[دکتری] مشاوره آزمون دکترای معماری

mahshid shz

عضو جدید
با عرض سلام خدمت تمامي دوستان گرامي و سپاس از تمامي مطالب خوبتون در اين تاپيك
مي خواستم بپرسم كه آيا ترجمه مقالات خارجي و چاپ آن در يك نشريه و يا تحليل يك بناي خارجي و كلا نوشتن مطالب مختلف در يك نشريه هم براي آزمون دكتري امتياز دارد و يا فقط بايد مقاله داشت؟

نمره مقاله کاملاً بستگی به درجه نشریه(علمی-پژوهشی، ترویجی و...) دارد، اما بصورت عمومی ترجمه، نمره و اعتبار کمتری نسبت به تالیف دارد. در مورد معرفی بنا، باید تحلیل کامل و جامع صورت بپذیرد، یعنی از فرم ظاهری صحبت نشود بلکه به مبانی نظری و دیدگاه ها و نحوه طراحی بنا پرداخته شود. به عبارتی، چیزی بر دانش طراحی داخلی بیافزاید.

royafshp

عضو جدید
دوست عزیزی که می خواستی بدونی سوالای سالای پیش آزمون دکتری نیمه متمرکزو کجا می شه پیدا کرد: سوالاش هست ولی پولیه، 2000 تومن باید آنلاین پرداخت کنید، اینم سایتش:
http://www.sanjesh3.com/

TUliP

عضو جدید
سلام دوستان

من چند تا سوال داشتم که فکر میکنم اینجا باید بپرسم...

راستش من دانشجوی کارشناسی هستم که تازه ارشد امتحان دادم...من توی دوره ی کارشناسی ۷ تا مقاله دادم که ۶ تاش علمی - پژوهشی خارجی و یکیش داخلی بوده...عضو باشگاه پژوهشگران دانشگاه ازاد هم هستم...برای کنکور ارشد که اینا به دردم نخورد...به نظر شما برای مصاحبه ی دکتری میتونم روشون حساب کنم؟؟؟

mahshid shz

عضو جدید
سلام دوستان

من چند تا سوال داشتم که فکر میکنم اینجا باید بپرسم...

راستش من دانشجوی کارشناسی هستم که تازه ارشد امتحان دادم...من توی دوره ی کارشناسی ۷ تا مقاله دادم که ۶ تاش علمی - پژوهشی خارجی و یکیش داخلی بوده...عضو باشگاه پژوهشگران دانشگاه ازاد هم هستم...برای کنکور ارشد که اینا به دردم نخورد...به نظر شما برای مصاحبه ی دکتری میتونم روشون حساب کنم؟؟؟

برای مصاحبه دکتری میتونی روشون حساب کنی، اما باز برمیگرده به اینکه نفر چندم نویسندگان هستی، درجه و رتبه علمی مجله در زمان چاپ مقاله چقدر بوده و ... . به تاپیک های قبلی و موارد خواسته شده در مصاحبه مراجعه کن، توضیح کافی داده شده.
موفق باشی

samira7219

عضو جدید
بچه هاچرا هرسال فقط چند نفر رو واسه دکترای معماری قبول میکنن تا پارسال که 60نفر بود یعنی همین تعداد میمونه یاهرسال بیشتر میشه ؟

yasi84

عضو جدید
سلام دوستان
من تازه مي خوام شروع كنم واسه خوندن تا حالا فرصت نكردم!!!
تواين مدت كم چي بخونم بهتره؟؟البته تاريخ معماريم خوبه... تو ارشد 80 به بالا زدم ولي زبانم داغونه....
يادمه پارسال يه سوال راجع به بتن تونل داده بودن!!!!!اين سوالا چه ربطي به دكتري داره نمي دونم!

mahshid shz

عضو جدید
بچه هاچرا هرسال فقط چند نفر رو واسه دکترای معماری قبول میکنن تا پارسال که 60نفر بود یعنی همین تعداد میمونه یاهرسال بیشتر میشه ؟

پذیرش دانشجوی دکتری نیاز به شرایط خاصی از طرف دانشگاه داره، ساپورت مالی و علمی برای دانشگاه هزینه زیادی داره.
معمولاً نمی تونن ظرفیت رو غیرعادی زیاد کنن، نهایتاً تا 10 نفر بین دانشگاههای مختلف ظرفیت بیشتر شود.

mahshid shz

عضو جدید
سلام دوستان
من تازه مي خوام شروع كنم واسه خوندن تا حالا فرصت نكردم!!!
تواين مدت كم چي بخونم بهتره؟؟البته تاريخ معماريم خوبه... تو ارشد 80 به بالا زدم ولي زبانم داغونه....
يادمه پارسال يه سوال راجع به بتن تونل داده بودن!!!!!اين سوالا چه ربطي به دكتري داره نمي دونم!

کتاب های مهندس نقره کار(چاپ نشر پیام نور) رو مطالعه کنید.
زبان رو هم تقویت کنید.

mahshid shz

عضو جدید
دوستان نحوه امتحان دکترای دانشگاه آزاد چطوریه؟؟ اسکیس و امتحان یه روز برگذار میشه؟؟؟؟؟؟؟

امتحان تا پارسال پیش در 2 روز برگزار می شد، اما امسال یک روزه برگزار شد.
شبیه به امتحان ارشد آزاد، صبح مباحث تئوری و بعدازظهر اسکیس

ailinta

عضو جدید
امتحان تا پارسال پیش در 2 روز برگزار می شد، اما امسال یک روزه برگزار شد. شبیه به امتحان ارشد آزاد، صبح مباحث تئوری و بعدازظهر اسکیس
امسال؟؟؟؟؟؟ آزمون دکترای دانشگاه آزاد مگه 3-4 اسفند نیست؟؟!!!

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان من الان ارشد می‌خونم و ترم اول هم هستم هر استادی میاد یه کتاب معرفی‌ میکنه که مولفش خودشه... من تجربه که از لیسانس دارم اینکه به جای کتاب‌های متفرقه وقتم و بذارم منابع آزمون سراسری مقطع بالاترو بخونم خیلی‌ بهتره..الان می‌خوام واسه هر واحد کتاب تطبیقی منبع سراسریو پیدا کنم...اگه امکانش هست کمکم می‌کنین؟ ممنون میشم
واحدای این ترمم اینا هست :

حکمت هنر اسلامی
نظریه ها و روشهای طراحی

طرح معماری ۱

سیر اندیشهای معماری
روش تحقیق

آخرین ویرایش:

arezooo82

عضو جدید
دوستان عزیز میشه بگید دوره تحصیل دکترا چند ساله؟من دانشجوی ترم اول ارشد معماری دانشگاه آزاد هستم.میخوام از همین الان شروع کنم واسه دکترا اقدام کنم.ولی سر در گمم!!نمیدونم چیکار کنم..زبانم در حد متوسطه و دو ساله کلاس میرم..وضع مالی عالی هم ندارم.متوسطه وضعیت مالیم..معدل کارشناسیم 16.60 شده..میشه راهنماییم کنید کدوم دانشگاه واسم خوبه و پذیرشش برام راحت تره؟

mahshid shz

عضو جدید
دوستان عزیز میشه بگید دوره تحصیل دکترا چند ساله؟من دانشجوی ترم اول ارشد معماری دانشگاه آزاد هستم.میخوام از همین الان شروع کنم واسه دکترا اقدام کنم.ولی سر در گمم!!نمیدونم چیکار کنم..زبانم در حد متوسطه و دو ساله کلاس میرم..وضع مالی عالی هم ندارم.متوسطه وضعیت مالیم..معدل کارشناسیم 16.60 شده..میشه راهنماییم کنید کدوم دانشگاه واسم خوبه و پذیرشش برام راحت تره؟

اول بگو هدفت از خوندن دکتری چی هست؟

mahshid shz

عضو جدید
سلام دوستان من الان ارشد می‌خونم و ترم اول هم هستم هر استادی میاد یه کتاب معرفی‌ میکنه که مولفش خودشه... من تجربه که از لیسانس دارم اینکه به جای کتاب‌های متفرقه وقتم و بذارم منابع آزمون سراسری مقطع بالاترو بخونم خیلی‌ بهتره..الان می‌خوام واسه هر واحد کتاب تطبیقی منبع سراسریو پیدا کنم...اگه امکانش هست کمکم می‌کنین؟ ممنون میشم
واحدای این ترمم اینا هست :

حکمت هنر اسلامی
نظریه ها و روشهای طراحی

طرح معماری ۱

سیر اندیشهای معماری
روش تحقیق

به نظر من دوره ارشد رو به خوندن برای دکتری صرف نکنید، اول از خود اساتید و کلامشون بهره ببرید و بعد هدفتون رو از ادامه تحصیل مشخص کنید.
ضمناً منبع خاصی برای دروس ارشد معرفی نمیشن و امتحان دکتری از عناوبن کلی تر هست.
موقق باشید

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من دوره ارشد رو به خوندن برای دکتری صرف نکنید، اول از خود اساتید و کلامشون بهره ببرید و بعد هدفتون رو از ادامه تحصیل مشخص کنید.
ضمناً منبع خاصی برای دروس ارشد معرفی نمیشن و امتحان دکتری از عناوبن کلی تر هست.
موقق باشید
مرسی‌ مهشید جان که همیشه لطف میکنی‌ جواب میدی این تاپیکو واقعا فقط امیدم به شما بود بیای جواب بدی....من الان گشتم مثلا نقره کارو پیدا کردم که معمولا همه میخونن واسه دکترا در زمینهٔ اسلامو اینا... اینجوری می‌خوام آخه من رتبم تو سراسری ۳۱۵ بود ولی‌ الان علوم تحقیقات می‌خونم حالا می‌خوام تو دکترا جبران کنم....که درسیی که خوندم حداقل هدر نداره یه جا به نتیجه برسه.

mahshid shz

عضو جدید
مرسی‌ مهشید جان که همیشه لطف میکنی‌ جواب میدی این تاپیکو واقعا فقط امیدم به شما بود بیای جواب بدی....من الان گشتم مثلا نقره کارو پیدا کردم که معمولا همه میخونن واسه دکترا در زمینهٔ اسلامو اینا... اینجوری می‌خوام آخه من رتبم تو سراسری ۳۱۵ بود ولی‌ الان علوم تحقیقات می‌خونم حالا می‌خوام تو دکترا جبران کنم....که درسیی که خوندم حداقل هدر نداره یه جا به نتیجه برسه.

خواهش میکنم الهه جان. نقره کار رو شروع کن، زبانت رو هم خیلی تقویت کن، استعداد تحصیلی هم همچنین، ولی باید صبر کرد و امتحان امسال رو دید.
ضمناً واقعاً هدفت رو از خوندن دکتری مشخص کن.
به نظر من با اساتید خوب علوم و تحقیقات صحبت کن و مشاوره بگیر، بخصوص که بین اساتید مصاحبه کننده دکتری هم باشن.

ailinta

عضو جدید
منظور از امسال و پارسال، سال ورود به مقطع هست، وگرنه امتحان اسفندماه برگزار میشه.

ممنون که جواب میدین.:gol::gol:
میشه یه کم در مورد اسکیس دکترای آزاد راهنماییم کنین؟ میز نقشه کشی میدن یا باید شاسی ببریم؟ کاغذاشون A3 یا A2؟ خودشون کاغذ میدن دیگه؟؟؟ زمان امتحان تئوری چند ساعت بود؟ یعنی میخوام بدونم فرصت می‌کنم برگردم خونه و وسایلای اسکیسمو بردارم یا صبح همشون رو ببرم سر جلسه؟؟؟ :confused::confused:

mahshid shz

عضو جدید
میشه یه کم در مورد اسکیس دکترای آزاد راهنماییم کنین؟ میز نقشه کشی میدن یا باید شاسی ببریم؟ کاغذاشون A3 یا A2؟ خودشون کاغذ میدن دیگه؟؟؟ زمان امتحان تئوری چند ساعت بود؟ یعنی میخوام بدونم فرصت می‌کنم برگردم خونه و وسایلای اسکیسمو بردارم یا صبح همشون رو ببرم سر جلسه؟؟؟ :confused::confused:

خواهش مبکنم. اطلاعات من مربوط به امتحان اسفندماه پارسال هست:
صندلی امتحانی(دسته دار) گذاشتن و میز نبود، اما زیردستی بزرگ میدن که میشه ازش استفاده کرد. مقوای کمی بزرگتر از A3 که سربرگ و مهر داشت. هیچ نوع و تاکید میکنم حتی یه برگه کوچیک هم نذاشتن سر اسکیس ببریم و روی کاغذ اصلی فقط کشیدیم(بدون اتود روی کاغذ دیگه ای).
زمان تئوری که پارسال تشریحی بود، 4ساعت و اسکیس همان بعداز ظهر 4ساعت بود.
به مکان برگزاری بستگی داره که اگه نزدیک بود میشه رفت و برگشت. وگرنه میشه وسایل اسکیس رو صبح به امانت بذارید.

mahshid shz

عضو جدید
برای استعداد تحصیلی جبر و احتمال بخونیم؟؟
منابع دیگه ای هم هست؟

به سوالات سالهای پیش نگاهی کنید، موضوع رو متوجه میشید. بهترین منبع، بررسی سوالات قبلیه.
به نظر من سوالات بیشتر شبیه المپیادهای ریاضی دبیرستان و فرمولهای جبر و احتمال هستن.
نمونه سوالات استعداد رو بصوت کتاب می تونید خریداری کنید، اما پاسخ هاشون فقط درمورد همون سواله و فرمول ها کمتر بیان شده.

zahra1987

عضو
امسال که اسکیس همزمان با تئوری برگزار نمیشه که!پس چرا از الان ناراحتید؟

royafshp

عضو جدید
دوستان کسی میدونه منبع نانو تکنولوژِی واسه آزمون دکتری چه کتابی خوبه؟ من کتاب گلابچی رو دارم ولی خیییییییییییلی زیاده و همینطور خیلی حفظیه :confused: میشه اگه کتاب یا مقاله در این مورد میشناسید معرفی کنید؟
در مورد سوالی که پارسال در مورد قوس ها داده بودند هم دوتاشونو هیچ جا پیدا نکردم . . . "قوس دزد" و "قوس منحنی شکسته"، اگه کسی میدونه اینا چجورین میشه توضیح بده؟ :redface:
یه سوال دیگه هم دارم :cool: مبحث پل بازار ها که پاریال سوال داده بودند توی چه کتابی میشه پبدا کرد؟؟؟

arezooo82

عضو جدید
من هدفم خییلی یزرگه..ولی میدونم دست یافتنیه! میخوام دکترای معماری داشته باشم..طرحا و کارای خیلی بزرگ انجام بدم..دوست دارم تو دانشگاه تدریس کنم..الان با ارشد هم میتونم اما میخوام کسی باشم که دانشجوهام چیزی ازم یاد بگیرن..من استعدادم خوبه..طرحام خوبه..اما میخوام تحصیلاتم هم خوب باشه..منظورم از دانشگاه،دانشگاهای خارج از ایران بود..اگه راهنماییم کنید ممنون میشم ازتون..

arezooo82

عضو جدید
اول بگو هدفت از خوندن دکتری چی هست؟

من هدفم خییلی یزرگه..ولی میدونم دست یافتنیه! میخوام دکترای معماری داشته باشم..طرحا و کارای خیلی بزرگ انجام بدم..دوست دارم تو دانشگاه تدریس کنم..الان با ارشد هم میتونم اما میخوام کسی باشم که دانشجوهام چیزی ازم یاد بگیرن..من استعدادم خوبه..طرحام خوبه..اما میخوام تحصیلاتم هم خوب باشه..منظورم از دانشگاه،دانشگاهای خارج از ایران بود..اگه راهنماییم کنید ممنون میشم ازتون..

ناشر

عضو جدید
سلام
لطفا کسی اگه می دونه می خواستم بدونم شهریه و هزینه هر ترم و در کل دکتری دانشگاه آزاد چقدر هست؟ممنون