گام به گام تا کنکور 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت
به نام خدا
سلاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااام
سلام سلام صدتا سلام به روی ماهتون
امیدوارم خوب خوب باشید
خب من قصد دارم برای ارشد خودم اماده کنم قراره از دوستای گلمم که امسال ارشد قبول شدنم کمک بگیرم از اونجایی که بعضی بچه های دیگه ام قصد شرکت تو کنکور دارن و ازم خواستن باهم درس بخونیم این تایپک زدم تا باهم پیش بریم اگه سوال مشکلی هم بود به هم کمک کنیم تا موفقیتمون به امید خدا حتمی بشه من مطمئنم میتونیم
پس لطفا با انرِژی و دید مثبت و با امید به خدا شروع کنید فقط قبول شدید شیرینی من یادتون نره ها

برای شروع ازتون میخوام برای خودتون یه برنامه تهیه کنید یه برنامه واقعی که بتونید بهش عمل کنید، سعی کنید زمان مطالعه تون کمتر باشه تا بعد بیشترش کنیم
راستش من خودم میخوام فقط کتابای ماهان رو بخونم از دوستای که تجربه خوندنش دارن کمک میخوام ایا فقط همون جزوات کافیه یا کتاب خاصیم بخونم

ضمنا از اول تیر انشالله استارت میزنیم درس بخونیم و هر شب اینجا گزارش میدیم مشکلاتمون بیان میکنیم
پس تا 1 تیر تکلیفتون مشخص کنید از کدوم منابع و روزی چندساعت میخواید درس بخونید؟

باارزوی موفقیت و سربلندی برای همه
بسم الله...........

----------------------------------------------------------
زیر بخش مفید:
جزوه ها و نمونه سوالات

تاپیک های مفید:
دانلود منابع مطالعاتی کنکور ارشد و دکتری مدیریت

لغات ضروری تافل، کارشناسی ارشد مدیریت

لغات تخصصی مدیریت

تاپیک رفع اشکال دروس اقتصاد خرد و کلان کنکور کارشناسی ارشد

تاپیک رفع اشکال دروس تئوری های مدیریت کنکور کارشناسی ارشد

تاپیک رفع اشکال درس مدیریت تولید کنکور کارشناسی ارشد

تاپیک رفع اشکال دروس تحقیق در عملیات1-2-3 کنکور کارشناسی ارشد

تاپیک رفع اشکال درس مدیریت مالی کنکور کارشناسی ارشد

آخرین ویرایش توسط مدیر:

1del

کاربر فعال تالار مدیریت ,
سلام به تک تک شما دوستان غریبه آشنا :smile:

نوبتی هم باشه دیگه نوبت کنکور ارشد 93 هستش ....

همه اونایی که هدفشون ارشده یه "یا علی" بگن و بیان با همدیگه شروع کنیم

رشته من کامپیوتر هستش و یک قرن پیش هم لیسانس گرفتم ! می خوام برای ارشد رشته مدیریت شرکت کنم گرایش فن آوری اطلاعات ....

پس بسم ا...

سلام من هستم ولی نیستم یعنی چی؟؟؟؟
یعنی من درس نمیخونم ولی پایه هستم که اگه بتونم بچه ها رو کمک میکنم.من مکانیک خوندم ولی اجرایی شرکت کردم
یاحق

nafis arch

عضو جدید
یعنی من درس نمیخونم ولی پایه هستم که اگه بتونم بچه ها رو کمک میکنم.من مکانیک خوندم ولی اجرایی شرکت کردم
یاحق
سلام بچه ها.کمکککککککککککککککک.منابع ارش مدیریت اجرایی ازاد میدونید چیه؟2ماه دیگه ازمون دارم و شوووووووووووووتم.چندتا کتاب خلاصه و مفید میدونید بگید مرسییییییی

1del

سلام بچه ها.کمکککککککککککککککک.منابع ارش مدیریت اجرایی ازاد میدونید چیه؟2ماه دیگه ازمون دارم و شوووووووووووووتم.چندتا کتاب خلاصه و مفید میدونید بگید مرسییییییی

سلام من نظرمو مشاوره کنکور کارشناسی ارشد گفتم دیگه نگران نباش با یه خورده مطالعه همه قبولن
اینم لینکش بازم اگه کمکی خواستی من در خدمتم
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/427229-مشاوره-کنکور-کارشناسی-ارشد-مدیریت/page45

soniasa

عضو جدید
یاحق

مرسی از اینکه قصد کمک به ما ها رو داری
خوب سریع می رم سر اصل مطلب
تئوری مدیریت من شنیدم که کتاب انتشارات ماهان که خلاصه شده چندین کتاب هستش خیلی خوبه. نظر شما؟

1del

مرسی از اینکه قصد کمک به ما ها رو داری
خوب سریع می رم سر اصل مطلب
تئوری مدیریت من شنیدم که کتاب انتشارات ماهان که خلاصه شده چندین کتاب هستش خیلی خوبه. نظر شما؟

سلام دوست خوب من شما شرایط خودت را بگو تا بگم خوبه یا نه ...
کجا میخوای قبول بشی روزی چقد درس میخونی ؟؟؟ اولین بارت هست که امتحان میدی ؟؟؟تئوری مدیریت قبلا خوندی و ...
یه خورده اطلاعات بده تا نظر خودمو بگم

soniasa

عضو جدید
سلام دوست خوب من شما شرایط خودت را بگو تا بگم خوبه یا نه ...
کجا میخوای قبول بشی روزی چقد درس میخونی ؟؟؟ اولین بارت هست که امتحان میدی ؟؟؟تئوری مدیریت قبلا خوندی و ...
یه خورده اطلاعات بده تا نظر خودمو بگم

خوب توی پست اول یه مقدار از خودم نوشتم ....

راستش برای اولین باره که می خوام کنکور ارشد مدیریت رو امتحان بدم......رشته لیسانسم نرم افزار بوده....... هیچ چی از رشته مدیریت نمی دونم.
شاغلم و اگه خودمو بکشم روزی 2 ساعت مفید بتونم بخونم (وقتی از سر کار برگشتم) چون وقت کمی می تونم بذارم می خوام از همین الان بکوب شروع کنم به خوندن!

باید حتما تهران قبول بشم چون به محل کارم نزدیک باشه....... تربیت مدرس یا تهران الویت های بالای من هستن
ولی باید باید حتما قبول بشم (حیثیتی شده این مساله برام !!)

منتظر راهنمایی شما هستم

1del

خوب توی پست اول یه مقدار از خودم نوشتم ....

راستش برای اولین باره که می خوام کنکور ارشد مدیریت رو امتحان بدم......رشته لیسانسم نرم افزار بوده....... هیچ چی از رشته مدیریت نمی دونم.
شاغلم و اگه خودمو بکشم روزی 2 ساعت مفید بتونم بخونم (وقتی از سر کار برگشتم) چون وقت کمی می تونم بذارم می خوام از همین الان بکوب شروع کنم به خوندن!

باید حتما تهران قبول بشم چون به محل کارم نزدیک باشه....... تربیت مدرس یا تهران الویت های بالای من هستن
ولی باید باید حتما قبول بشم (حیثیتی شده این مساله برام !!)

منتظر راهنمایی شما هستم

سلام زبانتون چطوره ؟؟؟خیلی کمه یعنی خیلی خیلی کمه!!! ببخشید که اینطوری میگم چون میخوام واقع بین باشیم نمیخوام مثل بعضی مشاورا امید واهی بدم بهتون.وضع مالیتون چطوره!!!در ضمن عرض کنم من تو رشته اجرایی میتونم راهنماییتون کنم
من الان یه تاپیک میزنم در مورد اجرایی و کنکورش اگه سوالی داشتین بیایید اونجا در خدمتم

1del

من هنوزم به خاطر رشته لیسانسم IT رو به عنوان الویت یک یک در نظر دارم اما چون در مورد مدیریت هیچی نمی دونم دلم می خواد از مشاوره دوستان استفاده کنم حالا شما با این اطلاع از اینکه IT می خوام شرکت کنم راهنمایی برای من و امثال من ندارین؟

تو یه دل دوتا معشوق جا نمیشه تو علایق و اولویتهای خودتو بگو ما نظرات خودمونو بگیم

ghazal1991

مدیر تالار مدیریت
مدیر تالار
من هنوزم به خاطر رشته لیسانسم IT رو به عنوان الویت یک یک در نظر دارم اما چون در مورد مدیریت هیچی نمی دونم دلم می خواد از مشاوره دوستان استفاده کنم حالا شما با این اطلاع از اینکه IT می خوام شرکت کنم راهنمایی برای من و امثال من ندارین؟

به نظر من منابع اصلی ایناست:
زبان: زبان عمومی و تخصصی اشراقی+ تافل
اقتصاد: اقتصاد خرد و کلان محسن نظری(کتاب 2000 تست هم برای خرد هم کلان داره، که برای تسلط بیشتر میشه استفاده کرد، ولی سوالات کنکور، توی خود کتاب اصلی هست.)
تئوری ها: کتاب ماهان رو ندیدم ولی شنیدم که خوبه. دوستای من اکثرا کتاب پرچ رو میخوندن.
ریاضی: محمودیان یا رنجبران(البته شما که فنی بودین رو نمیدونم، مدیریتی ها اینا رو میخونن)
آمار: رنجبران
تولید:هایده متقی
بازاریابی: سه استاد و مناجاتی
پژوهش: فدوی

========
یه نکته هم اضافه کنم:
برای تئوری ها اصلا منبع مشخصی نیست، خیلی منبع داره و مشخص نیست از کدوم ها سوال میاد، مثلا پارسال خیلی سخت بود، ولی امسال خیلی راحت. چون گفتین وقت زیاد ندارین، همون کتاب پرچ که خلاصه چندتا کتاب هست خوبه

soniasa

عضو جدید
به نظر من منابع اصلی ایناست:
زبان: زبان عمومی و تخصصی اشراقی+ تافل
اقتصاد: اقتصاد خرد و کلان محسن نظری(کتاب 2000 تست هم برای خرد هم کلان داره، که برای تسلط بیشتر میشه استفاده کرد، ولی سوالات کنکور، توی خود کتاب اصلی هست.)
تئوری ها: کتاب ماهان رو ندیدم ولی شنیدم که خوبه. دوستای من اکثرا کتاب پرچ رو میخوندن.
ریاضی: محمودیان یا رنجبران(البته شما که فنی بودین رو نمیدونم، مدیریتی ها اینا رو میخونن)
آمار: رنجبران
تولید:هایده متقی
بازاریابی: سه استاد و مناجاتی
پژوهش: فدوی

========
یه نکته هم اضافه کنم:
برای تئوری ها اصلا منبع مشخصی نیست، خیلی منبع داره و مشخص نیست از کدوم ها سوال میاد، مثلا پارسال خیلی سخت بود، ولی امسال خیلی راحت. چون گفتین وقت زیاد ندارین، همون کتاب پرچ که خلاصه چندتا کتاب هست خوبه

مرسی از شما دوست عزیز .... راستش این نظرات برای من و امثال من خیلی خیلی مهمه

soniasa

عضو جدید
راستی با روزی 2 ساعت درس خوندن از چه درسی از الان شروع کنم؟ تریب خوندن درسا رو هم لطف می کنین بگین؟

HazrateOstad

عضو جدید
سلام منم میخوام مدیریت صنعتی شرکت کنم

کتابای خرد و کلان نظری و تحقیق در عملیات فدوی و مهرگان هم دارم بقیه را هنوز تهیه نکردم

البته این ترم خیلی درس و پروژه دارم نمیرسم زیاد بخونم میخوام فقط همین دو تا درس را تا قبل تابستون بخونم

زبان هم کلا بیخیال شدم

soniasa

عضو جدید

کتابای خرد و کلان نظری و تحقیق در عملیات فدوی و مهرگان هم دارم بقیه را هنوز تهیه نکردم

البته این ترم خیلی درس و پروژه دارم نمیرسم زیاد بخونم میخوام فقط همین دو تا درس را تا قبل تابستون بخونم

زبان هم کلا بیخیال شدم

زبان مهمه به نظر من شده روزی نیم ساعت ولی بخونیدش

HazrateOstad

عضو جدید
نمیدونم فک میکنم کسی که زبانش خوب نیس نمیتونه توی زبان موفق باشه و خوب بزنه و برای همین دیگه میخوام وقت نذارم احتمالا سر جلسه به همه درس ها وقت نمیرسه و خود به خود یکیش حذف میشه

به نظرتون چه جوری باید خوند؟! ینی اول کل یک درس را خونده بعد رفت سراغ درس بعدی یا همزمان خوند؟!

خلاصه نویسی چه جوریه؟! این کتابا خودش خلاصه است دیگه!

soniasa

عضو جدید
نمیدونم فک میکنم کسی که زبانش خوب نیس نمیتونه توی زبان موفق باشه و خوب بزنه و برای همین دیگه میخوام وقت نذارم احتمالا سر جلسه به همه درس ها وقت نمیرسه و خود به خود یکیش حذف میشه

به نظرتون چه جوری باید خوند؟! ینی اول کل یک درس را خونده بعد رفت سراغ درس بعدی یا همزمان خوند؟!

خلاصه نویسی چه جوریه؟! این کتابا خودش خلاصه است دیگه!

فکر کنم بهتره که دو یا سه تا کتاب رو با هم شروع کنیم......

خلاصه نویسی مشکل همیشگی من بوده اصلا نمی دونم چطوری باید خلاصه نویسی کرد

1del

زبان هم کلا بیخیال شدم

سلام دوست عزیز من میتونم تو تئوری مدیریت کمکت کنم چون رشته من اجرایی هستش
تو یه تاپیک جدا در مورد اجرایی بحث شده میتونی اونجا یه سری بزنی لینکش هم اینه
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...که-لازمه-در-مورد-مدیریت-اجرایی-لازمه-بدونیم-)
به سوالهایی که تو تاپیک پرسیدم جواب بده تا اگه تونستم راهنماییت کنم
موفق باشی

1del

نمیشه به طور کلی گفت که باید چه جوری خوند من خیلی دیدم که مشاورا یه نظر کلی میگن بابا به پیر به پیغمبر افراد با هم فرق دارن یعنی دو نفر با هم یکسان نیستند موندم اونا چه جوری برای همه یه نسخه مشترک میپیچن.
بستگی به ساعات مطالعه،شخصیت و خیلی پارامتر متفاوتی داره که تو یک تاپیک جداگانه پرسیدم لطفا اونجا سربزنید
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...که-لازمه-در-مورد-مدیریت-اجرایی-لازمه-بدونیم-)
تو یه سطر اگه بخوام جواب بدم به نظر من و اکثر روانشناسان باید روزانه بین 2 تا 4 کتاب مطالعه کرد
یا حق

1del

یه مشاور میگفت وقتی میخواهی خلاصه نویسی کنی باید فک کنی که داری تقلب مینویسی و خلاصه نویسی باید به صورت رمز باشه و تا حد ممکن ساده و خلاصه باشه
در ضمن باید بعد از دورسوم یا چهارم خلاصه برداری کرد

HazrateOstad

عضو جدید
1del
سلام
من صنایع میخونم معدلم تا الان 15.4
زبانم خوب نیس ریاضیم خوب بود ولی خیلی وقته باش سروکار نداشتم امار و احتمال ولی خوب بلدم
وقت ازادم به اندازه بقیه دانشجوهاس
دوس دارم اصفهان آموزش محور قبول بشم
ارشد بخونم یا نخونم فرقی نداره فقط دوس دارم فوق لیسانس از یک دانشگاه دولتی بگیرم!!!
حفظیاتم متوسطه ولی حوصله و علاقه ای به حفظ کردن ندارم بیشتر ترجیح میدم از روی ی متن بخونم حالا هرچی یادم موند مونده دیگه! حوصله نمیکنم هی صبر کنم ی صفحه را حفظ کنم بعد برم سراغ صفحه بعد همینطوری میخونم و رد میشم!

ghazal1991

مدیر تالار مدیریت
مدیر تالار
راستی با روزی 2 ساعت درس خوندن از چه درسی از الان شروع کنم؟ تریب خوندن درسا رو هم لطف می کنین بگین؟

اول از زبان و تئوری ها به خاطر ضریب 3.
کم کم پژوهش و اقتصاد خرد(وقتی خرد تمام شد کلان بخونید.)
تولید
ریاضی و آمار چون فنی بودین، فک نمیکنم اونقد مشکل باشه.
بازاریابی هم اصلا سخت نیست. همون آخرا بخونید.

ghazal1991

مدیر تالار مدیریت
مدیر تالار

زبان هم کلا بیخیال شدم

زبان رو توصیه میکنم اصلا بی خیال نشین. شاید زبان عمومی سخت باشه، اما تخصصی اونقد سخت نیست. تمرین کنید و متن بخونین، دستتون راه میفته چطور تستاشو بزنین. به اضافه اینکه ضریب3 داره و تعیین کننده. مگه اینکه تو درسای دیگه خیلی قوی باشین که زبان رو نزنین.

1del

1del
سلام
من صنایع میخونم معدلم تا الان 15.4
زبانم خوب نیس ریاضیم خوب بود ولی خیلی وقته باش سروکار نداشتم امار و احتمال ولی خوب بلدم
وقت ازادم به اندازه بقیه دانشجوهاس
دوس دارم اصفهان آموزش محور قبول بشم
ارشد بخونم یا نخونم فرقی نداره فقط دوس دارم فوق لیسانس از یک دانشگاه دولتی بگیرم!!!
حفظیاتم متوسطه ولی حوصله و علاقه ای به حفظ کردن ندارم بیشتر ترجیح میدم از روی ی متن بخونم حالا هرچی یادم موند مونده دیگه! حوصله نمیکنم هی صبر کنم ی صفحه را حفظ کنم بعد برم سراغ صفحه بعد همینطوری میخونم و رد میشم!

سلام به نظر من بیشتر در مورد اجرایی تحقیق کنیدمن توضیح اجمالی در مورد دریسهامیدم بازم اگه کمکی خواستید در خدمتم
اجرایی در سراسری شامل 5 درس میشه زبان که شامل (عمومی و خصوصی میشه)،جی مت ( که 50 % شامل پایه ریاضی ،12/5%شامل ادبیات مبحث تصحیح جملات و 12/5% شامل درک مطلب و 25% استدلال منطقی هستش)من پیشنهادمو برای سراسری 93 میدهم
به نظر من جی مت دو تا انتخاب میتونید داشته باشید (مدرسان شریف و کتاب مسیح خواه و وکیلی انتشارات فرهنگ ) چون ریاضیتون خوبه
دانش مسائل روز فقط فقط و فقط 1 کتاب اونم کتاب شهریار محسنین و مسیح خواه حتما چاپ جدید باشه وسوسه نشی که کتاب دیگه ای بخونی وقت خودتو هدر میکنی از ما گفتن بود
ادبیات کتاب علیزاده اگه خوندی و تموم کردی بعد عید بگو 2-3 کتاب کم حجم برات معرفی کنم فعلا اونو بخون دقیق دقیق دقیق سطر به سطر
و اما تئوری
اول الوانی رو بخون بعدش هم رضائیان رو بخون فعلا اینا رو باید تا اردیبهشت تموم کن تا بعد
برای زبان پیشنهاد خاصی ندارم میتونی از نطر دوستان استفاده کنی
با آرزوی موفقیت برای تو دوست عزیز
یا حق

HazrateOstad

عضو جدید
ghazal1991

به نظرم زبان عمومی پیشنیازه زبان تخصصی است. برای زبان عمومی معمولا یکی از منابع کتاب 504 هست که حدود 3000 لغت داره که من عمرا بتونم 3000 لغت حفظ کنم!!! حالا منابع دیگه بماند!

1del

مدیریت اجرایی به نظر میاد از مهندسی صنایع فاصله زیادی بگیره

لطفا من را در مورد تئوری های مدیریت راهنمایی کنید. من فقط یک درس دو واحدی که منبعش کتاب الوانی بود پاس کردم و اصلا هم نتونستم با کتاب ارتباط برقرار کنم! علاوه بر اون در سایت ها دیدم حدود 10 کتاب معرفی کردن برای این درس!!! :surprised:

1del

ghazal1991

به نظرم زبان عمومی پیشنیازه زبان تخصصی است. برای زبان عمومی معمولا یکی از منابع کتاب 504 هست که حدود 3000 لغت داره که من عمرا بتونم 3000 لغت حفظ کنم!!! حالا منابع دیگه بماند!

1del

لطفا من را در مورد تئوری های مدیریت راهنمایی کنید. من فقط یک درس دو واحدی که منبعش کتاب الوانی بود پاس کردم و اصلا هم نتونستم با کتاب ارتباط برقرار کنم! علاوه بر اون در سایت ها دیدم حدود 10 کتاب معرفی کردن برای این درس!!! :surprised:

دوست عزیز باید عاشق مدیریت باشی و مطالعه، پیشنهاد من اینه که از لحاظ شخصیتی مدیریت روبیشتر بررسی کن
اگه بخوای مدیریت بخونی باید بتونی راحت با مردم رابطه برقرار کنی یعنی اجتماعی باشی،با هوش ،نکته سنج، منظم و ... که الان دقیقا به ذهنم نمیرسه.
بله منابع مدیریت زیاده ولی من خودم اگه پیشنهاد بدم برای سراسری 3-4 تا کتاب پیشنهاد میدم و برای آزاد 2 تا!!!!
من خودم مکانیک خوندم ولی بزرگترین اشتباه عمرم و البته بزرترین افسوس زندگیم این بوده که از اول مدیریت یا روانشناسی نخوندم.
اگه نتونستی با الوانی رابطه برقرار کنی 2 تا پیشنهاد دارم
1 -با ملایمت و دوستی باهاش رفتار کن
2-به زور متوسل شو تا در برابر تو تسلیم بشه
برای قبولی در کنکور باید باید با درسهایی که دوست داری یا نداری باید کنار بیایی
یا حق

1del

ghazal1991

1del

دوست عزیز نظر خودمو درباره زبان هم میگم
به نظر من اگه اینطوری هستی وقتت رو روی زبان تخصصی بذار،چون تخصصی هم 15 تا هست هم عمومی
به طور کلی تخصصی زود بازده تر هست.

ghazal1991

مدیر تالار مدیریت
مدیر تالار
ghazal1991

کتاب 504 خیلی کتاب خوبی نیست، یه لغاتی داره که هرگز به دردتون نمیخوره. کتاب تافل خیلی بهتره. بعدم اینکه تنها راه یادگیری لغات، جعبه لاینتره. پیشنهاد میکنم حتما استفاده کنید.
نه، توی متون تخصصی بر خلاف سوالات لغات عمومی اصلا لازم نیست معنی تک تک لغات رو بلد باشین. مفهوم کل رو متوجه بشین کافیه.

HazrateOstad

عضو جدید
کتاب زبان تخصصی چی خوبه؟! اشراقی؟! ترجمه فارسی هم داره یا نه؟!

مشکل مدیریت الوانی اینه که خوب توضیح نداده خیلی گنگ ی مطلبی را بیان کرده و رد شده ینی فقط باید بعضی جاهاشو حفظ کنی بدون اینکه بفهمی چی میگه!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا