یادگیری C# (بررسی سئوالات و مشکلات)

mehrta

عضو جدید
سلام.
من می خوام Connection String مربوط به پایگاه داده رو به صورت امن توی فایل Config برنامه WinForm ام ذخیره کنم. می دونم که دات نت میتونه این فایل رو Encrypt کنه. ولی برام سواله که دات نت چطور این فایل رو رمز میکنه (با چه کلیدی؟!!!) و وقتی برنامه رو روی کامپیوتر مقصد نصب میکنید، دات نت فریمورک روی کامپیوتر مقصد چطور این فایل رو از حالت رمز در میاره؟

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

1/کسی میتونه بگه مثلا کلاس Mathدر سی شارپ اگه بخوایم از تابع تعریف شده sin یا cosشون استفاده کنیم مقدار جلوی این عبارات باید درجه یا رادیان باشه..یا نه میتونه ازنوع doubleهم تعریف بشه؟؟..اگ باید درجه باشه چجوری میتونیم مقدار double رو به درجه تبدیل کنیم؟

2/تو برنامه ماشین حسابی دارم مینویسم میخام این قابلیت باشه که از اعداد صفحه کلید استفاده کرد به همین منظور از event..،keyupاستفاده کردم ک با دستور سوئیچ کد اسکی رو یکی یکی میدم و متناسب با کد اسکی متد مربوطه را فراخوانی میکنم..یا button را!!ولی موقع اجرا مشکلی ک داره این هست ک وقتی عدد مثلا23رو میزنم با صفحه کلید عکسشو رو هم کنارش مینویسه به این صورت:3223

چرا اینجور میشه؟وباید چیکار کنم؟

ممنون.

H.r.Ghanbari

عضو جدید
سلام

1/کسی میتونه بگه مثلا کلاس Mathدر سی شارپ اگه بخوایم از تابع تعریف شده sin یا cosشون استفاده کنیم مقدار جلوی این عبارات باید درجه یا رادیان باشه..یا نه میتونه ازنوع doubleهم تعریف بشه؟؟..اگ باید درجه باشه چجوری میتونیم مقدار double رو به درجه تبدیل کنیم؟
....
ممنون.

کلاس sin در دات نت پارمترش از نوع double هستش واحد زاویه نیز برحسب رادیان است نه درجه یعنی بجای sin (30 ) باید sin(3.14/6) .

2. قسمتی از کدتون رو بذارید دوستان نگا کنند, اشکالشو بگن.

ایران2

اخراجی موقت
با سلام
گزینه های create directory for solution و add to source control در پایین صفحه ی new project به چه معناست؟
با تشکر

khanommohandes

عضو جدید
کاربر ممتاز
Create Directory پوشه ای با نام Solution ایجاد می کند و به صورت مرتب شده است تا اینکه همه فایل ها در روت پوشه مورد نظر باشد.
Solution چيست؟
Solution يا به معناي فارسي راه حل بالاترین سطح دسته بندي در محيط ويژوال استوديو دات نت است. يك Solution مي تواند يك يا چند پروژه و هم اين طور فايل را در كنار هم دسته بندي نمايد.اصولا وظيفه Solution نگهداري اطلاعات روابط بين پروژه هاست كه يك فايل با پسوند sln مي باشد. و داراي تاثير در خروجي پروژه نخواهد بود.امیدوارم بدردتون بخوره:)

ایران2

اخراجی موقت
در هر برنامه ای که ساخته میشه چندین پوشه و ده ها فایل ایجاد میشه.میشه یه توضیحی مختصر یا مفصل در این مورد بدید و بگید هر پوشه یا هر فایل به چه معنی است؟
با تشکر

ایران2

اخراجی موقت
Create Directory پوشه ای با نام Solution ایجاد می کند و به صورت مرتب شده است تا اینکه همه فایل ها در روت پوشه مورد نظر باشد.
Solution چيست؟
Solution يا به معناي فارسي راه حل بالاترین سطح دسته بندي در محيط ويژوال استوديو دات نت است. يك Solution مي تواند يك يا چند پروژه و هم اين طور فايل را در كنار هم دسته بندي نمايد.اصولا وظيفه Solution نگهداري اطلاعات روابط بين پروژه هاست كه يك فايل با پسوند sln مي باشد. و داراي تاثير در خروجي پروژه نخواهد بود.امیدوارم بدردتون بخوره:)
با تشکر
add to source control به چه معناست؟

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز
با تشکر
add to source control به چه معناست؟
اگر بخواهید به صورت تیمی روی یه پروژه کار کنید باید از Source Control استفاده کنید. Source Controlی که Microsoft ارائه کرده TFS هست و اون گزینه مربوط به این میشه.

امیرحسین.

اخراجی موقت
با سلام
در برنامه زیر اگه Items به این صورت باشه اجرا میشه ولی در صورتیکه به اینصورت باشه item ارور میده و اجرا نمیشه.مگه سی شارپ به حروف کوچک و بزرگ حساس هست؟
private void btnForloop_Click(object sender, EventArgs e)
{

int intCount;

for (intCount = 1; intCount <= 5; intCount += 1)
{

lstData.Items.Add("I’m item " + intCount + " in the list!");
با تشکر

self.f_t_m990

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
با سلام
در برنامه زیر اگه Items به این صورت باشه اجرا میشه ولی در صورتیکه به اینصورت باشه item ارور میده و اجرا نمیشه.مگه سی شارپ به حروف کوچک و بزرگ حساس هست؟
private void btnForloop_Click(object sender, EventArgs e)
{

int intCount;

for (intCount = 1; intCount <= 5; intCount += 1)
{

lstData.Items.Add("I’m item " + intCount + " in the list!");
با تشکر
سلام
بله C# به حروف بزرگ و کوچک حساسه !

self.f_t_m990

کاربر ممتاز
سلام
علت خطاهای زیر چیه ؟؟؟
Too many characters in character literal
Newline in constant
با تشکر :gol:

self.f_t_m990

کاربر ممتاز
سلام
خب ببخشید میشه یه مثال بزنید؟
بگردیم ببینیم چرا اینطوری میشه.

سلام
والا من با این خطا موقعی که میخواستم یه آرایه رو توی خط تعریف کنم ، مواجه شدم ، اونم به خاطر آکولاد باز و بسته بود که مرتب قرار نگرفته بودند(البته شاید)، با یه اینتر حل شد ، بعد ، دوباره آکولاد ها رو به حالت قبل قرار دادم اما دیگه خطایی نداد . |:

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
سلام
والا من با این خطا موقعی که میخواستم یه آرایه رو توی خط تعریف کنم ، مواجه شدم ، اونم به خاطر آکولاد باز و بسته بود که مرتب قرار نگرفته بودند(البته شاید)، با یه اینتر حل شد ، بعد ، دوباره آکولاد ها رو به حالت قبل قرار دادم اما دیگه خطایی نداد . |:

خب پس حل شد!
خداروشکر

self.f_t_m990

کاربر ممتاز
سلام دوستان
برنامه زیر اجرا میشه بدون خطا ، اما درست کار نمیکنه ،باید تعداد کاراکتر ها رو نشون بده اما یه عدد اشتباهیو (مثلا 12 کاراکتر ) نشون میده ،
اگه داخل تکست باکس خالی باشه باز هم 12 کاراکتر رو نشون میده !
اشکالش چیه ؟

private int countcharacters(string test)
{
return Text.Length;
}

private void txtwords_TextChanged(object sender, EventArgs e)
{
int intchars = countcharacters(txtwords.Text);
lblresults.Text = intchars + "charecters";
}

mamad_tanha_2006

عضو جدید
سلام دوستان
برنامه زیر اجرا میشه بدون خطا ، اما درست کار نمیکنه ،باید تعداد کاراکتر ها رو نشون بده اما یه عدد اشتباهیو (مثلا 12 کاراکتر ) نشون میده ،
اگه داخل تکست باکس خالی باشه باز هم 12 کاراکتر رو نشون میده !
اشکالش چیه ؟

private int countcharacters(string test)
{
return Text.Length;
}

private void txtwords_TextChanged(object sender, EventArgs e)
{
int intchars = countcharacters(txtwords.Text);
lblresults.Text = intchars + "charecters";
}

سلام
تو تابعت بجای Text اسم test رو امتحان کن به احتمال زیاد جواب بده:cool:

mamad_tanha_2006

عضو جدید
جوابیه

جوابیه

شما تو تابعت پارامتر فرستادی ولی یه چیز دیگه فراخوان کردی احتمالا مشکل از اینجاس

leynaz

عضو جدید
:surprised:سلام.امروز که سیستمم رو روشن کردم پیغام میده که ویندوز اصلی نیست.چیکار باید بکنم؟نکنه باید ویندوز عوض کنم؟این پیغام رو میده
windows7 build7601
this copy of windows is not genuine​

self.f_t_m990

کاربر ممتاز
آخرین ویرایش: