+++ گفتگوی خودمانی ارشدی ها ی 92 - فصل دوم - به یاد بچه های پایین شهر!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

omid-power

عضو جدید
توجه كرديد وقتي يكي باهاتون درد دل ميكنه و شما هيچي از حرفاش نميفهميد ميگيد : چي بگم والا؟ حالا همينه !!!!

بابا ناراحت نشو اونایی که امتحانو خوب دادن تو حال خودشونن :w33:
اونایی هم که آزمونو نتونستن خوب جواب بدن یه جور دیگه:w20:
یه چند روزی میکشه اوضاع عادی شه

Muhammad1986

عضو جدید
تقوی بخون...من خودم اول جهش داشتم خوب توضیح نداده...تقوی ساده و در عین حال تخصصی درس داده...ولی اگه جهش رو داری واسه تکمیل کار یه ورقی بزن...ولی اگه نداری لازم نیست بخریش.
خواهش میکنم. دوست ندارم تو به سرنوشت من دچار بشی...واسه کنکور اگه سرمایه گذاری درستی انجام بدی جای دوری نمیره...مثلا واسه مغناطیس کلاس لازمه.
موفق باشید

من از وقتی کتاب کنترل امین رضایی(پوران)رو خریدم دیگه کنترل نخوندم..آخه خیلی حجیمه آدم میترسه..:biggrin:با تقوی هم نتیجه نگرفتم.. اونایی که کنترل رضایی رو خوندن بیان توضیح بدن..بنظر من سال بعد کنترل آسون میاد:cool:

به نظرم مغناطیس اول باید پارسه رو خوند و بعدش کتاب جهش

کلاس های مغناطیس هم جالب نیستن

اما در مورد کنترل کتاب خوب پیدا نمیشه همون کتاب پوران که اندازه ی پاره آجره!! به نسبت حجم و وقتی که میگیره بازده ی انچنانی نداره افراد موفق میگفتن جهش خوندیم

maryam_elec

عضو جدید
تقوی بخون...من خودم اول جهش داشتم خوب توضیح نداده...تقوی ساده و در عین حال تخصصی درس داده...ولی اگه جهش رو داری واسه تکمیل کار یه ورقی بزن...ولی اگه نداری لازم نیست بخریش.
خواهش میکنم. دوست ندارم تو به سرنوشت من دچار بشی...واسه کنکور اگه سرمایه گذاری درستی انجام بدی جای دوری نمیره...مثلا واسه مغناطیس کلاس لازمه.
موفق باشید

ايشاالله نتيجه اي كه ميگيرين خوب باشه...
گاهي گمان نميكني و مي شود گاهي نمي شود ك ه نميشود....گاهي گداي گدايي و بخت با تو نيست.... گاهي تمام شهر گداي تو مي شود..........
انقد مثل من حرص نخور!!!!!!!!!

mohsen067

عضو جدید
الك هستم.شايد برم مخابرات....
پوران جلد يك رو دارم.پارسه هم دارم(pdf البته).
يادمه دوران كنكور كارشناسي از هر درس چندين تا كتاب داشتم كه به كار نيومد البته.خواستم اين دفعه بهترين رو انتخاب كنم.....
كنترل هم اصن راجع بهش صحبت نميكنم.به جاي مغناطيس اينو بايد گذاشت كنار.
من خودم اين ترم كنترل پاس كردم و 17 شدم.اما .........
----
نمره ای که از این درس در دانشگاه گرفتید اصلا ملاک اینکه شما این درس را بخوبی بلد هستید و درک قابل توجهی نسبت به ان دارید نخواهد بود باور کنید حتی اگر کسی همین ترم در دانشگاه کنترل 20 هم گرفته باشد فک نمیکنم حتی یکی از سوالهای امسال رو هم توانسته زده باشه مگر ان سوال ارایه روث!!!
در مورد درس کنترل ، اصلا یک منبع کارساز نخواهد بود هر چند بهترین منبع کنونی کتاب کنترل انتشارات پوران به نظر میرسد اما برای بدست اوردن یک درصد مناسب
باید مروری بر کتابهای رفرنس سطح متوسط اوگاتا و اگه بتونی بعدشم کتاب کنترل سطح بالای نایس بخوانی که عالیه .
میدونم کار بسیار سختیه ، البته اگه نمیتوانی انها را بخوانی از تمرینهای رهیافت حل مسئله در کنترل مهندس محمود دیانی در کنار کتاب تستی که میخوانی غافل نباش چون این کتاب گلچینی از بهترین مسائل چند کتاب معروف و معتبر کنترل است و بسیار موثر خواهد بود . به هر حال این درس بسیار نامرد است و هر چقدر هم براش زحمت بکشی ، معلوم نیست در کنکور بتوانی سوالهای این درس خوب پاسخ دهی و حقتو از این درس بگیری.ضمنا از جزوه اساتید برتر این درس از جمله جزوه کنترل دکتر جبه دار در دانشگاه تهران و جزوه دکتر طالبی در دانشگاه امیرکبیر که فک میکنم طراح سوالات امسال هم بوده غافل نباشید.

hoomif

عضو جدید
بنظر من:کارشناسی رشته ای مثل برق فقط یه دید خیلی کلی به آدم میده واین ارشده که باعث میشه نگاه تخصصی (بسته به گرایشت) داشته باشی
اگه تو دوروبرم این شرایط بود درست(واسه کار باید کار یاد گرفت...مفت کار کرد...حمالی کرد و قناعت کرد تا خود آدم اوستا بشه............) میرفتم با یه کاربلد که یه چیزی واقعا بارشه کار میکردم و یاد میگرفتم.خیلی گشتم واز خیلیا پرسیدم
ولی تو شهرستان ما تو همون فنی وحرفه ای هم خبری نیست(فقط یه برق صنعتی داره با امکانات داغون!)
داداش من واسه چشم وهم چشمی دنبال ارشد نیستم(نمی فهمم چشم وهم چشمی تو ارشد یعنی چی!)
از یه جایی شروع کن اصلا با حقوق مفت... :مشکل منم همینه تو شهر خودمون بود مفت هم کار میکردم.بری شهر دیگه بخوای تو خوابگاههای گله ای هم بمونم لا اقل هر ماه 300 تومان باید پیاده شم.
نمیدونم تونستم منظورمو بگم؟
باتشکر که میخوای کمک کنی

پس ببین داداش من شما باید برای اینکه راحتتر به هدفت برسی یه کار نیمه وقت واسه خودت جور کنی...حالا هرچی که بود که درآمد ردیف کنی واسه خودت...بعد انشاا... بخون واسه ارشد که یه جای خوب تهران مشهد تبریز اصفهان...هر جا که به خونه نزدیک بود... حتما قبول بشی و همونجا ادامه بدی...ارشدتو کم کم میگیری تو اونجا و در حین تحصیل تدریس راحتترین کاره (دانشگاههای غیرانتفایی و موسسات آموزش عالی یا اصلا کنکوری)...این کارم انجام میدی...بعدشم که اگه خواستی کار کنی خوبه ولی اگر علاقه داشتی که دنبال مقاله و اینا باش ایشاا... یه جای توپ پذیرش بگیری و بری از این جای داغون راحت بشی و به جرگه از ما بهترون بپیوندی...:smile:

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب تو خوب دادی خوشحالی...من ناراحتم نمیشه باشم...ای خدااااا منو بکش از دست این ارشد 1367 راحت کن...:w06:
خدانکنه
باناراحتی چیزی درست میشه؟ منم همچین خیلی خوب ندادم یکی از بزرگترین اشتباهات من این بود باید اول الک میزدم بعد سیگنال بعد این کنترل لعنتیو تا الان حسرت سوالای مفتی که چنگم در رفت تو سیگنال و الکو که راحت بالای 75 باید میزدم و نخورم همشم بخاطر از دست دادن تمرکز رو کنترل بود

به همه دوستان کنکوری سال بعد اکیدا توصیه میکنم این درسو بذارید اخر بار اول اصلا نگاش نکنید

omid-power

عضو جدید
من از وقتی کتاب کنترل امین رضایی(پوران)رو خریدم دیگه کنترل نخوندم..آخه خیلی حجیمه آدم میترسه..:biggrin:با تقوی هم نتیجه نگرفتم.. اونایی که کنترل رضایی رو خوندن بیان توضیح بدن..بنظر من سال بعد کنترل آسون میاد:cool:

پارسال بررسی بعضی سوالات آسون بود ولی محاسبات زیاد داشت.واسه همین برآیندسوالات سخت میشد(بقول یکی از استادا با این حجم محاسبات نامردی بود)
ما گفتیم:دیگه امسال بررسی آسون میدن.ولی اینطور نشد بلکه بدتر شد
واسه همین اینطور فکر کردن درست نیست

hoomif

عضو جدید
خدانکنه
باناراحتی چیزی درست میشه؟ منم همچین خیلی خوب ندادم یکی از بزرگترین اشتباهات من این بود باید اول الک میزدم بعد سیگنال بعد این کنترل لعنتیو تا الان حسرت سوالای مفتی که چنگم در رفت تو سیگنال و الکو که راحت بالای 75 باید میزدم و نخورم همشم بخاطر از دست دادن تمرکز رو کنترل بود

به همه دوستان کنکوری سال بعد اکیدا توصیه میکنم این درسو بذارید اخر بار اول اصلا نگاش نکنید

راست میگی...ولی اگه مثل من متاهل شده بودی و چند ماه دیگه هم باید سربازی میرفتی و دیگه هیچ فرصتی نداشتی که بتونی با انرژی بخونی واسه کنکور...تو هم ناراحت میشدی داداش :(

maryam_elec

عضو جدید
موفق باشید
براي خريدن كتاب بايد 150 كيلومتر راه طي كنم چه برسه به كلاس:D

omid-power

عضو جدید
پس ببین داداش من شما باید برای اینکه راحتتر به هدفت برسی یه کار نیمه وقت واسه خودت جور کنی...حالا هرچی که بود که درآمد ردیف کنی واسه خودت...بعد انشاا... بخون واسه ارشد که یه جای خوب تهران مشهد تبریز اصفهان...هر جا که به خونه نزدیک بود... حتما قبول بشی و همونجا ادامه بدی...ارشدتو کم کم میگیری تو اونجا و در حین تحصیل تدریس راحتترین کاره (دانشگاههای غیرانتفایی و موسسات آموزش عالی یا اصلا کنکوری)...این کارم انجام میدی...بعدشم که اگه خواستی کار کنی خوبه ولی اگر علاقه داشتی که دنبال مقاله و اینا باش ایشاا... یه جای توپ پذیرش بگیری و بری از این جای داغون راحت بشی و به جرگه از ما بهترون بپیوندی...:smile:

بازم ممنونم:gol:

hoomif

عضو جدید
بچه ها جدی میگید؟!!!!؟؟
یعنی واقعا با این درصدا؟!!
یعنی به خواجه نصیر امیدوار باشم؟

بر اساس سال پیش میگیم دیگه...به نظر من به هیچی امید نداشته باش...چون هنوز مشخص نیست...میگن الک آسون بوده حالا معلوم نیست باید ببینی ملت چجوری دادن...ولی انشاا... اونجا قبولی

Muhammad1986

عضو جدید
خوب تو خوب دادی خوشحالی...من ناراحتم نمیشه باشم...ای خدااااا منو بکش از دست این ارشد 1367 راحت کن...:w06:

خب من که بدتر از تو کنکور دادم خدایی وقتی از جلسه ازمون اومدم بیرون اونقدر ناراحت بودم که میخواستم خودم رو دادگاه صحرایی کنم و توی حیاط دانشگاه بوعلی خودم رو دفن کنم(زنده به گور!)

ببین اگه میخوای واسه سال بعد بخونی از بچه ها بخواه که تجربیات خودشون رو برات بگن

در ضمن باید اشتباهات خودت رو در نظر بگیری و ببینی واسه چی نتیجه مطلوب رو نگرفتی؟

یه راهش اینه که سوالات کنکور رو برداری و یه بار دیگه بهشون نگاه کنی و ببینی سر جلسه چرا کم اوردی!؟

مرور نکردی تست نزدی یا عمیق نخوندی یا....

خلاصه اگه فهمیدی دلیلش رو به ما هم بگو

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز
راست میگی...ولی اگه مثل من متاهل شده بودی و چند ماه دیگه هم باید سربازی میرفتی و دیگه هیچ فرصتی نداشتی که بتونی با انرژی بخونی واسه کنکور...تو هم ناراحت میشدی داداش :(

من نمیدونم درصدات چطوره ولی مطمئنن ریاضی مدار ماشین و زبان دیگه باید خوب باشه بررسی و کنترل سخت بوده گیرم برا همه سخت بوده توبفرض سفید گذاشته باشی مطمئن باش nنفر منفی زدن با دید مثبت نگاه کن انشالله یه دانشگاه خوب قبول میشی

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها جدی میگید؟!!!!؟؟

خطاش زیاده ولی امکانش خیلی کمه دیگه از 550 اونورتر بری.من تخمینت و از دوتا سایت با معدل خودم 16.88 حساب کردم.یکی و میشناسم سال پیش با 600 و خورده ای روزانه میدان و موج خواجه نصیر قبول شد.این گرایش گرایش مجانین هست خلاصه مواظب خودت باش:biggrin:

fatimakhanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
yoooo[SIZE=2 گفت:
oosef;6021081]بچه های خودمون(سیگما، انصاری ؛ یوزارسیف و...) در آیندای نه چندان دور [/SIZE]
مشاهده پیوست 135981

دل ادم کباب میشه واقعا
بعضی وقتا که سوار تاکسیم میبینم چقد غر غر و بد و بیراه میگن به این سربازا واقعا سخته این همه درس خوندن سر چهار راه صب تا شب وایمیسن حرف هم می شنون:crying2::d

اینم یکی از بچه ها که پارسال تموم کرده بود
مشاهده پیوست 135982

چه خودشو تحویل گرفته:biggrin:

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هومیف چه کردی حالا؟تخمین زدی درصدات و ؟

BalroG

عضو جدید
بچه ها جدی میگید؟!!!!؟؟

دوست عزیز، نمیخوام شما رو ناراحت کنم یا ناامیدتون کنم، ولی خب با درصدای شما، فک نکنم رتبه ای در رنج 400 تا 600 رو بیارید! سیگنال رو خوب زدین، ولی خب امسال تراز سیگنال بالا خواهد بود، هرچند درصدی که شما دراین درس کسب کردین، بسیار امیدوارکننده است! اینو هم باید درنظر بگیرید که امسال درس الکترونیک رو هم آسون داده بودن، که درصد شما دراین درس چندان شاخ نیست! زبان هم همین طور! به نظر من رتبه شما در رنج 700 تا 900 خواهد بود! من این رنج رو باز هم خوش بینانه گفتم! امیدوارم به آنچه که انتظارش را دارید، برسید... :)

پ.ن: من این حرفا رو نگفتم تا خدای نکرده شما رو ناراحت کنم، بلکه خواستم واقع بین تر باشید! چون با این نگاه که رتبه شما در رنج 400 تا 600 خواهدبود، برین جلو، خدای نکرده موقع اعلام نتایج ضربه روحی میخورین! به نظر من بهتره که هنگام تخمین رتبه، بدترین حالت رو درنظر گرفت تا هنگام اعلام نتایج، شوکه نشیم!

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست عزیز، نمیخوام شما رو ناراحت کنم یا ناامیدتون کنم، ولی خب با درصدای شما، فک نکنم رتبه ای در رنج 400 تا 600 رو بیارید! سیگنال رو خوب زدین، ولی خب امسال تراز سیگنال بالا خواهد بود، هرچند درصدی که شما دراین درس کسب کردین، بسیار امیدوارکننده است! اینو هم باید درنظر بگیرید که امسال درس الکترونیک رو هم آسون داده بودن، که درصد شما دراین درس چندان شاخ نیست! زبان هم همین طور! به نظر من رتبه شما در رنج 700 تا 900 خواهد بود! من این رنج رو باز هم خوش بینانه گفتم! امیدوارم به آنچه که انتظارش را دارید، برسید... :)

پ.ن: من این حرفا رو نگفتم تا خدای نکرده شما رو ناراحت کنم، بلکه خواستم واقع بین تر باشید! چون با این نگاه که رتبه شما در رنج 400 تا 600 خواهدبود، برین جلو، خدای نکرده موقع اعلام نتایج ضربه روحی میخورین! به نظر من بهتره که هنگام تخمین رتبه، بدترین حالت رو درنظر گرفت تا هنگام اعلام نتایج، شوکه نشیم!

دوست عزیز والا هرکی گفت سیگنال آسون بود ازش پرسیدیم چند زدی یه درصد زیر 50 تحویلمون داد! الکترونیک و کی گفته آسون بود؟ میانگین الکترونیک نهایتش امسال 5 درصد میره بالا و سیگنال نهایتا 8 درصد.کنترل میاد برعکس پایین و مدار هم همینطور.بررسی هم همینطور بنا براین بعیده اینقدر دیگه تغییرات فاحش داشته باشیم!

BalroG

عضو جدید
خب من که بدتر از تو کنکور دادم خدایی وقتی از جلسه ازمون اومدم بیرون اونقدر ناراحت بودم که میخواستم خودم رو دادگاه صحرایی کنم و توی حیاط دانشگاه بوعلی خودم رو دفن کنم(زنده به گور!)

ببین اگه میخوای واسه سال بعد بخونی از بچه ها بخواه که تجربیات خودشون رو برات بگن

در ضمن باید اشتباهات خودت رو در نظر بگیری و ببینی واسه چی نتیجه مطلوب رو نگرفتی؟

یه راهش اینه که سوالات کنکور رو برداری و یه بار دیگه بهشون نگاه کنی و ببینی سر جلسه چرا کم اوردی!؟

مرور نکردی تست نزدی یا عمیق نخوندی یا....

خلاصه اگه فهمیدی دلیلش رو به ما هم بگو

ناامید نشو محمدجان! خدا بزرگه! ;)
حالا به نظر خودت، اشتباهات خودت کجا بوده که نتونستی نتیجه دلخواه خودت رو بگیری؟

Muhammad1986

عضو جدید
براي خريدن كتاب بايد 150 كيلومتر راه طي كنم چه برسه به كلاس:D

ببین خدایی کلاس رفتن وقت تلف کردنه اینو یکی از دوستام که رتبه ش 32 قدرت شد بهم گفت
من تابستون خیلی خوب میخوندم ولی کنترل و سیگنال رو بلد نبودم یعنی اصلا پاس نکرده بودم (کاش یه جزوه خوب میخوندم بعد میرفتم سراغ کتب کنکوری)
چون یه ادم کمال گرایی هم هستم و وسواس آموزشی هم دارم خیلی قضیه رو گنده کرده بودم

سیگنال رو تا اوایل تبدیل فوریه فصل 7 مومن زاده رو خونده بودم یعنی در اصل چیزی نمونده بود که توی تابستون یاد بگیرم کنترل هم کلا مرخص بودم!!
رفتم تهران موسسه بینش کلاس سیگنالش که اصلا بدرد نمیخورد نه محتواش و نه برنامه ش که اواخر دی تموم شد!! فقط پول و وقتم هدر رفت اگه با برنامه خودم میخوندم سیگنال رو مسلط میشدم

کلاس کنترلش خوب بود هر چند بدرد من نخورد اما بازم بگم برنامه ی کلاسش اصلا بدرد نمیخورد اواخر دی تموم شد!

خدایی اگه کلاس نمیرفتم نتیجه ی خیلی بهتری میگرفتم

چون خیلی ساعت مطالعه ام رو کم کرد یعنی در حقیقت نصف شد و باعث شد اصلا دو درس سیگنال و کنترل رو خوب نشم

آخرین ویرایش:

fatimakhanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره خوب حالمون گرفته اس یکم...:(ولی من به شما میگم چیا خوبه ،
واسه زبان که بیشتر رو گرامر و متن کار کن...چون دامنه کلمات ارشد خیلی وسیعه و نمیشه همه چیزو خوند...ولی GRE خوبه واسه کلمات...برای گرامر هم Essential نمدونم چی چی IN Grammer خوبه..
ریاضی مهندسی فقط مومن زاده + تست های رشته های دیگه
معادلات : فقط محمود کریمی (نصیر)
مدار : تقوی + پوران پژوهش
کنترل : تقوی رو بخون و فقط برو واسه 3 تا تست + سوالات المپیاد و سوالات دانشگاههای MIT ، استنفورد ، پرینستون و کالج لندن !!!!!!!
ماشین : مدرسان شریف یا پوران پژوهش
بررسی : پوران پژوهش
سیگنال : تقدسی یا مومن زاده
الکترونیک : اسلام پناه
مغناطیس : عبداللهی

موفق باشید
مرسی
ایشالا روز نتیجه ها بهترین حال و داری:)

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آره. هیچی دیگه خیلی بد. میانگین 27 ...فقط خدا کنه ریاضی همونی باشه که زدم...در این صورت تخمین میگه 350...یکی دیگه میگه 600...نمیدونم به خدا

بابا من فکر کردم رتبت تو رنج هزاره.واسه چی ناراحتی الان تو؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز

یوزارسیو جان اگه شما خوب دادی که هیچ خیلی هم خوب ولی اگه امسال برا کیک و ساندیس اومده بودی بهتره به جای مشاوره ی تا این حد کارشناسانه بری بشینی درساتو بخونی آفرین اتفاقا بعد از کنترل و بررسی و مدار الک از بقیه سخت تر بود!!!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.