[مشاوره تحصیلی کنکور ارشد عمران(سال 93)]

وضعیت
موضوع بسته شده است.

behnaz.j

عضو جدید
سلام دوستان...
کسایی که میخوان سال دیگه(بهمن 92) کنکور بدن بیاین اینجا یه همفکری بکنیم..
و کسانی هم که کنکور دادن بیاین راهنماییمون کنید چون واقعا نیاز داریم...
باید از کی شروع کرد؟ چه آزمون آزمایشی خوبه؟
سنجش تکمیلی؟ پارسه؟ مدرسان شریف و یا.....
بچه شما از کی شروع میکنین خوندن؟

ELENA71-89

عضو جدید
سلام دوستم منم مثل شما سال دیگه کنکور دارم فعلا که کاری نکردیم!
میگن باید از تابستون شروع کنیم....
شما تا حالا چند واحد گذروندی؟

sahel70

عضو جدید
سلام
من امسال کنکور دادم بشینین روزی3 ساعت زبان بخونین از همین الانم شروع کنین
اگه زبانتون ضعیفه تابستونم نخونینش حذفش کنین
ریاضی هم ارزش نداره اگه دیدین نمیرسین حذفش کنین
ارشد رشته ما خیلی آسونه راحت تهران میارین با یه ذره تلاش
رو درسای مقاومت و خاک سرمایه گذاری کنین هیدرولیکم درسیه که بازده خوبی داره اگه بتونین درسای طراحی بزنین خ رتبتونو جابجا میکنه که معمولا بچه ها ضعیفن
کتاب مقاومت گاجو بهتون معرفی میکنم
واقعا عالیه ،حیفه از دستش ندین
بقیع کتابام سری عمران هست

at17

عضو جدید
سلام آره برای آزمون های آزمایشی و... چه موسسه ای خوبه؟

ELENA71-89

عضو جدید
مرسیی ساحل جان واقعا امیدواری دادید
ب نظر شما برای حمل و نقل و ترافیک دانشگاههای تهران چ رتبه ای لازمه؟
اگه از تابستون شروع کنیم میرسیم تموم کنیم؟
واقعا میشه با همه ی درسا ب جز ریاضیات رتبه ی خوبی اورد؟آخه خیلی وقته که ازشون فاصله گرفتیم زمان زیادی برای یاداوری لازم داره.....
مرسیییییییی دوستم
انشالله همین امسال ی جای خوب قبول بشید

yasihood

عضو جدید
سلام دوستان
منم میخوام ارشد عمران بدم :دی
کتاب خاک سری عمران رو گرفتم و فصل یکش رو دارم میخونم خیلی دارم لذت میبرم از خوندنش امیدوارم همه بتونیم قبوول شیم البته من به 93 نمیرسم چون اون موقع هم ترم 7هستمو درسای خودم هست ایشالا 94
اطلاعاتی که بدست آوردم تو این مدت اینه که اکثر درسا سری عمران و گاج خوبن و ریاضی هم توماس خوبه که خونده بشه

Amir 2010a

عضو جدید
من لیسانسمو سال 84 گرفتم و دیگر وقت نکردم شرکت کنم رشته ام عمران نیست ولی اجازه بدین اظهار نظر کنم

زبان رو برای کنکور نخونین به نظر من فراگیری زبان به همان اندازه مهمه که تکلم فارسی برای فرزندمون مهمه

فرق رشته های مهندسی با رشته های انسانی در ریاضیات است البته من از این رهنمود شما زیاد تعجب نکردم چون درک خودم در دوره کارشناسی از پاس کردن ریاضیات همین بود و در دوره کارشناسی با واحدهای ریاضی مشکل داشتم اما پس از 7 سال اهمیت ریاضیات رو فهمیدم و اینکه زبان تمام پدیده های فیزیکی ریاضیات است اگر بیوگرافی دانشمندان موفق و تاثیر گذار در فرهنگ و تمدن بشری رو بخونید می بینید که آنها قبل از اینکه در زمینه تخصصی خودشون دانشمند باشند ریاضی دانان خوبی بودند مانند گاوس - یوهان کوپلر- آدریم ماری لژاندر -پیر سیمون لاپلاس -آیزاک نیوتن- آلبرت انیشتن.....

منظورت از تهران آزاده دیگه نه ؟ جایی که مدرک رو با پول معاوضه میکنند تازه من دانشگاهی رو سراغ دارم که یکی از دوستانم به خاطر اینکه وقت نکرد سر امتحان بره با یک تلفن نمره قبولی متوسط به بالا میگیره یا جایی که استادشو مجبورش کردن به همه قبولی بده حتی اونایی که من با نگاه به پاسخنامه شون فقط به خاطرذ اینکه اسمشونو نوشتن نمره 2 بهشون میدم آخر سر که نمرشونو پرسیدم همه 15 و 16 گرفتن

آخرین ویرایش:

behnaz.j

عضو جدید
سلام دوستم منم مثل شما سال دیگه کنکور دارم فعلا که کاری نکردیم!
میگن باید از تابستون شروع کنیم....
شما تا حالا چند واحد گذروندی؟

من الان ترم 6 رو شروع کردم و تا آخر ترم 5 ، 87 واحد پاس کردم.

برای زبان میدونین چی باید خوند؟504 کافیه؟
یعنی سری عمران کتابای کاملی ان؟ لازم نیست چیز دیگه ای همراش خوند؟
بچه ها یه سریا میگن باید از عید شروع کرد! :confused:
کسی اطلاعی نداره که موسسه ها از کی شروع میکنن برنامه ریزیشونو؟

• Like
واکنش ها: at17

behnaz.j

عضو جدید
برای ریاضی واقعا باید از توماس بخونیم؟!!!
میشه باهاش تست زد؟
معادلات چطور از چی باید خوند؟

elina1391

عضو جدید
برای ریاضی واقعا باید از توماس بخونیم؟!!!
میشه باهاش تست زد؟
معادلات چطور از چی باید خوند؟

برای ریاضیات من کتاب های مسعود آقاسی رو پیشنهاد میکنم!
البته معادلات گاج هم خوبه!
موفق باشید!

• Like

ELENA71-89

عضو جدید
از عید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آخه درسهای این ترممون خییییلی سنگینه
به نظر شما منطقیه که از این ترم بیخیال درسا شیم و برا کنکور بخونیم؟
اینجوری که اینا رو یاد نمیگیریم!!!!!!!!!!!!!!

• Like

yasihood

عضو جدید

به نظر من اشتباهه که درسای این ترم رو بیخیال شید (البته نمیدونم شما ترم چند هستین ولی اگر ترم 6 هستین خیلی ریسک داره چون معدلش تو کنکورتون تاثیر گذاره)
به نظرم راه بهتر اینه که برای دست گرمی دو سه تا درس رو کنار درسای این ترم برای کنکور بخونین و تابستون جدی مطالعه کنین
البته اینا نظر من بود و به نظرم کسی که خودش این مراحل رو پشت سر گذاشته و ارشد شرکت کرده بهتر میتونه راهنمایی بکنه:gol:

elina1391

عضو جدید

باید آهسته و پیوسته رفت!
اگه فشار بیاری ممکنه خسته شی!
این که از کی بخونی به خودت ربط داره بعضیا سه، چهار ماه آخر می خونن نتیجه ی عالی می گیرن
بعضی ها هم در طول ترم دانشگاهی خیلی درسارو پوشش دادن خیلی سر درس گیر نمیکنن میرن سراغ تست!
شما هم درس دانشگاه رو رها نکن در هز صورت!

elina1391

عضو جدید
برای دوستان یه توصیه ی طلایی دارم
درس سیالات، قبل از هیدرولیک خونده بشه
خاک، قبل از پی!

زبان تخصصی هم کتاب سمت رو بخونید!

erfan_

عضو جدید
واقعا چقدر خوبه که منابع که دوستان معرفی می کنند قدری بروز باشه و تکرار حرفای سال پیش نباشه
برای مثال برای کنکور امسال برای روسازی یک کتاب خوب به من معرفی شد که بسیار مفید بود
کتاب روسازی راهیان ارشد می تونین پاسخ تشریحی شم ببنین:

http://www.rahian-omran.com/Sarasari_92.html

negarkd

عضو جدید
به نظر من عید وقت مناسبی هست که هم دروس دانشگاه رو بخونیم و هم سه یا چهار کتاب البته با برنامه ریزی نسبتا دقیق مثلا بدونیم هرروز چند صفحه از هرکتاب خونده بشه

emrah931

عضو جدید
با سلام خدمت مهندسای عزیز
چند نکته از تجربیات خودمو در اختیارتون میذارم امیدوارم مورد استفادتون قرار بگیره
اول از همه اینکه واسه انتخاب کتاب به انتشاراتش توجه نکنید چون مولف کتاب مهمتره.تحلیل و مقاومت دکتر فنایی-مکانیک خاک دکتر موید-زبان انگلیسی دکتر عزمی-ریاضیات دکتر معتقدی-مکانیک سیالات دکتر خداکرمی
این مولفهایی رو که نام بردم اکثرشون طراح سوال کنکور ارشد هستن
واسه زمان خوندن هم باید بگم واسه دانشجوهای مختلف از نظر پایه علمی فرق میکنه اما میانگین 4 ماه خوبه
روی درسهایی که از نظر پایه ضعیف هستید وقت نذارید چون ضریب تمامی دروس یک هست بیشتر روی دروسی که مسلط هستید متمرکز شوید
در مورد کلاسهای کنکور و ازمونهای امادگی هم باید بگم پارسه از همه بهتره البته اگه بتونید کلاسهای حضوریش شرکت کنید چون اساتیدی رو که نام بردم تو این موسسه تدریس میکنن

nikba

عضو جدید
سلام بیشتر کلاسهای پارسه را برای رشته عمران توصیه میکنند.

mohammad.elmi

عضو جدید
سلام.1راهنمايي ميخواستم
رياضيم خوبه ولي عالي نيست كه ميتونم تا كنكورعاليش كنم
زبانم خيلي داغون بود در حدbook,window,.....:biggrin:اماازچندماه پيش2000تايي لغت عمومي باجعبه لايتنر كردم تو مخم.تاكنكور م وقت بزارم ميتونم به 30%برسونم.البته زبان وبه نيت بالا بردن سطح زبانم ميخونم چون به نظرم دانشجوي ارشدي كه زبان تعطيل باشه مثل....
خاك وپي هم عجيب بهش اعتقاد دارم كه ميتونم درصدش وبالا ببرم
به نظرتون با مشغله كاري كه دارم اگه يه سيالات يا طراحي بزنم تنگش از2درس ديگه هم فقط مبحثي بخونم مثلاتنش وكرنش وخرپا طراحي هم فقط راه به نظر شمابه سازه فردوسي ميرسم

sahel70

عضو جدید
ببینید جناب نتیجه ارشد منو زدن ،شدم 200 ،هر دانشگاه تهرانو که بخوام میارم
دانشگاههای دولتیشو هم میگم
زبان و ریاضی هم سفید سفید زدم ،بچه های پارسال خودمونم با همین زبان و ریاضی سفید 100 شده بودن
من نگفتم زبان و ریاضی رو حذف کنین ،زبان لازمه هر مهندسیه ولی اگه پایتون ضعیفه برا کنکور خیلی وقت می گیره و بازده هی که میتونی تو خاک و مقاومت و سیالات داشته باشی تو زبان نداری
ضربیای همه درسا برا ما یکیه متاسفانه ،چن درسو خوب خوندن خ بهتر از همه درسا رو ناقص خونده

mehrce

کاربر فعال مهندسی عمران ,
کاربر ممتاز
ببینید جناب نتیجه ارشد منو زدن ،شدم 200 ،هر دانشگاه تهرانو که بخوام میارم
دانشگاههای دولتیشو هم میگم
زبان و ریاضی هم سفید سفید زدم ،بچه های پارسال خودمونم با همین زبان و ریاضی سفید 100 شده بودن
من نگفتم زبان و ریاضی رو حذف کنین ،زبان لازمه هر مهندسیه ولی اگه پایتون ضعیفه برا کنکور خیلی وقت می گیره و بازده هی که میتونی تو خاک و مقاومت و سیالات داشته باشی تو زبان نداری
ضربیای همه درسا برا ما یکیه متاسفانه ،چن درسو خوب خوندن خ بهتر از همه درسا رو ناقص خونده

درسته،حتما نیازی نیست که حتما تو کنکور زبان بزنی. کسی که ارشد میره، مجبور میشه بعدا زبانشو خوب کنه. خیلی از بچه هایی که الان دانشجو ارشد دانشگاه خواجه نصیر هستن زبان رو خوب نزدن ولی بعدش کلاس رفتن یا خودشون خوندن تا زبانشون خوب بشه. بخصوص اونایی که تصمیمی برای دکترا هم داشته باشن.
میانگین درسا تو ارشد پایینه به همین دلیل یه درسو بالا بزنی میشه یه درسو کم بزنی.
نکته مهم: البته دوستان توجه کنن که حذف کامل یه درس کار درستی نیست.بلکه یه مقدار کم بخونید و سوالاشو تو کنکور یه نگاه بندازید. تو سال 89 اتفاقی افتاد که خیلی هارو شوکه کرد. اونم سادگی درسی مثل زبان تو کنکور اون سال بود. اتفاقی که همه اونایی که زبان رو سفید گذاشتن بیچاره کرد.
به نظر من چندتا درسو باید کامل خوند مثل خاک و سیالات ولی بقیه رو هم ناقص بخونید.
به امید موفقیت دوستان عزیز;)

mohammad.elmi

عضو جدید
ممنون از راهنماييتون .اگه لطف كنيد ونظرتونو درمورداين منابع بگيد ممنون ميشم
خاك(گاج)-رياضي معتقدي+تستاي سالاي قبل
تحليل ومقاومت صباغيان(البته چون تومشهدم كلاساشم ميتونم برم)
راه وروسازي(كاظمي)
فولادوبتن آهنگر

ELENA71-89

عضو جدید
درخواست راهنمایی

درخواست راهنمایی

میخواستم از دوستانی که کنکور دادن خواهش کنم یکسری اطلاعات کامل درباره ی اینکه بهتره در کلاسهای چه درسهایی شرکت کنیم و چه درسهایی رو بهتره خودمون بخونیم؟ و اینکه به نطرتون کدوم موسسه بهتره؟ از نظر بسته های اموزشی و ازمونهای ازمایشی و کلاسهایی که برگزار میکنن؟

Hamid MB

مدیر تالار زنگ تفریح
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام
من امسال کنکور دادم بشینین روزی3 ساعت زبان بخونین از همین الانم شروع کنین
رو درسای مقاومت و خاک سرمایه گذاری کنین هیدرولیکم درسیه که بازده خوبی داره اگه بتونین درسای طراحی بزنین خ رتبتونو جابجا میکنه که معمولا بچه ها ضعیفن
کتاب مقاومت گاجو بهتون معرفی میکنم
واقعا عالیه ،حیفه از دستش ندین
بقیع کتابام سری عمران هست

