا
یجور میگید انگار آیه نازل شده من 2تا منبع گذاشتم چرا باید حرف شما رو قبول کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شما مجبور نیستین قبول کنین:smile:

من این تستو قبل از کنکور هم زده بودم و تو جواب تشریحی به مقاله های دکتر منصوری اشاره شده بود...

من گرایش اصلی که براش خوندم منظر بود...همه ی کتابایی که شما بهشون استناد کردی..منم میدونم چی گفتن.

ولی شما اعتراضتو بده که خیالت راحت باشه :smile:

erisss

عضو جدید
دوست خوبم متاسفانه اون .... كه سوال طرح ميكنه بايد ديد كدوم مقاله جلوش بوده موقع طرح سوال كه اين موضوع جوابارو عوض ميكنه ... در ضمن متدين مگه كتاب داره؟ولي هر سال كلي سوال از جزوش مياد... سختي كنكور معماريم همينه كه منابعش خيلي وسيع و بعضي اوقات در ضديت با همن

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
عزیزم نمی خوام فکر کنید دیگه کارم درسته اما از خط کشیدن بدم میاد ولی خطم خوبه چون به دلایلی من همزمان تو این چند ماه کلاس اسکیس رفتم و اونجا استادمون ازم تعریف کرد فقط گفت باید رو ایده و پلان و کانسپت و ....کار کنم چون دیگه وقت نشد تو این زمینه با ما کار کنه...واسه همین میخوام سریع برم تو خط اقلیم و طرح و ارائه و زمان یندی برای ارائه سر کنکور;)

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز
من این تستو قبل از کنکور هم زده بودم و تو جواب تشریحی به مقاله های دکتر منصوری اشاره شده بود...

آخه دقیقا آزمون آزمایشی همین سنجش، آخرین مرحلش، مشابه این سوال اومده بود و تو جواب تشریحی بطور واضح گفته تنوع رنگی از ویژگیهای باغ ایرانیه. جالبه دقیقا هم اشاره کرده تنوع رنگ، نگفته بود تنوع گیاه یا تنوع خالی، همین تنوع رنگ بطور خاص. من خیلی کم وقت گذاشتم برای منظر، برام هم نمرش مهم نیست زیاد، ولی بیشترین غلطا تو منظر بود. دست کم 3 تا سوالش مشکل داره. اینم به خاطر بی صاحاب بودنشه، هر استادی 2 تا سوال میده از جزوه خودش. اونم درسی که تو کارشناسی اصلا وجود نداشته. جو مسخره ای درست کردن براش.

TUliP

عضو جدید
آخه دقیقا آزمون آزمایشی همین سنجش، آخرین مرحلش، مشابه این سوال اومده بود و تو جواب تشریحی بطور واضح گفته تنوع رنگی از ویژگیهای باغ ایرانیه. جالبه دقیقا هم اشاره کرده تنوع رنگ، نگفته بود تنوع گیاه یا تنوع خالی، همین تنوع رنگ بطور خاص. من خیلی کم وقت گذاشتم برای منظر، برام هم نمرش مهم نیست زیاد، ولی بیشترین غلطا تو منظر بود. دست کم 3 تا سوالش مشکل داره. اینم به خاطر بی صاحاب بودنشه، هر استادی 2 تا سوال میده از جزوه خودش. اونم درسی که تو کارشناسی اصلا وجود نداشته. جو مسخره ای درست کردن براش.

ببینید من میدونم این تست شاید عجیب باشه...ولی بین این گزینه ها این درست تره...ولی میگم همه حق اعتراضو دارن ;)

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببینید من میدونم این تست شاید عجیب باشه...ولی بین این گزینه ها این درست تره...ولی میگم همه حق اعتراضو دارن ;)
خب شما هم منبع دقیق بگیر نیم ساعته جزوه منصوری رو باز مرور کردم بنظر نمیاد ایشون هم گفته باشن گه تنوع رنگی بالا نداریم.

