[ گفت و گو در مورد مجتمع هاي پتروشيمي خصوصا در ماهشهر و عسلويه ]

sahand_nima

کاربر فعال
سلام به همه مهندسین این همه از همه جا و همه چیز صحبت شد یک جونمردی پیدا نشد بگه که یه مهندس! صفر کیلومتر که پارتی هم نداره چطوری وارد صنعت بشه یا حداقل یه کار کوچولو توی این مملکت بزرگ پیدا کنه.
دمت گرم. يكي پيدا بشه جواب اين سوال بده!!!!!!!

HAMED A

عضو جدید
سلام دوستان
من در پتروشيمي شيراز مشغولم و امسال ارشد شركت كردم و بسيار اميدوار;)

Ariyaee_0098

کاربر فعال
سلام به همه مهندسین این همه از همه جا و همه چیز صحبت شد یک جونمردی پیدا نشد بگه که یه مهندس! صفر کیلومتر که پارتی هم نداره چطوری وارد صنعت بشه یا حداقل یه کار کوچولو توی این مملکت بزرگ پیدا کنه.

تشکرام تمام شدن واقعاً گل گفتی;)

kavoos

عضو جدید
یه جیزی هست به اسم پول که به خاطرش خیلی چیزا رو میشه تحمل کرد پول دوستاش دسا بالا بیان پیش من تو عسلویه قول می دم بد نگذره!

k_siroos

مدیر بازنشسته
یه جیزی هست به اسم پول که به خاطرش خیلی چیزا رو میشه تحمل کرد پول دوستاش دسا بالا بیان پیش من تو عسلویه قول می دم بد نگذره!

شنیدم دست مزد های عسلویه دیگه مثل قدیم نیست و خیلی به نسبت کم شده ...

الان وضعیت چجوریه اونجا ، اگه یکی بخواد استخدام بشه از چه راهی باید اقدام کنه ؟؟؟

us_majid

عضو جدید
متاسفانه من هیچ کجای این سایت -حتی اینترنت!!-جواب روشنی در مورد نحوه استخدام در عسلویه پیدا نکردم.لطفا اگر کسی اطلاعاتی داره بگه برای استخدام بدون آزمون در عسلویه باید به کجا مراجعه کرد؟

gharachorloo

عضو جدید
متاسفانه من هیچ کجای این سایت -حتی اینترنت!!-جواب روشنی در مورد نحوه استخدام در عسلویه پیدا نکردم.لطفا اگر کسی اطلاعاتی داره بگه برای استخدام بدون آزمون در عسلویه باید به کجا مراجعه کرد؟

دوست خوبم،عسلویه که استخدام مستقیم نداره.تمام کسانی هم (مثل خودم) که اونجا کار کردند و یا می کنند،در استخدام شرکتهایی هستند که دفاتر مرکزیشون توی شهرهای بزرگ(غالبا تهران)است
شما که مثل اون موقع های من بی تجربه ای و جویای کار سعی کن اول از همه توکلت به خدا باشه و آگهیهای روزنامه ها و وب سایت شرکت های بزرگ داخلی و مدام نگاه بنداز. گهگداری شرکت ملی نفت و پتروشیمی برای مناطق جنوب کشور نیرو میگیره از طریق آزمون و مصاحبه.
باور کنید من خودم با همین آزمون ورودی و مصاحبه وارد صنعت شدم.
راستی یه توصیه برادرانه به همه دوستان بکنم و اون اینه که سایت قدم اول مناسبی برای یک مهندس فرایند بی تجربه نیست.بهترین جا برای شما شرکتهای مهندسی است که کار طراحی رو انجام میدند مثل سازه،نارگان،ناموران و ....
توی این شرکتها شما با اصول اولیه و حیاتی طراحی، تعاریف،استانداردهای مهندسی،نقشه های مهندسی،نرم افزار و هر آنچه یک مهندس خوب باید از آنها مطلع باشه آشنا می شوید و قدم بعدیتون باید سایت باشه چون به نظر من تا شما پلنت رو از نزدیک نبینید تجربه مهندسیتون کامل نخواهد شد.

sh_banilohi

عضو جدید
سلام دوستان
من اصفهان شاغلم، زمینه کاریمون نفت و پتروشیمیه ولی شرکت خصوصیه، منم کارای طراحی فرآیند انجام میدم
به نطرمنم جنوب خوب نیست، به سختیش نمی ارزه
توی مرکز ایران مخصوصا اصفهان خوب میشه کار پیده کرد
به نظر من شرکت ها و کارخونه های خصوصی بهترن

Sensero

عضو جدید
ببخشید شیفت های کاری تو عسلویه چجوریه ؟
دوهفته کاره یه هفته استراحته؟

shahram1159

عضو جدید
یه کا رباشه من قله قافم می رم به خدا راست می گم دارم دیوونه میشم
یه سوال الان وضعیت استخدام واسه لیسانس بهتره یا فوق؟

molanaser

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان خوبم
اول درباره شرایط کاری تو جنوب مخصوصا عسلویه من با نظر همه دوستان موافقم واینجا یه جهنم واقعی هست
من خودم به این هدف اومدم تو عسلویه که سال اینجا باشم و یه تجربه کسب کنم و برم همین و هر کس برای موندن میاد اینجا باید بگم که عمرش تیاه میشه
درباره استخدام هم بگم که معدل و این حرفا رو ذار کنار اینجا ایرانه ها یادتون نره !!!
من خودم رزومه یکی از آ شاهامون که تو کارشناسی ارشد هم معدلش 17.89 شده بود رو تحویل هر جایی که بگی دادم ولی طرف بهم می گفت اینجا از این می ترسند که طرف بیاد رو دستشون و به این راحتی ها استخدام نمی شن
نحوه استخدام بدون آزمون هم الان به این نحو هست که هر قسمتی الان بخواد تو عسلویه نیرو بگیره باید با هماهنگی منطقه ویژه باشه پس شما اول میرین تو سایت www.pseez.ir ثبت نام می کنین و بعد باید ببینین کجای عسلویه یرو می خواد. اکثر جاها نیرو می خواد ولی شما اگه برین بپرسین و بدونن غیر بومی هستین راهنماییتون نمی کنن و خلاصه بعد از اینکه متوجه شدین که فلان شرکت نیرو می خواد میرین اونجا واسه مصاحبه که اگه قبول شدین باید از منطقه ویژه یه نامه بگیرین که سختترین قسمت کاره و گاهی وقت ها هم غیرممکنه!!!
بدون آزمون تو عسلویه کار زیاد پیدا میشه ولی باید یکی رو اونجا داشته باشی
البته اینم بگم اونایی که پارتی دارن همه این چیزایی که من نوشتم حرف مفته !!!!
سوالی باشه من در خدمتم دوستای گلم
بای بای :smile:

abbasvatankhah

عضو جدید
دوست خوبم،عسلویه که استخدام مستقیم نداره.تمام کسانی هم (مثل خودم) که اونجا کار کردند و یا می کنند،در استخدام شرکتهایی هستند که دفاتر مرکزیشون توی شهرهای بزرگ(غالبا تهران)است
شما که مثل اون موقع های من بی تجربه ای و جویای کار سعی کن اول از همه توکلت به خدا باشه و آگهیهای روزنامه ها و وب سایت شرکت های بزرگ داخلی و مدام نگاه بنداز. گهگداری شرکت ملی نفت و پتروشیمی برای مناطق جنوب کشور نیرو میگیره از طریق آزمون و مصاحبه.
باور کنید من خودم با همین آزمون ورودی و مصاحبه وارد صنعت شدم.
راستی یه توصیه برادرانه به همه دوستان بکنم و اون اینه که سایت قدم اول مناسبی برای یک مهندس فرایند بی تجربه نیست.بهترین جا برای شما شرکتهای مهندسی است که کار طراحی رو انجام میدند مثل سازه،نارگان،ناموران و ....
توی این شرکتها شما با اصول اولیه و حیاتی طراحی، تعاریف،استانداردهای مهندسی،نقشه های مهندسی،نرم افزار و هر آنچه یک مهندس خوب باید از آنها مطلع باشه آشنا می شوید و قدم بعدیتون باید سایت باشه چون به نظر من تا شما پلنت رو از نزدیک نبینید تجربه مهندسیتون کامل نخواهد شد.
من با نظر دوستمون کاملا موافق هستم .

icegirl

عضو
سلام به همگی
یه سوال می خوام بپرسم اما اگه فکر می کنین خصوصیه جواب ندین...
شاغلین عزیز از درآمدتون راضی هستین؟ در حد یه مهندس شیمی هست؟؟؟ اون طوری که توقع داشتین هست؟

abdol1987

عضو جدید
ببینید معدل 17 برای کارشناسی ارشد پایینه من یادمه یکی از استخدامی ها زده شده بود برای کارشناسی ارشد 5/18 و کارشناسی 14 به بالا.
در عسلویه بالای 14 رو بدون آزمون میپذیرن البته برای کارشناسی. برای ارشد بالای 18 رو بدون آزمون میپذیرن. شاید حالا این تفاسیر عوض شده باشه و کمتر هم بشه چون جدیدترین آموزن رو که مشاهده کردم زده شده بود برای کارشناسی 5/13 میتونه شرکت کنه.

آقا چرا اطلاعات غلط میدی به این بنده خدا؟ آقا من ی چیزیو بگم
من الان عسلویه هستم، بازار کار به علت س ی ا س ت های غلط در عرصه نفت و گاز و انرژی خراب شده، و الا کشوری با این همه نفت و گاز.....
بگذریم، بازار کار برای همه خرابه دیگه برای خانم ها که یه سری محدودیت ها دارند هنوز خرابتره، وقتی پروژه ای نباشه به الطبع شرکت های مشاور که تو شهرا هستند و میتونن خانم استخدام کنند دیگه پروژه ای ندارند و استخدامی هم در کار نیست. من هم کلاسیم با معدل 17.5 از بهترین دانگاه دولتی توی تهران فارغ شد یکساله دنبال کاره. خانما متاسفانه توی مهندسی یه خورده بهشون ظلم شده

ilia.azimi

کاربر فعال
.

.

با سلام خدمت مهندسای عزیز نظرات همه رو خوندم من فک میکنم بعضی از نظرات دوستان در حد و اندازه 1 مهندس شیمی نیست البته قبلا عذر میخوام ناراحت نشید؛دوستان مهندسی که فکر میکنن اومدن به جنوب تلف کردن عمرشونه فکر میکنم که کلا در زمان انتخاب رشته وشغلشون دچار یه سوء تفاهم شدن اخه چی تصور کرده بودین؟ساحل عسلویه رو؟شاید با ساحل انتالیا اشتباه گرفتین و فکر میکردین میرین اونجا لب ساحل 1 چتر میزنین و با مایو زیرش میخوابید و از مناظر دلچسبش لذت میبرین و ماهی 2000000تومن هم حقوق میگیرین؟اگه انقدر اینجا بده بسپاریدش به ما بومیا کاش واقعا بومی گرایی تحقق پیدا میکرد که دوستان ساکن استان های خوش اب وهوا اذیت نشن اخه محض رضای خدا دارن کار میکنن مابومیهای استان بوشهر هم به حق خودمون میرسیدیم البته بومی که میگم منظورم بندرعباس و فارس و کهگیلویه و اهواز نیستا خود خود خود استان بوشهر رو میگم...

viva shz

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام خدمت مهندسای عزیز نظرات همه رو خوندم من فک میکنم بعضی از نظرات دوستان در حد و اندازه 1 مهندس شیمی نیست البته قبلا عذر میخوام ناراحت نشید؛دوستان مهندسی که فکر میکنن اومدن به جنوب تلف کردن عمرشونه فکر میکنم که کلا در زمان انتخاب رشته وشغلشون دچار یه سوء تفاهم شدن اخه چی تصور کرده بودین؟ساحل عسلویه رو؟شاید با ساحل انتالیا اشتباه گرفتین و فکر میکردین میرین اونجا لب ساحل 1 چتر میزنین و با مایو زیرش میخوابید و از مناظر دلچسبش لذت میبرین و ماهی 2000000تومن هم حقوق میگیرین؟اگه انقدر اینجا بده بسپاریدش به ما بومیا کاش واقعا بومی گرایی تحقق پیدا میکرد که دوستان ساکن استان های خوش اب وهوا اذیت نشن اخه محض رضای خدا دارن کار میکنن مابومیهای استان بوشهر هم به حق خودمون میرسیدیم البته بومی که میگم منظورم بندرعباس و فارس و کهگیلویه و اهواز نیستا خود خود خود استان بوشهر رو میگم...
...در این مورد حق با شماست به نظر منم اون مناطق واسه بومی ها تحملش خیلی راحتره ضمن اینکه مشکل بیکاری او ناحیه رو هم حل میکنه...ولی وقتی وزارت علوم تو همه دانشگاه های ایران و همه شهر ها این رشته رو میذاره دیگه باید حق داد زمانی که کار نیست غیر بومی ها هم بیان مناطق جنوبی و کار کنن..

kebrit

عضو جدید

منم اینجام تو این جهنم ته دنیا - اطلا هم کار تو سایت مهندسی نیست - بایدآچار اف دست بگیری و ولو باز و بسته کنی
ولی باز هم مطمئنم اگه همه بومی ها به جای بقیه اینجا بودن این پالایشگاهها و پتروشیمی های در به داغون هم دو روزه میترکید هممون خلاص میشدیم!! !

moein749

عضو جدید
سلام دوستان، آقا من یه سوال دارم، اگر کسی میتونه لطفا راهنمایی کنه:
من مدرک HSE دارم و با همین مدرک تو مشهد هم یه کار تونست جور کنم با ماهی 450 تومن. ولی الان از یه شرکتی تونستم کارآموزی بگیرم تو کرمانشاه برای نظارت خط های انتقال گاز (بعد کارآموزی هم احتمال اینکه به عنوان ناظر مشغول بشم هست ولی همون طرف غرب کشوره). به نظر شما کدوم آیندش بهتره؟ در ضمن من فارغ التحصیلم و مشکل سربازی هم ندارم.

SCIENSE

عضو جدید
سلام دوستان، آقا من یه سوال دارم، اگر کسی میتونه لطفا راهنمایی کنه:
من مدرک HSE دارم و با همین مدرک تو مشهد هم یه کار تونست جور کنم با ماهی 450 تومن. ولی الان از یه شرکتی تونستم کارآموزی بگیرم تو کرمانشاه برای نظارت خط های انتقال گاز (بعد کارآموزی هم احتمال اینکه به عنوان ناظر مشغول بشم هست ولی همون طرف غرب کشوره). به نظر شما کدوم آیندش بهتره؟ در ضمن من فارغ التحصیلم و مشکل سربازی هم ندارم.
کرمانشاه بهتره

icegirl

عضو
یه بار دیگه سوالم رو مطرح می کنم:
سلام به همگی
یه سوال می خوام بپرسم اما اگه فکر می کنین خصوصیه جواب ندین...
شاغلین عزیز از درآمدتون راضی هستین؟ در حد یه مهندس شیمی هست؟؟؟ اون طوری که توقع داشتین هست؟

ChemicEng

عضو جدید
شاغلين محترم تشريف بياوريد...

شاغلين محترم تشريف بياوريد...

سلام دوستان
آيا تنها راهي كه يه ميم شيمي بره سر كار بعد از فارغ التحصيلي همين آزمون استخدامي هستش؟

engineer1986

عضو جدید
منم اینجام تو این جهنم ته دنیا - اطلا هم کار تو سایت مهندسی نیست - بایدآچار اف دست بگیری و ولو باز و بسته کنی
ولی باز هم مطمئنم اگه همه بومی ها به جای بقیه اینجا بودن این پالایشگاهها و پتروشیمی های در به داغون هم دو روزه میترکید هممون خلاص میشدیم!! !

این چیزی که تو گفتی،فقط یه توهمه قاجاریه.من بچه ی بوشهرم تو بهترین شرکت(پتروشیمی آریاساسول) هم دارم کار می کنم.شرکتی که خیلیا آرزوی دارن اینجا کار کنن.پس تو بهتره همون ولو باز و بسته کنی و در مورد بچه های بوشهر اینو نگی.

fmosif

عضو جدید
سلام . من ارشد مهندسی صنایع هستم خواستم بدونم آیا برای کار در عسلویه از نیروهای متخصص زن هم استفاده میشه یا خیر؟

molanaser

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان عزیز و تحصیل کرده. سعی کنیم مشکلات همدیگر رو حل کنیم نه اینکه به هم بپریم.
در مورد سوال دوستمون که پرسیده بود فقط با آزمون استخدامی میشه رفت سر کار بگم که راه های زیادی وجود داره ولی بهترین حالتش اینه که آزمون استخدامی باشه چون شما دیگه نیروی رسمی هستین و امکانات بیشتر و بهتری در اختیار شما خواهد بود. ولی راه های دیگه هم واسه سرکار رفتن هست. البته یه نکته ای که اینجا باید اشاره کرد اینه که موقع آزمون استخدامی شما سابقه کار هم نداشته باشی مهم نیست ولی در روش های دیگر معمولا به نیروهایی نگاه می کنن که سابقه کار بیشتر دارند.
در مورد سوال دوستمون هم که گفتن حقوقا چطوره؟!؟ بگم که حقوقای مهندسان شیمی معمولا بیشتر از بقیه هست چون کارشون حساس تر هست. چرا؟ چون یه مهندس شیمی که تو اتاق کنترل مشغول هست با اون واحدی که مشغول هست آشنایی کامل داره و چند سال طول کشیده تا به این تجربه دست پیدا کرده و اگر شرکت بخواد نیروی جدیدی بگیره دوباره 4 یا 5 سال حداقل باید زمان و هزینه صرف کنه تا این نیرو یه نیروی کارآمد بشه پس سعی می کنه مهندس شیمیش رو نگه داره. ولی مثلا یه مهندس مکانیک واسش فرقی زیاد نمیکنه چه واحدی هست . همه جا پمپ سانتریفیوژ همان سیستم رو داره. البته تفاوت هایی هست ولی نه مانند مهندسی شیمی. در مورد حقوقای کلی هم الان پتروشیمی ها حقوقاشون تقریبا خوبه و برای مهندسی شیمی تو پتروشیمی هایی مثل جم که خودم هستم و آریاساسول و زاگرس و غیره و با حداقل 5 سال سابقه کار حداقل حدود 4 تا 5 میلیون تومان هست. البته برای اپراتور اتاق کنترل.

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کسی هست که لیست مشاغل سخت و زیان آور رو بدونه؟