جداول كابل ها

bodyforlive

عضو جدید
با سلا خدمت همه دوستان ميخواستم اينو بگم اگه كسي در مورد سيم ها و كابل ها از نظر مقدار جريان دهي اطلاعات ميخواست ميتونه به اين لينك مراجعه كنه
http://www.shoaco.com/farsi/cables.htm:heart:

X P R E S S

عضو جدید
جداول کابل ها - استاندارد وزارت نیرو

جداول کابل ها - استاندارد وزارت نیرو

برای انتخاب نوع کابل یکسری جداول مورد نیاز است من تمامی این جداول را از استانداردهای وزارت نیرو اسکن کرده ام . شما می توانید با دانلود این جداول تقریبا" بدون مراجعه به مرجعی کارتان را راه بندازید.
منبع : http://volta-power.blogfa.com

مشاهده پیوست CABEL.rar

X P R E S S

عضو جدید
جدول آمپر مجاز کابل نسبت به طول کابل

جدول آمپر مجاز کابل نسبت به طول کابل

cable (meter-amper).jpg

enhamid

عضو جدید
سلام دوستان عزیز. پروژه ای برداشتم برای برق رسانی به یک ویلا که از تیربرق حدود 1.5 کیلومتر فاصله دارد.به نظر شما از چه کابلی استفاده کنم. کابل 50،32 آمپر در فاصله هزار متری میده میشه از دو کابل 16 بصورت موازی استفاده کنم؟ خودم میخوام برای حذف نول از چاه ارت و دو ترانس افزاینده و کاهنده استفاده کنم. ویلا به 50 آمپر تک فاز نیاز داره. لطفا هرکی نظر بهتری داره بده

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز. پروژه ای برداشتم برای برق رسانی به یک ویلا که از تیربرق حدود 1.5 کیلومتر فاصله دارد.به نظر شما از چه کابلی استفاده کنم. کابل 50،32 آمپر در فاصله هزار متری میده میشه از دو کابل 16 بصورت موازی استفاده کنم؟ خودم میخوام برای حذف نول از چاه ارت و دو ترانس افزاینده و کاهنده استفاده کنم. ویلا به 50 آمپر تک فاز نیاز داره. لطفا هرکی نظر بهتری داره بده

فاصله 1500 متری ؟ باید افت ولتاژ رو حساب کنی در تعیین سطح مقطع کابل موثره
بله میشه از دو تا 16 استفاده کنید و البته بهتر هم هست چون تبادل حرارتی بهتر انجام میشه
حذف نول چرا؟مگه مصرف تک فاز نداری؟
ارت از نول جداست
کابل انتخابی باید تحمل جریان اتصال کوتاه را داشته باشه . پس میزان اتصال کوتاه سیستم رو حساب کن
دمای محیط در انتخاب کابل تاثیر گذاره .
ارت و نول سطح مقطعی کوچکتر از فاز داشته باشند.
دو ترانس برای چی؟