بررسی آزمون ارشد معماری 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد این سوال 32 که گزینه ای که از سوی سازمان سنجش صحیح اعلام شده است مربوط به منحنی تغییر شکل بتن بر حسب زمان نیست.
همانطور که مطلعید بتن پس از گذشت زمان از شکل پذیریش کاسته شده و مقاومتش افزوده میشود نموداری که از سوی سنجش اعلام شده مربوط به منحنی مقاومت بتن بر حسب زمان است که با افزایش زمان مقاومتش افزوده میشود.
در این مورد استناد میکنم به جزوه بتن1دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی تدوین دکتر سیدبهرام بهشتی صفحه22
وعکسی از جزوه ایشان بپیوست ارسال میکنم که نشاندهنده منحنی مقاومت بتن میباشد که از سوی سازمان سنجش به اشتباه منحنی شکل پذیری پس از گذشت زمان خوانده شده است
http://upcity.ir/images/45788340896740846500.jpg

naser1990

عضو جدید
دوستان اصلا نمیشه تخمین رتبه ها رو بر اساس درصد میانگین زد
سازمان سنجش رتبه بندی ها رو بر اساس میانگین ترازها میده مثلا

میانگین درصد زبان 15%درصد بشه با تراز 4000
میانگین فن 40%باشه با تراز 5000
میانگین درک 23% باشه با تراز 4500

میانگین تاریخ 25% باشه با تراز 4700
میانگین منظر 20%باشه با تراز 4200

خوب حالا بر اساس این تراز تقریبی از بچه ها(25000نفر شرکت کننده) هر کسی ترازهاشو از این درصدا خیلی بیشتر زده پس تراز خیلی بالاتری میاره و 100%رتبه بهتری
به نظر من اولویت دروس امسال در تاثیر رتبه به ترتیب اینان
1.زبان(مثل همیشه ترازها و رتبه ها رو خیلی جابجا میکنه)
2.درک عمومی
3.تاریخ
4.دروس فنی
5.منظر

ای بابا یه امیدی داشتیم به میانگینمون ... عجب خبر بدی بود:(

HOTT

عضو جدید
کاربر ممتاز
من از کتاب کنکاش پیدا کردم
مسجد بی بی خانم و مدرسه الغ بیک
Photo0542.jpgPhoto0540.jpg
راستی منافات مگه مقبره نمی شد؟

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
اعتراض به سوال 115
عکس مورد نظرسوال115 مربوط به چهار قطعه پایه ستونهایی که به صورت مجسمه‎های شیر و انسان در چهار گوشة استخر کاخ چهلستون است میباشد.
لازم بذکر است که در 4گزینه اعلام شده از سوی سازمان سنجش3مورد به سرستون اشاره شده است و از آنجایی که این مجسمه پایه ستون میباشد 3گزینه سرستون اشتباه میباشد و مجسمه فواره هایی که هم اکنون در کنار حوض کاخ چهلستون موجود است جواب صحیح میباشد.
و از آنجایی که سازمان سنجش گزینه سرستون عمارت سرپوشیده را صحیح اعلام کرده است لازم بذکر است که درگذشته این مجسمه فواره ها بعنوان پایه ستون در این کاخ مورد استفاده قرار میگرفته ایند نه سرستون لاجرم این گزینه نمیتواند صحیح باشد و تصویر ارائه شده از سوی سازمان سنجش مربوط به مکان فعلی فواره در کنار استخر چهلستون میباشد.
باغهای ایرانی پیرنیا صفحه 48 که اشاره به پایه ستون بودن دارد

پیوست ها

• L00841781565.jpg
    L00841781565.jpg
    52.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 27342962067387858839.jpg
    27342962067387858839.jpg
    33.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

rojmanesi

عضو جدید
دوستان من درک رو خراب کردم ....:cry::cry:
حالم خیلی گرفته است....
به نظرشما دوستان درصدام در چه وضعیتی هستن؟؟؟ ممنون میشم نظر بدید......
زبان20
فنی60
تاریخ42
درک18.....!!!!!!!:wallbash::wallbash::crying::crying:
منظر50
درک بیچارم کرد.....

دوستان نظری ندارن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنون میشم.....

rojmanesi

عضو جدید
اعتراض به سوال 155
عکس مورد نظرسوال115 مربوط به چهار قطعه پایه ستونهایی که به صورت مجسمه‎های شیر و انسان در چهار گوشة استخر کاخ چهلستون است میباشد.
لازم بذکر است که در 4گزینه اعلام شده از سوی سازمان سنجش3مورد به سرستون اشاره شده است و از آنجایی که این مجسمه پایه ستون میباشد 3گزینه سرستون اشتباه میباشد و مجسمه فواره هایی که هم اکنون در کنار حوض کاخ چهلستون موجود است جواب صحیح میباشد.
و از آنجایی که سازمان سنجش گزینه سرستون عمارت سرپوشیده را صحیح اعلام کرده است لازم بذکر است که درگذشته این مجسمه فواره ها بعنوان پایه ستون در این کاخ مورد استفاده قرار میگرفته ایند نه سرستون لاجرم این گزینه نمیتواند صحیح باشد و تصویر ارائه شده از سوی سازمان سنجش مربوط به مکان فعلی فواره در کنار استخر چهلستون میباشد.
باغهای ایرانی پیرنیا صفحه 48 که اشاره به پایه ستون بودن دارد

موافقم....جواب تست فواره هست......

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان نظری ندارن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنون میشم.....

چه نظری دوست من؟ از این دردصدا هیچی معلوم نیست! ممکنه شما همه رو تو یه آزمون منفی بزنی ولی رتبه 1 بشی! بستگی داره بقیه چکار کردن. هیشکینمیتونه بگه الان این درصدا ینی رتبه خوب ی بد!

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوال 107 از دو جهت دارای نقص میباشد اول ناقص بودن سوال و دوم دوگزینه ای بودن که منتج از نقص سوال میباشد.
با بررسی این سوال نمیتوان متوجه شد که منظور طراح نگاه عود بر مرکز کل احجام میباشد یا نگاه به تک تک حجمها که این تناقض باعث میشود که با نگاه منفرد به احجام گزینه صحیصح مکعب منتج شود و با نگاه عمود بر مرکز احجام هرم.
البته در نگاه عمود به مرکز احجام همچنان گزینه مکعب دارای اشتباه ترسیمی میباشد به نحوی که تناسبات بین اضلاع مکعب همچنان اشتباه است.
ولی گزینه صحیحی که از سوی سازمان سنجش اعلام گردیده با کمال تعجب هرم میباشد که نیازمند اصلاحاتی و یا حتی حذف این سوال میباشد.

rojmanesi

عضو جدید
سوال 107 از دو جهت دارای نقص میباشد اول ناقص بودن سوال و دوم دوگزینه ای بودن که منتج از نقص سوال میباشد.
با بررسی این سوال نمیتوان متوجه شد که منظور طراح نگاه عود بر مرکز کل احجام میباشد یا نگاه به تک تک حجمها که این تناقض باعث میشود که با نگاه منفرد به احجام گزینه صحیصح مکعب منتج شود و با نگاه عمود بر مرکز احجام هرم.
البته در نگاه عمود به مرکز احجام همچنان گزینه مکعب دارای اشتباه ترسیمی میباشد به نحوی که تناسبات بین اضلاع مکعب همچنان اشتباه است.
ولی گزینه صحیحی که از سوی سازمان سنجش اعلام گردیده با کمال تعجب هرم میباشد که نیازمند اصلاحاتی و یا حتی حذف این سوال میباشد.
به نظر من هم این سوال باید حذف بشه...
زحمت اعتراض رو بکش دوست من....

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
موافقم....جواب تست فواره هست......
پس شما هم اعتراضتون رو ثبت کنید ;)
باید عدالت رعایت شه من خودم تو این 7-8تا سوال فقط بی بی خانم رو زدم که بنظرم جا داره که حذف شه
کاش سنجش از اساتید با تجربه برای اصلاح استفاده کنه:cry:

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من هم این سوال باید حذف بشه...
زحمت اعتراض رو بکش دوست من....
شما هم اعتراض بزنید تعداد نفرات بیشتر اعتراض منسجم تری رو بدنبال داره
من متنم رو میزارم اینجا کسایی که حوصله ندارن از این متن استفاده کنن من که دلم به هیچکار نمیره میدونم خیلیام اینجورین اما با ناراحتی میشینم اینارو مینویسم که ایشالا یکی پیدا شه و بخواد عدالت رو برقرار کنه
بله عادلانه حذفه گرچه در مورد این سوالا هم ما که مکعب زدیم ضرر میکنیم هم کسایی که هرم زدن
چون هم ما دلایلی داریم هم کسایی که هرم زدن ولی خب امیدوارم عدالت رعایت شه

rojmanesi

عضو جدید
پس شما هم اعتراضتون رو ثبت کنید ;)
باید عدالت رعایت شه من خودم تو این 7-8تا سوال فقط بی بی خانم رو زدم که بنظرم جا داره که حذف شه
کاش سنجش از اساتید با تجربه برای اصلاح استفاده کنه:cry:

ببخشید...دقیقا در چه قسمتی باید اعتراضو وارد کرد؟؟

HOTT

عضو جدید
کاربر ممتاز
حتی اگه مرکز دید رو وسط بگیریم اینبار کل سوال غلط میشهUntitled-1.jpg

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
خطوط مکعب به یک نقطه گریز نمی رسه
حداقل با فرض رسیدنشون به یک نقطه باید همه گریز ها به نقطه ای در وسط برسند
استدلال خوبیه:) صبح میخواستم اینکارو کنم اما یادم رفت:smile:
حتما اعتراض خودتون رو بثبت برسونید

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
درمورد تنوع رنگی یالای باغهای ایرانی کسی منبعی میشناسه من دیگه حال دنبال رفرنس گشتن ندارم
:cry:

با توجه به مقطع طولی محور اصلی در باغ های ایرانی، یک سرو، یک کاج و یک چنار به نوبت کاشته شده و دالان زیبایی به وجود می آمد؛ تغییر شکلی که درختان چنار در چهار فصل سال از نظر رنگ برگها و یا ریزش آنها دارند ، در مجاورت درختان سرو و کاج که همواره برگ داشته و سبز رنگ هستند، تنوع زیادی در رنگ و طرح و حجم باغ ایرانی به وجود می آورد.
از این لینک برای اعتراض استفاده کنید
http://92.242.195.67/noetrequest/

erisss

عضو جدید
درمورد تنوع رنگی یالای باغهای ایرانی کسی منبعی میشناسه من دیگه حال دنبال رفرنس گشتن ندارم
:cry:

با توجه به مقطع طولی محور اصلی در باغ های ایرانی، یک سرو، یک کاج و یک چنار به نوبت کاشته شده و دالان زیبایی به وجود می آمد؛ تغییر شکلی که درختان چنار در چهار فصل سال از نظر رنگ برگها و یا ریزش آنها دارند ، در مجاورت درختان سرو و کاج که همواره برگ داشته و سبز رنگ هستند، تنوع زیادی در رنگ و طرح و حجم باغ ایرانی به وجود می آورد.
از این لینک برای اعتراض استفاده کنید
http://92.242.195.67/noetrequest/

شما كه به اين سوال اعتراض داري فكر ميكني گزينه صحيح كدومه؟

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینم تنوع رنگی بالا در باغ ایرانی
صفحه 9 قسمت نظام کاشت مورد ششم
یا تنوع رو در فایل جستجو کنید در صفحه 9پیداش میکنید

پیوست ها

• 38413880507.pdf
    1.1 مگایابت · بازدیدها: 0
  • 38413880507.rar
    1 مگایابت · بازدیدها: 0

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما كه به اين سوال اعتراض داري فكر ميكني گزينه صحيح كدومه؟
تو ضمینه1593 دکتر شاهچراغی به تنوع رنگی بالا توباغ ایرانی اشاره کردند
باغ ژاپنیه که تنوع رنگی بالایی نداره این سوال سوال یکی از آزمونهای مرکز معماری هم بود
جواب صحیح هندسه 4ضلعیه باغ ایرانی فقط هندسه مربع داره نه 4ضلعی که شامل مستطیل لوزی ذوذنقه متواضی الاضلاعه

وضعیت
موضوع بسته شده است.