* تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار Ansys

hamidrta

عضو جدید
سلام اقایون من یک چهار چوب دارم و یک ورق رویه این چهار چوب هر کدوم رو جدا کشیدم.. خوب حالا موقع نیر و وارد می کنم رویه ورقم می خوام یک طوری بشه که تمام قطعاتم به هم وصل بشه و نیرو وارد میشه بارگزاری رویه اونا رو هم ببینم با چه روشی امتحان کنم و همه رو بهم متصل کنم؟

هر کار کردم نشد!

masoud124

عضو جدید
سلام به مهندسین عزیز، اگر کسی از دوستان با المان shell63 کار کرده باشه ممنون میشم راهنماییم کنه عبارت EFS :elastic foundation stiffness در قسمت real constants چیست و چگونه محاسبه میشود.
من یک مخزن استوانه ای روباز مدل کردم که تحت بار ارتعاشی المان جداره مخزن که همان شل63 است شکم میده احتمال میدم که بعلت وارد نکردن دو مقدار EFS و RMI در قسمت REAL CONSTANT المان SHELL63 باشه که نرم افزار اونا رو صفر درنظر گرفته اگه کسی از دوستان تجربه مشابه داره ممنون میشم راهنمایی کنه

@yasaman@

عضو جدید
سلام دوستان
از کدوم قسمت میشه اندازه ی المان های مش رو تغیر داد؟

Civil-SF

عضو جدید
سلام به همه مهندسین
خسته نباشین
من میخوام تو انسیس بار 1000 رو به صورت تدریجی و1000*0.1و1000*0.2و 1000*0.3 و... زیاد کنم و در هر مرحله جواب رو بدست بیارم
میشه منو راهنمایی کنین
ممنون

Sina Soleimani

عضو جدید
سلام اقایون من یک چهار چوب دارم و یک ورق رویه این چهار چوب هر کدوم رو جدا کشیدم.. خوب حالا موقع نیر و وارد می کنم رویه ورقم می خوام یک طوری بشه که تمام قطعاتم به هم وصل بشه و نیرو وارد میشه بارگزاری رویه اونا رو هم ببینم با چه روشی امتحان کنم و همه رو بهم متصل کنم؟

هر کار کردم نشد!
با دستور move قطعات رو بهم بچسبونيد سپس با دستور Glue بهم وصل كنيد،

iranika

عضو جدید
مهندیسین عزیز سلام
من میخوام کار با ansys رو شروع کنم
چیکار کنم و با چه کتابی شروع کنم؟
با Abaqus هم قبلا کار کردم

sabadi

عضو جدید
سلام دوستان
یه سئوال دارم خیلی اساسی

اقا من یه فایلی رو تو کتیا مدل کردم _catia v5 بعدش اینو با پسوند .model هم سیوش کردم ولی حر کاری میکنم تو انسیس باز نمیشه چرا؟
هی ارور میده

لطفا کمکم کنید

reza.hasanzad

عضو جدید
سلام دوستان
یه سئوال دارم خیلی اساسی

اقا من یه فایلی رو تو کتیا مدل کردم _catia v5 بعدش اینو با پسوند .model هم سیوش کردم ولی حر کاری میکنم تو انسیس باز نمیشه چرا؟
هی ارور میده

لطفا کمکم کنید

خوب معلومه چون انسیس از این فرمت پشتیبانی نمیکنه. موقع SAVE کردن گزینه IGS رو به عنوان فرمت انتخاب کنید.

reza.hasanzad

عضو جدید
مهندیسین عزیز سلام
من میخوام کار با ansys رو شروع کنم
چیکار کنم و با چه کتابی شروع کنم؟
با Abaqus هم قبلا کار کردم

کتاب آموزش انسیس جاهد مطلق بهترین هست اما نمیدونم در بازار باشه یا نه. فقط از سری مثلث نارنجی نیما جمشیدی استفاده نکنید که پشیمون میشید.

Civil-SF

عضو جدید
با سلام
[FONT=&quot]دوستان میدونین من تو انسیس به مشکل برخوردم مدلم تو بارهای کم بدون خطا جواب میده اما چون تو مرحله خطی باقی م[/FONT][FONT=&quot]یمونه من میام بار رو زیاد میکنم تا 14.2برابر بار داده شده باز خطی هستش اما وقتی میام بار رو زیاد میکنم ارور میده و میگه گره هام جابجایی زیاد دارن و در نهایت سازه ناپایدار میشه و تحلیلم کامل نمیشه.میخواستم بدونم شما میدونین برا اینکه مدل وارد مرحله غیر خطی بشه چه کارایی باید انجام بدم.[/FONT]
ممنون

mayani

عضو جدید
در تکمیل پاسخ رضا اضافه می کنم کتاب جاهدی مطلق برای انتشارات دانشگاه تهران می باشد و بسیار کمیاب است...

emi.zx2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه سوال
از مدل cohesive zone واسه مدل کردنinterface کسی تا حالا استفاده کرده؟
تو محیط انسیس باید چه کنم ؟؟؟ :(((((

reza_13542003

عضو جدید
سلام
من كار با اين نرم افرار رو چند وقته شروع كردم و حسابي مبتدي هستم. ولي چند روز پيش يه كتاب به دستم رسيد به نام " طراحي و تحليل توسط نرم افزار ansys "
workbench 2012 نوشته محمد اكبري سالار خواجه پور سيد رشيد دستوري محمد علي كاظمي از انتشارات عابد
و به نظر من كتاب بسيار خوبه و از كتابهاي ديگه كه تو اين مورد ديدهم بهتره

reza2495

عضو جدید
بچه ها میخوام شروع کنم تحلیل یاد بگیرم . اولا ب نظرتون در مجموع ( چون به هر حال هرکدوم تو یک سری قسمتا بهتر از اون یکیه) انسیس یا اباکوس کدوم بهتره؟ دوم اینکه بهترین کتاب واس یادگیریش کدومه؟؟
ممنون ک راهنمایی میکنید

CO2

عضو جدید
سلام دوستان
من یک سوال خیلی ایتدایی درباره cfd دارم
مش ساختاریافته structured چیه؟ مش 6 وجهی توی مشبندی سه بعدی، ساختار یافته است؟

NASTOH

عضو جدید
دوستان برا من انسیس 9 هست و نمیتونم نصب کنم.نوشته باید از طریق cmd نصب کنی.کسی راه حلی داری؟

ahmadpalan

عضو جدید
به وبلاگ من یه سر بزنید

به وبلاگ من یه سر بزنید

سلان من سعی میگنم در وبلاگم بهترین مراجع آموزش انسیس رو برای دانلود بزارم همچنین هر هفته اون رو آپدیت میکنم : ansyslearn.blogfa.com

iranika

عضو جدید
مهندسین تحلیلگر!
من میخوام روی سیستمم ansys نصب کنم،در حالی که abaqus هم دارم
یه زمانی لایسنس این 2 تا با هم رقابت داشت همدگه رو fake میکردن!!!!
اما وقتی آخرین ورژن ansys امد تو بازار گویا این مشکل هم حل شد
کسی امتحان کرده؟می شه این 2 تا رو باهم نصب کرد؟!
از ویندوز مجازی نمی خوام استفاده کنم،چون توان سیستم رو خیلی میگیره

mykb68

عضو جدید
سلام من می خوام یه مخزن استوانه ای رو زمینی فولادی رو با انسیس مدل کنم ولی نمیدونم باید چه کار کنم فقط میدونم باسه سیال باید از المان fluid80 وباسه مخزن هم از shell63 استفاده کنم. کسی از دوستان تجربه این کار رو داره یا یه فایل آموزشی و..... چون کار با انسیس واقعا سخته و واقعا نمیدونم باید چه کار کنم :(

ahmadpalan

عضو جدید
سلام . مطالب زی رو در وبلاگ قرار دادم . برای دانلود به www.ansyslearn.blogfa.com سر بزنید :

دانلود نمونه سوالات انسیس ۷ سری
حل 8 مثال انسیس
آشنایی با محیط نرم افزار انسیس ورژن ۱۰
دانلود کتاب آموزش سالیدورک Solidworks
چند فیلم آموزشی Solidworks
فیلم آموزشی نرم افزار Solidworks 2012

ahmadpalan

عضو جدید
سلام . من قبلا توسط انسیس یک مخزن رو مدل و تحت فشار داخلی و خارجی تحلیل کردم . من از المان solid 187 استفاده کردم . سعی میکنم در این هفته یک مطلب آموزشی کامل در این مورد در وبلاگ www.ansyslearn.blogfa.com قرار دهم . اگر در مراحل کار به مشکل برخوردید می تونید از طریق ایمیل ahmkk70@gmail.com با من در ارتباط باشید .

mykb68

عضو جدید
مهندس واقعا از اینکه جواب دادی در ابتدا از شما تشکر می کنم واقعا لطف کردی. من قصد دارم یک مخزن رو تحلیل دینامیکی کنم. از اینکه ایمیلتون رو هم دادین واقعا ممنونم.

Amin1984

عضو جدید
مهندسین تحلیلگر!
من میخوام روی سیستمم ansys نصب کنم،در حالی که abaqus هم دارم
یه زمانی لایسنس این 2 تا با هم رقابت داشت همدگه رو fake میکردن!!!!
اما وقتی آخرین ورژن ansys امد تو بازار گویا این مشکل هم حل شد
کسی امتحان کرده؟می شه این 2 تا رو باهم نصب کرد؟!
از ویندوز مجازی نمی خوام استفاده کنم،چون توان سیستم رو خیلی میگیره

سلام،
فکر کنم میشه هر دو تارو با هم نصب کنی، من دو ساله که ورژن 13 انسیس رو دارم و یک دوستی آورد واسه کار خودش آباکوس 6.10 رو روی کامپیوتر من نصب کرد. راستش من خودم با آباکوس هیچ وقت کار نمیکنم ولی انسیس تا حالا مشکلی نداشته.

ehsan4476

عضو جدید
سلام من می خوام یه مخزن استوانه ای رو زمینی فولادی رو با انسیس مدل کنم ولی نمیدونم باید چه کار کنم فقط میدونم باسه سیال باید از المان fluid80 وباسه مخزن هم از shell63 استفاده کنم. کسی از دوستان تجربه این کار رو داره یا یه فایل آموزشی و..... چون کار با انسیس واقعا سخته و واقعا نمیدونم باید چه کار کنم :(

سلام نوع تحلیلتون مهمه.
درصورتیکه از Mechanical APDL استفاده کنید بهترین مرجع برای راهنماییتون Verification Manual هست که در Help نرم افزار وجود داره. میتونید کد مشابه با مثالتون رو ببینید و اون رو تغییر بدین.

ehsan4476

عضو جدید
با سلام
دوستان میدونین من تو انسیس به مشکل برخوردم مدلم تو بارهای کم بدون خطا جواب میده اما چون تو مرحله خطی باقی میمونه من میام بار رو زیاد میکنم تا 14.2برابر بار داده شده باز خطی هستش اما وقتی میام بار رو زیاد میکنم ارور میده و میگه گره هام جابجایی زیاد دارن و در نهایت سازه ناپایدار میشه و تحلیلم کامل نمیشه.میخواستم بدونم شما میدونین برا اینکه مدل وارد مرحله غیر خطی بشه چه کارایی باید انجام بدم.
ممنون
برای غیر خطی شدن مسئله:
به احتمال زیاد (بسته به صورت مسئله شما) باید large deflection رو فعال کنید. nlgeom,on
ماده غیر خطی (مثلا پلاستیک) تعریف کنید.
تعداد substep های تحلیل رو زیاد کنید تا وقتی که حل انجام بشه. مثلا nsubst,100
جابجایی های زیاد و واگرایی به عوامل مختلفی بستگی داره. اگر در مسئله تون تماس غیر خطی دارید باید به تنظیماتش توجه کنید. همچنین ممکنه قید قطعات کم باشه و Rigid Body Motion ایجاد بشه.