مباحث مرتبط با آزمون طراحی معماری

sara.152

عضو جدید
جکت چیه؟ همون بالابر؟ اگه تجاری اداری باشه هم جواب میده؟

pishy

عضو جدید
بچه ها براي امتحان طراحي بايد مديريت زمان داشته باشيم.شماها تو اين چند روز كه تمرين مي كرديم چه مقدار زمان براي طراحي پلان صرف مي كرديد....براي من حدود ٤ تا ٥ ساعت طول ميكشىد تا پلان ها در بيادولي بعد از اون ديگه سردرد مي گرفتم و سرعتم واسه برش و نما پايين مي اومد...دوستان شما هم اگر تجربه اي داريد بيان كنيد و به نظرتون ممكنه غير از مسكوني طرح ديگه اي بياد...اين رو از بچه هايي مي پرسم كه كلاس رفتن و احتمالا استاداشون يه چيزايي راجع به امتحان گفتن...ميشه لطفا همه در اين خصوص نظر بدين چون ديگه زماني نمونده . پيشاپيش ممنون...

aloosha

عضو جدید
بچه ها براي امتحان طراحي بايد مديريت زمان داشته باشيم.شماها تو اين چند روز كه تمرين مي كرديم چه مقدار زمان براي طراحي پلان صرف مي كرديد....براي من حدود ٤ تا ٥ ساعت طول ميكشىد تا پلان ها در بيادولي بعد از اون ديگه سردرد مي گرفتم و سرعتم واسه برش و نما پايين مي اومد...دوستان شما هم اگر تجربه اي داريد بيان كنيد و به نظرتون ممكنه غير از مسكوني طرح ديگه اي بياد...اين رو از بچه هايي مي پرسم كه كلاس رفتن و احتمالا استاداشون يه چيزايي راجع به امتحان گفتن...ميشه لطفا همه در اين خصوص نظر بدين چون ديگه زماني نمونده . پيشاپيش ممنون...

به دوستم چیزی در این مورد نگفتن فقط من تجربهای شخصی رو که خوندم گفته بودن حداکثر 3 ساعت به طراحی اختصاص بدید اندازه گذاری و اکس خیلی مهمه
آقای سمیعی هم گفته بودن سعی کنید همه خاسته های طرح رو بکشید حتا اگر وقت نداشتید برای برش تراز ها رو بکشید و کد بزنید از هیچی خیلی خیلی بهتره

کفاش زاده

عضو جدید
سلام
من سال بعد ازمون دارم میخوام از الان شروع کنم اما برای اینکه چی بخونم از چی شروع کنم .تو سردر گمی موندم میشه لطفا بهم کمک کنید باید تو همین اولین بار شرکت قبول بشم.ممنون منتظر کمک شما دوستان عزیز هستم

tiny memar

عضو جدید
دوستان يه سوال :
رمپ معلولين حداكثر 8 درصد تا 3 متر طول هست با عرض حداقل 120،درسته؟ و به ازاي هر متر افزايش طول بايد 5 سانتي متر به عرض 120 اضافه بشه و 0.5درصد هم از شيب كاسته بشه درسته؟

كارهاي دوستاني كه نمونه كار طراجي 90 گذاشته بودن چك كردم هيچ كدام اين مورد را رعايت نكردند ؟ از ابتدا تا انتهاي رمپ را با عرض 1.20 گرفتند!؟درسته؟

saghi23

عضو جدید
دوستان يه سوال :
رمپ معلولين حداكثر 8 درصد تا 3 متر طول هست با عرض حداقل 120،درسته؟ و به ازاي هر متر افزايش طول بايد 5 سانتي متر به عرض 120 اضافه بشه و 0.5درصد هم از شيب كاسته بشه درسته؟

كارهاي دوستاني كه نمونه كار طراجي 90 گذاشته بودن چك كردم هيچ كدام اين مورد را رعايت نكردند ؟ از ابتدا تا انتهاي رمپ را با عرض 1.20 گرفتند!؟درسته؟

بله درسته در این مورد قبلا صحبت شده بود شاید اون پلان ها که دیدید برای بار اول طراحی شده بود من توی کار آخر(90)1.5 گرفتم در ضمن در هر 9 متر طول یک پاگرد باید باشه .لی من فکر میکنم اگه مثلا بعد از 3 متر پاگرد باشه دیگه نیازی به اضافه کردن عرض نیست

mahdiafzali

عضو جدید
اگه موافقین جمع بندی کنیم

1- طراحی اولیه ورودی ، ستون گذاری ، باکس پله و مهمتر از همه پارکینگ

mehdi t

عضو جدید
*** پرسشهای بسیار مهم درمورد آزمون طراحی*** لطفا پاسخ دهید

*** پرسشهای بسیار مهم درمورد آزمون طراحی*** لطفا پاسخ دهید

با درود به همه دوستان
چندین سئوال در مورد ضوابط ومقررات مرتبط با آزمون طراحی نظام مهندسی دارم که شاید پرسش خیلی از دوستان دیگه باشه ، از دوستانی که جواب هارو به طور صحیح می دونن خواهشن با ذکر شماره پاسخ بدن .با سپاس

1-نحوه محاسبه پخی برای معابر با عرض های مختلف و همچنین نحوه ترسیم پخ در پلان به چه صورت صحیح است ؟
2-منظور از جمله "حداقل فضای باز به ازای هر واحد مسکونی" چیست؟
3-میزان پیش آمدگی بالکن در معابر مختلف به چه میزان است وآیا پیشروی را از آکس ستون میکشیم یا از بر ستون؟
4-اگر در طرحمون نیاز به دوطبقه پارکینگ باشه میشه از بالابر ماشین استفاده کرد؟ابعاد مورد نیاز جهت این آیتم چنده و باید دارای چه خصوصیاتی باشه؟
5-وقتی ایین نامه میگه به ازای هر طبقه باید 3 متر مربع فضای نورگیر داشته باشیم و حالا اینکه هر طبقه دو واحدی باشه این چه جوری محاسبه میشه؟مثلا 5 طبق 2 واحدی نورگیرش که برای دو واحد مشترکه چند میشه؟
6-نورگیر هایی که در وسط خانه طراحی میشه ابعادش چنده؟ وآیا اینکه نورگیر حتما باید تا زیرزمین که تاسیسات قرار داره ادامه پیدا کنه یا نه؟
7-در صورت طراحی پیلوت و زیرزمین ، ایا باید طوری اختلاف ارتفاع بدیم که زیرزمین دارای پنجره بشه یا نیاز به پنجره نداره؟
8-آیا برای دسترسی به زیرزمین از راه پله اصلی میتونیم جهت دسترسی به اون استفاده کنیم یا باید راه پله جدا در نظر بگیریم؟ و ارتفاع مناسب برای زیرزمین که تاسیسات وانبار داخلشه چند میتونه باشه؟
9-در مورد درز انقطاع مثلا ساختمانی به ارتفاع 20 متر که یک صدم اون میشه 20 سانت ایا از هر طرف باید 20 سانت جداکنیم یا از هر طرف 10 سانت؟
10-آیا مقدار مساحتی که به خاطر درز انقطاع کم میشه را باید به زیربنا اضافه کرد یا خیر؟
11-درز اقطاع را به طور صحیح در نقشه ها به چه صورت نمایش میدن؟
12-آیا سر جلسه آزمون میشه نقشه، جزوه، و دیتایل و کتاب ببریم ممنوع نیست؟
13-حدودی به طور قراردادی عرض زمین باید چند باشه که پلان ها رو به صورت شرقی وغربی ویا اینکه شمالی وجنوبی ترسیم کنیم؟
14-بهترین طرحی که بتوان راه پله رو از اسانسور دور کنیم وفضای 150 در 150 تامین بشه به چه صورته؟
15-آیا رمپ معلولین حتما باید در پیلوت در نظر بگیریم یا نه؟
16-تعیین اینکه اسکلت فلزی باشه یا بتنی دست خودمونه؟
17-این که میگه 2+60% یعنی مساحت نورگیر ها هم باید در این 2 متر پیشروی لحاظ کنیم یا اینکه علاوه بر 2 متر مساحت نورگیر هم به اون اضافه میشه؟ ایا حتما این 2 متر باید به صورت پخی باشه یا نه؟
18-آیا کتابی میشه پیدا کرد که پلانهایی بر اساس ضوابط نظام کشیده باشه؟
19-ضوابط اتش نشانی و بلندمرتبه سازی از کجا میشه پیدا کرد وآیا اصلا بدرد آزمون میخوره؟
20-ایا طراحی پله 3 طرفه که اسانسور داخل چشم پله نباشه مجازه و همچنین پله های 4 طرفه؟

• Like
واکنش ها: agin

MARY TANHA

عضو جدید
با درود به همه دوستان
چندین سئوال در مورد ضوابط ومقررات مرتبط با آزمون طراحی نظام مهندسی دارم که شاید پرسش خیلی از دوستان دیگه باشه ، از دوستانی که جواب هارو به طور صحیح می دوننخواهشن با ذکر شماره پاسخ بدن .با سپاس

1-نحوه محاسبه پخی برای معابر با عرض های مختلف و همچنین نحوه ترسیم پخ در پلان به چه صورت صحیح است ؟
2-منظور از جمله "حداقل فضای باز به ازای هر واحد مسکونی" چیست؟
3-میزان پیش آمدگی بالکن در معابر مختلف به چه میزان است وآیا پیشروی را از آکس ستون میکشیم یا از بر ستون؟
4-اگر در طرحمون نیاز به دوطبقه پارکینگ باشه میشه از بالابر ماشین استفاده کرد؟ابعاد مورد نیاز جهت این آیتم چنده و باید دارای چه خصوصیاتی باشه؟
5-وقتی ایین نامه میگه به ازای هر طبقه باید 3 متر مربع فضای نورگیر داشته باشیم و حالا اینکه هر طبقه دو واحدی باشه این چه جوری محاسبه میشه؟مثلا 5 طبق 2 واحدی نورگیرش که برای دو واحد مشترکه چند میشه؟
6-نورگیر هایی که در وسط خانه طراحی میشه ابعادش چنده؟ وآیا اینکه نورگیر حتما باید تا زیرزمین که تاسیسات قرار داره ادامه پیدا کنه یا نه؟
7-در صورت طراحی پیلوت و زیرزمین ، ایا باید طوری اختلاف ارتفاع بدیم که زیرزمین دارای پنجره بشه یا نیاز به پنجره نداره؟
8-آیا برای دسترسی به زیرزمین از راه پله اصلی میتونیم جهت دسترسی به اون استفاده کنیم یا باید راه پله جدا در نظر بگیریم؟ و ارتفاع مناسب برای زیرزمین که تاسیسات وانبار داخلشه چند میتونه باشه؟
9-در مورد درز انقطاع مثلا ساختمانی به ارتفاع 20 متر که یک صدم اون میشه 20 سانت ایا از هر طرف باید 20 سانت جداکنیم یا از هر طرف 10 سانت؟
10-آیا مقدار مساحتی که به خاطر درز انقطاع کم میشه را باید به زیربنا اضافه کرد یا خیر؟
11-درز اقطاع را به طور صحیح در نقشه ها به چه صورت نمایش میدن؟
12-آیا سر جلسه آزمون میشه نقشه، جزوه، و دیتایل و کتاب ببریم ممنوع نیست؟
13-حدودی به طور قراردادی عرض زمین باید چند باشه که پلان ها رو به صورت شرقی وغربی ویا اینکه شمالی وجنوبی ترسیم کنیم؟
14-بهترین طرحی که بتوان راه پله رو از اسانسور دور کنیم وفضای 150 در 150 تامین بشه به چه صورته؟
15-آیا رمپ معلولین حتما باید در پیلوت در نظر بگیریم یا نه؟
16-تعیین اینکه اسکلت فلزی باشه یا بتنی دست خودمونه؟
17-این که میگه 2+60% یعنی مساحت نورگیر ها هم باید در این 2 متر پیشروی لحاظ کنیم یا اینکه علاوه بر 2 متر مساحت نورگیر هم به اون اضافه میشه؟ ایا حتما این 2 متر باید به صورت پخی باشه یا نه؟
18-آیا کتابی میشه پیدا کرد که پلانهایی بر اساس ضوابط نظام کشیده باشه؟
19-ضوابط اتش نشانی و بلندمرتبه سازی از کجا میشه پیدا کرد وآیا اصلا بدرد آزمون میخوره؟
20-ایا طراحی پله 3 طرفه که اسانسور داخل چشم پله نباشه مجازه و همچنین پله های 4 طرفه؟
دوست عزيز هر كسي بايد طرح تفضيلي محل اشتغالش را مطالعه كنه تا جواب سوالاتش را بگيره.....بعضي از سوالات شما در شهر هاي مختلف جواب متفاوتي دارن....
فقط طرح تفضيلي شهرتون

MARY TANHA

عضو جدید
در مورد آزمون طراحي نظام هم مراجعه كنيد به تايپيك هايي كه در اين مورده.....سوالات هر سال بررسي شده توسط دوستان
كلا اين ازمونها جزوه باز هستن.....هر چي دوست داشتي با خودت ببر...بجز ميز نور و لپ تاپ و موبايل

pantea-art

عضو جدید
من دوباره میخام امتحان بدم. دفعه اول با وجود اینکه پلانهامو دست آزاد راپیدی کردم 45 شدم اما واقعیت اینه که راجع به طراحی هنوز نمیدونم معیار نمره دادنشون چیه. کسی جزوه ای داره که بشه بهش اکتفا کرد؟
واضح تر بگم:
1-مثلا تو امتحان 91 اصلا نگفته بودن واحدها چند تا خواب داشته باشه. مثلا من با رعایت مینیمم ها 65 متری رو دوخوابه در آوردم.اما خیلی ها 1 خوابه.خوب مسلما 2 خوابه سخت تره اما معلوم نیست امتیاز بیشتری داشته باشه؟
2-راپیدی کردن مهمه؟
3-پارکینگ بیشتر در آوردن مهم تره یا نورگیری بهتر واحدها؟(تو سوال شهریور 91 این دوتا ربط داشت به هم)
4- واحدها قرینه باشند بهتره یا دو مدل پلان طرح دادن امتیاز بیشتری داره؟
ممنون میشو اگه مطلع هستین از این بلا تکلیفی نجاتمون بدین...:redface:

pantea-art

عضو جدید
یه سوال دیگه:
آشپزخانه و نشیمن در چه صورت میتونن از یه پنجره نور بگیرند؟کدوم حتما نور مستقیم میخواد؟ عمق حداکثر این 2 فضا که در مجاورت هم هستند (فاصلشون از پنجره) چقدر باید باشه؟

mdt001

عضو جدید
سلام دوستان. من برای اولین باره که شرکت میکنم .ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
1. آیا در طرح وجود تراس الزامیه؟
2. ابعاد داخلیه چاه آسانسور برای ساختمان تا 5 طبقه چنده؟1/60*2 صحیحه؟در ضمن آیا کابین آسانسور رو باید کاملا ترسیم کرد در پلان؟
3. با توجه به ضوابط مربوط به حریق و ایمنی آیا چشم پله رو باید گذاشت یا نه؟
4. در مورد باکس راه پله ، آیا تعبیه نورگیر باکس راه پله در طبقه آخر الزامی است؟
5. برای درز انقطاع حداقل و حداکثر اندازه چقدر است. آیا اگه 1/200 ارتفاع ساخنمان مثلا شد 8سانتیمتر باید دقیقا همون عدد رو در نظر گرفت برای طراحی؟
6. بازشوی درب باکس راه پله به سمت داخل دستگاه پله میباشد یا خارج آن؟عرض این درب چقدر است؟

ببخشید زیاده سوال هام....

salva

عضو جدید
منم شهریور اولین باری بود که شرکت میکردم و هیچ پیش زمینه ذهنی هم نداشتم... نمره ام 49 شد... برشم کمی ناقص بود وقت نرسوندم + اینکه راپیدی هم نکرده بودم نقشه ها رو.

چشم پله تا جایی که میدانم بعله ضروری است و باید باشد.

فاصله درز انقطاع هم طبق ضوابط آیین نامه زلزله ایران 2800- برابر با 1/100 ارتفاع ساختمان است. که دو ساختمان مجاور باید هریک نصف این مقدار را رعایت کنند تا در مجموع فاصله یک صدم ارتفاع شود.

درب راه پله هم در کمترین مقدار باید 90 باشد. 120 بهتر است.

sheno

عضو جدید
1.الزامی نیست ولی بهتره باشه هر خونه ای حداقل به یه تراس نیاز داره.
2.بله این ابعاد درسته،شماتیک هم رسم بشه به نظر من اشکال نداره.
3.چشم پله نباید باشه.
4.الزامی نیست.
5.با توجه به مقیاس نقشه در این مورد ده سانت بگیرید بهتره.
6.به سمت داخل،در مورد عرضش نظری ندارم.

sheno

عضو جدید
این دو فضا در صورتی میتونن ار یه پنجره نور بگیرن که طول نورگیری کمتر از 8 متر باشه،به نظرم اشپزخونه در اولویته.

Arch-Azadeh

همکار مدیر مهندسی شهرسازی متخصص طراحی شهری
سلام دوستان. من برای اولین باره که شرکت میکنم .ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
1. آیا در طرح وجود تراس الزامیه؟
بذاريد بهتره،
2. ابعاد داخلیه چاه آسانسور برای ساختمان تا 5 طبقه چنده؟1/60*2 صحیحه؟در ضمن آیا کابین آسانسور رو باید کاملا ترسیم کرد در پلان؟
ابعاد درسته ، كاملا شماتيك فقط ديوارش را ميكشيد و توش ضربدر ميزنيد

3. با توجه به ضوابط مربوط به حریق و ایمنی آیا چشم پله رو باید گذاشت یا نه؟
نبايد گذاشت
4. در مورد باکس راه پله ، آیا تعبیه نورگیر باکس راه پله در طبقه آخر الزامی است؟
پله يا بايد پنجره داشته باشه يا نورگير در طبقه آخر

5. برای درز انقطاع حداقل و حداکثر اندازه چقدر است. آیا اگه 1/200 ارتفاع ساخنمان مثلا شد 8سانتیمتر باید دقیقا همون عدد رو در نظر گرفت برای طراحی؟
معمولا 10 سانتيمتر ميگيرن

6. بازشوی درب باکس راه پله به سمت داخل دستگاه پله میباشد یا خارج آن؟عرض این درب چقدر است؟

به سمت داخل..دوستان گفتن بين 90-120

mdt001

عضو جدید
با سلام و تشکر از پاسخ دوستان.
من باز سوال دارم :
1. برای ستون گذاری ابعاد باکس ستون رو چند در چند باید بگیریم؟ فلزی و بتنی... برای اسکلت فلزی میشه از سیستم باکس با تیر ورق استفاده کرد، یا فقط باید از پروفیل باشه در فلزی؟
2. من از شهرداری (کرج )سوال کردم برای نورگیریه دو فضای اقامت اصلی باید ابعاد نورگیر 6*4 باشه! گفت در قانون جدید چهاره. در صورتی که در مبحث چهارم اومده 3*6 !؟
3. اگه اتاق تاسیسات رو در زیرزمین در نظر بگیریم آیا باید حتما رمپ بگذاریم ؟

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام و تشکر از پاسخ دوستان.
من باز سوال دارم :
1. برای ستون گذاری ابعاد باکس ستون رو چند در چند باید بگیریم؟ فلزی و بتنی... برای اسکلت فلزی میشه از سیستم باکس با تیر ورق استفاده کرد، یا فقط باید از پروفیل باشه در فلزی؟
2. من از شهرداری (کرج )سوال کردم برای نورگیریه دو فضای اقامت اصلی باید ابعاد نورگیر 6*4 باشه! گفت در قانون جدید چهاره. در صورتی که در مبحث چهارم اومده 3*6 !؟
3. اگه اتاق تاسیسات رو در زیرزمین در نظر بگیریم آیا باید حتما رمپ بگذاریم ؟

سلام
برای نورگیری بین دو فضای اقامت اصلی ، در قوانین جدید شهرداری 4*6 شده ولی ملاک آزمون نظام مهندسی قوانین شهرداری نیست بلکه ملاک مباحث مقررات ملی هستن.سعی کنید در این موارد از شهرداریها کمک نگیرید

ALI AKBAR GAZI

عضو جدید
سلام من از سال 88 سابقه امتحان دارم همون بهتر که روی برگه خودشون بکشی با این تفاوت که شروع و تثبیت طرح روی چک باشه

mdt001

عضو جدید
برای نورگیری بین دو فضای اقامت اصلی ، در قوانین جدید شهرداری 4*6 شده ولی ملاک آزمون نظام مهندسی قوانین شهرداری نیست بلکه ملاک مباحث مقررات ملی هستن.سعی کنید در این موارد از شهرداریها کمک نگیرید[/QUOTE]

ممنون
سوال 1 و 3 رو هم اگه پاسخ بدبن ممنون میشم

mehdi t

عضو جدید
سلام
ابعاد نورگیر شمالی برای 4 طبقه وپیلوت که دو فضای اصلی از دو واحد مجزا نورگیری میکنند با توجه به مبحث 4 گفته باید به ازای هر طبقه 3مترمربع باشه و فاصله پنجره های دو واحد از هم 6متر باشند با این حال اگه 3 در 4 بگیریم غلطه؟ میشه 3 در 6 یا 2در 6 گرفت؟

mdt001

عضو جدید
سلام مهدی جان.
تا اونجایی که من متوجه شدم باید برای دو فضای اقامت اصلی 6*3 رو حداقل در نظر گرفت. 6*2 رو رد میکنند.
البته من توی شهرداری سوال کردم گفتن 4*6 باید باشه در اجرا.
ولی برای امتحان طبق نظر دوستان باید 6*3 رو در نظر گرفت....

yasi84

عضو جدید
من دوباره میخام امتحان بدم. دفعه اول با وجود اینکه پلانهامو دست آزاد راپیدی کردم 45 شدم اما واقعیت اینه که راجع به طراحی هنوز نمیدونم معیار نمره دادنشون چیه. کسی جزوه ای داره که بشه بهش اکتفا کرد؟
واضح تر بگم:
1-مثلا تو امتحان 91 اصلا نگفته بودن واحدها چند تا خواب داشته باشه. مثلا من با رعایت مینیمم ها 65 متری رو دوخوابه در آوردم.اما خیلی ها 1 خوابه.خوب مسلما 2 خوابه سخت تره اما معلوم نیست امتیاز بیشتری داشته باشه؟
2-راپیدی کردن مهمه؟
3-پارکینگ بیشتر در آوردن مهم تره یا نورگیری بهتر واحدها؟(تو سوال شهریور 91 این دوتا ربط داشت به هم)
4- واحدها قرینه باشند بهتره یا دو مدل پلان طرح دادن امتیاز بیشتری داره؟
ممنون میشو اگه مطلع هستین از این بلا تکلیفی نجاتمون بدین...:redface:

سلام دوست عزيز
دقيقا سوال من هم همينه چون در آزمون قبلي من هم وضعيت شما رو داشتم و با رعايت خيلي نكات رد شدم.هنوز هم نميدونم معيارشون چي بوده؟به نظر من دونستن اين خيلي اهميت داره چون ضوابطي كه بچه ها تو سايت گفته بودنو رعايت كردم ولي نتيجه نداد!!!!

yaghoobb

عضو جدید
salam dost aziz man tarhe khobi dar avordam bagieh chiza nages bod b nazaram nomreh b tarahim dadan.moslaman garineh behtare chon to hazineh ejra khyli tasir mizareh.nor ham khyli moheme parking ham moheme mitonit khabo fadyeh nor bokonid.vali mohmtarin chiz tamrine.in nazar mane.tamam zavabet mohemo ba khodet yadasht kon bebar sare jalese v tik bezan.movafagh bashi.

agin

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من از مسئول پی گیری اعتراضات در راه و شهرسازی که معیارها رو جویا شدم ، یه چند موردی رو تلفنی بهم گفتن که تهران بهشون گوشزد کرده بودن و گفته بودن اکثر بچه ها رعایت نمی کنن...مثلا:

آسانسور، که خیلی مهمه و اکثر بچه ها اومدن ابعادش رو مربع در آوردن ، اصلا آسانسورهای استاندارد در کتاب مقررات مربع نیست و باید حداقل اندازه رو با در نظر گرفتن شخص با وینچر بکشید ( که البته من کشیدم توی طرحم )

اگر دستگاه پله رو وسط میذارید باید حتما حتما حتما نورگیر سقفی داشته باشه ( که من نذاشتم توی طرحم ) و خیلی مهمه

نورگیری فضاها و رعایت حداقل ها خیلی اهمیت داره و بیشترین تاکید روی همین موضوعه و گفتن اکثریت بچه ها اینو رعایت نکردن.

در آزمون شهریور،سوال اول به طراحی اصلا ربطی نداشته . یعنی می شده توی سوال اول پله رو یه جا انتخاب بکنی اما توی طرحت چیز دیگه ای باشه....!!!! جالبه ، نه ؟؟؟؟

رعایت درز انقطاع ، حداقل اندازه ها و ... خیلی مهمه

فکر میکنم درمورد داکت اتاق تاسیسات هم توضیحاتی دادن اما من درست یادم نمیاد

فکر می کنم لازمه از بیس خیلی چیزها رو با هم به مشورت و اصلاح بذاریم .
هر کسی موافقه برای آزمون اسفند ؛ بسم الله ؛ اعلام کنین تا شروع کنیم .....

yasi84

عضو جدید
ممنونaginجون
من كه هستم.اميدوارم امسال همه موفق بشيم چون من شنيدم كه با توجه به زياد شدن تعداد فارغ التحصيلان، آزمون نظام به عنوان يه ***** در نظر گرفته شده و هر سال قبوليش سخت تر ميشه و فكر ميكنن با اين كار مشكل رو حل كردن!!!
نورگير سقفي پله رو چه جوري بايد نشون مي داديم؟!؟

• Like
واکنش ها: agin
بالا