مباحث مرتبط با آزمون طراحی معماری

arezooo82

عضو جدید
سلام
آره تخته رسم میتونین ببرین هر چیزی که دلتون خواست میتونین ببرین غیر از موبایل لب تاب و میز نور و کاربن
هر کتاب یا جزوه یا مطلبی که به ذهنتون میرسه حتی برای طراحی داخلی و پرسپکتیو ببرین یه سال داخلی داده بودن ضرری نداره
موفق باشین بچه ها

مرسی...اما امروز کاربن هم اجازه دادن استفاده کنیم!

shiva_adibi

عضو جدید
تو صفحه اول سوال یه قسمتی بود که

خواسته بود چه پلانهایی رو بکشیم

همونجا انگار من بارم نمره دیدم

مثلا پلان همکف 9 نمره
طبقات 9

نما 4

دوستان اگه اطلاع دارید بگید
سلام دوست من که خیلی خوب امتحانش شده
پلان زیرزمین (پارکینگ) 9 نمره
پلان همکف (لابی) 9 نمره
طبقات تیپ 9 نمره
نما 4 نمره
پلان بام 7 نمره
سایت پلان 4 نمره
برش طولی 8 نمره

shiva_adibi

عضو جدید
ازمون طراحی معماری نظام مهندسی اسفند 1391
ابعاد زمین 11 در 37 متر که 16.6 حیاط و ساخت 20.4
پلانهای خواسته شده
1. پلان زیرزمین پارکینگ برای 6 خودرو ستون گذاری اندازه گذاری و اکس بندی مقیاس 1.100
2.پلان همکف و لابی تجاری اژانس مسافرتی حداقل زیربنا 100 مترمربع اندازه گذاری و اکس بندی مقیاس 1.100
3.پلان تیپ طبقات هر طبقه دو واحد اندازه گذاری و اکس بندی مقیاس 1.100
4.نمای شمالی اندازه گذاری و اکس بندی مقیاس 1.100
5.سایت پلان نشان دادن دسترسی ها اندازه گذاری مقیاس 1.200
6.پلان بام شیب بندی اندازه گذاری و اکس بندی مقیاس 1.100
7. برش طولی از راه پله و اسانسور اندازه گذاری و اکس بندی مقیاس 1.100
حداکثر تراز همکف 120 سانت
دسترسی معلولین به ساختمان

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ازمون طراحی معماری نظام مهندسی اسفند 1391
ابعاد زمین 11 در 37 متر که 16.6 حیاط و ساخت 20.4
پلانهای خواسته شده
1. پلان زیرزمین پارکینگ برای 6 خودرو ستون گذاری اندازه گذاری و اکس بندی مقیاس 1.100
2.پلان همکف و لابی تجاری اژانس مسافرتی حداقل زیربنا 100 مترمربع اندازه گذاری و اکس بندی مقیاس 1.100
3.پلان تیپ طبقات هر طبقه دو واحد اندازه گذاری و اکس بندی مقیاس 1.100
4.نمای شمالی اندازه گذاری و اکس بندی مقیاس 1.100
5.سایت پلان نشان دادن دسترسی ها اندازه گذاری مقیاس 1.200
6.پلان بام شیب بندی اندازه گذاری و اکس بندی مقیاس 1.100
7. برش طولی از راه پله و اسانسور اندازه گذاری و اکس بندی مقیاس 1.100
حداکثر تراز همکف 120 سانت
دسترسی معلولین به ساختمان

عزیزم اندازه زمین رو اشتباه نوشتی

11*34 بود و 20.4 ساخت میشد که حیاط در میومد13.6
پلان همکف هم آژانس مسافرتی بود اما لابی مسکونی نه تجاری و مبلمان هم میخواست
پلان طبقه اول و دوم دو واحد دوخوابه با آکس و اندازه گذاریو میلمان
بقیش درسته دیگه...

s.y.s

عضو جدید
اگه همه را کشیدی دیگه معجزه واسه چی مهندس.........

پلان بام 7 نمره سایت پلان 4 تمره

به خاطر این می گم معجزه
چون به جز پلان زیرزمین
بقیه پلانها رو آکس بندی نکردم
نما و مقطع هم همینطور
کار به شدت نا قص
از هر چیزی یه ذره

s.y.s

عضو جدید
خوب اینطوری جمع نمرات میشه 50
پس حداقل نمره ای که میشه از هر بخش گرفت و زده بودن

پس من به خودم اینطور نمره می دم با توجه به جزییاتی که خواسته بودند و من وقت نکردم تکمیل کنم

فقط آخر سر که داشتم نما می کشیدم ساعت 4.45 تصمیم گرفتم به جهت رفع خستگی نمام رو ماژیک کاری کنم:D

می تونید تصور کنید

نما و مقطع بدون آکس بندی و همون نما راندو شده ابر هم کشیدم :D

s.y.s

عضو جدید
پلان زیرزمین (پارکینگ) 5 نمره
پلان همکف (لابی) 5نمره
طبقات تیپ 5 نمره
نما 2 نمره
پلان بام 5 نمره
سایت پلان 2 نمره
برش طولی 5 نمره

میشه 29

برای بار اول خوبه

حتما مصحح ها خیلی به نمای راندو شده ناقصم می خندن

میگن چون از وقت خوب استفاده نکرده نمره نما صفر

shiva_adibi

عضو جدید
عزیزم اندازه زمین رو اشتباه نوشتی

11*34 بود و 20.4 ساخت میشد که حیاط در میومد13.6
پلان همکف هم آژانس مسافرتی بود اما لابی مسکونی نه تجاری و مبلمان هم میخواست
پلان طبقه اول و دوم دو واحد دوخوابه با آکس و اندازه گذاریو میلمان
بقیش درسته دیگه...
ببخشید من سر امتحان نبودم این اطلاعاتی که دوستم داده از این پلانی که من میبینم باید بگم هر کس پلان شمالی جنوبی طراحی کرده باشه 90 درصد قبوله اگه شرقی غربی نصف کرده باشید که حسابتون پاکه

mariiana

عضو جدید
عجب..پس اون بارما حد اقل نمره بوده..آخه من از وقتی اومدم دارم هی این نمره هارو جمع میکنم..با خودم میگم چطوری من 50 بیارم که حتما قبول شم.خدا کنه قبول شیم..من اولین بارم بود ولی واقعا دیگه دوس ندارم سر جلسه این امتحان خسته کننده بشینم:((

shiva_adibi

عضو جدید
عجب..پس اون بارما حد اقل نمره بوده..آخه من از وقتی اومدم دارم هی این نمره هارو جمع میکنم..با خودم میگم چطوری من 50 بیارم که حتما قبول شم.خدا کنه قبول شیم..من اولین بارم بود ولی واقعا دیگه دوس ندارم سر جلسه این امتحان خسته کننده بشینم:((
این بارم ها از 50 نمره است که بعد ضدبدر 2 میشه شما باید 25 بگیر قبولی نگران نباش انشالله قبولی

• Like
واکنش ها: agin

shiva_adibi

عضو جدید
اما خوشبحالتون امتحانتو راحتر از امتحان ما بود شهریور که خیلی قاتی پاتی بود اصلا مزخرف بود اینجوری که من شنیدم فقط یکی شیب پارکینگ و شیب برای معلولین اذیت میکرده

shiva_adibi

عضو جدید
یه چیز خیلی جالبی که توی سوال هست اینه که خودش گفته چه طوری اسانسور را طراحی کنید و حتی سرپله فقط اگه دقت میکردید می فهمیدید نوشته توی صورت سئوال مقطع طولی از سرپله و اسانسور با این حساب اسانسور باید جلوی پاگرد پله باشه و پله هم باید به صورت طولی طراحی بشه که میشه کشیدگی از شمالی و جنوبی

dezeere

عضو جدید
نه شهریور بهتر بود من اوندفعه 48 شدم همه رو کشیده بودم وقتم اضافه آوردم، ولی امروز نرسیدم نما برش بزنم، شهریور بعد 10 رو شرقی غربی کشیدم امروز نیز و مشکلی نداشت! به جای رمپ معلولین ، جک هیدرولیکی گذاشتم! ارتفاع سقف آژانسو جند باید میگرفتیم و اینکه 3متر عقب نشینی واسش لازم بود؟ خیلی ناراحتم!

mariiana

عضو جدید
یه چیز خیلی جالبی که توی سوال هست اینه که خودش گفته چه طوری اسانسور را طراحی کنید و حتی سرپله فقط اگه دقت میکردید می فهمیدید نوشته توی صورت سئوال مقطع طولی از سرپله و اسانسور با این حساب اسانسور باید جلوی پاگرد پله باشه و پله هم باید به صورت طولی طراحی بشه که میشه کشیدگی از شمالی و جنوبی
شما چقد باهوشی..من اصلا متوجه این نکته نشدم.پله و آسانسورمم کنار هم بود:(

me-mehdi

عضو جدید
نه شهریور بهتر بود من اوندفعه 48 شدم همه رو کشیده بودم وقتم اضافه آوردم، ولی امروز نرسیدم نما برش بزنم، شهریور بعد 10 رو شرقی غربی کشیدم امروز نیز و مشکلی نداشت! به جای رمپ معلولین ، جک هیدرولیکی گذاشتم! ارتفاع سقف آژانسو جند باید میگرفتیم و اینکه 3متر عقب نشینی واسش لازم بود؟ خیلی ناراحتم!
سلام،حداقل ارتفاع آژانس 4.80---عقب نشینی اجباری نیست حتی به نظر من غیر قانونی هست---جک هیدرولیکی هم غیر مجاز بود---راستی ناراحت نباش دوست من منم مثل تو نما و مقطع نکشیدم،اصلا به درک حالا قبول بشیم کجا رو فتح کردیم،بیخیال
خاک بر سر کسی که سنگ بنای اردبیل رو گذاشت ماکه از شهرستان میریم باید صبح ساعت 5 راه بیافتیم که برسیم محل آزمون بگن محل آزمون عوض شده چون میز نقشه کشی ندارن،حالا بعد از 1ساعت گردش علمی جای جدید رو پیدا میکنیم و باید دنبال محلش بگردیم که نه راهنمایی هست نه تبلو یا علامت ،تو این خراب شده کسی هم که پیدا نمیشه...بعد از مصیبتهای زیاد راهی زیرزمینی شبیه سلول انفرادی که 25نفر رو توش مثل مرغداری جا کردن نه تهویه و نه نوری هست...میز که از زمان عهد عتیق و صندلی رو که خودتون حدس بزنید...ساعت 10شروع میکنیم با دستهای لرزان و نفس نفس زنان،از قران و صلوات خبری نیست،هول هولکی شروع میکنیم و ...ناهار و آب رو که بیخیالش ساعت 4.30یکی میاد بالای سرم هر یک دقیقه رو یادآوری میکنه آخرش منم ناهری که برامون گذاشته بودن رو میکوبم تو سرش...ببخشید دردل مون خیلی زیاده به کی بگیم جز شما؟؟؟

archvadood

عضو جدید

چرا پله حتما باید طولی باشه؟؟؟؟؟ من چهار رمپه درآوردم مشکلی داره؟

amin576

عضو جدید
سلام،حداقل ارتفاع آژانس 4.80---عقب نشینی اجباری نیست حتی به نظر من غیر قانونی هست---جک هیدرولیکی هم غیر مجاز بود---راستی ناراحت نباش دوست من منم مثل تو نما و مقطع نکشیدم،اصلا به درک حالا قبول بشیم کجا رو فتح کردیم،بیخیال
خاک بر سر کسی که سنگ بنای اردبیل رو گذاشت ماکه از شهرستان میریم باید صبح ساعت 5 راه بیافتیم که برسیم محل آزمون بگن محل آزمون عوض شده چون میز نقشه کشی ندارن،حالا بعد از 1ساعت گردش علمی جای جدید رو پیدا میکنیم و باید دنبال محلش بگردیم که نه راهنمایی هست نه تبلو یا علامت ،تو این خراب شده کسی هم که پیدا نمیشه...بعد از مصیبتهای زیاد راهی زیرزمینی شبیه سلول انفرادی که 25نفر رو توش مثل مرغداری جا کردن نه تهویه و نه نوری هست...میز که از زمان عهد عتیق و صندلی رو که خودتون حدس بزنید...ساعت 10شروع میکنیم با دستهای لرزان و نفس نفس زنان،از قران و صلوات خبری نیست،هول هولکی شروع میکنیم و ...ناهار و آب رو که بیخیالش ساعت 4.30یکی میاد بالای سرم هر یک دقیقه رو یادآوری میکنه آخرش منم ناهری که برامون گذاشته بودن رو میکوبم تو سرش...ببخشید دردل مون خیلی زیاده به کی بگیم جز شما؟؟؟
آژانس مسافرتی جزو فضاهای اداری-خدماتی حساب میشه و ارتفاعش مثل تجاری نیس که 4.50 گرفته بشه من که 3.20 گرفتم
آی گفتی ، تو ایلامم مارو تو یه سالن فوتسال با شدت نور نیم کاندیلا قرار دادبودن چنتا گنجشک مزاحمم ....بودن تو اعصابمون از اینا بگذریم یه میز برا من گذاشته بودن به زور دستم بالای میز میرسد جالبتر اینکه صندلیم 12.5 سانت ارتفاع داشت و وقتی مینشستم سرم زیر میز قرار می گرفت،به مراقب میگفتم عوضش کن هی تفره میرفت منم حسابی سروصدا راه انداختم و اعصابم کلی به هم ریخت و تا ساعت 10 تمرکز نداشتم،نتیجه هم اینکه نما رو نرسیدم بکشم و پلانامم ناقص بود

amin576

عضو جدید
پله طولی باشه تا حدودی منطقیه ولی دلیل نمیشه حتما آسانسور روبروش باشه ،میتونه کنارشم باشه و خط برش از پاگرد پله شکسته بشه و بره داخل آسانسور و بعد باز شکست بخوره و مستقیم بره بیرون.

شما با این اطلاعات دقیقی که از آزمون دارس مگه سر جلسه بودی؟مگه نگفته بودی 49 ت رو 51 کرده بودن؟

pampam2

عضو جدید
سلام بچه ها.من خیلی ناراحتم.شهریور با اینکه سوالش اون همه ایراد داشت و دو ساعت وقتمون تلف شد همه رو کشیدم (48 شدم) اما امروز با اینکه به نظرم سوال ایرادی نداشت خیلی طراحی زمان برد...خیلی ناقص کشیدم همه چیز و .آخرشم بدجوری ضعف کردم 4:30 نتونستم بمونم اومدم بیرون....
رمپ و کجا گذاشتین کامل تو حیاط یا فقط بخش سرگیریش تو حیاط؟ در ورود به آژانس میتونه از تو لابی همکف باشه یا باید مستقیم از خیابون باشه؟نکته پخی چی بود؟به نظرم سوالش خیلی نکته داشت هرچی تو طراحی جلو می رفتی میدیدی باز به یه چیزی دقت نکردی :(

s.y.s

عضو جدید
به نظرم دیگه تا اعلام نتایج در موردش نگیم بهتره
همش کابوس استرس و عذاب

کی تموم میشه راحت بشیم

جلسه امتحان خسته کننده
تمام انگشتهای دستم درد داره
وقتی اومدم خونه پسرم باهام قهر کرده بود که چرا تنها مونده
خیلی دلم سوخت

کاش قبول بشم :(

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها نمره از 50 بوده و شاید ضریب 2 بهش بدن
منم کد کف رو +51 گرفتم سه تا پله 17 سانتی ، آخه طول رمپ خیلی زیاد میشد اگه بیشتر میگرفتیم
سوالشون که خیلی منصف تر شده بود نسبت به قبل ،کاش تصحیحش هم همین طور باشه خسته شدم به خدا،چه جوری بعضیا چند دوره ست امتحان میدن؟!

shiva_adibi

عضو جدید
پله طولی باشه تا حدودی منطقیه ولی دلیل نمیشه حتما آسانسور روبروش باشه ،میتونه کنارشم باشه و خط برش از پاگرد پله شکسته بشه و بره داخل آسانسور و بعد باز شکست بخوره و مستقیم بره بیرون.

شما با این اطلاعات دقیقی که از آزمون دارس مگه سر جلسه بودی؟مگه نگفته بودی 49 ت رو 51 کرده بودن؟
بجز اینکه بشه شکست داد من سرجلسه نبودم دوستم بوده و همه اطلاعات از دوستم گرفتم اگه اینجا هستم فقط برای گرفتن اطلاعاته اخه به سرم زده یه کلاس امادگی برای این ازمون بزارم البته با کمک دوستام به نظر فکر بدی نباشه

shiva_adibi

عضو جدید
به نظرم دیگه تا اعلام نتایج در موردش نگیم بهتره
همش کابوس استرس و عذاب

کی تموم میشه راحت بشیم

جلسه امتحان خسته کننده
تمام انگشتهای دستم درد داره
وقتی اومدم خونه پسرم باهام قهر کرده بود که چرا تنها مونده
خیلی دلم سوخت

کاش قبول بشم :(
نگران نباشید انشالله قبول میشد

yasi84

عضو جدید
سلامبچه ها
خسته نباشين
يادتون هست امتيازا چطوري بود؟پلان طبقات و زيرزمين فكر كنم 9 بودن ...بافيش يادم نيست!!!!
من ارتفاعو 3 گرفتم!!! رمپو كلا داخل درآوردم ولي عرض پاركينگ كمتر از 2.5 شد!

shiva_adibi

عضو جدید
منم کد کف رو +51 گرفتم سه تا پله 17 سانتی ، آخه طول رمپ خیلی زیاد میشد اگه بیشتر میگرفتیم
سوالشون که خیلی منصف تر شده بود نسبت به قبل ،کاش تصحیحش هم همین طور باشه خسته شدم به خدا،چه جوری بعضیا چند دوره ست امتحان میدن؟!
به نظر من 51 کمه از ابهت اژانس کم میشه شما میتونستی ورودی ساختمان را با تراز کف خیابون یکی بگیری و در داخل لابی که فضای زیادی داشتی یه رامپ سه طرفه که دو طرفش 3 متر با شیب 8 درصد و یک طرفش 5 متر باشیب 7 درصد بگیری راحت مسئله حل میشد به ازای هر متر 5. درصد از شیب کاسته میشه و 5 سانت به عرض شیب اضافه میشه
سئوال امسال راحت بود ولی خیلی کار می برد من مطمئن هستم بیشتریا میدونستند باید چیکار کنند فقط مسئله حجم کار زیاد بوده که خیلی ها نتونستن کامل بکشند دوستم میگفت تو سالن ما 100 نفر بودیم بعد امتحان حدود نصف بیشتر 2 تا از شیتاشون باقی مونده که البته عمده اونم نما و برش بوده

shiva_adibi

عضو جدید
سلامبچه ها
خسته نباشين
يادتون هست امتيازا چطوري بود؟پلان طبقات و زيرزمين فكر كنم 9 بودن ...بافيش يادم نيست!!!!
من ارتفاعو 3 گرفتم!!! رمپو كلا داخل درآوردم ولي عرض پاركينگ كمتر از 2.5 شد!
سلام
امتیازهارو رو تو دوتا پست قبلی نوشتم ارتفاع کجا رو 3 گرفتی؟
عرض پارکینگ منظور در ورودیه/ که نمیشه کمتر از 3.5 گرفت که با عرض رامپ 3.5 هم جور در بیاد

shiva_adibi

عضو جدید
شایدی در کار نیست حتما ضبدر 2 میشه چون از صد نمره میدند

shiva_adibi

عضو جدید
چرا پله حتما باید طولی باشه؟؟؟؟؟ من چهار رمپه درآوردم مشکلی داره؟
نمیگم حتما فقط توی پست قبلی هم نوشتم توی صورت مسئله برش را اینجور خواسته پس منطقی میاد که پله طولی باشه ولی بازم این دلیل نمیشه فقط یه حدسه
چهار رمپ منظور چیه؟

بالا