ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

xaxaxa396

عضو جدید
سلام و شب بخیر به همه بچه های الان ساعت یک و بیست دقیقه نصف شب فردا صبح ساعت شش هم باید برم سر کار.
من سال 90 مهندسی مکاترونیک روزانه خواجه نصیر قبول شدم ولی بنا به عللی انصراف دادم امسال می خوام دوباره کنکور بدم . نظرتون چیه که دوباره بخونم.
الان هم تو شرکت گاز استخدام شدم.
کارمون هم 2 هفته کار و 2 هفته استراحت هستش با این اوصاف می تونم درس بخونم. یا به نظرتون اصلا بی خیال درس بشم.
نظام مهندسی اسفند 91 هم شرکت کردم به احتمال زیاد هم قبول می شم. دوستام که نرفتن سربازی و دنبال ارشد رفتن پشیمون هستن که چرا سربازی رو ول کردن موندم بخونم یا نه. هر کی که شرایطی شبیه یا نزدیک به من رو داره من راهنمایی کنه با تشکر.

P.Guardiola

اخراجی موقت
سلام و شب بخیر به همه بچه های الان ساعت یک و بیست دقیقه نصف شب فردا صبح ساعت شش هم باید برم سر کار.
من سال 90 مهندسی مکاترونیک روزانه خواجه نصیر قبول شدم ولی بنا به عللی انصراف دادم امسال می خوام دوباره کنکور بدم . نظرتون چیه که دوباره بخونم.
کارمون هم 2 هفته کار و 2 هفته استراحت هستش با این اوصاف می تونم درس بخونم. یا به نظرتون اصلا بی خیال درس بشم.
نظام مهندسی اسفند 91 هم شرکت کردم به احتمال زیاد هم قبول می شم. دوستام که نرفتن سربازی و دنبال ارشد رفتن پشیمون هستن که چرا سربازی رو ول کردن موندم بخونم یا نه. هر کی که شرایطی شبیه یا نزدیک به من رو داره من راهنمایی کنه با تشکر.

معمولا همه جای دنیا ارشد میخونن برای رسیدن به دکترا.
تو کشور ما ارشد و لیسانس هیچ فرقی برای کار تو صنعت ندارن.

ظرفیت تدریس دانشگاه ها هم پر شده، پس درس خوندنت به درد کار آکادمیک هم نمیخوره.
اگه کاری داری که میتونی توش پیشرفت کنی، انگیزه و وقتت رو بیشتر واسه کار بذار.

mohandes_ali

عضو جدید

درس خوندن یعنی ارشد گرفتن خیلی کمک میکنه پیشرفت کنی توی کارت.کار که داری حتما ارشد رو بگیر چون پله های ترقی رو سه تا یکی طی میکنی تا اینکه با همون مدرک بخوای پیشرفت کنی

Omidr.1370

عضو جدید
دوست عزیز
اگر رشته ارشد خیلی براتون مهم نیست برید مدیریت شرکت کنید اون هم آزاد نه سراسری از این نظر آزاد چون توی آزاد در بیشتر واحدها طوری برنامه رو می چینند که شما بیشتر از دو یا نهایتا سه روز دانشگاه نرید ولی در بیشتر دانشگاه های سراسری شرایط به این شکل نیست.
از این نظر مدیریت چون ارشد مکانیک از نظر حجم درسی خیلی کمتر از کارشناسی است ولی شما باید وقتتون رو با آَشنایی انواع برنامه ها و پروژه ودادن مقاله پرکنید به خصوص توی چند ساله اخیر این رویه دادن مقاله هم خیلی توی بچه های ارشد شدت گرفته و این موضوع برای مسئولین هم مهم است که دانشگاه ها تعداد مقالاتشون رو افزایش بدند وحتی بعضی از اساتید حتی بخشی از نمره پروژه پایانی رو منوط به دادن مقاله می کنند.ولی در مدیریت به دلیل محدود بودن زمینه نسبت به مکانیک انتظار دادن مقاله کمتره.
---------------------------------------------------------------

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
برایتان یک بغل گندم، دلی خشنود از مردم
برایتان یک بغل مریم، که مستش میشوید هردم
برایتان قدرت آرش، که دشمن را زنید آتش
برایتان سفره ای ساده، حلال و پاک و آماده
برایتان یک غزل احساس، دو بیت های عطر یاس
برایتان هر چه خوبی هست، صمیمانه دعا کردیم...
سال نو مبارک..

siavashbehzad1

عضو جدید
نطرتون در مورد کتاب ارتعاشات نصیر چیه ؟ کتاب راهیان بهتره یا نصیر کسایی که هر دوشو دیدن

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
نطرتون در مورد کتاب ارتعاشات نصیر چیه ؟ کتاب راهیان بهتره یا نصیر کسایی که هر دوشو دیدن

