تاپیک رفع اشکال درس الکترونیک کنکور کارشناسی ارشد

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه های سنجشی سوال 110 الک رو چرا اینجوری حل کرده؟؟؟!!! من 1 اهم به دست آوردم
نمیدونم چرا gm رو 1/40 ms گرفته!!!! :w20:

Ba hale88

عضو جدید
بچه های سنجشی سوال 110 الک رو چرا اینجوری حل کرده؟؟؟!!! من 1 اهم به دست آوردم
نمیدونم چرا gm رو 1/40 ms گرفته!!!! :w20:

چون اشتباه حل کرده منم 1 اهم بدست اوردم.ولی سوالای الکش خیلی بهتر شده بود دیگه عجیب نبودن تازه سوال پوش پولشم خووب وجدید بود اخه سوالای پوش پول خیلی تکراری شدن کلا

sara23

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه خواهش: بچه ها لطفاً هرکدوم سوال می پرسید سوالتونو کامل اینجا بنویسید ممکنه مشکل شما مشکل بعضیا دیگه هم باشه.

یا اینکه منبعی که میخونن با کتاب شما فرق داشته باشه!

و هر کدوم زحمت جواب دادن میکشید مو به مو توضیح بدید!

خیلی خیلی ممنون میشم اگه اینجوری بشه:redface:

sharifqc

عضو جدید
فقط نگاش کنیم؟!! خب نگاه کردم:D
چیز سختی نیست الکی بزرگش کرده و اصولا سوالات اینجوری گنده شیر بی یالو دم اشکم هستن[
میدونی مشکل من کجاشه؟مقاومت اون قسمت ضربدری وسطش چرا مقاومتشو ro گرفته؟

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
میدونی مشکل من کجاشه؟مقاومت اون قسمت ضربدری وسطش چرا مقاومتشو ro گرفته؟

نه ro نمیشه، اگه فقط اون ضربدری منظورته میشه 2- کیلو و برای نیم مدار کلا با اون ترانزیستورهای اطرافش میشه 4/5 کیلو
سوال کجاست؟ حل کیه؟

sharifqc

عضو جدید
نه ro نمیشه، اگه فقط اون ضربدری منظورته میشه 2- کیلو و برای نیم مدار کلا با اون ترانزیستورهای اطرافش میشه 4/5 کیلو
سوال کجاست؟ حل کیه؟

ای رحمت به شیری که تو رو خورد:smile: منم همینو میگم اگه ضربدری رو 1 روی -2gm در نظر بگیریم و 2تام 12 کیلوی سری با هم رو موازی با اون بگیریم خلاصه ش که ro نمیشه که جناب مهندس اسلام پناه ro گرفته؟؟

3tare_87

عضو جدید
با توجه تست 4 (برق 88)فصل تقویت کننده های تفاضلی کتاب اسلام پناه، دو ترانزیستور bjt که دقیقا به همین حالت ضربدری قرار گرفتند هر ترانزیستور معادل مقاومت ro که یه سرشون زمین یه سرشون هم میشه گره ی سمت کلکتور

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
با توجه تست 4 (برق 88)فصل تقویت کننده های تفاضلی کتاب اسلام پناه، دو ترانزیستور bjt که دقیقا به همین حالت ضربدری قرار گرفتند هر ترانزیستور معادل مقاومت ro که یه سرشون زمین یه سرشون هم میشه گره ی سمت کلکتور

نه اونجا فرق داشت، مقاومت ترانزیستور ضربدری میشه 2re- که چون تو اون تست مقاومت بار 50 و این مقاومت 50- بود بنابراین مقاومت بار بی نهایت میشد و فقط ro میموند
دقت کنین

sharifqc

عضو جدید
نه roها که سره جاشونه بحث سره اینه که به غیر از ro یه مقاومت دیگم بین 2تا کلکتور باید وجود داشته باشه

sharifqc

عضو جدید
خدایااااااااا:wallbash: میدونید اشتباه من کجا بود؟من مقاومت دیود کانکشن و که یه 1کیلو موازی یه 12 کیلو ساده کردم نوشتم یه 1کیلو و اونم که با منفی 1 گفتم اتصال باز میشه پس میمونه 2تا 12 کیلوی موازی که میشن 6 کیلو :whistle:. نتیجه ی اخلاقی اینه که حواسمون حتی به ساده سازیم باید باشه که یه وقت جواب درست تو ساده سازی ناپدید نشه . دوستان قضیه اون مقاومت اتصال ضربدریم که درست بوده و -2re میشه دیگه . دست گل همه ی دوستان درد نکنه که جوانی را از نگرونی در آوردید :gol::gol::gol::gol:

sara23

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بچه ها

یه توضیح مختصر و مفید در مورد تقریب میلر میخواستم!

توضیح و کاربردهاش!

پیشاپیش مرسی

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها

یه توضیح مختصر و مفید در مورد تقریب میلر میخواستم!

توضیح و کاربردهاش!

پیشاپیش مرسی
خب یه مقاومت که فیدبک شده بین خروجر و ورودی رو میشه با این روش به دو طرف انتقال داد و تحلیل مدار رو ساده تر کرد

neda_elec_urmia

کاربر بیش فعال
خب یه مقاومت که فیدبک شده بین خروجی و ورودی رو میشه با این روش به دو طرف انتقال داد و تحلیل مدار رو ساده تر کرد

اگر گین مدار بزرگ باشه (در ایمتر مشترک وبیس مشترک)مقاومت فیدبک شده عینا به خروجی منتقل میشه و مقامت منتقل شده به ورودی z/1-Av

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
خب یه مقاومت که فیدبک شده بین خروجر و ورودی رو میشه با این روش به دو طرف انتقال داد و تحلیل مدار رو ساده تر کرد

البته به شرطی درست است که مقاومت میلر از re خیلی بزگتر باشد وگرنه نمیشه میلر کرد باید kcl زد میلرم همون kcl چون مقاومت بزرگه از یه چیزای صرف نظر میشه
:D

neda_elec_urmia

کاربر بیش فعال

البته به شرطی درست است که مقاومت میلر از re خیلی بزگتر باشد وگرنه نمیشه میلر کرد باید kcl زد میلرم همون kcl چون مقاومت بزرگه از یه چیزای صرف نظر میشه
نکته ی جالبی بود نمیدونستم..اینو کدوم کتاب نوشته؟؟؟:w20:

Joe_Bel

کاربر ممتاز
نکته ی جالبی بود نمیدونستم..اینو کدوم کتاب نوشته؟؟؟:w20:

یادم نیست فک کنم کنکور آزمایشی دیده بودم سرم به سنگ خورد البته اسلام پناه همیشه kcl میزنه بعد ساده میکنه که دقت زیادی دارد ، الکترونیکو همیشه به یاد داشته باشید هر گزینه ای بخوان میتونن بدن پس از تقریب استفاده نکنید

آخرین ویرایش:

sara23

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

اگر گین مدار بزرگ باشه (در ایمتر مشترک وبیس مشترک)مقاومت فیدبک شده عینا به خروجی منتقل میشه و مقامت منتقل شده به ورودی z/1-Av

یادم نیست فک کنم کنکور آزمایشی دیده بودم سرم به سنگ خورد البته اسلام پناه همیشه kcl میزنه بعد ساده میکنه که دقت زیادی دارد ، الکترونیکو همیشه به یاد داشته باشید هر گزینه ای بخوان میتونن بدن پس از تقریب استفاده نکنید

ممنونم از نظراتتون.

با این اوصاف زیاد نمیشه رو این روش حساب کرد!:(

اون قسمتو متوجه نشدم که ندا جان گفتن!

قسمت قرمز رنگ

من تو بعضی تستا دیدم که ازش استفاده شده واسه همین پرسیدم!

Joe_Bel

کاربر ممتاز
ممنونم از نظراتتون.

قسمت قرمز رنگ

فرمولش همینه اول شما فرمول اصلی میلرو نیگا بندازید متوجه میشید

siqma

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنونم از نظراتتون.

قسمت قرمز رنگ

واسه چی نباید استفاده شه؟؟!!! بچه ها نکات رو گفتن شما کمی از اصل مطلب دور شدی
شما فرمول اصلی رو یاد بگیر این نکاتی که دوستان گفتن از همون فرمول میاد بیرون
البته نکته ای که ندا خانم گفته رو منم متوجه نمیشم؟؟!!:D
نداجان اگه خیلی بزرگ باشه AV اونوقت مخرج بزرگ میشه و مقاومت خیلی کوچیک میشه چطور عینا منتقلش میکنی شما؟!

بالا