[ماکت سازی] کارگاه ماکت سازی

mahsa hf

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
من ماکت حجمیو معمولا با یونولیتی ک ضخامتش زیاد باشه میسازم
اگه میشه یکم بیشتر توضیح بده ماکت چیه ک جزئیات نداره؟!

منم با فوم درست میکنم ماکت حجمیو
استاده هم میگه جزئیات میخاد هم حجمی منم موندم!:| احتمالا همون حجمی بسازم با فوم یا همون یونولیت که میگی

بهونه

عضو جدید
سلام دوستان.میخاستم بپرسم من باید ی ماکت حجمی با مقیاس حدود( ا:300 یا1:400 )برای طرحم بسازم.. که بشه یه کم جزئیات مث درو پنجره هم توش نشون داد ..اما نه خیلی دقیق
اگه خیلی جزئیات نشون ندم..اسونش با فومه اما خیلی کلی میشه :| میخاستم راهنمائی کنید باچی بسازم خوب میشه ...خیلی هم وقت ندارم! :|

به نظرم بالسا بهترین گزینه است چون هم میشه در وپنجره توش در آورد و هم کار تمیز وخوب میشه

*Maedeh.archi*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم با فوم درست میکنم ماکت حجمیو
استاده هم میگه جزئیات میخاد هم حجمی منم موندم!:| احتمالا همون حجمی بسازم با فوم یا همون یونولیت که میگی
حجمی با جزئیات؟!!
به نظرم اگه با فوم درست کنی بهترشه
الان یاد ماکت حجمیای ترم اولم افتادم ک توش از چندرنگ
فوم استفادم میکردم مثل مشکی و قرمز و زرد
ماکت حجمی با یونولیت زیبایی نداره فقط جهت نشون دادن فرم کلی ازش استفاده میشه
بالسا هم سادگی و زیبایی خودشو داره میتونی از ترکیب بالساو چوب پنبه هم استفاده کنی

فرهيخته

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز؛
فایلی قرا می دهم که به ساخت روش های ماکت سازی و استفاده از ابزار و....توضیح داده.امیدوارم مفید باشد.
موفق باشید.:gol:

پیوست ها

• Maket-Sazi_.pdf
    1.1 مگایابت · بازدیدها: 0

Ehsan3679

عضو جدید
برش ماکت

برش ماکت

من یه ماکت سه طبقه ساختم و حالا میخوام دو برش بهش بزنم،چطوری باید این کارو انجام بدم و اینکه چطوری بهم وصل شن:eek:

qasedak_20

عضو جدید
سلام
میشه یه توضیحی راجع به برش لیزری بدین؟
اینکه فایل کدش رو چطور اماده کنم؟
چه نکاتی رو رعایت کنم؟
اصلا خوبه برش لیزری؟!
ممنون میشم تجربیاتتونو بدونم

parinush

عضو جدید
سلام

بچه ها من برای طرح 1 پروژم یه ویلاس،با سقف شیروانی،سقف شیروانی رو چطوری بسازم؟ که تمیز در بیاد؟

تو پلانم پله ی دایره ای دارم،اینم بگم تریبلکسه،شعاع دایره 2.51 هست،چطوری این استوانه رو تو ماکت با بالسا بسازم؟

بنظرتون ماکت تک رنگ بهتره؟

memmar

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه ماکت سه طبقه ساختم و حالا میخوام دو برش بهش بزنم،چطوری باید این کارو انجام بدم و اینکه چطوری بهم وصل شن:eek:

سلام ..میشه توضیح بدید یعنی چی برشش بدید؟؟؟؟یعتی درانقطاع میخواید بذارید؟؟؟؟؟؟

سلام
چه نکاتی رو رعایت کنم؟
اصلا خوبه برش لیزری؟!
سلام...پلانها باید کامل باشه...همین
کارتمیزتره میگن...ولی اگه وقت داری خودتون انجام بدید بهتره.
سلام

بچه ها من برای طرح 1 پروژم یه ویلاس،با سقف شیروانی،سقف شیروانی رو چطوری بسازم؟ که تمیز در بیاد؟

تو پلانم پله ی دایره ای دارم،اینم بگم تریبلکسه،شعاع دایره 2.51 هست،چطوری این استوانه رو تو ماکت با بالسا بسازم؟

سلام..تک رنگ خوبه ولی اگه بعضی قسمتارنگ دیگه اضافه کنیدبهتر میشه ازبی روحی درمیاد.

بالسا به ضخامت8.mlبگیرید وبه اندازه عرض وارتفاعی که نیاز دارید برش بدید...چنددقیقه درظرف آبی بذارید تاکاملا خیس بشه بعد آروم خمش کنید وسشوار بکشید بعدلبه رو چسب کنید..
:)

qasedak_20

عضو جدید
پلانا باید کامل باشه؟
یا اینکه باید دیواره های ماکتو تو کد بکشم؟!
واینکه فارسی بر که نمی کنن!خودم باید اون قسمت اتصال دیوار هارو بیشتر بزارم؟

glosi

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
چه نکاتی رو رعایت کنم؟
اصلا خوبه برش لیزری؟!
سلام دوست گرامی :اره برش لیزری عالیه فوق تمیز در میاد و راحت میشین . فقط قسمتای برشتونو اماده کنین ک راحت باشین با در نظر گرفتن ضخامت بالسا . برشای داخلی ی رنگ برشای خارجی یک رنگ و اوناهایی ک میخوای حک بشه ی رنگ دیگه واسش تعریف کنید و داخل ی کادر با ابعاد بالسا بچینین و فاصله بین قطعه ها حتما ی میل باشه ک نسوزه .حتما شماره گذاری بکنید ک موقع اتصال به هم راحت قطعه هارو پیدا کنید

ArchitecT EhsaN

کاربر بیش فعال
برش لیزری فوم بردو که نمیسوزونه؟! هر برشی که باید رو فرم برد بدیمو باید مشخص کنیم بعدش بدیم لیزر درسته؟کسی نمونه ای داره بفهمیم چی به چیه؟

واسه نورپردازی کار باید کجاها رو پراغ بذاریم که جلوه کار بره بالاتر؟ خصوصا توی فضای سبز

parinush

عضو جدید
سلام ..میشه توضیح بدید یعنی چی برشش بدید؟؟؟؟یعتی درانقطاع میخواید بذارید؟؟؟؟؟؟

سلام...پلانها باید کامل باشه...همین
کارتمیزتره میگن...ولی اگه وقت داری خودتون انجام بدید بهتره.

سلام..تک رنگ خوبه ولی اگه بعضی قسمتارنگ دیگه اضافه کنیدبهتر میشه ازبی روحی درمیاد.

بالسا به ضخامت8.mlبگیرید وبه اندازه عرض وارتفاعی که نیاز دارید برش بدید...چنددقیقه درظرف آبی بذارید تاکاملا خیس بشه بعد آروم خمش کنید وسشوار بکشید بعدلبه رو چسب کنید..
:)

8 میل زیاد نیس؟ یا منظورت هشت دهمه؟

سقف شیروونیشو با چی درست کنم خوب در بیاد؟:111:

یعنی درخت اینا رو رنگ متریال ساختمون درست نکنم؟سبز باشه بهتره؟

memmar

عضو جدید
کاربر ممتاز
8 میل زیاد نیس؟ یا منظورت هشت دهمه؟

سقف شیروونیشو با چی درست کنم خوب در بیاد؟:111:

یعنی درخت اینا رو رنگ متریال ساختمون درست نکنم؟سبز باشه بهتره؟

هشت دهم...

سقف شیروانی رو توپستای خیلی قبل گفتم..یابه صورت جدامیشه بکسازید یا گستردشو دربیارید وبعد..
بستگی به شکل شیروانی هم داره...

اقلیمتون اگه کویری وخشکه تک رنگ اگه نه سبز...فکرکنم روح بده به کار

سلام

سلام .برای اینکه سقف شیبدارو بهتر و قشنگتر نشون بدید میتونید از ی مقوای معمولی فابریانو استفاده کنید بشرطی که روشو با برچسبهای گرد ریز که برای پوشوندن و مخفی کردن جای میخ و پیچ در کابینت سازی استفاده میشه استفاده کنیدطوری که این برچسبهارو از پایین بسمت بالا روی هم بصورت سقفهای سفال بچسبونی.

سلام دوستان.میخاستم بپرسم من باید ی ماکت حجمی با مقیاس حدود( ا:300 یا1:400 )برای طرحم بسازم.. که بشه یه کم جزئیات مث درو پنجره هم توش نشون داد ..اما نه خیلی دقیق
اگه خیلی جزئیات نشون ندم..اسونش با فومه اما خیلی کلی میشه :| میخاستم راهنمائی کنید باچی بسازم خوب میشه ...خیلی هم وقت ندارم! :|

سلام میتونید با مقوای گرم بالا بسازید.هم تمیزه و هم قشنگ

پروانه شیرازی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
از بالسا ساخته شده قسمتای حلالشم بالساروحرارت داده با بخار من امتحان کردم دستمم کلی سوخته ولی خیلی خوب شد

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
از بالسا ساخته شده قسمتای حلالشم بالساروحرارت داده با بخار من امتحان کردم دستمم کلی سوخته ولی خیلی خوب شد
نه این بالسا نیست
مقواس
قسمت حلالش هم حرارت داده نشده. اگه دقت کنین نیم کاتر زدن تا بتونن حلالش بدن

آخرین ویرایش:

بهونه

عضو جدید
متوجه نشدم!! سوزونده؟ چجوری؟

بالسا در جهت طولی انعطاف خوبی داره که واسه منحنی کردن بالسا هم بهترین روش خیس کردن اونه
بالسا رو کاملا با آب خیس کنید بعد هر فرمی میخاید بهش بدید بعدم بذارید تو همون حالت خشک بشه...

hossein00104

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستان برای ستون مقطع مربع 20*20 تومقیاس 1به 400 که کمتراز1میل میشه چه پیشنهادی دارید؟:surprised::cool:

آره میشه 0.5 میل، خوبه که ستون تزیین داشته باشه که یکم به فطرش اضافه بشه ، بعد از چوب باسای گرد یه میل استفاده کن ... تو که نمیتونی از نخ استفاده کنی ...

ArchitecT EhsaN

کاربر بیش فعال
1) برای اینکه فوم بردو بدیم برش لیزری باید فقط محدوده برشو مشخص کنیم؟ چیز دیگه ای لازم نیست؟

2) بهترین نوع درخت واسه نشون دادن تو ماکت تک رنگ سفید با چه متریالی میشه ساخت؟

3) نورپردازی رو چطور پیاده کنم؟ کجاها بذارم جلوش بیشتره؟

4) شیب رو چطور دربیارم؟ حدود 1 متر اختلاف ارتفاع دارم!!

بالا