من حتی این سوال که معماری ایران و ژاپن در کدام مورد باهم تناقض دارند هم یادمه که در توضیحاتش این مطلب رو دیدم

چند خطه با خط سبز مشخص کردم لطف کنید بخونید
اینم منبع از دکتر منصوری که رنک سبز و زرد و خاکستری و گلها و گلهای نارنج اشاره دارند ایشون که از تزئینات 4فصل صراحتاً نام بردند
اینا همشون تنوع رنگی نیست؟؟؟

پیوست ها

• page1 (16).jpg
    page1 (16).jpg
    38.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • page1 (37).jpg
    0 بایت · بازدیدها: 0

arch 1 teh

عضو جدید
کسی میتونه سوال 101 رو به من توضیح بده چرا "ج" جواب شده؟ من فکر میکردم الف باشه.
مشاهده پیوست 137640
با توجه به زاویه قرار گرفتن نرده بان میشه اینو تحلیل کرد
با توجه به زاویه قرار گیری گزینه ب و د حذف میشن
با توجه به اولین نرده نرده بان میشه گفت که گزینه ج مایل تر از گزینه الف هست و گزینه صحیح ج میباشد

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
با توجه به زاویه قرار گرفتن نرده بان میشه اینو تحلیل کرد
با توجه به زاویه قرار گیری گزینه ب و د حذف میشن
با توجه به اولین نرده نرده بان میشه گفت که گزینه ج مایل تر از گزینه الف هست و گزینه صحیح ج میباشد

من با اجازتون خط کش برده بودم سر جلسه!!!! و فقط گزینه الف درست بود و همه نقاطش به یک گریز میرفت!

sallarmelli

عضو جدید
دوستان دیگه کم کم بریم سراغ اسکیس من از 5 شنبه شروع می کنم به خط کشیدن به شرطی این برنامه خونه تکونی خونه ما دست و کمری برای ما بذاره

خدایش من که دیر با این انجمن آشنا شدم و ولی سعی می کنم توی اسکیس مشارکت داشته باشم هر چند توی اسکیس هم باید اول به خدا و بعد به داشته های خودم اتکا کنم اینجا نه استادی هست نه کلاس ملاسی همانند تئوری............. پس من رفتم توی فاز برنامه ریزی

راستی کسی از کتاب اسکیس خوب و فیلم آموزشی خوبی برای شروع سراغ داره؟؟؟ با این خونه تکونی که من می کنم دست ضعیفی که داشتم پاک چلاق می شه یا از بس که این موس رو تکون می دیم در خطر سندروم تونل کاراپاله
یه چیز خنده دار کسی تمرین بدنی برای اسکیس انجام می ده؟؟؟

آخرین ویرایش:

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز

من همین 3تا سوال رو که یکیش فوارست یکیش بادشکن یکیشم اینه رو آگاهانه زدم الان چه کنم ؟؟؟؟؟ واسه 3تاش هم کلی مدرک هست با فواره که عکس دارم تو چهل ستون ببادشکنه صفحه 160 غزاله پاراگرف سوم اینم که 48 نعیما
همین 3تا سوال منظر منو میکنه 58 دو درصد میانگینمو اظافه میکنه رتبمو تو منظر چقدر میاره بالا
من عاشق منظرم همه کتابارو جزوه هارو کامل خوندم هیچوقت زیر 50نمیزدم الان زدم 38 چه کنم خدااااااا:cry:

galeya

عضو جدید
سلام دوستان
شبتون بخیر
حالا که تب درصد و نظرخواهی کمی خوابیده، یه نظری به درصدای من میکنید؟
نمیدونم اگر واقع بینانه پیش بینی کنم امیدی هست؟فکر میکنید رتبم چه حدودی میشه؟
متاسفانه دست به اسکیسم هم خوب نیست...

ati88

عضو جدید
دوستان دیگه کم کم بریم سراغ اسکیس من از 5 شنبه شروع می کنم به خط کشیدن به شرطی این برنامه خونه تکونی خونه ما دست و کمری برای ما بذاره

خدایش من که دیر با این انجمن آشنا شدم و ولی سعی می کنم توی اسکیس مشارکت داشته باشم هر چند توی اسکیس هم باید اول به خدا و بعد به داشته های خودم اتکا کنم اینجا نه استادی هست نه کلاس ملاسی همانند تئوری............. پس من رفتم توی فاز برنامه ریزی

راستی کسی از کتاب اسکیس خوب و فیلم آموزشی خوبی برای شروع سراغ داره؟؟؟ با این خونه تکونی که من می کنم دست ضعیفی که داشتم پاک چلاق می شه یا از بس که این موس رو تکون می دیم در خطر سندروم تونل کاراپاله
یه چیز خنده دار کسی تمرین بدنی برای اسکیس انجام می ده؟؟؟
من شنیدم تنیس برای اسکیس خیلی خوبه چون دست ها و کتف ها رو خیلی تقویت می کنه و نشاط آور هم هست
شنا سوئدی هم خوبه به نظرم

shargi

عضو جدید
سلام خدمت دوستان این چند روز سرم بد جور شلوغ بود الان رسیدم درصدامو حساب کنم
زبان 60
فن 63
تاریخ 50
درک 36 ( بد جور خراب کردم)
منظر 26
نظرتون چیه ؟
تقریبا رتبم چند میشه ؟

آخرین ویرایش:

Arch68

عضو جدید
درصد های امسال
زبان 31
فن 33
تاریخ سفید
درک 13
منظر 28

درصد های سال قبل برای مقایسه :
زبان 18.89
فن 28.89
تاریخ سفید
درک 28.33
منظر 13.33
رتبه 3429

ati88

عضو جدید
زبان 60
فن 63
تاریخ 50
منظر 26
نظرتون چیه ؟
تقریبا رتبم چند میشه ؟
خیلی خوبه،میانگین درصد هات 49 هستش
با توجه به میانگین های پارسال دو رقمی می شی :)))))))))))))

sallarmelli

عضو جدید
زبان 60
فن 63
تاریخ 50
منظر 26
نظرتون چیه ؟
تقریبا رتبم چند میشه ؟

تبریک می گم رتبه خوبی میارین ولی هر سال این درک بگیر نگیر داره معدلت چنده؟

pedram8755

عضو جدید
زبان 60
فن 63
تاریخ 50
منظر 26
نظرتون چیه ؟
تقریبا رتبم چند میشه ؟

مهندس گقته بودی زبان 50 زدی که:cool:با این میانگین درصد زیر50 میشی

elahe_architect

عضو جدید

ولی من مطمئنم توی یه جزوه ای خوندم که تنوع رنگی نداریم..پیداش کنم میذارم اینجا

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
منم احساس می کنم که جایی خونده بودم آخه تا اولین گزینه رو دیدم با قطعیت جواب دادم...:redface:
البنه همه سئوالها رو اینجوری ج دادم اگه تا آخر میخوندم اینقدر گند نمی زدم
ولی من مطمئنم توی یه جزوه ای خوندم که تنوع رنگی نداریم..پیداش کنم میذارم اینجا

arcdoc

اخراجی موقت
سلام دوستان
شبتون بخیر
حالا که تب درصد و نظرخواهی کمی خوابیده، یه نظری به درصدای من میکنید؟
نمیدونم اگر واقع بینانه پیش بینی کنم امیدی هست؟فکر میکنید رتبم چه حدودی میشه؟
متاسفانه دست به اسکیسم هم خوب نیست...
منظر کار کن.....

arcdoc

اخراجی موقت
ممنون که بالاخره یکی مارو دید....
یعنی نمیتونم به معماری معماری امیدوار باشم؟ منظر آوردن سخت تر نیست؟
با 28 درصد منظر رتبه خوبی تو منظر نمیارم، میارم؟
اسکیس منظر راحت تره....نظر من اینه که رتبه ی منظرت از معماریت بالاتر میشه...و اونجا رقابت کمتره...و تعدا کسایی که برا منظر وقت میزارن نسبت به معماری کمتره.....
معماری اسکیس 60 65 میخوای...

galeya

عضو جدید
اسکیس منظر راحت تره....نظر من اینه که رتبه ی منظرت از معماریت بالاتر میشه...و اونجا رقابت کمتره...و تعدا کسایی که برا منظر وقت میزارن نسبت به معماری کمتره.....
معماری اسکیس 60 65 میخوای...

آخه متاسفانه ظرفیت منظر خیلی کمه وگرنه من منظر خیلی دوست دارم....

وضعیت
موضوع بسته شده است.