سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

mahtab30

کاربر فعال
دوستان خواهشا جواب منم بدین .
میشه روی ویندوز xp ویندوز سون نصب کرد ؟؟

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستانمن از طریق دوربینم و نرمافزاری ک خودش قرارداده بود به اسمpmpعکسها و فیلمها رو انتقال دادم به لپ تاپ ..حالا ک میخام بریزم رو سی دی از طریق همون نرم افزار نمیشه..هی پیغام میده!مشاهده پیوست 140164بعدم ک okرو میزنم پنجره ای باز میشه ک بعد انتخاب عکسا باید گزینه ی nextفعال بشه ولی نمیشه!!!!!!!!!!!!!!...اون پیغام رو زیر مینویسه ک دورش خط کشیدم!مشاهده پیوست 140166ممنون میشم کمکم کنین تا تا بتونم اینا رو انتقال بدم روی سی دی!با تشکر.
از برنامه nero برای رایت روی سی دی و دی وی دی استفاده کنید بهتره ..این پیغام که میگه سی دی مشکل داره ، شاید واقعا ایراد از سی دی خام باشه نه برنامه

mahtab30

کاربر فعال
مرسی دوستان یه سوال دیگه !
راستش من موقع بالا اومدن لپ تاپ کلید del و f8 رو میزنم هیچ اتفاقی نمیفته یعنی وارد بایوس و safe mode نمیشه .
مدل لپ تاپم هم 1310 هست . یعنی مشکل از لپ تاپه ؟؟؟؟

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
مرسی دوستان یه سوال دیگه !
راستش من موقع بالا اومدن لپ تاپ کلید del و f8 رو میزنم هیچ اتفاقی نمیفته یعنی وارد بایوس و safe mode نمیشه .
مدل لپ تاپم هم 1310 هست . یعنی مشکل از لپ تاپه ؟؟؟؟

سلام . نه خیر مشکل از لپ تاب نیست . منم همین مشکل رو دارم
ولی این راه حل دومش هست
وارد منوی استارت شده و msconfig سرچ کنید . بعد برنامه رو اجرا کرده و گزینه boot رو انتخاب کرده و بعد تیک گزینه safe boot رو زده و minimal رو انتخاب کرده و بعد yes رو زده و ریست خودکار رو انتخاب کرده
در این حالت سیستم ریست میشه و سیستم به روش safe mode بالا میادش . و بعد برای برگردانن به حالت اولیه همین روش رو تکرار میکنید

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی دوستان یه سوال دیگه !راستش من موقع بالا اومدن لپ تاپ کلید del و f8 رو میزنم هیچ اتفاقی نمیفته یعنی وارد بایوس و safe mode نمیشه . مدل لپ تاپم هم 1310 هست . یعنی مشکل از لپ تاپه ؟؟؟؟
روش بهتر اینه که همه کلیدهای F رو بزنید ، بالاخره یکیشون جواب میده ، حالا یا f2 یا f8 یا f12

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.دوستان من win8 رو با xp زدم ولی خوب کارنمیکنه.آخه میدونین اول xp رو زدم بعدش 8 رو اولش با 8 کارکردم بعد با xp کارکردم حالا میخواد بالا بیاد با محیط 8 بالا میاد و بعدش میاد درایوها رو اسکن میکند و قتی به دریوا xp میرسه نمیتونه بشنایه به خاطر همین بالا نمی آید ولی xp اینطر نیست و خیلی راحت بالا میاد.
8 رو نمیدونم ولی اگه اول ویندوز قدیمی نصب بشه و بعد ویندوز ورژن جدید نباید مشکلی باشه .. برنامه easyBCD هم هست که نصب کنید میتونید تنضیمات بوت رو با اون انجام بدین

SEMINAR

کاربر فعال
سلام خوبید؟
یه سوال مهم داشتم که بدجوری ذهنمو مشکوک کرده چه بکنم؟؟؟
من زیاد تو روز به نت وصلم برا همین شاید 2 ساعت یا بیشتر رو کامپیوتر باشم بعد نیم ساعت برم یا 10 دقیقه یا شاید 2 ساعته دیگه بیام روی سیستم
موندم چیکار کنم که سیستم کمترین آسیب رو ببینه؟
خاموش؟
هایبرنت؟
استند بای؟
ممنون میشم منو به طور کامل راهنمایی کنی..
راستی این هزینه برقش که 24 ساعته سیستمم روشنه چه جوری؟ هزینش زیاد میاد؟
ممنون

Syd Barrett

عضو جدید
سلام خوبید؟
یه سوال مهم داشتم که بدجوری ذهنمو مشکوک کرده چه بکنم؟؟؟
من زیاد تو روز به نت وصلم برا همین شاید 2 ساعت یا بیشتر رو کامپیوتر باشم بعد نیم ساعت برم یا 10 دقیقه یا شاید 2 ساعته دیگه بیام روی سیستم
موندم چیکار کنم که سیستم کمترین آسیب رو ببینه؟
خاموش؟
هایبرنت؟
استند بای؟
ممنون میشم منو به طور کامل راهنمایی کنی..
راستی این هزینه برقش که 24 ساعته سیستمم روشنه چه جوری؟ هزینش زیاد میاد؟
ممنون
اگه داره کاری انجام میده بذار روشن بمونه ;
اگه کاری انجام نمیده {
اگه میخوای برنامه هایی که باز کردی بعد از خاموش و روشن شدن همونطور بمونن هایبرنت کن ;
اگه میخوای زود برگردی پای سیستم و سیستم سریع بیاد بالا استند بای کن ;
else : خاموشش کن ! ;
}

// در کل اگر با کامپیوتر زیاد کار داری و هی پا میشی دوباره میشینی ( مثلا استراحت ها بیشتر از 1 ساعت نمیشه ) بذار روشن بمونه ، وگرنه خاموشش کن که یه نفسی بکشه !
// توضیحات بالا مربوط به کامپیوتر دسکتاپ بود و این کامپیوتر 1 هفته هم روشن بمونه هیچیش نمیشه نگران این یکی نباش ! لپتاپ جریانش فرق داره ....
// سعی کن اگر زیاد روشن میمونه کامپیوتر ، اتاق خیلی گرم نباشه ( در واقع سرد باشه ! ) .

mahtab30

کاربر فعال
خیلی ممنون ازتون دوستای گلم .
safe mode حل شد . فقط موند قسمت بایوس. راستش این واسم خیلی مهمه . اگر راهنمایی کنید خیلی خیلی ممنون میشم.

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
از برنامه nero برای رایت روی سی دی و دی وی دی استفاده کنید بهتره ..این پیغام که میگه سی دی مشکل داره ، شاید واقعا ایراد از سی دی خام باشه نه برنامه

سلام
من این نرم افزار nero رو نصب کردم..ولی نشد عکسا رو بریزم..نرم افزارمم اینه:89.jpg
ی راهنمایی از استفاده ازاین نرم افزار میکنین ممنون میشممممممممممم

راستی از وقتی این نرم افزارو نصب کردم آیکنای تصاویرم این شکلی شدن!!!!!!!!!!!!!:cry:66.jpg حالا چیکارشون کنم درس شه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

SEMINAR

کاربر فعال
اگه داره کاری انجام میده بذار روشن بمونه ;
اگه کاری انجام نمیده {
اگه میخوای برنامه هایی که باز کردی بعد از خاموش و روشن شدن همونطور بمونن هایبرنت کن ;
اگه میخوای زود برگردی پای سیستم و سیستم سریع بیاد بالا استند بای کن ;
else : خاموشش کن ! ;
}

// در کل اگر با کامپیوتر زیاد کار داری و هی پا میشی دوباره میشینی ( مثلا استراحت ها بیشتر از 1 ساعت نمیشه ) بذار روشن بمونه ، وگرنه خاموشش کن که یه نفسی بکشه !
// توضیحات بالا مربوط به کامپیوتر دسکتاپ بود و این کامپیوتر 1 هفته هم روشن بمونه هیچیش نمیشه نگران این یکی نباش ! لپتاپ جریانش فرق داره ....
// سعی کن اگر زیاد روشن میمونه کامپیوتر ، اتاق خیلی گرم نباشه ( در واقع سرد باشه ! ) .
ممنون که جواب دادی. ولی من برگشتن دوباره رو سیستم بستگی داره:
شاید 10 دقیقه
شاید نیم ساعت
شاید 1 ساعت
شاید 2 ساعت
از 2 ساعت بیشتر طول بکشه.
برا هر کدوم از این زمانها چی کار کنم؟

Syd Barrett

عضو جدید
ممنون که جواب دادی. ولی من برگشتن دوباره رو سیستم بستگی داره:
شاید 10 دقیقه
شاید نیم ساعت
شاید 1 ساعت
شاید 2 ساعت
از 2 ساعت بیشتر طول بکشه.
برا هر کدوم از این زمانها چی کار کنم؟

شما برو توی کنترل پنل ، قسمت power options
اونجا change when the computer sleeps رو کلیک کن
مقدار put the computer too sleep رو روی نیم ساعت یا یک ساعت تنظیم کن و بالایی که برای مانیتور هست رو روی 10 دقیقه بذار ...
با این کار اگر شما بیشتر از نیم ساعت از کامپیوتر دور باشی خودکار به حالت sleep میره و مانیتور هم بعد از 10 دقیقه خاموش میشه .

ab 84

عضو جدید
ساخت درایو
سلام دوستان عزیز
میخواستم بدونم جطور میتونم برای لپ تاپم که یک درایو داره چند تا درایو دیگه درست کنم ؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.​

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ساخت درایو
سلام دوستان عزیز
میخواستم بدونم جطور میتونم برای لپ تاپم که یک درایو داره چند تا درایو دیگه درست کنم ؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.​

سلام. بهترين كار اينه كه با نرم افزارهايي مثل acronis پارتيشن بندي كنين. كار باهاش راحته ;)

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خیلی ممنون ازتون دوستای گلم . safe mode حل شد . فقط موند قسمت بایوس. راستش این واسم خیلی مهمه . اگر راهنمایی کنید خیلی خیلی ممنون میشم.
لپ تاپ دل ظاهرا با کلید f2 وارد بایوس میشه ولی اینم باید بدونین بایوس لپ تاپ ها با چیزی که رو pc هست خیلی فرق میکنه از نظر امکانات

mahtab30

کاربر فعال
خیلی ممنون که جواب دادین .
وارد نمیشه .
راستش میخام رمز بایوس تعریف کنم که ظاهرا نمیشه .
در هر حال تشکر .

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلاممن این نرم افزار nero رو نصب کردم..ولی نشد عکسا رو بریزم..نرم افزارمم اینه:مشاهده پیوست 140248 ی راهنمایی از استفاده ازاین نرم افزار میکنین ممنون میشمممممممممممراستی از وقتی این نرم افزارو نصب کردم آیکنای تصاویرم این شکلی شدن!!!!!!!!!!!!!:cry:مشاهده پیوست 140249 حالا چیکارشون کنم درس شه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بعد از نصب نرم افزار و ثبت آن از زير مجموعه نرم افزارهاي ويندوز خود براي ورود در حالت Nero Burning Rom به دنبال مسير ذيل برويد :Start > programs > Nero > Nero 6 Ultra Edition > Nero Burning ROMبعد از باز كردن Nero براي اولين بار پنجره New Compilation ظاهر ميگردد كه مهمترين پنجره برنامه بوده و شما قادر خواهيد بود از طريق آن نوع فرمتي كه ميخواهيد براي رايت استفاده كنيد را انتخاب كنيد . انتخاب نوع فرمت از كادر محاوره اي سفيد رنگ سمت چپ و فشاور دادن دكمه New بالا سمت راست امكان پذير خواهد بود .رايت به صورت Data :اصولا كليه فايلهاي كامپيوتر Data ميگوئيم و مهمترين و اصلي نوع حالت رايت خواهد بود . براي رايت به صورت Data بعد از باز كزدن برنامه Nero و در پنجره New Compilation از كادرمحاوره اي سمت چپ گزينه CD-ROM(ISO) را انتخاب و سپس New بزنيد .نكته : اگر CD شما خام و براي اولين باراقدام به رايت بر روي آن مينمائيد در پنجره New Compilation و از قسمت Multisession گزينه Start Multisession Disk را انتخاب و در غير اين صورت گزينه Continue Multisession Disk را جهت رايت مجدد انتخاب و از پنجره ظاهر شده بانام Select track آخرين Session را انتخاب و OK بزنيد .حال شما وارد محيط اصلي Nero در حالت Data شده ايد . در قسمت سمت راست شما به كليه درايوهاي هارد ديسكت و اطلاعات مربوط به آن و در قسمت چپ نيز شما به اطلاعات و محتواي سي دي داخل رايتر خود دسترسي خواهيد داشت . شما با انتخاب فايل و يا پوشهمورد نظر از سمت راست(1) و پائين نگه داشتن موس و انتقال آن به قسمت سمت چپ (2) قادر به دراگ گردن (انتقال داده ها) به سي دي خواهيد بود . توجه داشته باشيد كه محتواي پوشه ها و يا فايلها نبايد از حجم سيدي بالاتر باشد . در غير اين صورت عمل رايت صورت نميگيرد . شما از قسمت پائين برنامه نرو (3) ميتوانيد به ميزان حجم باقسمانده سي دي در حالت دراگ كردن برنامه ها باشيد . ( نمايش در حالت آبي = عادي – زرد= اضطراري – قرمز = غيرطبيعي و غير قابل رايت )حال از منوهاي بالا برنامه Nero ابتدا File و سپس Compilation Properties را انتخاب و از پنجره ظاهر شده كه مربوط به تنظيمات مربوط به رايت ميباشد به زبانه Born رفته و از قسمت Write Speed سرعت عمل رايت را انتخاب و OK بزنيد و منظر بمانيد تا عمليات رايت پايان پذيرد ...با تشکر از دانای توانا گوگل;)

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خیلی ممنون که جواب دادین . وارد نمیشه . راستش میخام رمز بایوس تعریف کنم که ظاهرا نمیشه . در هر حال تشکر .
عجب ، مگه دست خودشه وارد نشه ، اون روش زدن همه کلیدهای اف حتما جواب میده بالاخره با یکی از اونا وارد میشه ..

SEMINAR

کاربر فعال
شما برو توی کنترل پنل ، قسمت power options
اونجا change when the computer sleeps رو کلیک کن
مقدار put the computer too sleep رو روی نیم ساعت یا یک ساعت تنظیم کن و بالایی که برای مانیتور هست رو روی 10 دقیقه بذار ...
با این کار اگر شما بیشتر از نیم ساعت از کامپیوتر دور باشی خودکار به حالت sleep میره و مانیتور هم بعد از 10 دقیقه خاموش میشه .
من وقی کیسم رو تو حالت اسلیپ میزارم صدایی ازش تولید میه که اذیت میکنه. نمیدونم چراااااااا؟؟؟؟؟؟؟؟؟
برا همینن همیشه تو همه تایم ها میزارم رو هایبر نت و صداش کلا خاموش میشه
راستی این کاری که گفتی انجام ندادم. منتظر این جوابتم...

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
عجب ، مگه دست خودشه وارد نشه ، اون روش زدن همه کلیدهای اف حتما جواب میده بالاخره با یکی از اونا وارد میشه ..

بعضي از سيستم ها با Esc وارد بايوس ميشه. اولين لحظه اي كه سيستم رو روشن ميكنين پايين صفحه نوشته.

Syd Barrett

عضو جدید
من وقی کیسم رو تو حالت اسلیپ میزارم صدایی ازش تولید میه که اذیت میکنه. نمیدونم چراااااااا؟؟؟؟؟؟؟؟؟
برا همینن همیشه تو همه تایم ها میزارم رو هایبر نت و صداش کلا خاموش میشه
راستی این کاری که گفتی انجام ندادم. منتظر این جوابتم...

مشکل صدا رو نمیدونم چیه ولی توی همون صفحه قسمت change advanced power settings
زیرشاخه sleep
و بعد hibernate after
میتونی تنظیم کنی بعد از چند دقیقه به حالت hibernate بره ....

البته این رو خودم تست نکردم .

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همه
یه مشکل
این حالت هیچ فرقی نمیکنه که سیستم خاموش باشه یا روشن، اتفاق می افته

خوب بریم سر اصل مطلب
هر وقت سیستم به صورت معمولی خاموش بشه! خوب به راحتی با دکمه استارت، روشن میشه! ولی اگه برق بره، و یا دکمه پاور ( پشت کیس ) رو بزنیم، سیستم بزور روشن میشه، باید هزار بار شاسی استارت رو بزنیم، و همینطور هزار بار پاور رو روشن خاموش کنیم تا سیستم روشن بشه و استارت بخوره

دقت کنین گفتم این اصل در هر صورتی اینطوری میشه

مشکل دقیقن از کوجاس؟

SEMINAR

کاربر فعال
سلام به همه
یه مشکل

خوب بریم سر اصل مطلب
هر وقت سیستم به صورت معمولی خاموش بشه! خوب به راحتی با دکمه استارت، روشن میشه! ولی اگه برق بره، و یا دکمه پاور ( پشت کیس ) رو بزنیم، سیستم بزور روشن میشه، باید هزار بار شاسی استارت رو بزنیم، و همینطور هزار بار پاور رو روشن خاموش کنیم تا سیستم روشن بشه و استارت بخوره

مشکل دقیقن از کوجاس؟
شاید به این خاطر باشه که تنظیمات بایوس ریست میشه و یه مدت زمان طول می کشه که اماده ی راه اندازی بشه.
ولی باید قبلش پاور رو چک کنین ؟
وقتی برق درست به پاور نرسه و پاور به قطعات دیگه و سیگنالی مبنی بر درست بودن این مراحل اونوقت سیستم مدام ریستارت میشه یا بشدت کند مراحل رو اجرا میکنه ...

آخرین ویرایش:

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام به همه
یه مشکل

خوب بریم سر اصل مطلب

مشکل دقیقن از کوجاس؟

احتمال داره مشكل از پاورتون باشه.
صدا ميده؟ فنش شديد كار ميكنه؟

sina ccna

اخراجی موقت
با سلام
کامپیوتر دارم صفحه خوش آمد گویی ویندوز میاد بعدش صفحه آبی مرگ میاد.میخام براش ویندوز نصب کنم بوت منو که میاد سی دی رو انتخاب میکنم ولی از سیدی بوت نمیشه و میاد روی همون صفحه خوش آمدگویی و بعئ صفحه آبی.
مشکل از چیه؟

mahtab30

کاربر فعال
سلام دوستان شرمنده چند تا سوال ساده در مورد بلوتوث داشتم .
اولا اینکه این بلوتوثهای external که به لپ تاپ وصل میکنن نیاز به نصب شدن دارن یا نه ؟
بعدشم اینکه لپ تاپ من خودش بلوتوث داره مدل 1310 . میخام با بلوتوث خودش کار کنه و نیازی به بلوتوث external نباشه . درایورشم از نت دانلود کردم ولی موقع نصب این پیغام رو میده :
could not find the compatible blutooth chip on your system .
درایوری هم که دانلود کردم مربوط به لپ تاپ خودم هستش . .
چیکار کنم ؟ ممنون میشم .

بالا