اسكيس - مشاوره

HOTT

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا اینجا اینقدر خلوته
به قول یکی از دوستان صدا می پیچه
من رفتم...

HOTT

عضو جدید
کاربر ممتاز
می شه اسم کتابتون رو بگید در ضمن اگه امکان داره تصاویر رو کمی بزرگتر بذارید ممنون[/QUOTE]
من این ها رو توی ارشیوم تو فولدری به نام سایه زنی داشتم
منبع شو راستش نمی دونم
ولی همین ها به من توی سایه زنی خیلی کمک کرد...البته زیادن
عکس کیفیتش همینه....کیفیتشو پایین نیاواردم....:(

hoodad_gh2007

عضو جدید
هم: خوب دوستان خیلی دارید اینور و اونور میرید از الان دارید شیت اخر کار رو میذازید....نه من با اجازه به خاطر تجربه و اینکه فقط اینجا هستم و کلاسی نمیرم.بحث نظری و شعور اسکیس رو میبرم جلو.خوب به نام خدا من اول از همه از بچه ها می خوام که روی یک شیت A3شروع کنن به بررسی اقلیم و دیاگرام اقلیمی کشیدن در کل درک اقلیم: 1.گرم و خشک 2.گرم و مرطوب 3.سرد و کوهستانی 4.معتدل و مرطوب((گیلان)) 5.اقلیم تهران((بسیار مهم است)) نفری 1 دونه بردارید و اعلام کنید خواهشا خودتون برید دنبالش کپی نکنید تا توی ذهن شما نقش ببنده اعلام کنید کیا چیو بر میدارند

این رو بررسی کنید

hoodad_gh2007

عضو جدید
خوب چقدر اهمیت داره که خودتون خط بکشید و کپی نکنید:اکثرا دنبال کتاب هستند در نتیجه تحلیلی همه از سایت یک چیز هست و یک دیاگرام خواص فوقش 2 3 نفر اول امتیاز میگیرند و الباقی امتیازی ندارن پس کپی نکنید به ضرر شماست و شما رو عقب می اندازه!!!!!!!!!!اعتماد به نفس شما در گرو همین خط ها است سر جلسه کمتر جای فکر کردن هست و باید فکر ها رو بزارید روی شیت..........پس لطفا کار کپی نذارید

این ها رو تو پیج 9 گفتم

hoodad_gh2007

عضو جدید
سوال: در چنین وضع مشابهی چه کارهایی باید انجام می دادی که رتبه ت خراب نشه؟ میشه بگی؟

باید عین بچه ادم به جای اینکه افسرده شم که رتبه ام خراب میشه و نمیشه و تخمیت رتبه و ال بل کارم رو ول میکردم میشستم اسکیس بکش کار میکردم و به جای غد بازی تو انتخاب رشته و فقط شهرهای بزرگ زدن همه جا رو میزدم همین........... و راندو کار میکردم چون مهمه

arcdoc

اخراجی موقت
1) خودتون واسه این چیزا تو دردسر نندازید، اولا که اصولا ریزفضاها رو خودشون میدن، مثلا میگن مرکز فرهنگی دارای فضای آمفی تئاتر، گالری، اداری، کلاس آموزش و فروشگاه... ثانیا تو یه اسکیس 4 ساعته نمیان یه طرحی بدن که 20-30 تا ریز فضا داشته باشه و فقط 5 ساعت وقت صرف حل کردن روابطش بشه.

2) در مورد قسمت دیاگرام و تحلیل و اقلیم هم وقت بذارید ولی نه با وسواس. بعضی مواقع میگن هیچ گونه تحلیلی نباید داشته باشه طرح! از این گذشته اونیکه داره صحیح میکنه چندین ساله کارش اینه، براحتی میفهمه کدوم حرکت به قصد آب بندی صرف توی کار گنجونده شده. به هر حال اسکیس کنکور ارشد هست، اسکیس ترم 2 و 3 نیست که بعضی چیزای واضحو با آب و تاب بذاریم توی کار. توی این مرحله کاربرد مهمه، گفتن چیزای خیلی ریز هم که ازشون استفاده ای نمیشه دردی رو دوا نمیکنه. چون آزمون تستی نیست که بگیم من خیلی ریز بلد شدم اقلیمو، باید یه چیزی بلد باشی که به کار طرحت بیاد.
up.......................................

milad.ebadi

عضو جدید
سلام دوستان/فکر میکنم دیر شده برای این سوال یعنی فکر میکنم ثبت نام کلاس ها دیر شده اما بچه ها میدونید کلاس اسکیس امادگی برای ازاد ارشد در شهر اصفهان کجا مناسبتره و بهم پیشنهاد میکنین؟؟
این لینکو ببین: http://www.iacenter.ir/web/index.php?option=com_content&view=article&id=139&Itemid=367

milad.ebadi

عضو جدید
یعنی چی؟!!!!.. :eek: بیچاره ای که دستش ضعیفه باید بیخیال شه؟!!! بخدا این اساتید محترم فقط به فکر منفعت خودشونن... آزمون میگیره اگه مناسب بود بعد ثبت نام می کنه؟!!!!!!... نشد... :w39: دوستان خودمون باید به فکر خودمون باشیم... کلاس فقط انگیزه رو بالا میبره... باقیش بستگی به تلاش خودمون داره... پس نا امید نشین..:child:
کسی که دستش ضعیفه باید بره کلاس های مهندس عسگری پور چون کلا با خط کش کار میکنه خیلی سریع شیتتو میبندی و میتونی بیشتر فکر کنی یا راندو کنی

tehrangharb

عضو جدید
برنامه ریزی من : با 15 دقیقه تاخیر ......رسیدم....خیس عرق ....تا بیام پیدا کنم کجا هستم و گوشی و اینا رو تحویل بدم یه نیم ساعتی هم اونجا از دست رفت....بعد یه سری موجودات رو دیدم که ولو شدن رو زمین....مثل کنه به تخته شاسی چسبیدن....
من تو کلاس بودم از راهروی طولانی عبور کردم. تا برسم.....خیلی ها داشتن راندو میکردن.....من موضوع رو دیدم نمیدونستم عمارت نظر یعنی چی؟؟؟؟!!!! یکم با اسمش ور رفتم فهمیدم جایی هست که باید به برون باشه...اقلیم هم که خلیج فارس....گرم و مرطوب....خیلی ها مجهز تر از مامورای 007 بودن....طرف 2*2 مترو برای خودشو پتو متو اشغال کرده بود....میز نوری......وسایل عجیب غریب....من ...شروع کردم به شطرنجی کردن پلان....با خط کش...یک سانت یک سانت علامت میزدم.....بعد دیدم کنار دستیم برای ترسیم مقطع اش از این شابلون های اماده داره که راحت میشه شطرنجی کرد.....ازش خواستم بده من باهاش کار کنم....فکر کنم طرف اصفهانی بود....با یک مکث طووووووووووووووولانی ...راضی شد.....حس و حال کسی رو داشتم که میدونه به مقصد نمیرسه...ولی داره تلاش میکنه.....خیلی حس بدی بود..........یکی از بدترین روزهای زندگیم بود شاید....رفتم یه ابی به سرو صورتم بزنم ......توی راه کارها رو دیدم پاهام سست شد....من معمارم!!!!!!!!!!!!!! اینا موضوشون با من فرق داره؟؟؟؟؟ اهههههههههههههه عجب فرمی چه پلانی چه پرسپکتیو .....اسمون ....اینا دیگه کی هستن بابا.........ادامه دارد.....

خیلی عالی نوشتی ،لذت بردم.......................... فضا رو دقیقا احساس کردم;)

saherem

عضو جدید
برنامه ریزی من : با 15 دقیقه تاخیر ......رسیدم....خیس عرق ....تا بیام پیدا کنم کجا هستم و گوشی و اینا رو تحویل بدم یه نیم ساعتی هم اونجا از دست رفت....بعد یه سری موجودات رو دیدم که ولو شدن رو زمین....مثل کنه به تخته شاسی چسبیدن....
من تو کلاس بودم از راهروی طولانی عبور کردم. تا برسم.....خیلی ها داشتن راندو میکردن.....من موضوع رو دیدم نمیدونستم عمارت نظر یعنی چی؟؟؟؟!!!! یکم با اسمش ور رفتم فهمیدم جایی هست که باید به برون باشه...اقلیم هم که خلیج فارس....گرم و مرطوب....خیلی ها مجهز تر از مامورای 007 بودن....طرف 2*2 مترو برای خودشو پتو متو اشغال کرده بود....میز نوری......وسایل عجیب غریب....من ...شروع کردم به شطرنجی کردن پلان....با خط کش...یک سانت یک سانت علامت میزدم.....بعد دیدم کنار دستیم برای ترسیم مقطع اش از این شابلون های اماده داره که راحت میشه شطرنجی کرد.....ازش خواستم بده من باهاش کار کنم....فکر کنم طرف اصفهانی بود....با یک مکث طووووووووووووووولانی ...راضی شد.....حس و حال کسی رو داشتم که میدونه به مقصد نمیرسه...ولی داره تلاش میکنه.....خیلی حس بدی بود..........یکی از بدترین روزهای زندگیم بود شاید....رفتم یه ابی به سرو صورتم بزنم ......توی راه کارها رو دیدم پاهام سست شد....من معمارم!!!!!!!!!!!!!! اینا موضوشون با من فرق داره؟؟؟؟؟ اهههههههههههههه عجب فرمی چه پلانی چه پرسپکتیو .....اسمون ....اینا دیگه کی هستن بابا.........ادامه دارد.....
حس منو چه خوب توصیف کردی
من همون صب تهران رسیدم

omid_66_23

عضو جدید

داداش دمت گرم .تو در کنار معماری نویسندگیم کن نوشتت عالی بود.
20ته20;)

omid_66_23

عضو جدید
دوستان منم از 1شنبه به شما میپوندم.ولی بحثاتونو تا الان دنبال میکردم.به امیده موفقیته همه.:D

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسی که دستش ضعیفه باید بره کلاس های مهندس عسگری پور چون کلا با خط کش کار میکنه خیلی سریع شیتتو میبندی و میتونی بیشتر فکر کنی یا راندو کنی
اتفاقا روش خیلی بهتریه خط کش نسبت به دست هم خط ها دقیق تر میشن و پرسپکتیوها درست تر میشن هم به قول شما تو زمان صرفه جویی بیشتری میشه و وقت بیشتری برای فکر کردن میمونه

soh-rab

عضو جدید
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/quote_icon.png
نوشته اصلي بوسيله
arcdoc
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost-left.png

حس منو چه خوب توصیف کردی
من همون صب تهران رسیدم

به خدا ظلمه نیست؟؟؟ من نمی فهمم چه لزومی داره اسکیس به شکل متمرکز تهران برگزار بشه .....ما توی شهر خودمون یا حداقل به شکل متمرکز توی چند شهر باشه یعنی ایران رو به چند قسمت تقسیم کنند و چندجا امتحان بگیرند و اسکیس های رو بفرستند تهران

milad.ebadi

عضو جدید
شما ميشه خواهش كنم د مورد از هزاران دليلو به من بگي؟
من خيلي دوس دارم بدونم تفاوت رو

یک اینکه مثه خیلیا شو من نیست
درسته دستش خیلی قویه ولی تاکیدش رو تفکر ترسیمی و مفهومه
کنکور هم از حالت نقاشی و راندو بیرون اومده و بیشتر به ایده می پردازه و مهندس شکوهس تو این زمینه فوق العادست
ظرفیت کلاساش محدوده و کیفیت رو فدای کمیت نمی کنه
خودش تدریس میکنه و یه مشت اسیست در پیت رو دور خودش جمع نمیکنه و به اینجوری نیست که به اسم خودش پول بدی اما کلاس با یکی دیگه باشه

omid_66_23

عضو جدید
سلام دوستان . یه کتابی صدیق داره که اسمش در مورد بوم و اقلیم در معمای ایران که توش در مورد اب هوا و اقلیم مناطق مختلف توضیح داده . کتاب نه بد نه خوبیه اخه سعی شده درش که مطالب مفید بگه ولی نمی دونم چرا عکسای فتوشاپی توشه !!!
من الان دارم کلاس اسکیس میرم و روی فرم سازی باهم کار میکنن . ولی همچنان فرم های که خودم احساس کنم خوبه بهش دست نیافتم !
من ارائه بلدم ولی خیلی شلوغش با رنگ ... اینا نمیکنم سعی میکنم در حد سایه یکم جلب توجه کردن کاغذ که ببنده بتونه راحت درک کنه شیت انجام بدم . به نظرم اگه فرم سازی خوب بشه می تونم از پس اسکیس برام ولی نمی دونم چرا فرم های جالب نمی تونم طراحی کنم .
اینجا میشه نمرینای اسکیس خودمون قرار بدین ؟
اگه اینکارو کنی که عالیه.

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
کنکور هم از حالت نقاشی و راندو بیرون اومده و بیشتر به ایده می پردازه و مهندس شکوهس تو این زمینه فوق العادست
خودش تدریس میکنه و یه مشت اسیست در پیت رو دور خودش جمع نمیکنه و به اینجوری نیست که به اسم خودش پول بدی اما کلاس با یکی دیگه باشه
خوب اين خيلي خوبه
از حرفاشون چيو ميتوني به ما اموزش بدي؟

tehrangharb

عضو جدید
اتفاقا روش خیلی بهتریه خط کش نسبت به دست هم خط ها دقیق تر میشن و پرسپکتیوها درست تر میشن هم به قول شما تو زمان صرفه جویی بیشتری میشه و وقت بیشتری برای فکر کردن میمونه

ببخشید بنظرتون مگر اسکیس با خط کش روش خاصی داره؟ منظورم اینه که حالا که کلاسای آقای عسگری پور رو نرفتیم چه طوری باید با خط کش اسکیس بزنیم که خوب درآد؟؟؟

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید بنظرتون مگر اسکیس با خط کش روش خاصی داره؟ منظورم اینه که حالا که کلاسای آقای عسگری پور رو نرفتیم چه طوری باید با خط کش اسکیس بزنیم که خوب درآد؟؟؟
نه هیچ روش خاصی نداره خودت همون حجمی که تو ذهنت هست رو راحت تر و دقیق تر میتونی بکشی با پرسپکتیوای یک نقطه ای و دونقطه ای و احیانا 3 یا چند نقطه ای البته اول با یه اتود که اشتباهاتو بشه راحت پاک کرد کلیات رو با خط کش میکشی بعد با دست و خود نویس یا روان نویس جزئیات رو اضافه میکنی

lena.0

عضو جدید
کاربر ممتاز

ولی هزینش خیلی بالاس 1میلیون

بالا