آزادی در ایران

Bad Boy Blue

عضو جدید
چند وقتی پیش روزنامه اعتماد ملی مطلب طنزی در مورد آزادی نوشته بود که :

یک شهروند آمریکایی : ما انقدر در کشورمون آزادی داریم که هر وقت و هر ساعتی که بخوایم می تونیم علیه هرکسی تظاهرات کنیم

یک شهروند جای دیگر : ما انقدر تو کشورمون آزادی داریم که هر وقت و هر ساعتی که بخوایم می تونیم علیه رییس جمهور آمریکا تظاهرات کنیم

سوال من اینه که شمایی که داری در ایران زندگی می کنی آزادی داری مثلا آزادی بیان آزادی شخصی و ... !؟ اصلا آزادی چیه ؟

hassan_niazy

مدیر بازنشسته

یک شهروند آمریکایی : ما انقدر در کشورمون آزادی داریم که هر وقت و هر ساعتی که بخوایم می تونیم علیه هرکسی تظاهرات کنیم

یک شهروند جای دیگر : ما انقدر تو کشورمون آزادی داریم که هر وقت و هر ساعتی که بخوایم می تونیم علیه رییس جمهور آمریکا تظاهرات کنیم

سوال من اینه که شمایی که داری در ایران زندگی می کنی آزادی داری مثلا آزادی بیان آزادی شخصی و ... !؟ اصلا آزادی چیه ؟
الته ما در کشورمون اونقدر آزادی داریم که هر وقت وهر ساعتی می تونیم علیه هر کسی تظاهرات کنیم . اما این مسئله باعث نفی آزادی یک عده دیگه برای بر هم زدن این تظاهرات و . . . نمی شه . خلاصش اینکه تو کشور ما همه آزادند . ما آزادیم که هر وقت دلمون خواست اعتراضاتمون رو به هر صورتی که دلمون خواست عنوان کنیم . یک عده دیگه آزادند هر وقت و هر جور که دلشون خواست با اعتراضات مردم برخورد کنند . یک عده دیگه آزادند این اعتراضات رو هر جور دلشون خواست پوشش خبری بدهند دلشونم نخواست اصلا پوشش نمی دند . یک عده دیگه آزادند هر جور دلشون خواست سرمایه های ملی رو خرج کنند و . . . .
خداییش مملکت گل و بلبل تر از اینجا کجا پیدا می شه .

Metal Guard

عضو جدید
کاربر ممتاز

جدا" مطلب طنزی بود!
چون هنوز کشتار 13 نفر از دانشجویان دانشگاه کنت توسط نیروهای ضد شورش آمریکا به جرم اعتراض به جنگ ویتنام در کمتر از 15ثانیه رو فراموش نکردیم!
یا کشتار 50 نفر از شورشیان نیویورک.
کشتار دیویدیان و ....
طنز بسیار جالبی بود!

pejman.pna

عضو جدید
کاربر ممتاز
جدا" مطلب طنزی بود!
چون هنوز کشتار 13 نفر از دانشجویان دانشگاه کنت توسط نیروهای ضد شورش آمریکا به جرم اعتراض به جنگ ویتنام در کمتر از 15ثانیه رو فراموش نکردیم!
کشتار دیویدیان و ....
طنز بسیار جالبی بود!
یا کشتار جریانات اخیر در ایران!!!
یه کم تلخی به دردت می خوره دوست من!!
شما عادت داری زیادی می خندی!!

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
جدا" مطلب طنزی بود!
کشتار دیویدیان و ....
طنز بسیار جالبی بود!
مرگ بر شيطان بزرگ امريكا..
ما داريم در مورد مملكت خودمون حرف ميزنيم نه امريكا..بس كن اقا...

Bad Boy Blue

عضو جدید
جدا" مطلب طنزی بود!
کشتار دیویدیان و ....
طنز بسیار جالبی بود!

دوست عزیز ما داریم در مورد آزادی در ایران صحبت میکنیم نه آمریکا ! فکر میکنم که شما انقدر صدا و سیما رو دیدی عادت کردی که مثل اونا رفتار کنی مثلا وقتی تو ایران مردم از بالا بودن قیمت مسکن شکایت میکنن 1 هفته صدا و سیمای عزیز در مورد گرونی مسکن تو آمریکا برنامه پخش میکنه و بی خانمانای آمریکارو نشون میده آخه به ما چه تو آمریکا چی میگذره !!!

اما چند نکته در مورد صحبت شما

اول در دانشگاه کنت 4 نفر کشته شدند نه 13 نفر ، شما به این نکته توجه کن که بعد از کشته شدن این 4 نفر تظاهرات زیادی در آمریکا انجام شد و این کارو محکوم کردند

آیا ما در ایران می تونیم بخاطر کشته شدگان اخیر تظاهرات کنیم ؟

دوم بعد از کشتار دیویدیان انقدر در آمریکا آزادی هست که یک وکیل بیاد و در مورد این موضوع فیلم بسازه و رمز گشایی کنه و دولت آمریکا رو زیر سوال ببره

آیا در مورد کشته شدگان اخیر در ایران میشه فیلم ساخت ؟

در مورد 50 کشته شده نیویورکی اطلاعاتی ندارم اگه میشه بیشتر توضیح بدید !

siminzare

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه روزی روزگاری یه بابایی که استاد دانشگاه هم بوده میره میشینه پای سخنرانی یه استاد دانشگاه دیگه!
خلاصه جلسه سخنرانی ممنوع نبوده! حرف بدی هم توش زده نشد. ولی وقتی استاد دانشگاه (اولیه) از جلسه سخنرانی میاد بیرون میبینه ای وای دو سر کوچه پر از گارد و نیروی پلیسه! تا میاد بگه چه خبر شده میگیرنش با چک و لگد میندازنش توی یک عدد ون!

دستهاش رو با سیم میبندن و سرشو پایین نگه میدارند و با 69 نفر استاد دیگه بعد از اونکه مقادیر متنابهی در شهر میگردودنش میبرنشون به ... و بعد از اونجا به ... و در اونجا بازجویی ها با چشم بسته رو به دیوار ( ما که نفهمیدیم چرا؟) شروع میشه!
فحاشی توهین تحقیر تهمت و... تا اینکه بالاخره شب میشه و 70 نفر استاد رو میبرن به یک سوله بزرگ تا برای شام بهشون چلو مرغ بدهند.

سر شام یه بابای ناشناس دیگه ای میاد پیش استاده و بهش میگه منو میشناسی؟
استاده میگه نه!
اقاهه میگه صدام برات آشنا نیست؟
استاده: خیر به جا نمی یارم

اقاهه: من بازجوت هستم و با اشاره به چلو مرغ بهش میگه آخه هیچ جای دنیا اینقدر مثل ما با هاتون خوب رفتار میشه؟

استاده: ببین من 14 سال آمریکا زندگی کردم و عین 14 سال رو برای همه راهپیمایی های روز قدس و 22 بهمن و هر برنامه دیگه ای رفتم از FBI مجوز گرفتم و یکبار هم نبود که به من مجوز ندهند. من حتی با اون مامور FBI هم بعد از 14 سال اشنایی به هم زدم. حالا اینجا توی مملکت خودم میرم سخنرانی قانونی یک استاد دانشگاه و بعد دستگیر میشم و توهین میشنوم و بازجویی میشم و بعد میخوان با یک چلومرغ بهم بگن باهام خوب رفتار شده؟

من نمیدونم جناب بازجو چی جواب داد ولی خوب جواب اون ادم اصلاً مهم نیست!

نظر شما چیه؟ دولت مهر پرور رو چطور با دولت شیطانی مقایسه میکنید؟

منبع: خودم زنجیره دوم خبر بودم

Metal Guard

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز ما داریم در مورد آزادی در ایران صحبت میکنیم نه آمریکا ! فکر میکنم که شما انقدر صدا و سیما رو دیدی عادت کردی که مثل اونا رفتار کنی مثلا وقتی تو ایران مردم از بالا بودن قیمت مسکن شکایت میکنن 1 هفته صدا و سیمای عزیز در مورد گرونی مسکن تو آمریکا برنامه پخش میکنه و بی خانمانای آمریکارو نشون میده آخه به ما چه تو آمریکا چی میگذره !!!

اما چند نکته در مورد صحبت شما

اول در دانشگاه کنت 4 نفر کشته شدند نه 13 نفر ، شما به این نکته توجه کن که بعد از کشته شدن این 4 نفر تظاهرات زیادی در آمریکا انجام شد و این کارو محکوم کردند

آیا ما در ایران می تونیم بخاطر کشته شدگان اخیر تظاهرات کنیم ؟

دوم بعد از کشتار دیویدیان انقدر در آمریکا آزادی هست که یک وکیل بیاد و در مورد این موضوع فیلم بسازه و رمز گشایی کنه و دولت آمریکا رو زیر سوال ببره

آیا در مورد کشته شدگان اخیر در ایران میشه فیلم ساخت ؟

در مورد 50 کشته شده نیویورکی اطلاعاتی ندارم اگه میشه بیشتر توضیح بدید !

اولا" که پست اول مقایسه ای بود با آمریکا. غیر از اینه؟
در مورد کشتار دانشگاه کنت صحیح 13 کشته و زخمی بود که به قول شما 4 نفر کشته شدند.
تظاهرات و اعتصابات بعد از این جنایت محدود به چند دانشگاه بود که خواستار محاکمه ی گارد ملی آمریکا شدند ولی نتیجه چه شد؟.....همه ی متهمان از تمام اتهامات تبرئه شدند!!!! این آزادی مد نظر شماست؟!

در مورد کشتار دیویدیان بهتره بدونید رای دادگاه فدرال آمریکا این بود که تمام این 80 کودک و زن و بچه خودسوزی کردند!!! اگه قرار بود صدای اون وکیل به جایی برسه این حکم صادر نمی شد!
تازه شما قصه نخور الآن خانم شیرین عبادی براتون سریال میسازه!!!
مورد سوم هم که من به اشتباه کشتار در نیویورک اعلام کردم در کالیفرنیا بود که به دنبال قتل یک سیاه پوست به دست پلیس کالیفرنیا 3روز در این ایالت شورش شد که نتیجه ش کشته شدن 55نفر و زخمی شدن 2400نفر بود.
که البته طبق معمول پلیس کالیفرنیا تبرئه شد!!!
از این دست اقدامات از دولت آمریکا زیاده...نمونه هاش رو در کشورهای همسایه ی خودمون هم زیاد می بینیم.
پس خواهشا" روی همون آزادی در ایران بحث کنید!

Bad Boy Blue

عضو جدید
اولا" که پست اول مقایسه ای بود با آمریکا. غیر از اینه؟
در مورد کشتار دانشگاه کنت صحیح 13 کشته و زخمی بود که به قول شما 4 نفر کشته شدند.
تظاهرات و اعتصابات بعد از این جنایت محدود به چند دانشگاه بود که خواستار محاکمه ی گارد ملی آمریکا شدند ولی نتیجه چه شد؟.....همه ی متهمان از تمام اتهامات تبرئه شدند!!!! این آزادی مد نظر شماست؟!

در مورد کشتار دیویدیان بهتره بدونید رای دادگاه فدرال آمریکا این بود که تمام این 80 کودک و زن و بچه خودسوزی کردند!!! اگه قرار بود صدای اون وکیل به جایی برسه این حکم صادر نمی شد!
تازه شما قصه نخور الآن خانم شیرین عبادی براتون سریال میسازه!!!
مورد سوم هم که من به اشتباه کشتار در نیویورک اعلام کردم در کالیفرنیا بود که به دنبال قتل یک سیاه پوست به دست پلیس کالیفرنیا 3روز در این ایالت شورش شد که نتیجه ش کشته شدن 55نفر و زخمی شدن 2400نفر بود.
که البته طبق معمول پلیس کالیفرنیا تبرئه شد!!!
از این دست اقدامات از دولت آمریکا زیاده...نمونه هاش رو در کشورهای همسایه ی خودمون هم زیاد می بینیم.
پس خواهشا" روی همون آزادی در ایران بحث کنید!

