هر چه می خواهد دل تنگت بپرس!

MohammadAli.E

عضو جدید
دوست عزیز آقای عمادی
بابت کتاب واقعا دستتون درد نکنه برای من مفید بود.:)
می خواستم بدونم کسی تاحالا مطلبی راجع به اینکه از موتور یونی تو uav استفاده کرده باشن ، دیده یا نه؟
بازم بابت کتاب خیلی ممنون

موتور یونی تو uav ؟! بنده همچین چیزی ندیدم. اصلا تراستر های یونی فقط تو فضاپیما هاست چون در آنجا خلاء هستش و همچنین وزن فضاپیما کم. تراستر یونی اصلا اونقدر قدرت نداره که بتونه uav رو ساپورت کنه. تراستر های یونی بازده زیادتری نسبت به موتور های سوختی دارن ولی قدرتشون فوق العاده کم هست و در فضاپیما ها برای مقاصد دور مثل ماه و مریخ و ... استفاده میشه.

K.KT

عضو جدید
سلام، از کجا می تونم کتاب automatic control of aircrafts and missiles by blakelock را دانلود کنم.
اگر کتابی هم که به طور صریح معادلات حرکت هواپیما ها را داشته باشه معرفی کنید ممنون می شم.

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
سلام، از کجا می تونم کتاب automatic control of aircrafts and missiles by blakelock را دانلود کنم.
اگر کتابی هم که به طور صریح معادلات حرکت هواپیما ها را داشته باشه معرفی کنید ممنون می شم.
سلام، ترجمه ش تو بازار هست، چاپ دانشگاه امیرکبیر.
این لینک دانلود نسخه انگلیسی:
http://www.filefactory.com/file/ba3d48/n/AutConofAir_rar

mtp

عضو جدید
با سلامی دوباره
می خواستم ببینم اگه بخوام یه محفظه احتراق از جنس کامپوزیت (پلی اتیلن) داشته باشم ، از چه نوع پلی اتیلنی باید استفاده کنم و چقد تحمل فشار داره؟
اگه منبعی هم در مورد تحمل فشار پلی اتیلنا داشته باشید که خیلی خوب میشه..
ممنونتون میشم دوستان

mm125_exe

عضو جدید
سلام
ازتون یه خواهشی دارم
من استاد ترمو بهمون یه پروژه ای داده که خیلی مرجع و سورسش کمه.خیلی نیاز دارم به سورس و مرجع و مقاله
اونم این که وقتی هوای اطراف هاپیما و یو ای وی خیلی پایین میاد
یک سطح قطوری از یخ سطح بال و ایرفویل میبنده
به وسیله ی الکترو مغناطیس یه غشایی نازک از یخ رو آب میکنن
مخصوصا وقتی هواپیما روی سطح زمینه
و بعد کل یخ رو بیرون میکشند
میخواستم اگه میشه در این مورد که کلید واژه اش هم در پایین نوشتم ولی باز کمه سورسم اگه میشه مقاله و سایت معرفی کنید ک خیلی نیاز دارم و به دلیل انتخابات هم وقت کمه.
ممنونم
کلید واژه
electro-magnetic expulsion de-iceing system

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
سلام
ازتون یه خواهشی دارم
من استاد ترمو بهمون یه پروژه ای داده که خیلی مرجع و سورسش کمه.خیلی نیاز دارم به سورس و مرجع و مقاله
میخواستم اگه میشه در این مورد که کلید واژه اش هم در پایین نوشتم ولی باز کمه سورسم اگه میشه مقاله و سایت معرفی کنید ک خیلی نیاز دارم و به دلیل انتخابات هم وقت کمه.
ممنونم
کلید واژه

سلام،
تا جایی که سرچ کردم،
این شرکت، طراح این طرحه و این شرکت روی دو تا هواپیما اجرا کرده.
این سایت ها هم هستن:
http://www.airspacemag.com/how-things-work/deicing.html
http://www.freepatentsonline.com/6102333.html
http://www.google.com/patents/US6102...page&q&f=false

morteza61

عضو جدید
سلام
ازتون یه خواهشی دارم
ممنونم
کلید واژه
دقیقا موضوع کاری که می خواین رو بدین تا ببینیم چه ماری میشه انجام داد.

mm125_exe

عضو جدید
خیلی ممنون ک کمک میکنید
خدا خیرتون بده
من هوافضا شریف میخونم
واقعا تو این شرایط امتحانا موندم
چیکار کنم.استاد (دربندی) گفتن اگه پروژه انجام نشه صفر م یده نمره ی آخرمون رو
من کل پروژه رو براتون میدم.شما نیگاه بندازین
شکاندن یخهای تشکیل شده روی سطوح بال هواپیما بوسیله ی کنترل میدان مغناطیسی مربوط در آزمایشگاه
مراحل کار:
1.بررسی منابع موجود در کتابخوانه ها و اینترنت
2.جمع آوری اطلاعات آزمایشگاهی در خصوص این موضوع
3.شناخت مکانیزم عمل در این نوع سامانه های(بویژه در ضمینه ی یو ای وی)
4.استراج اجزای مورد نیاز سامانه
5.انجام نیاز سنجش جاضر و بر اساس آن اقدام به طراحی مفهوم آزمایشگاه
6.شناسایی بازار داخلی برای خرید یا فراهم کردن قطعات و تجهیزات مورد نیاز آزمایشگاهی
7.ارزیابی قیمت
8.اقدام به خرید تجهیزات و قطعات مورد نیاز
9.مونتاژ قطعات و تجهیزات
10.انجام کالییراسیونهای لازم
11.طراحی دستورالعمل تست و نحوه انجام تست
12.انجام تستهای اولیه و بازنگری در آزمایش
13انجام تستهای و صحت سنجی

sinashan

عضو جدید
با سلام ببخشید یه سوالی داشتم نمی دونم به عنوان تاپیک مربوط میشه یا نه،می خواستم بدونم دانشکده هوافضای دانشگاه خواجه نصیر از نظر امکانات و هیئت علمی و غیره،کلا چه طوریه،خوبه؟سطحش بالاست؟آخه من امسال کنکور دارم به این رشته هم خیلی علاقمندم،نگاه که می کردم دیدم این دانشگاه در حدی هست که من بتونم رتبه لازم برای قبولیش رو بیارم حالا می خواستم بدونم وضعیتش چه طوریه ممنون میشم جوابمو بدین

sepide.adanvar

عضو جدید
سلام.من دانشجوی برق-کنترل هستم.می‌خوام که تو زمین ناوبری کار کنم.ممنون می‌شم اگه که کمکم کنیدو منبع واسم معرفی کنید.و اینکه راهنمایی کنید و بگید برای شبیه سازی با متلب از کجا باید شروع کنم؟

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
سلام.من دانشجوی برق-کنترل هستم.می‌خوام که تو زمین ناوبری کار کنم.ممنون می‌شم اگه که کمکم کنیدو منبع واسم معرفی کنید.و اینکه راهنمایی کنید و بگید برای شبیه سازی با متلب از کجا باید شروع کنم؟

:(یعنی کسی نیست کمکم کنه؟

سلام،
شما خانم ها خوب عجولیدها! یه مقدار امان بدید.

اول در مورد برنامه MATLAB، توصیه می کنم که اول سیمولینک رو یاد بگیرید و بعد برنامه نویسی رو. کلاس هم نیازی نیست برید. دو تا کتاب بخونید، راه میفتید.
این کتاب، فکر می کنم کتاب خوبی باشه. یه کتاب هم از همین نویسنده در مورد سیمولینک هست. اون هم کتاب راه بیندازی هست.
در مورد مسئله ناوبری،
1- Advances in Aerospace Guidance, Navigation and Control, Florian Holzapfel and Stephan Theil
2- Electronic Navigation Systems, Laurie Tetley
3- Tactical and Strategic Missile Guidance, Zarchan
4- Missile Guidance and Control Systems, George M. Siouris
5- Guidance and Gontrol, Martin Summerfield
6- Position Location Techniques and Applications, David Munoz
7- Guidance of Unmanned Aerial Vehicles, RAFAEL YANUSHEVSKY

بنا به نوع کاری که می خواید انجام بدید، هر کدوم از کتاب های بالا میتونه به کمک شما بیاد. در زمینه موشکی، هواپیما، بدون سرنشین یا ناوبری عمومی. توصیه می کنم که این کتاب رو هم حتماً مطالعه کنید: Modeling and Simulation of Aerospace Vehicle Dynamics, Peter H. Zipfel

mtp

عضو جدید
سلام بچه ها
کسی الگوریتمی برای طراحی یه کمپرسور می تونه بنویسه فقط با داشتن فشار پشت کمپرسور؟

دانیال س

عضو جدید
یه سوال داشتم
کسی میدونه بازار کار هوا فضا چه جوریه
تبدیل یا طراحی شهرستان بهتره یا هوا فضا دانشگاه های تهران؟

arash_s_z

عضو جدید
سلام.من دانشجوی ترم 2 هوافضام دنبال یه موضوع تاپ واسه اسن درس مقدمه هوافضا میگردم لطفا کمکم کنین. اول اینکه موضوع باید جالب باشه و جدید و اینکه هوافضایی باشه و یه 40 صفحه هم مطلب داشته باشه.
ممنون میشم اگ کمکم کنین.

havfaza

عضو جدید
سلام.من دانشجوی ترم 2 هوافضام دنبال یه موضوع تاپ واسه اسن درس مقدمه هوافضا میگردم لطفا کمکم کنین. اول اینکه موضوع باید جالب باشه و جدید و اینکه هوافضایی باشه و یه 40 صفحه هم مطلب داشته باشه.
ممنون میشم اگ کمکم کنین.
سلام شما ارشدین یا کارشناسی؟

whiterose

عضو جدید
سلام دوستان.
منبع یا منابعی در مورد الزامات طراحی فضاپیماهای سرنشین دار میخواستم.ممنون میشم اگه کسی میتونه راهنمایی کنه.
موفق باشید

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار

mtp

عضو جدید
با سلام
کسی اطلاعاتی ,منبعی , راجع به انواع موتور های مینی جت و وزن و الیاژ مورد استفاده داره؟
ممنون میشم.

amir_14

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان درود
جریان برق یک هواپیما حداکثر ولتاژ و فرکانسش چقدر هست؟

zeinabheidari84

عضو جدید
سلام
من یه سوال بسیار مهم داشتم
برای اینکه بتونم نقاط ایرفویل naca 64(1)_412 رو داشته باشم دچار مشکل شدم. حدود 140 یا 150 نقطه میخوام. نرم افزار های زیر رو دانلود کردم و نصب کردم و مشکلات خودشو داشته:
سوال اول اینکه این ایرفویل جزو کدام یک از دسته ایرفویل های ناکا است؟
سوال دوم اینکه اون نمایشگر (1) نشونه ی چیه؟
سوال سوم اینکه با توجه به تلاشایی که در زیر گفتم الان چیکار کنم تا داده بدست بیارم؟ سرچم کردم نبود :(
profili v2.30a: فقط ایرفویل naca 64(1)_212 را دارد و به کل نمیدونم چطور باید بهش تعداد نقاط رو مشخص کنم و حالت export اونو نمیدونم :(
XFLR5 : دارای بخش 4or5digits هست که توش نمیشه اون مختصات (1) رو مشخص کرد
javafoil : دارای دسته بندی های مختلفی هست که من دقیق نمیدونم این ایرفویل کدوم دسته میشه و از طرفی وقتی مثلا مشخصه های داخل اون دسته ها رو سعی میکنم مشابهت بدم با ایرفویل خودم اصلا یک چیز عجیب غریبی درست میکنه :(
design foil demo : فقط 4or6digits رو داره

amir_14

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
برای اینکه بتونم نقاط ایرفویل naca 64(1)_412 رو داشته باشم دچار مشکل شدم. حدود 140 یا 150 نقطه میخوام. نرم افزار های زیر رو دانلود کردم و نصب کردم و مشکلات خودشو داشته:
سوال سوم اینکه با توجه به تلاشایی که در زیر گفتم الان چیکار کنم تا داده بدست بیارم؟ سرچم کردم نبود :(
profili v2.30a: فقط ایرفویل naca 64(1)_212 را دارد و به کل نمیدونم چطور باید بهش تعداد نقاط رو مشخص کنم و حالت export اونو نمیدونم :(
javafoil : دارای دسته بندی های مختلفی هست که من دقیق نمیدونم این ایرفویل کدوم دسته میشه و از طرفی وقتی مثلا مشخصه های داخل اون دسته ها رو سعی میکنم مشابهت بدم با ایرفویل خودم اصلا یک چیز عجیب غریبی درست میکنه :(
به شما پیشنهاد میکنم کتاب ابوت رو یه نگاهی بندازین
گرچه مطمئن نیستم 100 % کمکتون کنه ولی در زمینه طراحی ایرفویل خیلی کتاب خوبیه

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
سلام

[h=2]6-series[/h] An improvement over 1-series airfoils with emphasis on maximizing laminar flow. The airfoil is described using six digits in the following sequence:

1. The number "6" indicating the series.
  2. One digit describing the distance of the minimum pressure area in tens of percent of chord.
  3. The subscript digit gives the range of lift coefficient in tenths above and below the design lift coefficient in which favorable pressure gradients exist on both surfaces
  4. A hyphen.
  5. One digit describing the design lift coefficient in tenths.
  6. Two digits describing the maximum thickness as percent of chord.
For example, the NACA 61[SUB]2[/SUB]-315 a=0.5 has the area of minimum pressure 10% of the chord back, maintains low drag 0.2 above and below the lift coefficient of 0.3, has a maximum thickness of 15% of the chord, and maintains laminar flow over 50% of the chord.

NACA 641-412.jpg

http://www.airfoildb.com/foils/list?criteria=namebeg&letter=N&page=2&per_page=60

من این ایرفویل (NACA 64-412) رو پیداکردم ولی فکر نکنمموردی باشه که شماخواستید.

sepide.adanvar

عضو جدید
سلام
کسی میتونه راجع به ورودی بلوک (آی-ام-یو) کمکم کنه؟شبیه سازی سیستم ناوبری اینرسی رو انجام دادم و از این بلوک استفاده کردم ولی نمیدونم سه ورودی اول رو چطوری باید بدم.ممنون میشم کمکم کنید

(imu)

بالا