سوالات حضرت استاد انصاریان از شبکه های وهابی در برنامه زنده شبكه جهانی ولايت

مسروری

عضو جدید
کاربر ممتاز
[h=1]سوالات حضرت استاد انصاریان از شبکه های وهابی در برنامه زنده شبكه جهانی ولايت[/h]شبکه های وهابی خصوصا شبکه وهابی سیاسی کلمه که با تبلیغات گسترده رسانه ای خود خواستار مناظره با حضرت استاد انصاریان شده بودند با وجود حضور ایشان در شبکه جهانی ولایت فرار مفتضحانه را بر مناظره ترجیح دادند که خبر آن در خبرگزاری های متعدد منعکس شده است .

حضرت استاد حسین انصاریان در برنامه زنده ( رو در رو از حرف تا عمل ) در شبکه جهانی ولایت که حدود دو ساعت به طول انجامید ضمن تشکر از زحمات دست اندركاران اين شبكۀ بسيار مفيد و سودمند و بخصوص حضرت آيت الله دکتر حسيني قزويني، كه با مباحث مستدل و استوار خودشان، دلها را روشن مي كنند به طرح چهار سوال اساسی بر پایه کتب معتبر اهل سنت از میان حدود 150 سوال پرداختند و خواستار پاسخ گویی مفتیان وهابی و یا مدیران شبکه های وهابی و یا مدیر شبکه وهابی سیاسی کلمه در این برنامه و یا هر زمان دیگر شدند .

این چهار سوال عبارتند از :

[h=1]سوال اول :[/h]
قبل از بیان سوال توجه به چند نکته لازم است :

[h=3]نکته اول[/h]
1 - حاكم نيشابوري روايت صحيحي را در مستدرك خود نقل مي كند كه پيامبر عظيم الشان اسلام فرمودند :

انّ الله يغضب لغضبك و يرضي لرضاك.

که مفهوم آن این است که رضايت و خشم فاطمه با غضب و خشم و رضايت خدا يكسان است.

این روایت مقام عصمت حضرت زهرا سلام الله علیها را اثبات می نماید. وقتي كسي رضايت و خشمش رضايت و خشم پروردگار باشد معلوم است که از مقام عصمت برخوردار است.

حاكم مي گويد : هذا حديث صحيح الاسناد و لم یخرجاه .

مستدرك الصحیحین : جلد 3 ص 153.

2 - بخاري در روايت صحيحي نقل مي كند که پیامبر فرمود :

فاطمة بضعة مني فمن اغضبها اغضبني

فاطمه پاره تن من است كسي كه او را خشمگين كند من را خشمگين كرده است .

صحيح بخاري : ج 4 ص 210 ح 3714.

3 – مسلم در صحیح خود از پیامبر نقل می کند که آن حضرت فرمود :

انما فاطمة بضعة مني يؤذيني ما آذاها.

فاطمه پاره تن من است هر کس او را اذیت كند مرا اذیت كرده است .

صحيح مسلم : ج 7 ص 141 ح 6202.

[h=3]نکته دوم :[/h]
بخاري در صحيح خود آورده است که فاطمه زهرا از ابوبکر غضبناک بود و با او قهر کرد و تا آخر عمر هم با او حرف نزد:

فغضبت فاطمة بنت رسول الله صلي الله عليه و سلم فَهَجَرَت ابابكر، فلم تزل مهاجرته حتي توفيت.

صحیح بخاری : ج 4 ص 42 ح 3093

و یا در روایت دیگری آورده است که :

فوجدت فاطمة علي ابي بكر في ذلك – قال - فهجرته فلم تكلمه حتي توفيت

حضرت زهرا بر ابوبکر خشمناک بود و تا زمانی که از دنیا رفت با ابوبکر قهر بود

صحیح بخاری : ج 5 ص 82 ح 4240

[h=3]نكته سوم:[/h]
خشم و رنج و ناراحتي صديقه كبري سلام الله علیها به جايي رسيد كه وصيت كرد شبانه من را دفن كنند و ابوبکر و عمر در مراسم تشییع و نماز او حاضر نشوند :

بخاري نقل مي كند كه علی علیه السلام فاطمه را شبانه دفن كرد و خود نمازش را خواند و به ابوبكر هم خبر نداد:

فلما توفيت دفنها زوجها علي ليلا و لم يؤذن بها ابا بكر و صلي عليها.

بنا به نقل ابن قتيبه متوفاي 272: اين دفن شبانه هم به وصيت حضرت زهرا سلام الله علیها بود تا ابوبکر در مراسم دفن او حاضر نشود :

اوصت أن تدفن ليلا لئلا يحضرها فدفنت ليلا

تاویل مختلف الحدیث : ج 1 ص 300.

[h=3]اما طرح سوال اول :[/h]
اولا : آیا قبول دارید که حضرت زهرا سلام الله علیها از خلیفۀ اول و دوم غضبناك بوده است یا نه ؟

ثانیا : آیا قبول داريد كه خشم فاطمه زهرا سلام الله علیها با خشم خدا و پيغمبر صلی الله علیه و آله و سلم يكي است یا نه ؟

اگر پاسخ شما به سؤال اول و دوم، منفي است ، بايد صحيح ترين روايات كتابهايتان را انكار كنيد. و ديگر نبايد بگوييد : صحيح بخاري، بلکه بايد بگوييد غلط بخاري و یا توجیهی احمقانه پیش بگیرید.
و اگر معتقد به این روایات هستید چگونه این آیه را پاسخ میدهید که خداوند در سوره ممتحنه آیه ۱۳ فرمود:
یا ایها الذین آمنوا لاتتولوا قوما غضب الله علیهم قد یأسوا من الاخرة کما یأس الکفار من اصحاب القبور

مگر پروردگار نمي فرمايد: مردمي كه من به آنها غضبناك هستم را به عنوان دوست و ولي و حاكم انتخاب نكنيد. روايات نقل شده خودتان كه مي گويند: غضب فاطمه غضب خداست ، اگر خدا بر اينها غضبناك است چرا بر ضد اين آيه ، اينان را به عنوان حاكم انتخاب كرديد.

و یا با این مقدمه چه توجیهی برا ی آيه 57 سوره احزاب دارید که می فرماید :

إِنَّ الَّذِينَ يُؤْذُونَ اللَّهَ وَرَسُولَهُ لَعَنَهُمُ اللَّهُ فِي الدُّنْيَا وَالْآخِرَةِ وَأَعَدَّ لَهُمْ عَذَابًا مُهِينًا
قطعاً آنان كه خدا و پيامبرش را مى‏ آزارند ، خدا در دنيا و آخرت لعنتشان مى‏ كند ، و براى آنان عذابى خواركننده آماده كرده است .

با توجه به روایات قبل آیا پيغمبر آزرده نشده؟ آيا خدا از اين كار نفرت نداشته؟ اگرپاسخ مثبت است که قطعا باید مثبت باشد مطابق این آیه خدا در دنيا و آخرت لعنتشان مى‏ كند و براى آنان عذابى خواركننده آماده كرده است .

[h=1]سوال دوم :[/h]
شما چرا دائما در شبكه های خود از ابن تيميه به عنوان شيخ الاسلام ياد مي كنيد و حال اینکه بزرگان از علمای اهل سنت او را کافر و گمراه و گمراه کننده و و تابعین او را مهدور المال و مهدور الدم و جزء خوارج و حزب شیطان می دانند ؟

مثلا شوكاني كه از علماي بزرگ اهل سنت است مي گويد : محمد بخاري حنفی متوفاي 841 درباره ابن تيميه مي گويد كه: صرح ... بتبديعه ثم تكفيره

ایشان بي پرده بدعت گذاری و کفر ابن تیمیه را بیان کرده در مجلس خود تصریح نموده :

من اطلق القول علي ابن تيميه انه شيخ الاسلام، فهو بهذا الاطلاق كافر.

اين فتواي عالم بزرگ خودتان است، كه هر كسي ابن تيميه را شيخ الاسلام بخواند و بداند كافر است.

بدر الطالع : ج 2 ص 260

آیا طبق گفته این عالم بزرگ اهل سنت شما کافرانی نیستید که خود را پشت سقیفه پنهان کرده اید؟

همچنین شما همواره از عقاید ابن تیمیه به عنوان عقیده اهل سنت و جماعت تعبیر می کنید ولی دو تن از عالمان بزرگ اهل سنت یعنی ابن حجر عسقلانی متوفای 852 و شوکانی متوفای 1255 می نویسند:

قاضی شافعی دمشق دستور داد که در دمشق اعلام کنند

من اعتقد عقيدة ابن تيميه حل دمه و ماله

هر كس به مكتب ابن تيميه معتقد باشد خونش حلال است و مالش هم حلال است.

يعني از اسلام خارج است.

الدرر الكامنه : ج1 ص 147، البدر الطالع: ج 1 ص 67 ، مراة الجنان: ج 2 ص 242

تمام مسلمانان جهان بويژه برادران اهل سنت غير وهابي و مخالف با وهابيت، ( چون من خيلي از عزيزان اهل سنت را ديدم كه با وهابيت مخالف هستند، و مي گويند آنها ابدا ربطي به ما ندارند) بدانند كه تمام پيروان ابن تيميه مهدور المال و مهدور المال هستند!!

شما به اين حكم قاطع این قاضي شافعي چه جوابي می دهید ؟

همچنین احمد غماري شافعي از بزرگان اساتيد اهل سنت و فارغ التحصيل دانشگاه الازهر و متوفاي 1380، مي گويد:

خداوند ابن تيميه را زشت و از هر خير و نيكي دور گرداند و ذليل كند و به آنچه كه مستحق آن است كيفر دهد. و بعد خدا را شكر مي كند و مي گويد: الحمد لله خدا اين كار را در حقش كرده، چرا که :

اذ جعله امام كل ضال مضل بعده، چون ابن تيميه را رهبر و امام و پيشواي هر گمراه و گمراه كننده اي قرار داده است .

البرهان الجلي : ص 53 تأليف احمد الغماري، نشر مطبعة السعاده مصر، 1389

و یا شيخ عبد ربه بن سليمان از علماي الازهر مي گويد:

ابن تيميه الذي اجمع عقلاء المسلمين انه ضال مضل ...و هم حزب الشيطان المقابل لحزب الرحمن.

اين خيلي نكته جالبي است يعني آنكه عقل ندارد او را شيخ الاسلام مي داند، ولي عقلاي مسلمانان مي گويند: ابن تیمیه گمراه و کمراه کننده است .

فيض الوهاب : ج5 ص 151 تأليف عبد ربه القليوبي، نشر مكتبة القاهره مصر 1423هجري.

و نیز ابن عابدين يكي از فقهاي مشهور و پر آوازه مكتب حنفيه متوفای 1252 ضمن توضیح ویژگیهای خوارج ، محمد بن عبدالوهاب را از خوارج عصر خویش معرفی کرده می نویسد :

کما وقع فی زماننا فی اتباع ( محمد بن ) عبدالوهاب

پیروان محمد بن عبدالوهاب از نجد قیام کردند و به زور به مکه و مدینه مسلط شدند و به ظاهر خود را حنبلی می دانند ولی معتقدند که فقط خودشان مسلمان هستند و دیگر مسلمانان را مشرک می دانند و قتل اهل سنت و علمای آنان را مباح می شمارند !!

حاشيۀ رد المحتار: ج 4 ص 449 نشر دار الفكر للطباعة و النشر و التوزيع بيروت ،لبنان 1415

و یا شيخ الازهر جناب دكتر احمد طيب در تاريخ چهارم آوريل 2011 مطابق 15 فروردين 1390 رسما اعلام كرد :

و أن السلفيين الجدد هم خوارج العصر

و سلفی های جدید و وهابیت معاصر خوارج عصر ما شمرده می شوند

حال با چنین تعابیری از علمای اهل سنت مثل : کافر بودن و گمراه و گمراه کننده بودن ابن تیمیه و نیز مهدور الدم و مهدور المال بودن تابعین او و ... چرا او را شیخ الاسلام می دانید و خود را جزء تابعین او میدانید ؟

شما با تبعیت از این ضال و مضل ، خوارج عصر هستید و منافقانه خود را طرفدار اسلام معرفی می کنید و به دروغ دم از توحید و اسلام میزنید.

شما به هیچ چیز حتی سقیفه نیز اعتقاد ندارید و تنها اعتقاد شما دلار است و تنها شعار شما لا اله الا الدلار است .

اگر غير از اين است، با نظريه قاطع بزرگان اهل سنت مخصوصا شيخ الازهر كه نماد عقيده اهل سنت در جهان است، در رابطه با خود و رهبرتان یعنی ابن تیمیه چه میکنید ؟؟

[h=1]سوال سوم :[/h] اگر می توانید از طریق قرآن یا سنت یا اجماع ، دلیلی بر خلافت ابوبکر بیاورید .

[h=1]سوال چهارم :[/h] بر اساس عقیده شما خلیفه پیامبر باید توسط شورا انتخاب شود و ابوبکر توسط شورا انتخاب شد اگر مبنا این است چرا ابوبکر به این مبنا عمل نکرد و خودش عمر را انتخاب کرد و به مخالفت اصحاب توجه نکرد ؟

در پایان حضرت استاد انصاریان ضمن دعای خیر برای همه مسلمانان جهان ابراز داشتند که خدا را گواه میگریم که ما دوست داریم همه مردم حتی وهابی ها هدایت شوند و راه جهنم و عذاب را طی ننمایند .

و نیز فرمودند که برنامه های شبکه های وهابی بر علیه تشیع باعث شد که شیعیان نسبت به عقاید خود تحقیق کرده و محکم تر شودند تا جایی که فرزندان خردسال شیعه مسلح به دلیل و علم شده اند که نمیدانم باید از این بابت از شبکه های وهابی تشکر نمود و یا روایت پیامبر را در حق آنان خواند که فرمودند :

لا یزال یوید هذا الدین برجل فاجر

همواره با بدکاران عالم این دین تایید شده و قوی تر می شود و شما وهابیت باعث قوی تر شدن شیعه شده اید .

موسسه فرهنگی دارالعرفان

کیجا

عضو جدید
کاربر ممتاز
...
و نیز فرمودند که برنامه های شبکه های وهابی بر علیه تشیع باعث شد که شیعیان نسبت به عقاید خود تحقیق کرده و محکم تر شودند تا جایی که فرزندان خردسال شیعه مسلح به دلیل و علم شده اند که نمیدانم باید از این بابت از شبکه های وهابی تشکر نمود و یا روایت پیامبر را در حق آنان خواند که فرمودند :

همواره با بدکاران عالم این دین تایید شده و قوی تر می شود و شما وهابیت باعث قوی تر شدن شیعه شده اید .

موسسه فرهنگی دارالعرفان

واقعا درست گفته .یه جورایی اطرافم همه دارن بیشتر فکر میکنن و بیشتر مطالعه میکنن. خیلی چالب بود ممنون
اللهم عجل لولیک الفرج:gol:

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
در پایان حضرت استاد انصاریان ضمن دعای خیر برای همه مسلمانان جهان ابراز داشتند که خدا را گواه میگریم که ما دوست داریم همه مردم حتی وهابی ها هدایت شوند و راه جهنم و عذاب را طی ننمایند .

واقعا درست گفته .یه جورایی اطرافم همه دارن بیشتر فکر میکنن و بیشتر مطالعه میکنن. خیلی چالب بود ممنون
اللهم عجل لولیک الفرج:gol:

اگر واقعا اینجوریه پس چرا سایت های این شبکه ها یا کلا منابع سنی ها ف ی ل تر هستند؟
الان من داشتم در مورد موضوعی سرچ میکردم به سایت شبکه کلمه برخوردم ولی این سایت در ایران مسدوده!

اگر برنامه هاشون واقعا موجب قوی تر شدن تفکر شیعه ها شده پس پارازیت انداختن به روی این شبکه ها و بستن سایت هاشون برای چیه؟ نشانه ی ترس نیست ؟!

(البته من مدافع تفکر این شبکه ها نیستم ولی این همه تناقض در حرف و عمل آقایون خنده داره و اینکه چه اصراری دارند که کلمه وهابیت رو به این شبکه های سنی بچسبونند :) )

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز

شبکه های وهابی خصوصا شبکه وهابی سیاسی کلمه که با تبلیغات گسترده رسانه ای خود خواستار مناظره با حضرت استاد انصاریان شده بودند با وجود حضور ایشان در شبکه جهانی ولایت فرار مفتضحانه را بر مناظره ترجیح دادند که خبر آن در خبرگزاری های متعدد منعکس شده است .

حضرت استاد حسین انصاریان در برنامه زنده ( رو در رو از حرف تا عمل ) در شبکه جهانی ولایت که حدود دو ساعت به طول انجامید ضمن تشکر از زحمات دست اندركاران اين شبكۀ بسيار مفيد و سودمند و بخصوص حضرت آيت الله دکتر حسيني قزويني، كه با مباحث مستدل و استوار خودشان، دلها را روشن مي كنند به طرح چهار سوال اساسی بر پایه کتب معتبر اهل سنت از میان حدود 150 سوال پرداختند و خواستار پاسخ گویی مفتیان وهابی و یا مدیران شبکه های وهابی و یا مدیر شبکه وهابی سیاسی کلمه در این برنامه و یا هر زمان دیگر شدند .

این چهار سوال عبارتند از :

سوال اول :

قبل از بیان سوال توجه به چند نکته لازم است :

نکته اول

1 - حاكم نيشابوري روايت صحيحي را در مستدرك خود نقل مي كند كه پيامبر عظيم الشان اسلام فرمودند :

انّ الله يغضب لغضبك و يرضي لرضاك.

که مفهوم آن این است که رضايت و خشم فاطمه با غضب و خشم و رضايت خدا يكسان است.

این روایت مقام عصمت حضرت زهرا سلام الله علیها را اثبات می نماید. وقتي كسي رضايت و خشمش رضايت و خشم پروردگار باشد معلوم است که از مقام عصمت برخوردار است.

حاكم مي گويد : هذا حديث صحيح الاسناد و لم یخرجاه .

مستدرك الصحیحین : جلد 3 ص 153.

2 - بخاري در روايت صحيحي نقل مي كند که پیامبر فرمود :

فاطمة بضعة مني فمن اغضبها اغضبني

فاطمه پاره تن من است كسي كه او را خشمگين كند من را خشمگين كرده است .

صحيح بخاري : ج 4 ص 210 ح 3714.

3 – مسلم در صحیح خود از پیامبر نقل می کند که آن حضرت فرمود :

انما فاطمة بضعة مني يؤذيني ما آذاها.

فاطمه پاره تن من است هر کس او را اذیت كند مرا اذیت كرده است .

صحيح مسلم : ج 7 ص 141 ح 6202.

نکته دوم :

بخاري در صحيح خود آورده است که فاطمه زهرا از ابوبکر غضبناک بود و با او قهر کرد و تا آخر عمر هم با او حرف نزد:

فغضبت فاطمة بنت رسول الله صلي الله عليه و سلم فَهَجَرَت ابابكر، فلم تزل مهاجرته حتي توفيت.

صحیح بخاری : ج 4 ص 42 ح 3093

و یا در روایت دیگری آورده است که :

فوجدت فاطمة علي ابي بكر في ذلك – قال - فهجرته فلم تكلمه حتي توفيت

حضرت زهرا بر ابوبکر خشمناک بود و تا زمانی که از دنیا رفت با ابوبکر قهر بود

نكته سوم:

خشم و رنج و ناراحتي صديقه كبري سلام الله علیها به جايي رسيد كه وصيت كرد شبانه من را دفن كنند و ابوبکر و عمر در مراسم تشییع و نماز او حاضر نشوند :

بخاري نقل مي كند كه علی علیه السلام فاطمه را شبانه دفن كرد و خود نمازش را خواند و به ابوبكر هم خبر نداد:

فلما توفيت دفنها زوجها علي ليلا و لم يؤذن بها ابا بكر و صلي عليها.

بنا به نقل ابن قتيبه متوفاي 272: اين دفن شبانه هم به وصيت حضرت زهرا سلام الله علیها بود تا ابوبکر در مراسم دفن او حاضر نشود :

اوصت أن تدفن ليلا لئلا يحضرها فدفنت ليلا

تاویل مختلف الحدیث : ج 1 ص 300.

اما طرح سوال اول :

اولا : آیا قبول دارید که حضرت زهرا سلام الله علیها از خلیفۀ اول و دوم غضبناك بوده است یا نه ؟

ثانیا : آیا قبول داريد كه خشم فاطمه زهرا سلام الله علیها با خشم خدا و پيغمبر صلی الله علیه و آله و سلم يكي است یا نه ؟

اگر پاسخ شما به سؤال اول و دوم، منفي است ، بايد صحيح ترين روايات كتابهايتان را انكار كنيد. و ديگر نبايد بگوييد : صحيح بخاري، بلکه بايد بگوييد غلط بخاري و یا توجیهی احمقانه پیش بگیرید.
و اگر معتقد به این روایات هستید چگونه این آیه را پاسخ میدهید که خداوند در سوره ممتحنه آیه ۱۳ فرمود:
یا ایها الذین آمنوا لاتتولوا قوما غضب الله علیهم قد یأسوا من الاخرة کما یأس الکفار من اصحاب القبور

مگر پروردگار نمي فرمايد: مردمي كه من به آنها غضبناك هستم را به عنوان دوست و ولي و حاكم انتخاب نكنيد. روايات نقل شده خودتان كه مي گويند: غضب فاطمه غضب خداست ، اگر خدا بر اينها غضبناك است چرا بر ضد اين آيه ، اينان را به عنوان حاكم انتخاب كرديد.

و یا با این مقدمه چه توجیهی برا ی آيه 57 سوره احزاب دارید که می فرماید :

إِنَّ الَّذِينَ يُؤْذُونَ اللَّهَ وَرَسُولَهُ لَعَنَهُمُ اللَّهُ فِي الدُّنْيَا وَالْآخِرَةِ وَأَعَدَّ لَهُمْ عَذَابًا مُهِينًا
قطعاً آنان كه خدا و پيامبرش را مى‏ آزارند ، خدا در دنيا و آخرت لعنتشان مى‏ كند ، و براى آنان عذابى خواركننده آماده كرده است .

با توجه به روایات قبل آیا پيغمبر آزرده نشده؟ آيا خدا از اين كار نفرت نداشته؟ اگرپاسخ مثبت است که قطعا باید مثبت باشد مطابق این آیه خدا در دنيا و آخرت لعنتشان مى‏ كند و براى آنان عذابى خواركننده آماده كرده است .

سوال دوم :

شما چرا دائما در شبكه های خود از ابن تيميه به عنوان شيخ الاسلام ياد مي كنيد و حال اینکه بزرگان از علمای اهل سنت او را کافر و گمراه و گمراه کننده و و تابعین او را مهدور المال و مهدور الدم و جزء خوارج و حزب شیطان می دانند ؟

مثلا شوكاني كه از علماي بزرگ اهل سنت است مي گويد : محمد بخاري حنفی متوفاي 841 درباره ابن تيميه مي گويد كه: صرح ... بتبديعه ثم تكفيره

ایشان بي پرده بدعت گذاری و کفر ابن تیمیه را بیان کرده در مجلس خود تصریح نموده :

من اطلق القول علي ابن تيميه انه شيخ الاسلام، فهو بهذا الاطلاق كافر.

اين فتواي عالم بزرگ خودتان است، كه هر كسي ابن تيميه را شيخ الاسلام بخواند و بداند كافر است.

بدر الطالع : ج 2 ص 260

آیا طبق گفته این عالم بزرگ اهل سنت شما کافرانی نیستید که خود را پشت سقیفه پنهان کرده اید؟

همچنین شما همواره از عقاید ابن تیمیه به عنوان عقیده اهل سنت و جماعت تعبیر می کنید ولی دو تن از عالمان بزرگ اهل سنت یعنی ابن حجر عسقلانی متوفای 852 و شوکانی متوفای 1255 می نویسند:

قاضی شافعی دمشق دستور داد که در دمشق اعلام کنند

من اعتقد عقيدة ابن تيميه حل دمه و ماله

هر كس به مكتب ابن تيميه معتقد باشد خونش حلال است و مالش هم حلال است.

يعني از اسلام خارج است.

الدرر الكامنه : ج1 ص 147، البدر الطالع: ج 1 ص 67 ، مراة الجنان: ج 2 ص 242

تمام مسلمانان جهان بويژه برادران اهل سنت غير وهابي و مخالف با وهابيت، ( چون من خيلي از عزيزان اهل سنت را ديدم كه با وهابيت مخالف هستند، و مي گويند آنها ابدا ربطي به ما ندارند) بدانند كه تمام پيروان ابن تيميه مهدور المال و مهدور المال هستند!!

شما به اين حكم قاطع این قاضي شافعي چه جوابي می دهید ؟

همچنین احمد غماري شافعي از بزرگان اساتيد اهل سنت و فارغ التحصيل دانشگاه الازهر و متوفاي 1380، مي گويد:

خداوند ابن تيميه را زشت و از هر خير و نيكي دور گرداند و ذليل كند و به آنچه كه مستحق آن است كيفر دهد. و بعد خدا را شكر مي كند و مي گويد: الحمد لله خدا اين كار را در حقش كرده، چرا که :

اذ جعله امام كل ضال مضل بعده، چون ابن تيميه را رهبر و امام و پيشواي هر گمراه و گمراه كننده اي قرار داده است .

البرهان الجلي : ص 53 تأليف احمد الغماري، نشر مطبعة السعاده مصر، 1389

و یا شيخ عبد ربه بن سليمان از علماي الازهر مي گويد:

ابن تيميه الذي اجمع عقلاء المسلمين انه ضال مضل ...و هم حزب الشيطان المقابل لحزب الرحمن.

اين خيلي نكته جالبي است يعني آنكه عقل ندارد او را شيخ الاسلام مي داند، ولي عقلاي مسلمانان مي گويند: ابن تیمیه گمراه و کمراه کننده است .

فيض الوهاب : ج5 ص 151 تأليف عبد ربه القليوبي، نشر مكتبة القاهره مصر 1423هجري.

و نیز ابن عابدين يكي از فقهاي مشهور و پر آوازه مكتب حنفيه متوفای 1252 ضمن توضیح ویژگیهای خوارج ، محمد بن عبدالوهاب را از خوارج عصر خویش معرفی کرده می نویسد :

کما وقع فی زماننا فی اتباع ( محمد بن ) عبدالوهاب

پیروان محمد بن عبدالوهاب از نجد قیام کردند و به زور به مکه و مدینه مسلط شدند و به ظاهر خود را حنبلی می دانند ولی معتقدند که فقط خودشان مسلمان هستند و دیگر مسلمانان را مشرک می دانند و قتل اهل سنت و علمای آنان را مباح می شمارند !!

حاشيۀ رد المحتار: ج 4 ص 449 نشر دار الفكر للطباعة و النشر و التوزيع بيروت ،لبنان 1415

و یا شيخ الازهر جناب دكتر احمد طيب در تاريخ چهارم آوريل 2011 مطابق 15 فروردين 1390 رسما اعلام كرد :

و أن السلفيين الجدد هم خوارج العصر

و سلفی های جدید و وهابیت معاصر خوارج عصر ما شمرده می شوند

حال با چنین تعابیری از علمای اهل سنت مثل : کافر بودن و گمراه و گمراه کننده بودن ابن تیمیه و نیز مهدور الدم و مهدور المال بودن تابعین او و ... چرا او را شیخ الاسلام می دانید و خود را جزء تابعین او میدانید ؟

شما با تبعیت از این ضال و مضل ، خوارج عصر هستید و منافقانه خود را طرفدار اسلام معرفی می کنید و به دروغ دم از توحید و اسلام میزنید.

شما به هیچ چیز حتی سقیفه نیز اعتقاد ندارید و تنها اعتقاد شما دلار است و تنها شعار شما لا اله الا الدلار است .

اگر غير از اين است، با نظريه قاطع بزرگان اهل سنت مخصوصا شيخ الازهر كه نماد عقيده اهل سنت در جهان است، در رابطه با خود و رهبرتان یعنی ابن تیمیه چه میکنید ؟؟

سوال سوم :

اگر می توانید از طریق قرآن یا سنت یا اجماع ، دلیلی بر خلافت ابوبکر بیاورید .

سوال چهارم :

بر اساس عقیده شما خلیفه پیامبر باید توسط شورا انتخاب شود و ابوبکر توسط شورا انتخاب شد اگر مبنا این است چرا ابوبکر به این مبنا عمل نکرد و خودش عمر را انتخاب کرد و به مخالفت اصحاب توجه نکرد ؟

موسسه فرهنگی دارالعرفان

دکتر هاشمی ، خدمتی آقای سجودی خوب جواب دادند (گرچه سوالات خیلی قدیمی شدند و 100ها مقاله در این باره نوشته شده) .... اما درد مسلمانان یک چیز دیگه است به نام توحید ... اما شبکه ولایت داره به نام توحید هر کاری رو می کنه
من یک سوال دارم وهابی چه کسی است ؟ آیا آنان یک کتاب هم منتشر کرداند ؟ مطمئن باش وهابیتی وجود نداره و منظور اهل سنت هست که بطور غیر مستقیم گفته میشه ... هم شیعه هم سنی روز به روز دارن بدعت ها رو افزایش میدن در حالی همه چی الله است نه ابوبکر و عمر نه علی و حسین

بالا