پست اول همینطوری که نوشتم یه مطلب طنز بود شما اگه یکم پایین ترم می خوندی به این جمله بر می خوردی

لطفا کم لطفی نکنید نگید چند دانشگاه ، بیشتر دانشگاها اگر نگیم همشون

اصلا فرض میکنیم چند دانشگاه بوده شما توجه که کنی میبینی که بخاطر همین دانشجوها یه دادگاه حتی نمایشی برپا کردند من یه سوال از شما دارم اگه در دانشگاه ما این اتفاق بیفته چی میشه ؟ به نظر من بدتر از قبل سرکوب میشه همونطوری که شده

روایت در مورد این کشتار زیاده مثل قضیه 11 سپتامر ولی چیزی که هست آیا در کشور ایران انقدر آزادی هست که در مورد این قضایا فیلم ساخت و دولت حاکم رو برد زیر سوال ؟

لطفا از روی عقل و منطق جواب بدید نه از روی تمسخر

متاسفانه بازم متوجه نشدم میشه بگید در چه سالی رخ داده ؟

من که از اول می خواستم در مورد آزادی در ایران صحبت کنم نظر منم که می دونید نظر شما چیه ؟

Metal Guard

عضو جدید
کاربر ممتاز
پست اول همینطوری که نوشتم یه مطلب طنز بود شما اگه یکم پایین ترم می خوندی به این جمله بر می خوردی

لطفا کم لطفی نکنید نگید چند دانشگاه ، بیشتر دانشگاها اگر نگیم همشون

اصلا فرض میکنیم چند دانشگاه بوده شما توجه که کنی میبینی که بخاطر همین دانشجوها یه دادگاه حتی نمایشی برپا کردند من یه سوال از شما دارم اگه در دانشگاه ما این اتفاق بیفته چی میشه ؟ به نظر من بدتر از قبل سرکوب میشه همونطوری که شده

روایت در مورد این کشتار زیاده مثل قضیه 11 سپتامر ولی چیزی که هست آیا در کشور ایران انقدر آزادی هست که در مورد این قضایا فیلم ساخت و دولت حاکم رو برد زیر سوال ؟

لطفا از روی عقل و منطق جواب بدید نه از روی تمسخر

متاسفانه بازم متوجه نشدم میشه بگید در چه سالی رخ داده ؟

من که از اول می خواستم در مورد آزادی در ایران صحبت کنم نظر منم که می دونید نظر شما چیه ؟

اول باید آزادی رو تعریف کنیم و حدودش رو مشخص کنیم.
اصولا" برداشت شما از آزادی چیه؟
دادگاه نمایشی بیشتر توهین به شعور معترضانه و دفاع از متهمانه. می دونید چرا؟ چون این معترضان افکار عمومی رو به سمت اتهام عاملهای این کشتار بردند ولی دادگاهی برپا شد که در ظاهر حقوقی متهمان رو از همه ی اتهماتشون مبرا کرد.
تو دانشگاه های ما مگه کم از این اعتراض ها بر پا میشه؟! والا تو دانشگاه ما که هر شعاری خواستند دادن بعدش هم امتحانا رو لغو کردن تا دانشجوها با خیال راحت به اعتراضات خیابونی برسن!
در ضمن مثل اینکه اون 13 نفر به دلیل همین اعتراضات به خاک و خون کشیده شدن! اصل موضوع رو فراموش نکنید!
در مورد فاجعه ی کشتار دیویدیان شما کم لطفی می فرمایین که با قضیه ی 11سپتامبر مقایسه می کنید! گزارشات پزشک قانونی از جسد باقی مونده ی یک کودک تو اون ماجرا حقیقت رو برملا کرد ولی عدالت برقرار نشد! اگه شک دارید تو یک کتاپیک جداگانه مدارک مستدل و مستند اون فاجعه رو براتون شرح میدم.
در ضمن من اصلا" داعیه ی وجود آزادی مطلق تو کشورمون رو ندارم ولی در نگاه جهانی و دید کلی به نظرم فضای آزادی بیان و اندیشه خصوصا" در دهه ی گذشته بهبود زیادی یافته و قابل قبوله.
اگر معضلتون فیلم هست که خصوصا" در ایام انتخابات رقبای ریس جمهور از تخریب و سیاهنمایی کم نذاشتن!
شورش 3 روزه در کالیفرنیا اگه اشتباه نکنم 1991 یا 92 اتفاق افتاد.

!...

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرگ بر شيطان بزرگ امريكا..
ما داريم در مورد مملكت خودمون حرف ميزنيم نه امريكا..بس كن اقا...

عزیزم!
ولش کن!
به نظرم دیگه به این فرد(Metal Guard) محل نگذاریم!
و بذاریم مثل ... تنها بمونه!
وقتی جوابشو بدیم, احساس اهمیت میکنه!
در حالی که نظراتش رو دیدیم! که با چه دیدی داره حرف میزنه!
مطمئنم که سنش, به اندازه ی انگشتایه دست و پات هم نمیشه(اصلا شاید صلاحیت رای از نظر سنی رو نداشته!شایدم با کارت بسیج رای داده!)و الآن امتحانایه آخر سالش تموم شده, و تعطیلات تابستونیشون شروع شده!:w15:
و از این فرصت برای گفتن چیزایی که تو بسیج بهشون تلقین شده, داره استفاده میکنه!(یه روز بزرگ میشه و واقعیت ها رو ایشالا که بفهمه!)
ولش کن...!
خون خودتم کثیف نکن!
اصلا فک کن که نیست...!
یا حق...!:gol:

بابك خسروي

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزم!
ولش کن!
مطمئنم که سنش, به اندازه ی انگشتایه دست و پات هم نمیشه(اصلا شاید صلاحیت رای از نظر سنی رو نداشته!شایدم با کارت بسیج رای داده!)و الآن امتحانایه آخر سالش تموم شده, و تعطیلات تابستونیشون شروع شده!:w15:
و از این فرصت برای گفتن چیزایی که تو بسیج بهشون تلقین شده, داره استفاده میکنه!(یه روز بزرگ میشه و واقعیت ها رو ایشالا که بفهمه!)
ولش کن...!
خون خودتم کثیف نکن!
اصلا فک کن که نیست...!
دوست عزيز حركتت اصلا قشنگ نبود
كلا اينجا مگه گفتگوي آزاد نيست ؟
پس اين حرفا اصلا قشنگ نيست
مگه نمي گي آزادي
خودتم كه آزادي رو بردي زير سوال
عقايد من شايد نزديك به شما باشه ولي هميشه سعي مي كنم حرفا بقيه رو هم گوش كنم
شايد به جاهاي بهتري برسيم
نه اينكه شماها يه طرف داد بزنيد كه اونا نشنون و اونا هم بالعكس
ما هر چي باشه ايراني هستيم و مملكتمونو دوست داريم
تورو خدا با داغ بازي هاي جناحي خرابش نكنيد

نسیم ن

عضو جدید
کاربر ممتاز
مگه نمي گي آزادي

بله هممون کشورمون رو دوست داریم
اما این امکان نداره که یکی دروغ هایی که اتفاق میافته و دیده میشه رو ببینه اما خودش رو به بی خیالی بزنه و دروغهارو باور کنه و جالب تر از اون ازش دفاع هم بکنه
بعضی ها شستو شویه مغزی شدن و دیگه قابل به بحث کردن نیستن

• Like
واکنش ها: !...

بابك خسروي

عضو جدید
کاربر ممتاز
اما این امکان نداره که یکی دروغ هایی که اتفاق میافته و دیده میشه رو ببینه اما خودش رو به بی خیالی بزنه و دروغهارو باور کنه و جالب تر از اون ازش دفاع هم بکنه
دوست عزيز من هم نگفتم كه اون شخص راست ميگه
من ميگم مثل بچه هاي خوب بشينيم با همديگه حرف بزنيم
صحبت هميشه بهترين راهه براي به اجماع رسيدن
با داد و بيداد و بدوبيراه گفتن چيزي درست نمي شه

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزم!
ولش کن!
ولش کن...!
خون خودتم کثیف نکن!
اصلا فک کن که نیست...!

مگه نمي گي آزادي

درسته..
اميد جان..
من پست هايي كه از تو خوندم واقعا ميدونم و اذعان دارم كه شخصيت والايي داري..
ميدونم عصبي شدي و مطمئن هستم آدمي هستي كه به قواعد دموكراسي كاملا احترام ميزاري..
بچه ها اينجا و اين بحث ها براي تك تك ما بايد يك كلاس اموزشي باشه..
بايد توي اين بحث ياد بگيريم صبور باشيم..
ياد بگيريم جلوي طرف مقابل صبر پيشه بكنيم و با مدرك و دليل پيش بريم حتي اگر نپذيرفت..
اگر شما با دليل و مدرك بحث رو پيش برديد و فرد نپذيرفت شما وظيفه ي خودتون رو انجام دادين..
نبايد ادم برخوردي بكنه كه دوستي ها از بين بره...
هرچي باشه ماها باهم دوستيم اما ممكنه اعتقاداتمون فرق بكنه.

Bad Boy Blue

عضو جدید
اول باید آزادی رو تعریف کنیم و حدودش رو مشخص کنیم.
اصولا" برداشت شما از آزادی چیه؟
دادگاه نمایشی بیشتر توهین به شعور معترضانه و دفاع از متهمانه. می دونید چرا؟ چون این معترضان افکار عمومی رو به سمت اتهام عاملهای این کشتار بردند ولی دادگاهی برپا شد که در ظاهر حقوقی متهمان رو از همه ی اتهماتشون مبرا کرد.
تو دانشگاه های ما مگه کم از این اعتراض ها بر پا میشه؟! والا تو دانشگاه ما که هر شعاری خواستند دادن بعدش هم امتحانا رو لغو کردن تا دانشجوها با خیال راحت به اعتراضات خیابونی برسن!
در ضمن مثل اینکه اون 13 نفر به دلیل همین اعتراضات به خاک و خون کشیده شدن! اصل موضوع رو فراموش نکنید!
در مورد فاجعه ی کشتار دیویدیان شما کم لطفی می فرمایین که با قضیه ی 11سپتامبر مقایسه می کنید! گزارشات پزشک قانونی از جسد باقی مونده ی یک کودک تو اون ماجرا حقیقت رو برملا کرد ولی عدالت برقرار نشد! اگه شک دارید تو یک کتاپیک جداگانه مدارک مستدل و مستند اون فاجعه رو براتون شرح میدم.
در ضمن من اصلا" داعیه ی وجود آزادی مطلق تو کشورمون رو ندارم ولی در نگاه جهانی و دید کلی به نظرم فضای آزادی بیان و اندیشه خصوصا" در دهه ی گذشته بهبود زیادی یافته و قابل قبوله.
اگر معضلتون فیلم هست که خصوصا" در ایام انتخابات رقبای ریس جمهور از تخریب و سیاهنمایی کم نذاشتن!
شورش 3 روزه در کالیفرنیا اگه اشتباه نکنم 1991 یا 92 اتفاق افتاد.

به نظر من آزادی یعنی انجام تصمیماتی که فرد میگیره بدونه اینکه اندیشه یا رفتاری اون رو محدود کنه البته تا جایی که به جامعه ضرر نزنه

ییخشید اینجوری صحبت میکنم ولی برپا کردن یک دادگاه نمایشی یعنی اینکه غیر مستقیم غلط کردیم ... خوردیم دیگه تکرار نمیشه

انکار کشتار و رفتار کردن به نوعی که انگار هیچ اتفاقی نیفتاده و پخش کردن لورل و هاردی از صدا و سیما توهین به شعور مردم نیست !؟

میشه بگید نتیجه این اعتصاباتی که به خاطر کشته شدگان اخیر در تهران بوده چی شده ؟ جز کتک خوردن دانشجوها بوده ؟
نه عزیز تعطیل کردند چون می دونستن اگه تعطیل نکنن تعطیل میشه

من اصل موضوع رو فراموش نکردم به اعتراضات بعد کشتار پرداختم
اصل موضوع رو شما فراموش کردید که مرغ آمریکا براتون غازه ! 39 سال پیش توی آمریکا 4 نفر رو کشتند 9 نفر رو زخمی کردند شما داری اینکارارو میکنی ولی کمتز از 1 ماه پیش حداقل حداقل 8 نفر ایرانی رو کشتند ببش از صدها نفر زخمی شدن شما چشماتو بستی

شاید من بد منظورمو رسوندم من منظور من این بود که روایات در مورد چگونه اتفاق افتادنش عین 11 سپتامر زیاده مدارکتون همون فیلمیه که یک وکیل ساخته ؟

نگفتید میشه در مورد کشتار اخیر توی ایران فیلم ساخت و دولت ایران رو زیر سوال برد یا نه ؟

منم با شما موافقم در ایران نسبت به بقیه جاها آزادی بیان هست ولی آزادی بعد از بیان نیست دلیلشم زندانی های خیلی خیلی زیاده اخیر !

میشه بگید کدوم قسمت فیلم ها سیاه نمایی بود ؟

مطمئنید که در کالیفرنیا همچین اتفاقی افتاده ؟

!...

عضو جدید
کاربر ممتاز
مگه نمي گي آزادي

سلام!
ببینین!
بله گفتگویه آزاده!
و شما میتونین نظراتون با من یکی باشه, یه اصلا هم نظر نباشید!!!!(من اصلا با این مشکل ندارم!)
ما هم مملکتمون رو دوست داریم!
ولی کسی که میبینم نمی خواد بحث کنه, به بچه ها میگم که باهاش بحث نکنن!
وگرنه, با اینکه منظرات خیلی ها با من متفاوته, باهاشون بحث میکنم حتی با بعضی ها هم زندگی میکنم!
ولی به شرطی که طرف هم اهل بحث باشه! نه به جای بحث, تهمت و...(یا با سوال های یا حرفایی فقط بخواد القا کنه که عقیده ای غیر از عقیده ی من,کفره!و جبه ی مقابلش رو بی دین,یا... نشون بده, که تو بحث فک کنه کم نیاورده!)!
وگرنه, اگه مثل بقیه با دلیل و منطق بحث کنه, مشکلی نیست!(مثل اولش باهاش بحث میکردیم!!!!)

درسته..
اميد جان..
من پست هايي كه از تو خوندم واقعا ميدونم و اذعان دارم كه شخصيت والايي داري..
ميدونم عصبي شدي و مطمئن هستم آدمي هستي كه به قواعد دموكراسي كاملا احترام ميزاري..
بچه ها اينجا و اين بحث ها براي تك تك ما بايد يك كلاس اموزشي باشه..
بايد توي اين بحث ياد بگيريم صبور باشيم..
ياد بگيريم جلوي طرف مقابل صبر پيشه بكنيم و با مدرك و دليل پيش بريم حتي اگر نپذيرفت..
اگر شما با دليل و مدرك بحث رو پيش برديد و فرد نپذيرفت شما وظيفه ي خودتون رو انجام دادين..
نبايد ادم برخوردي بكنه كه دوستي ها از بين بره...
هرچي باشه ماها باهم دوستيم اما ممكنه اعتقاداتمون فرق بكنه.

نه آرش جاش!
عصبانی نشدم!
دیدم بچه ها همه جا, تو بحث هایه ایشون, به بن بست میخورن!و از اینکه, ... عصبانی میشن!
منم گفتم راهش اینه که جواب ندیم!
اگه بحث واقعی باشه, با سند و دلیل و مدرک باشه, که همه دوست دارن شرکت کنن!

نه اینکه مثلا, تو اسم تایپیکشون, بنویسن, اگه مولا علی رو دوست داری بیا!(یعنی کسی که نیاد, دوست نداره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) و اگه نظری غیر از ایشون داری, مرتد هستی!(البته تا اینجاش شخصیه! و مشکلی نیست!)
ولی وقتی میبینی, کسی به جای بحث, جواب سوالتو نمیده! و به جاش, فرافکنی میکنه, یعنی نمیخواد بحث کنه! ما میگیم, تو ایران... گیر میده به امریکا... یا ...!
وگرنه,کسی بخواد بحث کنه, هر نظری هم داره, به روی دو دیده...!!!
به امید روزی که...!
یا حق...!

بابك خسروي

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام!
ولی به شرطی که طرف هم اهل بحث باشه! نه به جای بحث, تهمت و...(یا با سوال های یا حرفایی فقط بخواد القا کنه که عقیده ای غیر از عقیده ی من,کفره!و جبه ی مقابلش رو بی دین,یا... نشون بده, که تو بحث فک کنه کم نیاورده!)!
به امید روزی که...!
یا حق...!

مشكل بعضيا اينه كه به جاي خدا تصميم مي گيرن
البته اين مشكل جديد نيست در زمان پيامبر هم بوده
به اميد ظهور امام زمان
و نابودي دشمنان بدخواه ايران

Bad Boy Blue

عضو جدید
آقای خسروی به نکته خیلی خوبی اشاره کردند واقعا بعضی ها دارن جای خدا تصمیم میگرند

بالا