+++ گفتگوی خودمانی ارشدی ها ی 92 - فصل دوم - به یاد بچه های پایین شهر!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام اره فکر کنم تناسبی درسته
..............
کلید اصلی رو کی میذارن؟

آخرین ویرایش:

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آقای ehi شما ریاضی مهندسی و معادلات و مدار رو از چه کتابی خوندین؟
:smile:

سلام.والا من ریاضی مهندسی تعطیل بودم.استاد خودمون تو کلاس در مورد خاطراتش میگفت فقط! تابستون 90 رفتم کلاس دکتر معتقدی توی پارسه.عالی بود واسم کلا دیدم رو عوض کرد.استارت اول از اونجا خورد بعدش رفتم سراغ کتاب مهندس مومن زاده جهت تکمیل آموخته ها.این کتاب عالیه واقعا نقاط ضعف شما رو برطرف میکنه.بعد از اون شروع کردم به حل تمامی تستهای کتاب دکتر معتقدی و تستهای کنکور
واسه معادلات جزوه استاد خودم خیلی کامل تر از سطح کنکور بود فقط یک ایراد داشت و اونم این لود که روش اپراتورها رو در جواب خصوصی نگفته بود.با اینحال معادلات رو هم رفتم پیش معتقدی که عالی بود.واسه معادلات هم همه تستهای کتاب معتقدی رو حل کردم و بعدشم تستهای کنکور.
واسه مدار منبع اولم حسین نامی مدرسان و منبع دومم کتاب دکتر جبه دار واسه نصیر بود.اما کارر زرگر هم کتاب خیلی خوبی رو داره.

omid-power

عضو جدید
سوال دارم
بنظرتون من چیکار کنم؟
پارسال اردیبهشت فارغ التحصیل شدم. میخواستم شروع به خوندن ارشد کنم که دیدم آگهی استخدامی زدن شروع به خوندن درسهای اون کردم بعد هم آگهی استخدامی دیگه(2بار)(همانطور که میدونید اکثر درساشون با درسای ارشد یکی نبودن)واینطور شد که از اونجا مونده واز اینجا رونده شدم.پارسال اینطوری گذشت
امسال با تمام فراز ونشیب هایش واسه من(شاید 4-5ماه مفید خوندم) امانتونستم خوب امتحان بدم.اگه خونده هام را میتونستم پیاده کنم راضی بودم (مثلا سوال فوریه را نتونستم درست حل کنم!)وهمینطور تو درس ماشین چون بررسی مخم را خراب کرد.ماشینو با تمام آسونیش نتونستم بزنم
حالا خودمم توکار خودم موندم.خانواده میگن بیا برو آزاد بخون(هزینه وحشتناک+شرمندگی جلوی خانواده حین وبعد تحصیل)
ازیه طرف آزاد بخوای بخونی باید بری یه دانشگاه درست وحسابی مثل تهران قزوین یا تبریز که بما نزدیکترن.اما اگه بخوام تو نزدیکترین جای ممکن بخونم(تا هزینه ها بیاد پایین) میشم مثل امروز کارشناسیم که چقدر باید *بعد* فارغ التحصیلی بخونم تا خودمو به سطح دیگرانی که تو دانشگاههای *معمولی* خوندن برسونم.
خودم میخواستم با دردسترس ترین کار ممکن که همان سیم کشی است(چون کار دیگه ای تو دور وبرمون نیست که مربوط به برق باشه:شهرستان همینه دیگه)یه درآمدی داشته باشم وبعد با پولش برم کلاس(تهران) .شاید فرجی شد.
اما فکر نکنم خونواده موافق باشن
میگن بشین درستو بخون(آخه تحمیل هزینه دانشگاه آزاد به خانواده نامردیه وکار درستی نیست اونم تواین اوضاع واحوال گرونی.ازطرفی اکثر دانشگاههای شهرهای کوچکتر فقط به درد وقت تلف کردن میخوره وشهرهای بزرگ هم هزینش خیلی زیاد میشه)
ضمنا متولد66 هستم(عمرم تلف شد ورفت وزیر صفرم.چه بماند به صفر):thumbsdown:

آخرین ویرایش:

milad mansoury

عضو جدید
دوستان اون سوال کنترل میشه ۲ تا سمت راست ۲ تا روی محور ۱ هم سمت چپ.حلشم ایشا لله شب میزارم(نکتش اینجاست که نمیشه تبدیل به ۱/s کنیم.)

اون سوال کنترلم که بود داده تابع خواسته به نظرم اون میشه که ګفته w1 بزرگتر از w2 چون شروع نمدار بود با حدود ۳۰ تا ۳۵ و این یعنی توی فرکانس های پایین که s^2 موثره ضریبش باید بزرگتر از صفر باشه.(جالبه که خود استادا هم این و سوال تعداد ریشه رو اشتباه دارن میگن)

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

shadegan

عضو جدید
سلام دوستان می خواستم از تجربه شما دوستان استفاده کنم
اگه لطف کنید یه منبع تست درست حسابی واسه مغناطیس و بررسی بهم معرفی کنید
ممنون از همتون

nevada traveler

عضو جدید
سلام دوستان

با درصدهای
ریاضی 8.33
مدار 25
الکترونیک 19.44
سیگنال 38.88
کنترل 13
زبان 70
معدل موثر 17.79

امیدی هست؟؟حدود رتبه الکترونیک و مخابرات رو میشه بگین؟

reza_razavi_m

عضو جدید
نیاز به کمک فوری

نیاز به کمک فوری

سلام
کسی سوالای دفترچه D رو داره ؟
برام بفرسته
اول سایت تقوی گذاشنه بود با موبایل عکس گرفته بود الان برداشته
سوال حرارت ریاضی مهندسی رو حل کردم به جواب درست رسیدم و لی نمیدونم گزینه رو درست پر کردم یا نه
یا دفترچه رو واسم میل کنید یا بگید exp(-1)sinx گزینه چند دفترچه بود ممنون
reza.razavi.m@gmail.com

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
کی گفته 2 ولت بدست آورده؟؟؟؟؟؟ واسه خوتون حرف در نیارید بابا
http://s2.picofile.com/file/7649508167/pas1madar.png

ایول این همه رو درست حل کرده مدار 7 تا زدم همش درسته:)
به این میگن استاد :D
به جون خودم این هدتنی اگه طراح بوده باشه جواباش نیم خط بیشتر نیست خیلی سوالاش باحالن کلا هم از تونن نورتن خوشش میاد!

arshad1367

عضو جدید
کاربر ممتاز

maryam_elec

عضو جدید
میشه کسایی که کنکورو خوب دادند منابعی که خوندنو بگن لطفا؟ ومنابع مفید؟

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان دکتر معتقدی پاسخ ریاضی و معادلات رو داده.به وبسایت مهندس باغستانی مراجعه کنید.البته پاسخای آخرش همونایی که منم حل کردم و گذاشتم.

alidodar1

عضو جدید
دوستان اون سوال کنترل میشه ۲ تا سمت راست ۲ تا روی محور ۱ هم سمت چپ.حلشم ایشا لله شب میزارم(نکتش اینجاست که نمیشه تبدیل به ۱/s کنیم.)

اون سوال کنترلم که بود داده تابع خواسته به نظرم اون میشه که ګفته w1 بزرگتر از w2 چون شروع نمدار بود با حدود ۳۰ تا ۳۵ و این یعنی توی فرکانس های پایین که s^2 موثره ضریبش باید بزرگتر از صفر باشه.(جالبه که خود استادا هم این و سوال تعداد ریشه رو اشتباه دارن میگن)

من امسالو آزمایشی شرکت کرده بودم و فقط ۲ تا سوال تو کنترل خطی حل کردم که هر دوش با اطلاعاتی بود که استادم این ترم داده بود!
سوال ۶۲ درباره دور شدن ریشه ها از محور jw عین جمله ای بود که گفته بود و تو جزوه کلاسیمم نوشته بودم
سوال ۶۴ هم که معادله مشخصه داده بود برای برخورد نکردن به اپسیلون که احتمال اشتباهو میبره بالا با تبدیل s ها به 1/s خیلی (یا برعکس کردن درایه ها) و تشکیل جدول راث هورویتز خیلی تابلو مکان ریشه ها مشخص میشد(۲ تغییر علامت دو ریشه سمت راست) و یک سطر صفر کامل (دوریشه مزدوج روی محور موهومی) و فقظ یک ریشه سمت چپ باقی میمونه...

من این ترم کنترل خطی رو در دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب با دکتر نکویی عضو هییت علمی دانشگاه خواجه نصیر پاس کردم و اگه خدا بخواد تو کنکور سال دیگه میخوام کنترلو بترکونم!!!!!!!!

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ایول این همه رو درست حل کرده مدار 7 تا زدم همش درسته:)
به این میگن استاد :D
به جون خودم این هدتنی اگه طراح بوده باشه جواباش نیم خط بیشتر نیست خیلی سوالاش باحالن کلا هم از تونن نورتن خوشش میاد!

هرکی طراح بوده هدتنی نبوده.سوالات امسال هیچ شباهتی به دید مداری هدتنی نداره.من کتابشو خوندم مثالاش مفهومی و با مینیمم محاسبات هستن.

pes

عضو جدید
بچه ها کسی می دونه اگه مثلا امروز دفترچه خدمت رو پست کنم تاریخ اعزامم کی میشه ؟

shadegan

عضو جدید
چرا کسی جواب منو نمیده :cry:
یکی بگه یه منبع تستی خوب واسه مغناطیس و بررسی سیستم های قدرت چیه؟

Romax

عضو جدید
خب اگه اینجوری خلاصه با تست زیاد میخوای کتاب مهندس تقوی انتشارات راهیانو بخر

امسال میگن عابدی طرح کرده بود، شما مطمئنی مدار امسالو میگی؟ مگر اینکه فقط توانو تحلیل دائمی سینوسی خونده باشی که با سوالات حال کردی

بله امروز دیدم ایشون رو که بچه ها باهاش حرف میزدن ازشون پرسید سوالا خوب بود؟
در ضمن دوست من سوال توان که فقط یه دونه بود! اونم دقیقا مشابه پارسال بود! بعد هم حالت دائمی هم فکر نمیکنم فرقی با بقیه بکنه به جای خارن سلف فقط jLw و 1/jcw باید بزاری دیگه؟ من حل 8تا مداری که زدم رو گذاشتم همون شب کلش یه برگ A4 یه رو شد که خدارو شکر درست بود همش....
کلا یه چیزی که من فهمیدم اینه که تو کنکور کافیه دوتا سوالی که مطمئنی یاد داری رو نتونی حل کنی اونجاست که روحیتو از دست میدی بازدهیت به صورت نمایی کم میشه.مثلا من تو الکترونیک به زیر 60 اصلا فکر هم نمیکردم اما متاسفانه سوال 3 و 4 الک که خیلی ساده بود رو نتونستم اون لحظه حل کنم همونجا میتونم بگم فاتحم خونده شد! چون اصلا باورم نمیشد فکر کنم سر همونا کلی از وقتم رو هم از دست دادم اون آخر که ساعت رو نگاه کردم رسما یخ کردم دیگه! کلا این کنکور بدشانسی بیاری دیگه به هیچ وجه نمیتونی عملکرد خودتو داشته باشی....

omid-power

عضو جدید
چرا کسی جواب منو نمیده :cry:
یکی بگه یه منبع تستی خوب واسه مغناطیس و بررسی سیستم های قدرت چیه؟

استیونسون بعد ازدیدن سوالات بررسی:
من باید یه سر برم پیش طراح سوالات ارشد ایران بررسی را از صفر بخونم:cool:

وضعیت
موضوع بسته شده است.