اصلا همچین پیشنهادی رو به کسی نکنید ... روی هیچ درسی نباید اینقدر تمرکز کرد ..با این حرف مثلا اگر زبان مثه کنکور 90 بیادش کسی که اینقد زیان خونده کلا سر جلسه باید بوق بزنه :D ... یا ریاضی فرقی نداره ... کلا پدیده کنکور یه طوریه که باید روی روالت باشه ...اگر بتونین همه درسارو بخونین که چه بهتر ، بهترین شانس رو دارین ولی اگه میخواید تمرکز روی چند درس داشته باشین که اینم خوبه ولی کاملا شانسی میشه . برای کنکور ارشد ایران واقعا نمیشه هیچ توصیه قطعی کرد چون از هیچ روال منطقی ای پیروی نمیکنه :D ....
معرفی هیچ درسی به عنوان اینکه این خوبه برا کنکور بخونی درست نیست :D
در مورد کتابم کار بیشتر موسسات معروف خوبه ...باید ببینی با کدوم کتاب بیشتر ارتباطت برقرار میشه ... خیلی چیزاش مهمه حتی سایز جلو و فونت کتاب خیلی توی خوندن تاثیر داره مثلا کتاب های سری عمران واقعا حرف ندارن ولی خاکش رو من داشتم خیلی فونتش کوچیکه اذیت میکنه توی طولانی مدت ...گاج ها هم خوبن ... ولی برا فرد نمیشه گفت هر کسی بای دخودش برسه به این .

سلام آره برای آزمون های آزمایشی و... چه موسسه ای خوبه؟

برای ازمون جامعه اماری مسئله ی مهمتری هست از سطح ازمون ...فعلا پارسه جامعه اماری بهتری داره

اصلا پیشنهاد اینکه از کی بخونی درست نیست ... هر کسی باید یه شناختی منطقی از خودش طبق تجربه هایی که توی دوران تحصیلش داشته ، داشته باشه و بدونه چه مدت تحمل یه روند فرسایشی رو داره . اگه این رو ندونید ممکنه از عید بخونی بعد یه ماه اخر ببری و کلا کله سالی که گذاشتی خراب بشه .
اگه شناخت درست از خودت باشی میتونی حتی با سه ماه بعد تابستون همون نتیجه ای رو بگیری که یکی توی دوسال خوندن میگیره . یکی مدلش ضربتیه ( دوسه ماهه )...یکی دیگه طولانی مدت ( یکی دوساله ) ... یکی هم معمولی ( 6-7 ماه اخر یا فوقش 9 ماه ) ... باید ببینین مدلتون چطوریه .

سلام بیشتر کلاسهای پارسه را برای رشته عمران توصیه میکنند.

نه معرفی موسسه اصلا کار درست و منطقی نیست . موسسه هیچ اهمیتی نداره باید دید کدوم استاد در کدوم موسسه هستش . البته بحث مکان و زمان موسسه هم مهمه . همه چی باید در نظر گرفته بشه . موسسه پارسه بد نیست ولی هزینش به صورت خیلی بی منطقی زیاده ...مثه اینه که لباس مارک دار بخری :D ... موسسه های دیگه همون اساتید یا بهترشو با قیمت خیلی نازل تر دارن و دلیلشم درصد های بینه موسسه و استاد و ساختمونیه که این موسسه اجاره کرده

میخواستم از دوستانی که کنکور دادن خواهش کنم یکسری اطلاعات کامل درباره ی اینکه بهتره در کلاسهای چه درسهایی شرکت کنیم و چه درسهایی رو بهتره خودمون بخونیم؟ و اینکه به نطرتون کدوم موسسه بهتره؟ از نظر بسته های اموزشی و ازمونهای ازمایشی و کلاسهایی که برگزار میکنن؟

ایضا کله بالاییا :D
ایشالا که همه ی کنکوریای عزیز موفق باشن

amatori

عضو جدید
سلام دوستان
من ترم بهمنی بودم که وارد دانشگاه شدم
حالا کسی می دونه تکلیف من چی میشه واسه ارشد؟
یه سول دیگه ثبت نام برای کنکور ارشد حدودا کی هستش؟

tanya30

عضو جدید
با سلام ببخشید منظور شما از اینکه ریاضی ارزش نداره چیه ؟؟؟/ آخه من به درس تحلیل اصلا علاقه ای ندارم و تصمیم گرفتم این درسو حذف کنم

با سلام ببخشید منظور شما از اینکه ریاضی ارزش نداره چیه ؟؟؟/ آخه من به درس تحلیل اصلا علاقه ای ندارم و تصمیم گرفتم این درسو حذف کنم

سلام من امسال کنکور دادم بشینین روزی3 ساعت زبان بخونین از همین الانم شروع کنین اگه زبانتون ضعیفه تابستونم نخونینش حذفش کنین ریاضی هم ارزش نداره اگه دیدین نمیرسین حذفش کنین ارشد رشته ما خیلی آسونه راحت تهران میارین با یه ذره تلاش رو درسای مقاومت و خاک سرمایه گذاری کنین هیدرولیکم درسیه که بازده خوبی داره اگه بتونین درسای طراحی بزنین خ رتبتونو جابجا میکنه که معمولا بچه ها ضعیفن کتاب مقاومت گاجو بهتون معرفی میکنم واقعا عالیه ،حیفه از دستش ندین بقیع کتابام سری عمران هست
با سلام ببخشید منظور شما از اینکه ریاضی ارزش نداره چیه ؟؟؟؟ آخه من به درس تحلیل اصلا علاقه ای ندارم و تصمیم گرفتم به جاش ریاضی بخونم ولی مقاومت سر جاش هست و میخونمش نمیدونم این کار درست هست یا نه لطفا راهنماییم کنین
ممنون:gol::smile::smile::smile::)

sahel70

عضو جدید

اصلا همچین پیشنهادی رو به کسی نکنید ... روی هیچ درسی نباید اینقدر تمرکز کرد ..با این حرف مثلا اگر زبان مثه کنکور 90 بیادش کسی که اینقد زیان خونده کلا سر جلسه باید بوق بزنه :D ... یا ریاضی فرقی نداره ... کلا پدیده کنکور یه طوریه که باید روی روالت باشه ...اگر بتونین همه درسارو بخونین که چه بهتر ، بهترین شانس رو دارین ولی اگه میخواید تمرکز روی چند درس داشته باشین که اینم خوبه ولی کاملا شانسی میشه . برای کنکور ارشد ایران واقعا نمیشه هیچ توصیه قطعی کرد چون از هیچ روال منطقی ای پیروی نمیکنه :D ....

ببینید من راجع به رشته عمران که خودم کنکورشو دادم میگم
بچه ها از تیر تا بهمن میخونن و منابع خیلی خیلی زیاده و زمان خیلی کم ،کنکور ارشد مث کارشناسی نیس که کلی 1سال وقت داشته باشی که هیچیو حذف نکنی ،من گفتم به جای وقت گذاشتن رو همه درسا چن درس که میدونم بازده داره رو انتخاب کنن
ببینید چن درس رو در حد 140 درصد بخونی 70 بزنیش خ بهتر از اینه که همه رو در حد70 بخونی و تو کنکور20 بزنی
وقت گذاشتن روی همه منابع بچه ها رو استرسی میکنه و نمیرسن درست و حسابی تمومشون کنن و به اون اعتماد بنفسی که باید حداقل در چن درس برسن نمیرسن
بعدشم درصد بالای 60 تو کنکور خیلی رتبتونو جابجا میکنه
1درسو 60 بزنی ارزشش تو ترازی که بت میدن بیشتر از 3 تا 20 زدنه

sahel70

عضو جدید
با سلام ببخشید منظور شما از اینکه ریاضی ارزش نداره چیه ؟؟؟؟ آخه من به درس تحلیل اصلا علاقه ای ندارم و تصمیم گرفتم به جاش ریاضی بخونم ولی مقاومت سر جاش هست و میخونمش نمیدونم این کار درست هست یا نه لطفا راهنماییم کنین
ممنون:gol::smile::smile::smile::)

مباحث ریاضی خیلی گسترده تر از تحلیل هست،برخی از فصلای تحلیلو حیفه حذف کنی
با مشاورای بیشتری صحبت کن ،من نمیتونم جواب قطعی بهتون بدم
مزایا و مضراتشو برا خودت بنویس بعد تصمیم بگیر

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا