[آثار هنری pari-1369 ] - نقاشی سیاه قلم

محمد ساوه

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام،تصاوير قشنگي هستن.
اميدوارم كه اينارو فقط واسه نقد كردن و بهتر شدن كاراي قبليت گذاشته باشي،چون من تو چند صفحه اي كه ديدم كسي نقدشون نكرده بود!
من احساس كردم كه يه جاهايي خسته شدي،سرو تهشو هم آوردي،چه جوري بگم،از يه گوشه شروع كردي و از يه جا به بعد خسته شدي!
اين شايد نامعقول باشه،كمتر واسه طرحت وقت بذار،يعني سرعت طراحتو ببر بالا.
يه جاهايي هم احساس كردم كه با كشيدن انگشت يا هر ابزاري مثل پنبه يا قلمو يا كاغذ،رنگو پخش كردي،اين كار آماتوراس،يه طراح حرفه اي با نوك مدادش سايه ايجاد ميكنه.
خوبه،عاليه

pari-1369

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام،تصاوير قشنگي هستن.
اميدوارم كه اينارو فقط واسه نقد كردن و بهتر شدن كاراي قبليت گذاشته باشي،چون من تو چند صفحه اي كه ديدم كسي نقدشون نكرده بود!
من احساس كردم كه يه جاهايي خسته شدي،سرو تهشو هم آوردي،چه جوري بگم،از يه گوشه شروع كردي و از يه جا به بعد خسته شدي!
اين شايد نامعقول باشه،كمتر واسه طرحت وقت بذار،يعني سرعت طراحتو ببر بالا.
يه جاهايي هم احساس كردم كه با كشيدن انگشت يا هر ابزاري مثل پنبه يا قلمو يا كاغذ،رنگو پخش كردي،اين كار آماتوراس،يه طراح حرفه اي با نوك مدادش سايه ايجاد ميكنه.
خوبه،عاليه

مرسی دوسنم از نظراتت بله درسته حق با شماست
اینا نکته هایی هست که برای من که مبتدی هستم باید گوش زد بشه ولی متاسفانه مربی خوبی نداشتم و ار اول آموزش مشکل داشته .
ولی نقاشی سیاه قلم از مداد خیلی کم استفاده میشه بیشترش با سایه شکل میگیره
بازم ممنون از راهنماییتون

محمد ساوه

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مرسی دوسنم از نظراتت بله درسته حق با شماست
اینا نکته هایی هست که برای من که مبتدی هستم باید گوش زد بشه ولی متاسفانه مربی خوبی نداشتم و ار اول آموزش مشکل داشته .
ولی نقاشی سیاه قلم از مداد خیلی کم استفاده میشه بیشترش با سایه شکل میگیره
بازم ممنون از راهنماییتون

مداد كار كنن،اصلا سعي كن با هرچي كار ميكني نوكش تيز باشه،چون نقاشي تك رنگ با نقطه شكل ميگيره.
تو توي اين سبك فقط از تناليته سفيد تا سياه ميتوني استفاده كني.
برو تو مداد،وقتي مداد رو تونستي ياد بگيري،بقيه برات آسون ميشه.
تو سايه رو از چي بوجود مياري؟
اينا نكته نيس،چندتا نظر كوچولويه كه شايد بدردت بخوره.

pari-1369

عضو جدید
کاربر ممتاز
مداد كار كنن،اصلا سعي كن با هرچي كار ميكني نوكش تيز باشه،چون نقاشي تك رنگ با نقطه شكل ميگيره.
تو توي اين سبك فقط از تناليته سفيد تا سياه ميتوني استفاده كني.
برو تو مداد،وقتي مداد رو تونستي ياد بگيري،بقيه برات آسون ميشه.
تو سايه رو از چي بوجود مياري؟
اينا نكته نيس،چندتا نظر كوچولويه كه شايد بدردت بخوره.
مربی من میدید از مداد استفاده میکنم دعوا میکرد میگفت فقط باید با سایه طرحتو ایجاد کنی
ما از مداد کنته استفاده میکردیم و سایه رو از همون مداد میگرفتیم

VictoOry

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه دختری چه چیزی...هنرمندی واسه خودتا...
عالی...به امید موفقیت روافزون...

solar flare

مدیر بازنشسته
نمیدونم کلاس رفتید یا نه اگه کلاس رفتید پیشنهاد من اینه مربی خودتونو عوض کنید سبک خیلی ضعیفی دارن و اگه کلاس نرفته باشید برای خودآموزی طراحی های شما بد نیست اما کمی وافع بینانه تر به پیرامون نگاه کنید سعی کنید خشونتهایی که تو چهره ها طبیعت و حتا لباس آدما هست خوب ببینید
زیادی محو کردید بذارید رد قلمتون روی کاغذ بمونه چون میتونه چیزایی رو نشون بده که بیننده در جستجوی اوناست
یک واحد درسی به نام آناتومی تو نقاشی وجود داره که اصل این درس اینه که شما واقع بینانه به طبیعت انسانها نگاه کنید همیشه اناتومی آدما کج و معوجی هایی داره
تو چهره ای که طراحی کردید در طبیعت اغراق شده بینی خانم زیادی اغراق آمیز طراحی شده
لبهای اون بچه هم ریادی اغراق امیز طراحی شدن
یه کم به طراحی های خودتون خشونت بدید اونوقت میبینید چیزی که تو نقاشی دنبالش میگردید پیدا میشه و میتونید خودتونو راضی کنید
ببخشید من نگاه نقادانه به طراحی های شما داشتم اما اینا تجربه 20 ساله من از طراحی بود که براتون گفتم موید باشید

pari-1369

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیدونم کلاس رفتید یا نه اگه کلاس رفتید پیشنهاد من اینه مربی خودتونو عوض کنید سبک خیلی ضعیفی دارن و اگه کلاس نرفته باشید برای خودآموزی طراحی های شما بد نیست اما کمی وافع بینانه تر به پیرامون نگاه کنید سعی کنید خشونتهایی که تو چهره ها طبیعت و حتا لباس آدما هست خوب ببینید
زیادی محو کردید بذارید رد قلمتون روی کاغذ بمونه چون میتونه چیزایی رو نشون بده که بیننده در جستجوی اوناست
یک واحد درسی به نام آناتومی تو نقاشی وجود داره که اصل این درس اینه که شما واقع بینانه به طبیعت انسانها نگاه کنید همیشه اناتومی آدما کج و معوجی هایی داره
تو چهره ای که طراحی کردید در طبیعت اغراق شده بینی خانم زیادی اغراق آمیز طراحی شده
لبهای اون بچه هم ریادی اغراق امیز طراحی شدن
یه کم به طراحی های خودتون خشونت بدید اونوقت میبینید چیزی که تو نقاشی دنبالش میگردید پیدا میشه و میتونید خودتونو راضی کنید
ببخشید من نگاه نقادانه به طراحی های شما داشتم اما اینا تجربه 20 ساله من از طراحی بود که براتون گفتم موید باشید

واقعا خوشحالم از توجهتون
کاملا حق با شماست متاسفانه مربی خوبی نداشتم و دنبال کسی هستم که مثل شما اصولی و درست آموزش بده
اگه میشه از کاراتون بذارین تا ما هم استفاده کنیم بازم ممنونم بخاطر نظراتتون;):w27:

solar flare

مدیر بازنشسته
من چندین ساله که دیگه نقاشی نمیکنم اما برادرم نقاش ماهری هستند خودم حتی اندازه شماهم بلد نیستم اما چون از بچگی شاهد کارای برادرم بودم این حرفارو رو هم از روی کارای ایشون بهتون گفتم ببخشید اگه انتقاد کردم البته در اصل اتقاد نیست در حد پیشنهاد از من قبول کنید

pari-1369

عضو جدید
کاربر ممتاز
من چندین ساله که دیگه نقاشی نمیکنم اما برادرم نقاش ماهری هستند خودم حتی اندازه شماهم بلد نیستم اما چون از بچگی شاهد کارای برادرم بودم این حرفارو رو هم از روی کارای ایشون بهتون گفتم ببخشید اگه انتقاد کردم البته در اصل اتقاد نیست در حد پیشنهاد از من قبول کنید

جدی میگین چه جالب
خواهش میکنم واقعا خوش حال شدم که توجه کردین

Hidika

عضو جدید
عالیه !
خوش به حالت وقتی دلت میگیره یه کاری بلدی بکنی
آفرین.................

hajibahrami

عضو جدید
سلام
من رنگ روغن کار می کنم و سیاه قلم زیاد کار نکردم، اما به نظرم اثر قلمتون مخصوصا در صورتها کم دیده می شه.
البته خیلی قشنگن ولی می دونید احساس ضربه در سیاه قلم خیلی مهمه و در اکثر کارهای بزرگان کمتر سطح سفید دیده می شود.

بازم از کاراتون ببینیم حتما.

pari-1369

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من رنگ روغن کار می کنم و سیاه قلم زیاد کار نکردم، اما به نظرم اثر قلمتون مخصوصا در صورتها کم دیده می شه.
البته خیلی قشنگن ولی می دونید احساس ضربه در سیاه قلم خیلی مهمه و در اکثر کارهای بزرگان کمتر سطح سفید دیده می شود.

بازم از کاراتون ببینیم حتما.
سلام من به رنگ روغن هم علاقه دارم ولی تا حالا امتحان نکردم
بله حق با شماست ;) مرسی از نظرتون

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش من تخصصی ندارم ولی کارتون خیلی خوبه:gol:من که خوشم اومد:gol:

shamoh

عضو جدید
کاربر ممتاز
آفرین - خوبه - امیدوارم موفق باشی ...
:gol:

من نقاشی رو خیلی دوست داشتم اما چه حیف ادامه ندادم ٰ شما آموزش دیدین ؟؟؟

pari-1369

عضو جدید
کاربر ممتاز
آفرین - خوبه - امیدوارم موفق باشی ...
:gol:

من نقاشی رو خیلی دوست داشتم اما چه حیف ادامه ندادم ٰ شما آموزش دیدین ؟؟؟
مرسی
متاسفانه منم ادامش ندادم این نقاشی هارو چند سال پیش کشیدم
بله ی دوره سه ماهه .شما هم سیاه قلم کار کردین