برای ارشد شک نکن تک جلدی راهیان بهتره اما ارتعاشات نصیر برای جمع بندی خوبه و اینکه یه منبع مکمله اما بزرگترین مشکلش اینه که چون چاپ جدیده پر از اشتباهات ریز و درشته میتونی تو سایت نصیر فصل اولشو دانلود کنی و بخونی

farzadyar

عضو جدید
نمیدونم چرا تازگیها مد شده توی هر فرومی که مربوط به تحصیلات تکمیلیه میریم کسایی که حال خوندن ندارن یا خودشونم میدونن نمیتونن قبول شن و یا ازمونو بد دادن فیلسوف میشن و میگن برای چی میخواید اصلا ادامه بدید ؟؟اصلا برای چی زنده ایم :D(اینو خودم اضافه کردم!!!)و ازین دست سوالات خوب بلاخره هرکی یه هدفی داره از ادامه دادن یکی میخواد کار پژوهشی و تحقیقی تو زمینه رشتش کنه که همچین کاری فقط توی مقاطع بالا مثل ارشد و دکتری امکان پذیره یکی میخواد موقیعیت شغلی و اقتصادی بهتری داشته باشه یکی میخواد استاد دانشگاه شه یکی لیسانسش ازاده میخواد ارشدو بخونه دولتی قبول شه تا مدرک اخرش دولتی باشه یکی برای فرار از سربازی وبه تعداد وداوطلب های ارشد برای این سوال جواب وجود داره و یه جواب واحد نمیشه براش پیدا کرد البته من منظورم به هیچ وجه شما که جملتونو کوت کردم نیستا کلی میگم در کل هر کی به هر هدفی میخواد ارشد بگیره ارزشمنده و قابل ستایشه دیگه با این حرفها نباید دلسرد کرد کسایی رو که تازه میخوان برای سال بعد استارت بزنن بلاخره توی این اوضاع بیکاری بهتری از الواطی و ول گشتن توی خیابوناست که نیست؟؟؟پچقدر خوبه ادم یه طوری باشه همیشه به بقیه توی کاری که شروع کردن روحیه بده و موج مثبت بفرسته نه اینکه سعی توی دلسرد کردنه ادما داشته باشه بلاخره شما درست یا غلط به این نتیجه رسیدید که ادامه دادن برای شما بیفایدست ولی دیگه دلیلی نداره بخواین بقیه رو هم دلسرد کنید ارشد نگیره چیکار کنه؟؟مگه چند نفر این شانسو دارن توی ازمون های استخدامی با این همه سهمیه مشغوئل به کار شن ؟؟باز شما ارشدو بگیره حداقل یه زمینه کاری برای تدریس توی دانشگاهم برات بوجود میاد که خودش خیلی ارزشمنده اصلا شاید توی پایان نامه و مقاله هات این قدر خوب کار کردی و یه چیزی از خودت نشون دادی که حین تحصیل ارشدم برات کار جور شه که همچین موردیه خودم به عینه دیدم که از دوستانم که توی دانشگاه بهشتی مشغول تحصلی توی ارشد بود بعد از یکی دو ترمو کار کردن چند تا مقاله استادش دید چیزی تو چنته داره هم یه جا معرفیش کرد برای کار هم توی خود دانشگاه یه جلسه تدریس براش جور کرد.
[h=1][FONT=&quot]خيلي با جوابت حال كردم[/FONT][/h] [h=1][FONT=&quot]چون حداقل يكي پيدا شد واسه ادامه تحصيلش دليل داشته باشه[/FONT][/h] [h=1][FONT=&quot]اين كه شما مي فرماييد جديدا مد شه كه يه عده مي خوان بچه مردم رو دلسرد كنن و امثال اينها بنده بايد بگم كه بر عكس اين هم صادقه يعني جديدا تا كسي حرف ميزنه يه عده فكر مي كنن انقدر مهم شدن كه بقيه وقت ميزارن واسه دلسرد كردنشون ( البته بنده هم كلي عرض كردم و منظور خاصي نداشتم) البته اين از يه نظر خوبه و نشون دهنده اعتماد به نفس بالاي اين عزيزانه.[/FONT][/h] [h=1][FONT=&quot]دليل بنده واسه مطرح كردن اين سوال دقيقا يك سال مونده به كنكور اينه كه[/FONT][/h] [h=1][FONT=&quot]كسي كه شرايط اوليه واسه ادامه تحصيل داره مصمم بشه و كسي هم كه اين شرايط رو نداره الكي 3 سال از طلايي ترين روز هاي عمرشو هدر نده و فردا روزي با مدرك بالاتر سربار خانواده و از اون مهمتر جامعه نشه.[/FONT][/h] [h=1][FONT=&quot]حالا منظور از اين شرايط اوليه چيه ؟ بنده مي پرسم شما جواب بديد؟[/FONT][/h] [h=1][FONT=&quot]آيا كسي كه نتونسته پايان نامه يا پروژه تخصصي كارشناسي خودشو انجام بده و اونو خريده يا از اينترنت دانلود كرده در مقطع ارشد فرد موفقي خواهد بود (با توجه به اين كه شما هم بهتر از بنده ميدانيد كه ارشد يعني پروژه )؟ يعني يه شبه پژوهشگر ميشن اين عزيزان؟[/FONT][/h] [h=1][FONT=&quot]آيا كسي كه تا پايان كار شناسي يك مقاله علمي فارسي (چه برسه به انگليسي) رو هم نخونده چه برسد به اين كه خودش مقاله اي اراعه داده باشد شرايط اوليه ورود به ارشد رو داراست؟[/FONT][/h] [h=1][FONT=&quot]آيا كسي كه تا به حال حتي يك ايده علمي ، فني به ذهنش خطور نكرده[/FONT][/h] [h=1][FONT=&quot]كسي كه زبان انگليسي در حد متوسط ( هر چند متوسط هم كافي نيست) رو هم بلد نيست[/FONT][/h] [h=1][FONT=&quot]كسي كه حتي در باره يك زمينه از رشته خودش تا به حال فكر هم نكرده ( چه برسد به اين كه كاري در اون زمينه انجام داده باشد)[/FONT][/h] [h=1][FONT=&quot]و ده ها دليل اينطوري[/FONT][/h] [h=1][FONT=&quot]ابا اين فرد شرايط ورود با ارشد رو داراست؟[/FONT][/h] [h=1][FONT=&quot]منظور من اصلا اين نيست كه كسي كه اين شرايط رو نداره نمي تونه مدرك ارشد بگيره[/FONT][/h] [h=1][FONT=&quot]ميگيره خوبشو هم ميگيره[/FONT][/h] [h=1][FONT=&quot]سوال اينجاست قراره با اون ارشد چي كار كنه؟[/FONT][/h] [h=1][FONT=&quot]آيا صرفا به خاطر 2 سال ديرتر رفتن به سربازيه؟ ( اين شتري هست كه جلوي دره همه خوابيده و مي خوابه)[/FONT][/h] [h=1][FONT=&quot]آيا واسه ايجاد شدن فرصت ههاي جديد اشتغاله ؟ بايد خدمت دوستان عرض كنم كه اگه منظورتون از اشتغال تدريسه با توجه به افزايش ورودي در مقطع ارشد و دكترا و كاهش ورودي در مقطع كارشناسي تا چند سال ديگر در موسسات غير انتفاعي تخته ميشه و مابقي ماجرا[/FONT][/h] [h=1][FONT=&quot]آيا فرد يه شبه پژوهشگر ميشه؟ و..............[/FONT][/h] [h=1][FONT=&quot]برعكس من معتقدام اگه كسي كه درصدي از شرايط بالا رو داشته باشه و ادامه نده علاوه بر خودش به جامعه هم خيانت كرده[/FONT][/h] [h=1][FONT=&quot]من يه رفيق دارم تو دوره كارشناسي 2 تا مقاله [/FONT]isi [FONT=&quot]داد په پروژه توپل واسه پايان نامش انجام داد مطمعنا اين فرد اگه ادامه تحصيل بده فرصت هاي شغلي جديد براش ايجاد ميشه همون طور هم شده[/FONT][/h] [h=1][FONT=&quot]واسه دكترا بدون آزمون تو همون دانشگاهشون پذيرش شده ، 2 تا اختراع درست درمون ثبت كرده و يه تعداد مقاله داخلي و خارجي داده و .........[/FONT][/h] [h=1][FONT=&quot]پس ادامه تحصيل واسه يه عده فرصت سازي ميكنه اما واسه يه عده فرصت سوزي[/FONT][/h] [h=1][FONT=&quot]شما جزء كدامشون هستيد؟ خودتون قضاوت كنيد[/FONT][/h] [h=1][FONT=&quot]ايا با توجه به باز شدن در دانشگاه ها درمقطع ارشد صنعت هم به همان ميزان پيشرفت داشته كه نيازمند اين همه كارشناس ارشد و دكترا باشه؟[/FONT][/h] [h=1][FONT=&quot]يا شما محكوم به كار با مدرك پايين تر خواهيد بود؟ كارشناسي ؟ كارداني ؟ و يا ديپلم؟[/FONT][/h] [h=1][FONT=&quot]الان خيلي از ليسانسه هاي ما ( همون هايي كه شرايط اوليه ورود به كارشناسي رو نداشتن و با توجه به باز شدن در دانشگاه ها وارد دانشگاه شدن و ليسانس گرفتن ) عملا دارن با مدرك فوق ديپلم ، ديپلم و حتي سيكل و پنجم ابتدايي و يا بي سواد دارن كار ميكنن[/FONT][/h] [h=1][FONT=&quot]ديروز شنيدم يكي ليسانس مكانيك داره رفته روستا داره گوسفند نگه مي داره( جدي ميگم)[/FONT][/h] [h=1][FONT=&quot]به نظرتو اين فرد شرايط ورود با كارشناسي رو داشته ؟[/FONT][/h]

siavashbehzad1

عضو جدید
الان تویه دانشگاه ما بالایه 90 درصد بچه ها ارشد میگیرن . یه جورایی واسه ما الزامی شده !!!!!! استاد درس مدیریت پروژمون گفته با لیسانس باید کشک بسابین :question::w05::w18::w21:حالا خود دانید

daneshju.m

عضو جدید
بازم سلام ؛ فکر کنم بیشتر از 6-7 ماه میشه که اینجا نبودم ؛ خیلی از دوستان قدیم نیستن ، به جاش دوستای جدید اومدن :) نمی دونم دوستای قدیم کنکور رو خوب دادن یا نه ، الان دارن چی کار می کنن ؛ اما امیدوارم هرجا هستن موفق باشن ؛ ما دوران خوبی توی این باشگاه داشتیم ؛ اما من ؛ دلیل یهویی رفتنم این بود که یه اتفاق بد کلا مسیر زندگیم رو عوض کرد ؛ از درس کلا افتادم ؛ یعنی شرایط اینجوری شد ؛ البته از اون جایی که من شدیدا اعتقاد دارم کارخدا بی حکمت نیست ، ناراضی نیستم چون بعد از اون تو استخدامی یه جایی شرکت کردم و قبول شدم و الان چند ماهی هست که مشغول کار هستم ؛ توی فکر ارشد خوندن هم هستم حالا تا ببینیم امسال خدا چی می خواد دیگه واسمون :D من همه این 41 صفحه رو خوندم ؛ یه چندتا انتقاد دارم ازتون ؛ اولیش چرا اینقدر حالت تدافعی نسبت به هم داریم ؛ سر جنگ دارید با هم انگار ؛ قبل از هرچیزی فکر کنید با هم دوست هستید تا رقیب ؛ به هم کمک کنید ؛ جو رو علمی کنید ؛ بحث ها رو درسی کنید ؛ نیت هاتون خیر باشه ؛ دومین انتقاد اینه که چرا بعضی از پست ها حالت چت روم داره ؛ از دادن پست های الکی پرهیز کنید ؛ اینجوری فقط تعداد صفحات زیاد میشه ؛ یه نگاهی به تاپیک 92 بندازید ؛ هم اینکه جو خیلی صمیمی تر بود هم اینکه تا صفحه 40- 50 حداقل چندتا مطالب مفید داشت ولی تاپیک 93 اینجوری نیست سومین مساله هم اینه که سعی کنید از درس خوندناتون ؛ از پیشرفت در برنامه هاتون ؛ از برنامه ریزیاتون بیشتر بگید ؛ تا کسایی هم که شروع نکردن یا مصمم نیستن ؛ با خوندن پست های شما ؛ تحت تاثیر قرار بگیرن ؛ کلا بهم انرژی مثبت بدید به خدا خیلی تاثیر داره هم برای خودتون هم برای دیگران ؛ اگر می تونید گروهی بخونید ، یه ساعتی در هفته مشخص کنید که مثلا رفع اشکال فلان درس و ... تا مصمم بشید که حتما اون درس رو بخونید . برای منابع هم نظر شخصی من اینه که هرکسی با یه جزوه یا کتابی راحت تر می تونه ارتباط برقرار کنه ؛ آیه قرآن که نیست اگه فلان کتاب رو خوندید ؛ حتما قبول می شید ؛ مباحث یکسان هست فقط طرز بیان مولف فرق می کنه ، مثلا توی همه کتاب ها مشتق یک تابع چند جمله ای یه فرمول داره تنها فرقش بیان مولف هست که این مطلب رو چه جوری گفته ؛ به نظر من برید کتاب فروشی ؛ از بین کتاب هایی که گفته شد ، همه رو نگاه کنید ؛ ببینید از کدوم بیشتر خوشتون میاد ؛ همون رو بخرید ؛ سخت هم نگیر ؛ فقط همون کتاب رو خوب بخونید ؛ چند بار بخونید تا مطمئن شید مطلب رو درک کردید ؛ اون موقع هست که هرسوالی جلوی شما بزارن ؛ راحت حل میکنید . ووووووووووووو چقدر فک زدم ؛ سرتون رو به درد آوردم :D ؛ امیدوارم موفق باشید

آخرین ویرایش:

dash @li

کاربر بیش فعال
سلام بچه های سال پیش که ارشد دادند میشه راجع به سوالات هر مجموعه درسی یه توضیح بدند ببینیم سال قبل چه جورکی بوده و با توجه به اینکه آزمون سال 91 وضعش توی ساخت و تولید خراب بود الان بچه های ساخت چه جورکی درس بخونن آیا نیازی به مجموعه های درسی دینامیک و سیالات میشه یا نه .

dash @li

کاربر بیش فعال
بازم سلام بر دوستان عزیز می خوام بدونم که کسی می دونه کتاب طراحی اجزاء برای کنکور پوران کی میاد آیا کتاب دیگه ای غیر از راهیان برای این درس موجود است یا نه .

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازم سلام بر دوستان عزیز می خوام بدونم که کسی می دونه کتاب طراحی اجزاء برای کنکور پوران کی میاد آیا کتاب دیگه ای غیر از راهیان برای این درس موجود است یا نه .
سلام برو تایپیک دانلود جزوات دست نویس و جزوه طراحی اقای شریعت پناهی رو دانلود کن کافیه

Amin1992

عضو جدید
با سلام.

هم برای کمک به من و درسی شدن جو تاپیک ، 4 تا سوال دارم از درس ارتعاشات که اگر توی حلش و مفاهیمش راهنماییم کنید ممنون میشم.
چهار تاش رو عکس کردم و پیوست کردم.

سوال اول ضریب میرایی damping ratio رو میخواد. سوال دوم میگه دامنه ارتعاشات شکل بعد از 11 سیکل با دوره تناوب 0.3 ثانیه نصف میشه. سختی فنر و ضریب دمپینگ ویسکوز رو میخاد.
سوال سوم مقدار زمانی رو میخواد که لازمه تا دامنه ارتعاشات آزاد سیستم به 2 درصد مقدار اولیه اش برسه. سوال چهارم هم یک مدل ساده از سیستم تعلیق خودرو هست. گفته لاستیک دارای دمپینگ ویسکوز با ضریب دمپینگ C[SUB]t[/SUB] هست. گفته که یک معادله دیفرانسیلی درجه سوم برای بدست آوردن جابجایی ماشین از حالت تعادلش رو میخاد و قسمت دوم هم گفته نموداری که کشیده و تو عکس هست نمودار سیستم تعلیقه وقتی که ماشین میوفته تو یه چاله و نمودار هم برای ضریب میرایی 0.1 کشیده شده است و به کمک این داده C[SUB]t[/SUB]رو باید بدست بیاریم.

منبع سوالات هم کتاب ارتعاشات مکانیکی گراهام کلی هست اگر کسی حل المسائل داره ... خودم که هر چقد گشتم نبود.

متشکرم.

پیوست ها

• Vibration.zip
    187.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

dash @li

کاربر بیش فعال
ریاضی1 کنکور
با سلام خدمت دوستان خوبم و باعرض تبریک سال نو

امروز می خوام با یکی از کتاب های خوب کنکور ارشد ریاضی شما رو معرفی کنم

با توجه به این بیت دقت کنین که:

هیچ کتابی کافی نیست........................کتاب خداوند خواندنی است

اگر به سایت زیر مراجعه کنین خیلی عالی میشه

ولی خوب بهتره بگم ریاضی آقای مسعود آقاسی یکی از کتاب های کنکوره که خیلی ها ازش تعریف می کنن

بنابراین لازم دونستم شمار و با چند مطلب مهم از این کتاب آشنا کنم

با توجه به اینکه حجم این کتاب بالاست گفته می شه خیلی زود شروع به مطالعه این کتاب برای ارشد کنین

به سایت مخصوص آقای آقا سی هم سر بزنین و این موارد رو به دقت توجه کنین:

1- حذفیات کتاب

2- بوجه بندی کنکور

3- غلط نامه کتاب

دانلود جزوه ریاضی 1و2 آقاسی توی یکی از همین تاپیک ها دیدمش

دانلود

dash @li

کاربر بیش فعال
ریاضی 2 کنکور

ریاضی 2 کنکور

امروز می خوام با یکی از کتاب های خوب کنکور ارشد ریاضی شما رو معرفی کنم

با توجه به این بیت دقت کنین که

:

ولی خوب بهتره بگم ریاضی آقای مسعود آقاسی یکی از کتاب های کنکوره که خیلی ها ازش تعریف می کنن

با توجه به اینکه حجم این کتاب بالاست گفته می شه خیلی زود شروع به مطالعه این کتاب برای ارشد کنین

به سایت مخصوص آقای آقاسی هم سر بزنین و این موارد رو به دقت توجه کنین

:

1-
حذفیات کتاب

2-
بوجه بندی کنکور

3-
غلط نامه کتاب

dash @li

کاربر بیش فعال
ریاضی مهندسی کنکور

امروز می خوام با یکی از کتاب های خوب کنکور ارشد ریاضی مهندسی شما رو معرفی کنم

با توجه به این بیت دقت کنین که

:

ولی خوب بهتره بگم ریاضی آقای محمود کریمی یکی از کتاب های کنکوره که خیلی ها ازش تعریف می کنن

به سایت مخصوص
آقای محمود کریمی هم سر بزنین و این موارد رو به دقت توجه کنین

:

1- حذفیات کتاب

2- بوجه بندی کنکور

3- غلط نامه کتاب

دانلود کتاب ریاضی مهندسی آقای محمود کریمی

امید وارم همه از این کتاب استفاده لازم رو ببرید توی یکی از همین تاپیک ها دیدم

دانلود کتاب

dash @li

کاربر بیش فعال
سلام برو تایپیک دانلود جزوات دست نویس و جزوه طراحی اقای شریعت پناهی رو دانلود کن کافیه

ست یا نه .سلام آقا امین ببخشید اگه میشه این فایل رو برای من ایمیل کنین نمی دونم چرا تا وسطاش میره بعد ولو میشه دمت گرم
ALIREZA89113@YMAIL.COM

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام.

هم برای کمک به من و درسی شدن جو تاپیک ، 4 تا سوال دارم از درس ارتعاشات که اگر توی حلش و مفاهیمش راهنماییم کنید ممنون میشم.
چهار تاش رو عکس کردم و پیوست کردم.

سوال اول ضریب میرایی damping ratio رو میخواد. سوال دوم میگه دامنه ارتعاشات شکل بعد از 11 سیکل با دوره تناوب 0.3 ثانیه نصف میشه. سختی فنر و ضریب دمپینگ ویسکوز رو میخاد.
سوال سوم مقدار زمانی رو میخواد که لازمه تا دامنه ارتعاشات آزاد سیستم به 2 درصد مقدار اولیه اش برسه. سوال چهارم هم یک مدل ساده از سیستم تعلیق خودرو هست. گفته لاستیک دارای دمپینگ ویسکوز با ضریب دمپینگ C[SUB]t[/SUB] هست. گفته که یک معادله دیفرانسیلی درجه سوم برای بدست آوردن جابجایی ماشین از حالت تعادلش رو میخاد و قسمت دوم هم گفته نموداری که کشیده و تو عکس هست نمودار سیستم تعلیقه وقتی که ماشین میوفته تو یه چاله و نمودار هم برای ضریب میرایی 0.1 کشیده شده است و به کمک این داده C[SUB]t[/SUB]رو باید بدست بیاریم.

منبع سوالات هم کتاب ارتعاشات مکانیکی گراهام کلی هست اگر کسی حل المسائل داره ... خودم که هر چقد گشتم نبود.

متشکرم.
حل المسایل ارتعاشات سری شومز رو دانلود کن جواب همشو میبینی

dash @li

کاربر بیش فعال
مباحث دروس ارشد
منابع و موضوعات هر درس در کنکور ارشد

با سلام خدمت شما دوستان
در اینجا براتون اطلاعات تقریبا جامعی از منابع و فهرست موضوعاتی از هر درس که در آزمون کارشناسی ارشد مییاد قرار دادم، امیدوارم براتون مفید باشه:
1- سیستم های اندازه گیری:
منابع: الف- Metrology for engineers «زبان اصلی» ب- کتابی به همین نام از انتشارات نشر طراح ج- کتاب سیستم های اندازه گیری دقیق از انتشارات آذریون
فهرست:

1ـ مفاهيم و تعاريف
2ـ وسايل اندازه‌گيري
3ـ كمپراتورها
4ـ كيفيت سطوح
5ـ وسايل اندازه‌گيري نوري
6ـ تلرانس‌ها و انطباقات
7ـ اندازه‌گيري ضخامت دندانه چرخ‌دنده
8ـ اندازه‌گيري و كنترل پيچ‌ها

2-اونیورسال عمومی:
منابع: الف- Technology of Machine Tools «زبان اصلی» ب- کتاب ماشین های افزار (دو جلد) از آقای دکتر صادقی
فهرست:

1ـ ماشين‌تراش
2ـ فرزكاري
3ـ چرخدنده‌ها
4ـ سنگ‌زني

3- توانایی ماشین کاری:
منابع: الف- Fundamentals of Metal Machining and Machine Tools «زبان اصلی» ب- کتاب اصول ماشین کاری و ابزار شناسی از آقای دکتر رازفر - انتشارات دانشگاه صنعتی امیر کبیر
فهرست:

فصل اول ـ هندسه قلم
فصل دوم ـ سوراخكاري
فصل سوم ـ فرزكاري
فصل چهارم ـ سنگ‌زني
فصل پنجم ـ مكانيك فلزتراشي
فصل ششم ـ سيالات برش
فصل هفتم ـ كنترل براده
فصل هشتم ـ اثر متغيرهاي ماشين‌كاري برروي راندمان برش

4- قید و بند:
منابع: الف- کتاب قید و بست ها نوشته P.H.Joshi– انتشارات علم و صنعت ایران ب- کتاب جیگ و فیکسچر- انتشارات نشر طراح
5- طراحی قالب پرس:
منبع: کتاب طراحی و ساخت قالب، قیود و فرامین- انتشارات نشر طراح (البته تمام موضوعات زیر را شامل نمی شود)
فهرست:

فصل اول ـ پرس‌ها و ملحقات آن‌ها
فصل دوم ـ قالب‌هاي برش
فصل سوم ـ قالب‌هاي خمكاري
فصل چهارم ـ قالب‌هاي كشش عميق

6- ماشین های کنترل عددی (CNC):
منابع: انتشارات نشر طراح، کیومرث، فدک و دانشگاه علم و صنعت ایران کتاب های مختلفی با عنوان های مشابه در این زمینه منتشر کرده اند.
فهرست:

فصل اول ـ مقدمه‌اي بر ماشين‌هاي كنترل عددي
فصل دوم ـ كنترل‌كننده‌هاي CNC
فصل سوم ـ برنامه‌نويسي ماشين‌هاي كنترل عددي (CNC)
فصل چهارم ـ انواع حامل‌هاي اطلاعاتي
فصل پنجم ـ زبان APT
فصل ششم ـ سيستم‌هاي محركه

7- هیدرولیک و پنوماتیک
منبع: کتاب آقای دکتر رضایی ( البته در این خصوص باید طراحی مدار نیز تمرین شود.)
فهرست:

1ـ اجزاي مدار هيدروليكي
2ـ پمپ‌ها
3ـ شيرهاي هيدروليك
4ـ عمل‌كننده
5ـ مباحث تكميلي

8- روش های تولید مخصوص:
منبع: کتاب روش های ماشین کاری مدرن- انتشارات نشر طراح
فهرست:

فصل اول ـ ماشين‌كاري با اشعه الكتروني Electron Beam Machining (EBM)
فصل دوم ـ ماشين‌كاري با اشعه يوني Ion Beam Machining (IBM)
فصل سوم ـ ماشين‌كاري الكتروشيميايي Electron Chemical Machining (ECM)
فصل چهارم ـ ماشين‌كاري با ليزر Laser Beam Machining (LBM)
فصل پنجم ـ ماشين‌كاري با تخليه الكتريكي Electron Discharge Machining (EDM)
فصل ششم ـ ماشين‌كاري با قوس پلاسما Plasma Arc Machining (PAM)
فصل هفتم ـ ماشين‌كاري مافوق صوت Ultra Sonic Machining (USM)
فصل هشتم ـ ماشين‌كاري با جت آب Water Jet Machining (WJM)
فصل نهم ـ ساير روش‌هاي ماشين‌كاري

9- علم مواد (متالورژی):
منبع: کتاب اصول علم مواد نوشته آقای دکتر تویسرکانی- انتشارات دانشگاه صنعتی اصفهان
فهرست:

1ـ كريستال‌شناسي
2ـ عيوب در ساختمان كريستال
3ـ خواص مكانيكي مواد
4ـ نمودارهاي تعادل يا فازي
5ـ نمودار تعادلي آهن ـ كربن
6ـ چدن‌ها
7ـ مباحث تكميلي

10- اصول عملیات حرارتی:
منبع: کتاب علم مواد و عملیات حرارتی نوشته آقای دکتر گلعذار
فهرست:

1ـ فولادها
2ـ نمودارهاي دما ـ دگرگوني
3ـ انواع عمليات حرارتي
4ـ منحني‌پذيري و سختي
5ـ سخت كردن سطحي
6ـ چدن‌ها

11- جوشکاری تخصصی:
منابع: الف- کتاب جوشکاری آقای کوکبی ب- کتاب هایی از انتشارات نشر طراح و دیگر انتشارات
فهرست:

فصل اول ـ تكنولوژي جوشكاري
فصل دوم ـ طراحي اتصالات جوش
فصل سوم ـ متالورژي جوشكاري (Welding Metallurgy)

12- مدیریت تولید:
منبع : کتاب آقای داوودپور- انتشارات دانشگاه صنعتی امیر کبیر

البته در دروس سیستم های اندازه گیری، جوشکاری تخصصی، طراحی قالب پرس، هیدرولیک و پنوماتیک و تولید مخصوص می توان از جزوه ی اساتید مختلف و به خصوص دانشگاه صنعتی امیر کبیر کمک گرفت.

منابع:
1- سایت موسسه ی آموزش عالی آزاد پارسه
2- انجمن علمی مکانیک دانشگاه کار (
http://www.engineer2007.coo.ir )
با تشکر از جناب استاد محترم جناب آقای مهندس خسروی

در ضمن دروس ساخت ارشد مثل جوش و قید و بند به طور مستقیم وارد نمی شوند

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز

در ضمن دروس ساخت ارشد مثل جوش و قید و بند به طور مستقیم وارد نمی شوند
از جوش و قید و بند سوال نمیاد ولی امسال از عملیات حرارتی و ریخته گری تست اومده بود بهترین و جامع ترین منیع برای دروس ساخت کتاب مهندسی تولید و فناوری ترجمه دکتر بشارتی انتشارات دانشگاه تهران هست حتما بگیریدش

dash @li

کاربر بیش فعال
سلام بر دوستان من برای ارشد می خوام مدیریت تولید رو از روی کتاب مدیریت تولید پوران پژوهش بخونم طوری نی!
راستی جزوات ساخت امیر کبیر کافیه من گرفتم یا اون کتابی که دوستمون گفته بهتره مهندسی تولید و فناوری راجع به دروس سیالات و حرارت
ارشد برای ساختی ها توضیح بدین کدوم قسمت ها رو بخونیم بهتره من خودم دروس دینامیکی رو حذف کردم چون فقط دینامیک رو پاس کردم
و یه ارتعاشات اجباریه که گذاشتم ترم8 از دروس سیالاتی و حرارتی هم انتقال و سیالات رو پاس کردم برای همین تصمیم گرفتم این دو درس رو برای ارشد
بخونم چه کتاب هایی برای این دروس بهترند و چه جزواتی نیاز میشه ترمو دینامیک رو پاس نکردم نمی دونم چیه اگه میشه بگین صرف می کنه برای ارشد بخونم یا نه
برای درس cncهم منبع و جزوه خوبی ندارم به جز جزوه استادم که به نظزم زیاد جالب نیست اگر شما نظری دارین بگین
با تشکر

dash @li

کاربر بیش فعال

آنگاسلام بر دوست عزیزم من بالاخره این جزوه رو دانلود کردم یه سوال داشتم
مطمئنی همین جزوه کافیه یه صفحه ازش رو گذاشتم ببین همنه بعد یه چیز دیگه
http://s1.picofile.com/file/7716250642/04_07_2013_07_29_33_%D9%82.png
به نظرت کنارش نیاز به هیچ کتاب دیگه ای نیست!
فقط همین جزوه .ولی زیاد جالب به نظر نمیومد
ببخشید یه سوال دیگه شما خودتون این جزوه رو فقط برای کنکور خوندین

راستی از همه بچه ها یه سوال کلی داشتم نظر شون راجع به کتاب های موسسه نصیر برای سیالات و طراحی اجزاءچیه؟

امین فتحی

عضو جدید
کاربر ممتاز
آنگاسلام بر دوست عزیزم من بالاخره این جزوه رو دانلود کردم یه سوال داشتم
مطمئنی همین جزوه کافیه یه صفحه ازش رو گذاشتم ببین همنه بعد یه چیز دیگه
http://s1.picofile.com/file/7716250642/04_07_2013_07_29_33_%D9%82.png
به نظرت کنارش نیاز به هیچ کتاب دیگه ای نیست!
فقط همین جزوه .ولی زیاد جالب به نظر نمیومد
ببخشید یه سوال دیگه شما خودتون این جزوه رو فقط برای کنکور خوندین

راستی از همه بچه ها یه سوال کلی داشتم نظر شون راجع به کتاب های موسسه نصیر برای سیالات و طراحی اجزاءچیه؟
نصیر برای طراحی اجزا کتاب نداره
کتاب سیالات نصیر اسمش دینامیک سیالات که خیلی عالیه و حتما بخون
در مورد درس طراحی اجزا تست ها طوری طراحی میشن که واقعا بتونی دو تا رو بزنی شاهکار کردی برای همین خیلی ها حذف میکنن من خودم کل راهیان رو خوندم نتونستم تو کنکور بزنم اما اگه هدفت دو رقمیه و ساکن تهرانی برو کلاس های طراحی نصیر

dash @li

کاربر بیش فعال
کتاب های پوران پژوهش برای ارشد
با سلام خدمت دوستان عزیز
امروز قصد دارم شما رو با یک سری از کتاب های خوب کنکور ارشد آشنا کنم
با توجه به این بیت که:
هیچ کتابی کافی نیست.......................کتاب خداوند خواندنی است
باید یگم که کتاب های انتشارات پوران پزوهش کتاب های روان و با حجم مناسب برای ارشد می باشند
بسته به گرایشی که در ارشد شرکت می کنید ، می توانید از کتاب های این موسسه استفاده کنین
در باکس(مجموعه درسی) جامدات کتاب های پوران تقریبا کتبی عالی هستند که همه به خواندن این
کتب سفارش می کنند.
در باکس سیالات و حرارت نیز کتب خوبی موجود است.
در باکس دینامیک نیز کتاب ها نسبتا خوب هستند
باز هم می گویم که با خواندن این کتب حتما قبولی را تضمین نخواهم کرد
در هر صورت این کتب برای ارشد از طرف دوستان سفارش شده اند
به سایت پوران پژوهش حتما سری بزنید و ببینید در کدام درس ها کتب موجود است و در کدام درس ها موجود نمی باشد در هر صورت
اینکه چه کتابی بخوانید این نظر شماست
و حتما با کسانی که سال های قبل در ارشد موفقیت داشتهد اند صحبت و مشورت لازم را به عمل آورید.
با تشکر از شما

ببخشید چند سوال از بین کتاب های سیالات پوران و نصیر وراهیان کدوم بهتره؟
از بین کتاب های جامع مثل 7آزمون پوران و... کدوم بهتره؟
ترمو دینامیک چه کتابی بخونیم مثل من که هنوز این درس رو نگذروندم؟
انتقال حرارت پوران رو انتخاب کنبم؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا