قوانین ده گانه شهید مجتبی علمدار

bitajan

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
سلام به دوست عزيز m4matarial

من نظرم اين بود كه اول به اعمال خودمو برسيم و تصيحشون كنيم،چون من يكي تو اين قانونهايي كه گذاشتم لنگ ميزنم (اينها پايه شروع واسه من هستن)

بازم هر چي دوستان بگن من هم هستم

بچه ها با كدوم راحت هستين شروع بشه؟؟؟

bitajan

کاربر ممتاز
سلام دوباره به دوستان

ماز اين هفته شنبه يكي از قوانين شهيد علمدار و يكي از گناهاني كه بايد ترك بشه رو ميذاريم

فقط دوستان هر مطلبي كه در مورد درست انجام دادن قانون و ترك گناه داشتين براي ما هم بذارين

شهيد مرتضي علمدار:

قانون اول:حداقل روزی ده آیه قرآن را باید بخوانم.
اگر روزی کوتاهی کردم و به هر دلیلی نتوانستم این ده آیه را بخوانم روز بعد باید حتما" یک جز کامل بخوانم.

ترك گناه:
2-نماز(واجب) (انس بیشتری با خدا بگیریم)

بسم الله....

bitajan

کاربر ممتاز
يكي از دوستام بهم گفت وقتي از خدا خجالت ميكشيم بايد بيشتر بهش نزديك تر بشيم و باعث دور شدن ما نشه

(اين هم يه نكته بود در نماز خوندن)

.:ارمیا:.

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوباره به دوستان

ماز اين هفته شنبه يكي از قوانين شهيد علمدار و يكي از گناهاني كه بايد ترك بشه رو ميذاريم

فقط دوستان هر مطلبي كه در مورد درست انجام دادن قانون و ترك گناه داشتين براي ما هم بذارين

شهيد مرتضي علمدار:

اگر روزی کوتاهی کردم و به هر دلیلی نتوانستم این ده آیه را بخوانم روز بعد باید حتما" یک جز کامل بخوانم.

ترك گناه:

بسم الله....

سلام.

به لطف خدا اجرای بعضی قوانین، ملکه ی ذهنم شده! ولی خب هنوز تو یه قسمتایی خیلی تنبلی می کنم!

فکر کنم بهترین و مؤثرترین روش واسه اینکه قوانین رو کامل انجام بدیم و به انجام دادشون عادت کنیم، اینه که جریمه هارو از خودمون دریغ نکنیم!! من بعضی وقتا میگم؛ خب اشکال نداره امروز 10 آیه رو نخوندم، عوضش فردا 20 تا آیه می خونم! درواقع خودمانی تر بگیم؛ خودمو می پیچونم!!

این پیچوندنا یعنی آسون گیری! به نظرم بهتره کمی به خودمون سخت بگیریم... البته امثال من تنبلی می کنیم! وگرنه قرآن خوندن یه لذتی داره که وقتی تو اوج خستگی هم 10 آیه میخونی، کلی انرژی می گیری...

میگن؛ "بزرگترین شادیها رضایت از خود است."
رضایت از خود هم وقتی ممکنه که احساس کنیم خدا ازمون راضیه و اعمال عبادی مون رو کامل و از سر شوق انجام دادیم.

انشاءالله این هفته از خودمون راضی باشیم! حداقل تو این دو قانون.:gol:

bitajan

کاربر ممتاز
امام جعفر صادق (ع)

قَال الله تبارک و تعالی: إنَّما أقبَل الصَّلاةُ لِمَن تَواضَع لِعَظَمَتِی، و یَکُفُّ نَفسَه عَنِ الشَّهواتِ مِن أجلِی و یَقطَع نَهارَهُ بِذِکرِی و لایَتَعاظَمُ عَلَی خَلقِی و یُطعِم الجَائِع و یَکسُو العَارِی، و یَرحَم المُصاب و یُؤوِی الغَریب ...

خداوند متعال فرمود: نماز کسی را می پذیرم که:1- درمقابل عظمت من خاضع باشد.2- از خواسته های نفسانی به خاطر من خود را دور کند.

3-روزش را با یاد من به پایان برد.4- بر بندگانم بزرگی نفروشد.5- به گرسنه غذا دهد.6- برهنه را بپوشاند.7- به مصیبت دیده مهربانی کند.8- غریب راپناه دهد.

مَن نَظَر إلَی أبَوَیهِ نَظَرمَاقِتٍ، و هُما ظَالِمان لَم یَقبَل الله لَه صَلاة
هر کس به پدر و مادرش نگاه تند و خشم آلود کند، اگر چه به وی ستم کرده باشند، خداوند نمازش را نمی پذیرد.

لایَنالُ شَفَاعَتُنا مَنِ استَخَفَّ بِالصَّلاة
هر کس نماز را سبک بشمارد، به شفاعت ما دست نخواهد یافت.

أَفضَلُ الأعمَالِ إلَی الله الصَّلاة لِوقتِها و بِرُّ الوالِدَین و الجَهادُ فِی سَبِیل الله
بهترین اعمال نزد خداوند، نمازاول وقت است. پس از آن نیکی بر پدر و مادر، و سپس جهاد در راه خدا است.

التماس دعا

bitajan

کاربر ممتاز
گزارش كار

گزارش كار

مولا علي (ع) : آنکس که به حساب نفس خود رسيدگي کند سود مي برد و آنکه در اين کار غفلت نمايد زيان مي کند .

مولا علي (ع) : کسي که به اصلاح نفس خويش نپردازد و هر چه زودتر خود را درمان ننمايد بيماريش تشديد مي شود و علاجش سخت مي گردد و فاقد طبيب معالج خواهد شد .

امام علي (ع) : هـر گـاه ديـدي خـداوند با وجود گناهان، پيوسته به تو نعمت مي دهد، به هوش باش که آنها براي تو نوعي غافلگيري و مرگ ناگهاني است.

:gol::gol:گزارش كار:gol::gol:

و حرف دل...

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
سلام دوباره به دوستان

شهيد مرتضي علمدار:

ترك گناه:

بسم الله....

مولا علي (ع) : آنکس که به حساب نفس خود رسيدگي کند سود مي برد و آنکه در اين کار غفلت نمايد زيان مي کند .

مولا علي (ع) : کسي که به اصلاح نفس خويش نپردازد و هر چه زودتر خود را درمان ننمايد بيماريش تشديد مي شود و علاجش سخت مي گردد و فاقد طبيب معالج خواهد شد .

امام علي (ع) : هـر گـاه ديـدي خـداوند با وجود گناهان، پيوسته به تو نعمت مي دهد، به هوش باش که آنها براي تو نوعي غافلگيري و مرگ ناگهاني است.

:gol::gol:گزارش كار:gol::gol:

و حرف دل...

پیامبر (ص) فرمود :

« خانه هایتان را با تلاوت قرآن روشن کنید زیرا وقتی تلاوت قرآن در خانه زیاد شود ، خیر آن افزایش می یابد و
ساکنان این خانه آسوده می شوند و برای ساکنان آسمان روشنایی می دهند چنان که ستارگان آسمان
برای اهل دنیا روشنی می بخشند. »

از ابو عبدالله امام صادق ( ع ) روایت شده است که فرمود :

« وقتی انسان مسلمان در خانه قرآن تلاوت می کند ساکنان آسمان به گونه ای این خانه را می بینند که
ساکنان دنیا ستاره ی درخشان در آسمان را . »

امیر مومنان ( ع ) فرمود :

« خانه ای که در آن قرآن تلاوت می گردد و خدا در آن یاد می شود برکتش افزایش می یابد و فرشتگان درآن حضور پیدا می کنند و شیاطین از آن دور می شوند و برای آسمانیان چنان روشنی می دهد که ستارگان برای زمینیان و
خانه ای که در آن قرآن تلاوت نمی شود و خدا در آن یاد نمی گردد برکتش کم می شود و فرشتگان از
آن هجرت می کنند و شیاطین در آن حضور می یابند» .

امام رضا ( ع ) از جدش پیامبر خدا نقل کرده است که فرموده است :

« برای خانه هایتان بهره ای از قرآن قرار دهید زیرا وقتی در خانه قرآن خوانده می شود ساکنان آن آسایش
پیدا می کنند و خیر این خانه افزایش می یابد و برپاشندگانش افزوده می شود و هر گاه قرآن در آن تلاوت نشود
ساکنانش گرفتار سختی می شوند و خیر این خانه کم می شود و پاشندگانش کاهش می یابند .»

خدای منان را شاکرم که مدتهاست تلاوت قرآن را به مانند خواندن نماز بر خود واجب میدانم
در مورد اجرای این قانون جریمه نشدم
:smile:

bitajan

کاربر ممتاز
سلام

چند وقت پيشا وقتي سر نماز سجده ميرفتم، احساس ميكردم با بستن چشام همه چي سفيد ميشه و سرمو رو پاي خدا ميذارم

آخه خيلي به خدا فكر ميكردمو و باهاش حرف ميزدم ، تنها همدم من بود

اما اين روزا بايد فقط جريمه بشيم بخاطر اينكه:

همه ي فكرمون شده كارو درس و ....

ولي اين هفته سعي كردم اينطوري نباشه، كامل نه ولي يكم موفق بودم

ممنون از حضورتون

F A R Z A N E

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

چند وقت پيشا وقتي سر نماز سجده ميرفتم، احساس ميكردم با بستن چشام همه چي سفيد ميشه و سرمو رو پاي خدا ميذارم

آخه خيلي به خدا فكر ميكردمو و باهاش حرف ميزدم ، تنها همدم من بود

اما اين روزا بايد فقط جريمه بشيم بخاطر اينكه:

همه ي فكرمون شده كارو درس و ....

ولي اين هفته سعي كردم اينطوري نباشه، كامل نه ولي يكم موفق بودم

ممنون از حضورتون

خوش به حالت...:cry:

F A R Z A N E

عضو جدید
کاربر ممتاز
دلم برات خيلي تنگ شده....خيلي وقته به ما سر نميزني...مواظب خودت باش:gol:

دل منم برات تنگولیده بود بیتا جون....!
از بی سعادتیه !
منم دارم قوانینو اجرا می کنم البته قرآن امروزمو هنوز نخوندم چون تازه رسیدم خونه!
التماس دعای شدییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییید فدای تو:gol:

.:ارمیا:.

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
تو قرآن خوندن موفق تر بودم تا نماز خوندن!
یه مدته که فقط رفع تکلیف می کنم...

یادمه یه بار حجت الاسلام قرائتی داشتن در مورد نماز صحبت می کردن، می گفتن؛ ما به بچه هامون می گیم:پاشو برو نمازتو زود بخون که راحت شی!! مگه نماز ناراحتی داره؟!
در این روزها بنده تو همچین وضعی بودم... فقط خوندم که خدا نگه؛ چرا نخوندی! همین!

"... و الی ربّک فارغب"

التماس دعا

m4material

مدیر تالار مهندسی مواد و متالورژی
مدیر تالار
سلام به همگي دوستان عزيز

واقعا از همتون ممنون به خصوص بيتا خانم كه سعادتي شد در خدمت دوستان باشيم

الحمدالله، اين هفته براي نماز و قرآن مشكلي نداشتم؛‌اميدوارم ديگه كاملا ايندفعه ملكه ذهن بشه.
:gol:

نظرتون چيه براي اين هفته برنامه زير رو دنبال كنيم؟

قانون دوم: حداقل روزی دو رکعت نماز قضا بخوانم. اگر روزی به هر دلیلی نتوانستم این دو رکعت را بخوانم.
باید نماز قضای 24 ساعت را بخوانم(17 رکعت)

با هر چي كه خودتون صلاح ميدونيد.

bitajan

کاربر ممتاز
هفته ی دوم:
[FONT=&quot]
[/FONT]
(([FONT=&quot]قانون اول[/FONT][FONT=&quot]:[/FONT][FONT=&quot]حداقل روزی ده آیه قرآن را باید بخوانم[/FONT][FONT=&quot].
[/FONT]
[FONT=&quot]اگر روزی کوتاهی کردم و به هر دلیلی نتوانستم این ده آیه را بخوانم روز بعد باید حتما" یک جز کامل بخوانم[/FONT][FONT=&quot].[/FONT]

ترك گناه: 2-نماز(واجب) (انس بیشتری با خدا بگیریم)))
+

[FONT=&quot]قانون دوم[/FONT][FONT=&quot]: [/FONT][FONT=&quot]حداقل روزی دو رکعت نماز قضا بخوانم. اگر روزی به هر دلیلی نتوانستم این دو رکعت را بخوانم[/FONT][FONT=&quot].
[/FONT]
[FONT=&quot]باید نماز قضای 24 ساعت را بخوانم(17 رکعت)[/FONT][FONT=&quot][/FONT]

3-کینه و شک (تا وقتی دل از این کینه ها خالی نباشه نمیتونه راحت کاراشو بکنه و با مردم کنار بیاد)
(از امروز دلامونو و حسابمونو با دیگران صاف کنیم....)

nafis...

مدیر بازنشسته
سلام دوستای خوبم:gol:
موقع هایی که بیشتر احتیاج بهش دارم انگار بدتر میشه:w05: نمازم که داره تموم میشه به امیده اون دعای بعد نمازم:cry:

قران رو که میخونم بهم آرامش میده و سعی کردم هیچ وقت ازم جدا نشه:redface::gol:

التماس دعای بسیار
:gol:

bitajan

کاربر ممتاز
ممنون از همه

فكر كنم قانون دوم با ترك گناه سوم بهم نزديك باشن: صاف كردن نمازهاي مونده با خدا و صاف كردن دلامون از حسابهاي مردم

نزديك عيد هم هست،انشاءالله جاهاي زيارتي نصيبه همه بشه،پس حلاليت گرفتن بد نيست

فقط يه خواهش:

اين هفته هيچ كاري به جز اجراي برنامه نداشتيم

واسه همين از همه ي دوستان ميخوام كه سر نماز و اجراي اين قانونها به فكر همه باشن و بچه هاي اين تاپيك رو حتما سرنماز يادي بكنن

يا علي

التماس دعا

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
هفته ی دوم:

((قانون اول:حداقل روزی ده آیه قرآن را باید بخوانم.

ترك گناه: 2-نماز(واجب) (انس بیشتری با خدا بگیریم)))
+

قانون دوم: حداقل روزی دو رکعت نماز قضا بخوانم. اگر روزی به هر دلیلی نتوانستم این دو رکعت را بخوانم.
باید نماز قضای 24 ساعت را بخوانم(17 رکعت)

3-کینه و شک (تا وقتی دل از این کینه ها خالی نباشه نمیتونه راحت کاراشو بکنه و با مردم کنار بیاد)
(از امروز دلامونو و حسابمونو با دیگران صاف کنیم....)

سلام بر همگی

یک پیشنهاد
برای تلاوت های روزانه خودتون همراه این تاپیک باشید

مهديه 1:حركت به سمت ظهور

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
.
.
.
.

صفر.......

_______
دوباره شروع میکنم. ان شاءالله.

>>>>زورم به خودم نمیرسه<<<<

تشکر بابت صفرتون نیست
بخاطر همتی که میخواید برای دوباره شروع کردن به کار ببرید
موفق باشید
التماس دعا

bitajan

کاربر ممتاز
من از جزء 30 شروع كردم .... از كوچيك به بزرگ و اينطوري راحت تر ميشه به تفسيرهاشونم نگاهي انداخت

البته بخاطر اينكه زياد نميتونم تو اينترنت باشم

و دارم با يه نرم افزار قرآنمو تقويت ميكنم

آخرین ویرایش:

bitajan

کاربر ممتاز

bitajan

کاربر ممتاز
امام صادق (ع) فرمودند : وقتی خواستید نماز بخوانید با حال سیری شکم ( و به خصوص پس از پرخوری ) به نماز نپردازید و همچنین

از روی کسالت و تنبلی و خواب آلوده یا به حالت چرت زدن نماز نخوان ، و نیز نمازت را با عجله و با شتاب نخوان ، بلکه با آرامش و سنگینی

و وقار نماز بخوان و چون نمازت را شروع کردی بر تو باد که با خشوع باشی و با حضور قلب به نماز متوجه باشی که
خداوند عزوجل میفرماید :

( الذین هم فی صلاتهم خاشعون ) ( یعنی : به تحقیق آن مومنانی رستگارند که در نماز خویش خاشع و فروتن اند )
مولا علی (ع) میفرمود : هرکس پیوسته یا در وقت هر نماز به طرف مساجد روان باشد یکی از این هشت چیز را بهره خواهد بُرد :

برادری که در راه خدا مورد استفاده او باشد ، یا ( طُرفه ) دانشی که از زبده های علم باشد ، یا نشانه محکمی که در راه حق او را استوار سازد ،

یا رحمتی از طرف حق که در انتظار او بوده ، یا کلمه و سخنی که او را از بدی باز دارد ، یا شنیدن جمله ای که او را به راه خیر و نجات راهنمایی کند ،

یا گناهی را از ترس خدا ترک کند ، و یا آنکه از سر شرم و حیا گناهی را ترک کند. ( این همه فوائد همه در رفتن به مسجد است )

رسول خدا (ص) فرمود : نماز را به جماعت خواندن بیست و پنج درجه از خواندن به تنهایی بهتر است.

[h=2]احادیث در مورد کینه[/h] اگه یه لیوان بسیار زیبا وگران بها در آن حتی آب زمزم هم بریزند ومگسی در آن بیفتد کسی حاضر نیست از آن آب بخورد .
دل انسان هم اگر کینه کسی را در دل داشته باشد رحمت ومهربانی خدا شامل حالش نمی شود.پس کینه ها را همین الان دور بریزیم تا شامل مهربانی خداوند گردیم.

امیر مومنان علی علیه السلام :

دنیا کوچک تر وحقیر تر وناچیز تر از آن است که در آن از کینه ها پیروی شود. (غررالحکم)
کینه خوبی ها را نابود می کند. (غررالحکم)
هر کس کینه را از خود دور کند قلب وعقلش آسوده گردند. (غررالحکم)
علت فتنه ها و آشوب ها کینه توزی است.(غررالحکم)

امام حسین علیه السلام :بی گمان شیعیان ما دل هایشان از هر خیانت "کینه"وفریبکاری پاک است.(بحارالانوار)

رسول اکرم صلی الله علیه وآله وسلم :

به یکدیگر هدیه بدهید زیرا کینه ها را از بین می برد .(کافی)

فردا پنج شنبه ست .... به ياد ما هم باشيد

التماس دعا:gol:

bitajan

کاربر ممتاز

انسان يک تذکر در هر 24 ساعت به خودش بدهد،بد نيست بهترين موقع بعد از پايان نماز،وقتي سر به سجده مي گذاريد،مروري بر اعمال از صبح تا شب خود بيندازد،آيا کارمان براي رضاي خدا بود.
شهيد حاج ابراهیم همت

:gol::gol:((( گزارش كار ))) :gol::gol:

bitajan

کاربر ممتاز
سلام

اين هفته تو خوندن نماز قضا جريمه شدم ولي برام راحت شده

با نماز صبح ،يك نماز صبح قضا ميخونم و در نماز ظهر و عصر يك نماز ظهر قضا ....و در نماز مغرب و عشا يك نماز عصر قضا و روز بعد نماز صبح و نماز مغرب و عشا

قرآن و بقيه هم خدارو شكر خوبه

راستي دفتر كاراي روزانه رو سعي كردم قشنگ ترش بكنم كه هم بدونم چقدر نماز قضا خوندم هم گزارش كار خوب باشه

التماس دعا از همه

F A R Z A N E

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

اين هفته تو خوندن نماز قضا جريمه شدم ولي برام راحت شده

با نماز صبح ،يك نماز صبح قضا ميخونم و در نماز ظهر و عصر يك نماز ظهر قضا ....و در نماز مغرب و عشا يك نماز عصر قضا و روز بعد نماز صبح و نماز مغرب و عشا

قرآن و بقيه هم خدارو شكر خوبه

راستي دفتر كاراي روزانه رو سعي كردم قشنگ ترش بكنم كه هم بدونم چقدر نماز قضا خوندم هم گزارش كار خوب باشه

التماس دعا از همه

سلااااااام
من اعتراف می کنم از ترسِ جریمه همه کارامو انجام می دادم:w05:
خیلی هفته ی خوبی بود ممنونم از همتون:gol:

m4material

مدیر تالار مهندسی مواد و متالورژی
مدیر تالار
سلام به همگي دوستان گرامي

اميدوارم خوب و خوش وسلامت باشيد

اول از همه تشكر از بيتا خانم بابت تلاشهاشون

خدا قوت

الحمدالله اين هفته هم بد نبود

هفته قبل كارم به جريمه هم كشيده شد، اما اين هفته بدون جريمه سر كرديم;)

ان شاءاله همگي از انجام دهندگان امور ديني باشيم

موفق و سلامت و شاد باشيد:gol: