برای آینده شغلی خود چه تصمیمی دارید؟

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز

من شاغلم
در بهترین جایگاه شغلی کشور،
(معلم) هستم.
خیلی خوبه واقعا عالیه خدا بهتون ایشالله هم اجرشو بده و هم تواناییشو و هم عزم در کار خوبو....من که اینو یه شغل که نه اصلا نمیدونم یه هدیه میدونم واسه خانما این کارو...
.
.
.
اگه گیریم پارتی نداشته باشم و اصلا هرچی استخدامی و .... ته بکشه ولی حتی اگه این طوری هم نباشه.....
.
.
من میخوام کارافرین برتر شم...کارافرین برتر و نمونه کشوری...بعدش ایشالله از همین دورو بری های خودم شروع میکنم به استخدام رسمی...بدون پارتی بازی...براساس توانایی هاشون...من این قدر تواناییمو بالا میبرم که اون قدر بهم پیشنهاد کار استخدام مادالعمر هم بشه که قبول نکنم...من خودم دوست دارم کسی رو استخدام کنم...
.
.
اگه یکم تلاش و توکل و سختی و شب زنده داری و صبح زود بیداری و رنج و مشکلاتو تحمل کنیم میشه...به یه جایی میرسی که خودتم فکرشو نمیکنی...ولی خب دیگه اون وقت هم دیگه احتمالا سنت خیلی بالاست و وقتی به بچه هات نگاه میکنی میبینی ارزششو داشت این همه سختی بکشی لااقل خونواده خودت دیگه سختی نکشند....

nedashiva

کاربر بیش فعال
حالا اصلا چه گیری دادین به کار بابا، من یکی که با الکترونیک به دنیا اومدم و با الکترونیک هم از دنیا میرم، من بی الکترونیک به پوچی میرسم 100 بار دیگه هم به دنیا بیام میرم رشته الکترونیک حالا کار بود یا نبود مهم نیست مهم اینه که الکترونیک هست باید بسپارم وقتی گذاشتنم تو تابوت یه آیسی بدن دستم بزارنش رو سینم:w37:
مگه انشتین استخدام دولتی بود؟!:D با فیزیک زنده بود با فیزیکم مرد

خوش بحالتون که به این باور رسیدیننننننننن

منم خیلی رشتمو دوس دارم ولی از بس زدن تو سر رشتم دیگه داره چندشم میشه ولی با این حال دلم میخواد بازم دکترامو تو همین رشتم ادامه بدم اگم کار دولتی نشد فدای سرم اینهمه بچه ها شرکت زدن ماهم یکی مثل همه کافیه جرات داشته باشیم

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دادا این حرفا دیگه مال قرن 21 نیست، الان دوست داشتنو علاقه و عشقه که دو طرفو کنار هم نگه میداره نه زورو مردسالاری و زن زلیلی و اینجور مذخرفا

من اصن نگفتم مرد سالاری!!!!
شما بدنت داغه ایشالا بعدا خیلی چیزارو تجربه میکنی!!!

• Like
واکنش ها: ho_b

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من که ترم هفت عمرانم
چیزایی که تو سرم دارم اینان شاید بهش نرسم ولی مطمئن مطمئنم اگه فقط یه کوچولو تلاش کنم بهش میرسم

1- ایشالله از مهر 92 میرم ارشد آزاد( تو این 2 سال تجربه ی عملی و علمیمو زیاد میکنم. حتی اگه شده بصورت مجانی کارآموزی میکنم)
2- بعدش میرم سربازی
3-بعدش امتحان نظارت نظام مهندسی و حق امضا و بعدش درس می خونم و امتحان طراحی و حق امضاش
4- دوست دارم تو یه ارگان دولی کار کنم. تو آزمون های استخدامی باور کنین اگه درس بخونین می تونین قبول شین(اگرم قبول شدم یه شغل آزاد و شغل دوم حتما باید داشته باشم )
5- اگه قبول نشدم مجبورا میرم کارمند بانک میشم به عنوان مهندس عمران و نهایتا کارمند ساده
6- کار خصوصی واسه مهندس عمران زیاده چه تو دفتره ای مهندسی و چه به عنوان پیمانکار (بعدشم هممون یه کوچولو پارتی واسه کار داریم حتی اگه مربوط به رشتمون نباشه و حقوقش کم باشه)
7-اگه هیچکدوم از اینها نشد خودم با دوستام یه شرکت مهندسی میزنیم و یا خودم بنگاه باز می کنم
8- مطمئنن همسرم هم باید کارمند باشه و یا کار داشته باشه
9- اگه دیگه میگین اصلا اصلا کار پیدا نمیشه پیشنهاد میکنم برید نهضت سواد آموزی و اونجا کار کنین. شاید حقوقش کم باشه ولی دیر یا زود استخدام آموزش و پرورش میشید(همین یک ماه پیش آموزش و پرورش کل نهضت سواد آموزی هارو استخدام کرد و هرکی استخدام شد خوش به حالش) و کارمند آموزش و پرورش شدن و معلمی خیلی خوبه مخصوصا واسه خانوما

هویج ترم 7 هستی تازه!!!!!والا من فک میکردم یه 30 سالی سن داری!!!
بگذریم رویاهات خیلی جالبن!
فقط این حق امضا که میگین چی هست!!!همون امضا مجوز ساخت و ساز و این چیزا؟؟؟آقا به نظر من این نونا خوردن نداره!!!یه امضا کنی و چند میلیون پول بگیری!!!!

ho_b

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست دارم معمار موفق ومشهوري بشم
;):w27:ممنون از اومدنتون.
خیلی دوست دارم در اینده کارخانه مواد غذایی بزنم
ایشالا.
اگه میشه سکوت کنم:|
چراااااااااااا؟:surprised:
دوستان انچه که باید گفت رافرمودن
شمام لطف می کنین تکمیل کنین فرمایشات دوستانو ;)
باتوکل به خدابتونم تاته ته شیمی روبخونم اونوقت هرچی روکه یادگرفتم به علاقمندان به این علم یاد بدم.
ایشالا موفق میشین.
سلام ممنون از دعوتتون به این تاپیک واقعا جالبه

من خودم بعد از تموم کردن اشدم (2-3 ماه بعد) میرم سربازی و بعد اون به فکر زدن یه کارگاهم ( کارگاه طراحی قالب)

فقط نمیدونم چه جوری مشتری واسه خودم جمع کنم و از کجا و چه جوری شرو کنم فقط منتظرم سربازیم تموم بشه :(:(:(:(
نظر لطف شماست.
خب تبلیغ یه راه جذب مشتریه. ولی تبریز شهر بزرگیه و توش کار پیدا میشه و مشتری فراوونه. مطمئن باشین موفق میشین دوست عزیز

havij139

عضو جدید
کاربر ممتاز
فقط این حق امضا که میگین چی هست!!!همون امضا مجوز ساخت و ساز و این چیزا؟؟؟آقا به نظر من این نونا خوردن نداره!!!یه امضا کنی و چند میلیون پول بگیری!!!!

30 سال!!:confused:...

بلخره آدم با امید زندست:دی...اگرم آدم بخواد به جایی برسه باید تلاش کنه. حتی اگه همرو با پارتی بگیرن بلخره واسه پیشرفت کارشون نیاز به یه آدم کاربلد دارن پس چرا ما همون آدم کاربلد نباشیم!. پس بهتره از یه جایی شروع کنیم به تلاش کردن...

حق امضا اینه که هر مهندس عمران یا معماری یا برق و فکر کنم مکانیک هم باشه! بعد فارغ التحصیلی میره عضو سازمان نظام مهندسی میشه و 3 سال بعدش تو آزمون نظارت سازمان نظام مهندسی شرکت میکنه و اگه قبول شد( که اگه یه کوچولو بخونی قبول میشی)
بعدش فکر کنم همون موقع می تونی سالی تا متراژ 1000 متر رو نظارت کنی.مثلا ناظر یه ساختمان 4 طبقه رو به یه مهندس عمران میسپارن. بعد پیمانکار ساختمان موظفه بعد هر مرحله از ساخت ساختمان بهشون زنگ بزنه که بیاد سر ساختمان و نظارت کنه و بعد ساختن ساختمان پول میگیره و همینطور که بیشتر نظارت میکنه متراژی که می تونه ناظر بشه هم زیادتر میشه و تا حدی که می تونی تو یه سال بطور نامحدود هر متراژی که بهت برخورد رو نظارت کنی. قکر کنم برای هر متر ضربدر یک یا دو تا 2000 تومن میگیره که بعضیا با پیمانکار زد و بند میکنن که اگه تخلفی دیدن گذارش نکنن!. ولی اگه ساختمون طوریش بشه اون ناظره مسئوله!. البته قانون بدی که وجودداره اینه که اگه برای ساختمان مشکل برق یا گاز و لوله کشی آب پیش بیاد میان یقه ی مهندس عمران و میگیرن که این اشتباهه و این وظیفه ی مهندس برق و غیره هست

و فکر کنم بعد از 6 سال از اینکه مدرک مهندسیتو گرفتیی می تونی واسه امتحان طراحی سازمان نظام مهندسی شرکت کنی. این امتحانش سخته و اگه بخوای قبول بشی باید درس بخونی. و اگه قبول شدی قبل ساختن هر ساختمانی از شما می خوان که باتوجه به پلان ساختمان و نقشه ی معماری , ساختمان رو طراحی کنی. و بعد از طراحی درجا پول طراحی رو بهت میدن. مقدار پولشو نمیدونم ولی از نظارت بیشتره....

سرتو درد آوردم شرمنده:دی

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
مرسی به خاطر تایپیک خوبی که راه انداختی
خوب آدما متفاوتن پس عقایدو نظراتشونم متفاوته
من به خاطر اینکه برم سر کار درس نمی خونم
یعنی به خاطر پول در اووردن نباید درس خوند
این که الان اوضاع ایران چطوره یا چطور نیستو همه میدونن
من درس خوندنو دوست دارم
ایشالا ادامم میدم
اما اگه قرار بود به خاطر پول در اووردن درس بخونم هیچوقت ادامه نمیدادم
دیپلممو که گرفتم میرفتم سربازی و بعدش میرفتم یه حرفه ای یاد میگرفتمو اینقد خودمو با درس خوندن و هزینه هاش اذیت نمی کردم
درس خوندن کار راحتی نیست...
مشکلات زیاده
بیشتر از اونیکه بخوایم بهشون فکر کنیم
پس بهتره بهشون فکر نکنیمو آرامش خودمونو بهم نزنیم
خدا بزرگه
وقتی کسی سعی و تلاش کنه بالاخره به یه جایی میرسه
البته نباید همه چیو تو درآمد دید و به خاطر شغل آینده که تو دستگاههای دولتی باشیم خودمونو نگران تر کنیم
مطمینا خیلی از دوستان این حرفو شنیدن که خوشبختی ما همین لحظاتمونه
من فقط همین الان 5 بهمن1391 رو دارم و دیگه تکرار نمیشه(منظورم بی خیالی و بی تفاوتی نیست)
مهم اینه آدم زندگیه خوب و آرومی داشته باشه کم و زیادش مهم نیست(مهمه اما نه به قیمت استرس و فشار و بی قراری)
این نظر منه
و دوستان حق دارن قبول نکنن
ایشالا هممون شغل خوبی نصیبمون میشه
بعدشم
باید از یه جا شروع کرد
شرکت خصوصی اونم با حقوق کم برای شروع خیلی خوبه!
موفق باشید

Civil-SF

عضو جدید
با سلام
درسته استخدام در نهاد های دولتی سخته و همه به سمت نهاد های خصوصی رو میارن و وقتی میبینن تو نهاد های خصوصی پول کلان بهشون نمیدن میگن کار نیست
فکر من اینه که کار برای همه هست فقط باید یکم صبور بود و برای رسیدن به مقام مورد نظرمون سعی در بالا بردن علم کرد تا به جای اینکه ما دنبال کار بریم مردم برای حل کارشون دنبال ما بگردن
این نظر شخصی بنده هستش که علم بهتر از ثروت هستش چون با علم میشه به ثروت رسید اما با ثروت تنها میشه مدرک بدون علم گرفت که در هیچ جای دنیا هیچکس براش ارزشی قایل نیستش
بدرود دوستان

• Like

ashkanhpb

کاربر بیش فعال
من همون اول واسه وزارت دفاع (مالک اشتر) ثبت نام کردم نمره علمیش رو هم آوردم فقط موند مصاحبه که نذاشتن برم ، من لیسانس رو بگیرم اگه انشالا باشه یا استخدام ارتش میشم یا سپاه یا ناجا ، مهم نیس کدومشون ، نشد ارشد رو می خونم که به شرایط کفالت برسم و معافی و بعد از اون هم کار آزاد تو مرز .
به نظرتون نیروهای نظامی واسه رشته ی من استخدامی دارن ؟(می دونم دارن اما یکی یه دونه نه)

ho_b

عضو جدید
کاربر ممتاز
آینده شغلیییی؟؟؟؟؟؟

راستش من دارم درس میخونم واینکه احتمال بدم استخدام رسمی دولت بشم خیلی کمه البته کارای قراردادی کوتاه مدت زیاد به پستم خورده ولی به دلایلی نتونستم برم شاید بهترین کار واسه من تدریس تو دانشگاه باشه

الان تو فکرم با دوستان یه شرکت بزنیم احتمالا تا بعد عید عملی شه البته میدونم پولی دستمو نمیگیره ولی حداقل یه کاری یاد میگیرمو تجربه

و در اخر اگم شغلی گیرم نیاد نگران نیستم چون قرار نیس خرج زن وبچه بدم ولی اگه شده مجانی هم تو اموزشگاه تدریس کنم بیکار نمیشینم اخه زکات علم پس دادن اونه

امیدوارم اول آقایون مملکتمون شاغل بشن چون من واقعا دارم پسرای فامیلمون رو میبینم حیفن.... بعدشم ما

الهی آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآامین
آدم واقع بینی هستین. خوبه که زیاد به شاغل بودن فکر نمی کنید. چون برای خانوما شاغل بودن در اولویت دوم قرار داره.
بازم امیدوارم به همه خواسته هاتون برسین.
کار؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟کجا بود!!:D
هیچ جااااااا:redface:
خیلی خوبه واقعا عالیه خدا بهتون ایشالله هم اجرشو بده و هم تواناییشو و هم عزم در کار خوبو....من که اینو یه شغل که نه اصلا نمیدونم یه هدیه میدونم واسه خانما این کارو...
.
.
.
اگه گیریم پارتی نداشته باشم و اصلا هرچی استخدامی و .... ته بکشه ولی حتی اگه این طوری هم نباشه.....
.
.
من میخوام کارافرین برتر شم...کارافرین برتر و نمونه کشوری...بعدش ایشالله از همین دورو بری های خودم شروع میکنم به استخدام رسمی...بدون پارتی بازی...براساس توانایی هاشون...من این قدر تواناییمو بالا میبرم که اون قدر بهم پیشنهاد کار استخدام مادالعمر هم بشه که قبول نکنم...من خودم دوست دارم کسی رو استخدام کنم...
.
.
اگه یکم تلاش و توکل و سختی و شب زنده داری و صبح زود بیداری و رنج و مشکلاتو تحمل کنیم میشه...به یه جایی میرسی که خودتم فکرشو نمیکنی...ولی خب دیگه اون وقت هم دیگه احتمالا سنت خیلی بالاست و وقتی به بچه هات نگاه میکنی میبینی ارزششو داشت این همه سختی بکشی لااقل خونواده خودت دیگه سختی نکشند....
ممنون که اومدین. اگه تلاش نباشه که فاتحه هممون خوندست. انسان به امید و تلاش زنده است :D
خوش بحالتون که به این باور رسیدیننننننننن

منم خیلی رشتمو دوس دارم ولی از بس زدن تو سر رشتم دیگه داره چندشم میشه ولی با این حال دلم میخواد بازم دکترامو تو همین رشتم ادامه بدم اگم کار دولتی نشد فدای سرم اینهمه بچه ها شرکت زدن ماهم یکی مثل همه کافیه جرات داشته باشیم
تایید میشود. :D

آقا وحید. فقط یه امضای ساده نیست. اگه امضا و مهری به پای نقشه ای بخوره، یک مهندس مسئول اون ساختمونه که به نحو احسنت اجرا بشه. اگه خدایی نکرده اتفاقی برای ساختمون پیش بیاد، مهندس بدبخت باید چندین میلیونم پول روی اون پول بذاره و حوادث احتمالی رو رفع و رجوع کنه.

vahab**

اخراجی موقت
تصمیم!!!!
دهه شصت می تونه تصمیم بگیره؟؟؟
دهه شصتی هااااااااا نسل سوخته جامعه هستن...افراد اضافه این جامعه دهه شصتی هاان

پروشا*

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ممنون بابت دعوت. خیلی تاپیک خوب و مفیدی زدین
راستش من اصلا به آینده شغلی خودم امیدوار نیستم، چون اصلا نمیدونم میتونم درسم رو ادامه بدم یا نه. چون دارم به اصرار خانواده ام درس میخونم وگرنه تا حالا حتما انصراف میدادم.

• Like

ghazal.

کاربر فعال
راستش من با چند محیط کاری که اشنا شدم دیدم پیدا کردن شغل برای خانم ها توی رشته ما یکم سخته یعنی جامعه هنوز ظرفیتشو پیدا نکرده
اینه که فعلا به شغل فکر نمی کنم و همه چیو به خدا می سپارم خدا خودش همه چیرو درست میکنه...
باه امید اینکه همه جوونا برن سر کار و به ارزوهشون برسن
توکل به خدا:gol:

• Like

ارامش ابدی

عضو جدید
سلام ممنون بابت دعوت. خیلی تاپیک خوب و مفیدی زدین
راستش من اصلا به آینده شغلی خودم امیدوار نیستم، چون اصلا نمیدونم میتونم درسم رو ادامه بدم یا نه. چون دارم به اصرار خانواده ام درس میخونم وگرنه تا حالا حتما انصراف میدادم.
رشته شما ارزوی خیلی از ادماست ؟ چرا میخواین انصراف بدین ؟ قطعا یکروزی هم ارزوی خودتون بوده ! اینطور نیست ؟

• Like

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما که (در حالیکه امیدی به گرفتن دیپلم هم نداشتم) بالاترین مدرک ممکن رو گرفتیم الانم گذاشتیم در کوزه ابش رو میخوریم و دوزار میفروشیمش اگه مشتری باشه هیچ کاری هم باهاش نکردم و امیدی هم نیست بکنم رفتم تو کار ازاد

• Like

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
تصمیم!!!!
دهه شصت می تونه تصمیم بگیره؟؟؟
دهه شصتی هااااااااا نسل سوخته جامعه هستن...افراد اضافه این جامعه دهه شصتی هاان

اقلیت چند درصدی دهه شصتی ها در بهترین شرایط هستند و اکثریت چند ده درصدی (بالای نود درصد) در بدترین شرایط ممکن هستند که حتی به قول شما حق تصمیم گیری هم نداشته و ندارند

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
تاپترین رشته تحصیلی دنیا رو میخونم
رشته ایی که با ظهور 30 ساله خود در بین 10 فرد ثروتمند دنیا نیمی از آن رو به خود اختصاصا داده

اما قضیه در ایران فرق میکنه ..!!

نمیشه گفت دقیقا چه آینده ایی دارم .. ولی ترجیحا دوست دارم کار برای خودم یا حداقل در حد شرکت خصوصی باشه و از همه مهمتر جای پیشرفت توش باشه

الان که دبیر هنرستانم .. خیلی ها میگن همینحا بمونم .. ولی با احترام به جایگاه مقدس معلمی سخته واسم .. یعنی بنظر خودم جاهای دیگر بهتر میتونم مفید باشم .. شاید هم در کنار همین دبیری جای دیگه هم مشغول شدم

بغیر از رشته آی تی .. عاشق طراحی و آشپزی هستم :D
شاید از شرکت معماری دراومدم
شاید از رستوران با سبک متفاوت در اومدم

ولی هرجا باشم دنیام رو با آی تی میسازم

=================

در مورد اینکه کار نیست و سخت هست پیدا کردن کاملا موافقم باحرف دوستان

ولی چیکارش میشه کرد !!
باید تموم تلاشمون رو بکنیم

هدف داشته باشیم .. برنامه ریزی دقیق .. پشتکار .. و دید اقتصادی داشته باشیم

یه نمونه از دید اقتصادی میگم
یه بنده خدایی با کارواش روزانه صدها هزارتومن درمیاره
چطوری؟!!

یه ون خریده پشتش رو کرده پمپ آب
میره بالای شهر
کارواش سیار هست
بقیه شو خودتون بگیرین;)

==========================

یه بحث دیگه هم هست این هست یکی رو میشناسم بدون حتی یک کلاس سواد و با کارگری و صفر که نه از منفی شروع کرد
فکراش و ایده هاش هم جالب و عملی بود
الان کارخونه داره .. و حتی بعضی از دستگاهای شرکتش رو خودش میسازه ..

راه اون درسته یکم سخت بود .. ولی با شرایط حاضر برای ما خیلی سختتر از اون هست

درآخر هم جمله که جز قوانین دوست داشتنی خودم هست رو میگم :

6. هر کس یه موجودیت داره که بدنیا اومده جایگاهش رو پیدا کنه .. پس بجای اینکه جای دیگران رو بگیریم یا تنگ کنیم بهتر هست جا و جایگاه خودمون رو پیدا کنیم ..

آرزو میکنم تمام جوونای عزیز ایرانمون .. اون جا و جایگاه که واقعا براشون بهترین هست برسن.. انشاالله
:smile:

مهندکس

عضو جدید
دوستای گلم هرکی بدون پارتی و زیرمیزی کار مرتبط با رشتش پیدا کرده به مام خبر بده!!!
من مهندسی پروژه خوندم یه ساله دنبال کار مرتبط با رشته تحصیلیمم ولی دیگه ناامید شدم ...

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
تصمیم برا انتخاب شغل مال زمانیه که برا شما کار فراوون باشه الآن مگه جز مسافر کشی تصمیم دیگه ای هم میشه گرفت؟
این که دانشگاه آزاد بدون کنکور دانشجو میگیره فک نکنم زیاد تاثیری داشته باش چون اگه با کنکور هم باشه دوباره همه قبول میشن مگه غیر اینه؟

آخرین ویرایش:
سلام خدمت دوستان عزیز اول که بار علمی که تو دانشگاه ها بسیار بالا و دانشجویان بسیار فعال و جویای علم محیط بیرون دانشگاهم که خدارو شکر اصل شایسته سالاری رعایت میشه و روابط جای ندارن رشته های تحصیلی هم باجی بهم نمیدن اگر یکم تلاش کنیم و سطح توقعمونم بیاریم پاین میشه کار پیدا کرد

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
سلام

من که تو رشته ی خودم نتونستم کار پیدا کنم اما غیر رشته ی خودم چرا:biggrin:

برای همین تصمیم گرفتم خودمو تو اون گرایش تقویت کنم چون زیاد وارد نیستم هنوز یه مبتدیم که احتیاج به یادگیری زیاد دارم

متاسفانه دانشگاه آزاد که یه جورایی برای وقت و عمر و پول هدر دادن ساخته شده و هیچی هم یادت نمیدن آخرش خودت باید با هزار بد بختی و زجر کشیدن یه چیزی یاد بگیری و شانست بزنه یه چند دست استاد عقده ای به پستت بخورن و نمره هم ندن و معدلتو خراب کنن

دانشگاه سراسری هم که قبول شدنش کار حضرت فیله یه چهل سالی باید پشت کنکور بمونی تا قبول بشی همون موقع که قرار ویزای بهشت زهرا رو بگیری

:biggrin:

از نظر کار پیدا کردن و دووم آوردن تو اون شغلم که دیگه همه بهتر از من میدونن الان وضعیت چه طوریه

الان نه علاقه و نه توانایی و نه ... تعیین کننده شغل ماها نیست این جامعه هست که آدمو به سمت شغلت هل میده:confused:

LEGEND.MM

کاربر فعال تالار موبایل
کاربر ممتاز
سلام . من همیشه قبل از اینکه کنکورم رو بدم میگفتم باید همزمان با تحصیلم توی دانشگاه کار کنم و عقیدم این بود که ممکنه خدایی نکرده از طریق رشتم کار گیرم نیاد ! واسه همین تصمیم گرفتم هم درسمو ادامه بدم هم کار کنم !
اینقدر مسئله کار واسم مهم بود که گفتم یا تهران میخونم یا میمونم واسه سال آینده ! حتی اگه شده میرم آزاد تهران و اطرافش میخونم ولی شهرستان نمیرم ! خلاصه اینکه کنکور رو دادیم و با نذر و نیاز مهندسی IT تهران ( دماوند ) قبول شدیم :D

بعد از اون رفتم دنبال کار ! چندجایی گشتم تا اینکه توی یه آموزشگاه کنکور دخترونه قبولم کردن :D ( البته با مدیرای آموزشگاه آشنایی داشتم ). دیگه توانایی هامو که دیدن بخش آزمون و سایت اینترنتی آموزشگاه رو سپردن به من .

اولش پیش خودم میگفتم تا موقعی که مدرکمو میگیرم و سرکار اصلیم میرم همینجا کار میکنم . ولی طی صحبتی که با مدیران آموزشگاه کردم کم کم دارم به این نتیجه میرسم که همین کار رو هم اگه ادامه بدم آینده خیلی خوبی داره !

امسال اولین سال تأسیس آموزشگاه بود ولی خداروشکر پیشرفت خیلی خوبی داشت . جوری که توی تهران 3 تا شعبه و توی پرند هم یه شعبه داره ! اگه همینجوری پیش بره نگرانیم بابت شغل آیندم از بین میره ! البته رشته ای که قبول شدم اونجور که میگن بازار کار خوبی داره ولی خب بالاخره تا موقعی که من فارغ التحصیل بشم هزاران اتفاق میفته !
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
بعضی از دوستان میگن کار نیست و ...
باور کنین کار هست . فقط باید یه مقدار سطح انتظاراتتون رو پایین بیارین و یه مقدار هم صبر داشته باشین . متاسفانه همگی الان انتظار دارن چون یه مدرک دارن باید درجا کار پشت میزی گیرشون بیاد . ولی باور کنین اینجور نیست ! هر کاری که دنبالش میرین برای اینکه توش موفق بشین باید یه مقدار خاک بخورین !
من خودم رو مثال میزنم ! ( البته من مدرکی نداشتم )
موقعی که رفتم توی آموزشگاه شروع به کار کردم تا 2 ماه خبری از حقوق نبود و من مجانی کار کردم . یه سری کارا هم کردم ( مثل تراکت پخش کردن و ... ) که ممکنه بعضیا به حالم تاسف بخورن ولی من هدف خودم رو داشتم و خداروشکر کم کم دارم بهش میرسم !
اینارو گفتم که بگم هرکاری سختی های خودش رو داره و ممکنه اوایلش اونقدر سختی داشته باشه که کم بیارین ولی همیشه اینو مد نظرتون داشته باشین « انَّ مَعَ العُسر یُسرا ... » . این جمله ای بود که همیشه وقتی نا امید میشدم توی ایستگاه BRT میدیدمش و آروم میشدم ...
من سنی ندارم که بخوام به شما دوستان چیزی رو بگم ! ولی توی این مدت که کار کردم خیلی سختی کشیدم و یه سری تجربیات هم بدست آوردم که خب ارزش اون همه سختی رو داشت !

خب دیگه خیلی حرف زدم ...

امیدوارم که همتون توی زندگیتون موفق باشین ! ;)

khoyboy

عضو
بیکاری

بیکاری

رشته ای دارم که هر روز رو به تباهی می رود!!-----------از غصه خود هر روز بدبخت تر می شوم !!! گر تو هستی هم دم،هم وطن،هم راه-------تو بگو چیکار کنم که نپوسم؟؟؟ تو بگو با امید آمدم تا شوم کسی ----------بی امید می روم بلکه انجا شوم کسی!!! بازم بگم؟؟؟؟ ....207در قالب 206 آمد مردم خریدند.206 تبدیل به 1000نوع شد،سنسور باران یک آپشن شد!!!!!!!! رانا در قالب 206sd میاد مردم باز می خرند.. آردی و روآ هم که جای تاسف دارند. اخیرا هم پرید وانت.

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خدا رو شكر براي رشته من كار زياده ... گرچه بايد بيش از يه زبان برنامه نويسي بلد باشي كه آينده كاريت تضمين باشه ولي ميتوني موفق باشي و درآمد عالي داشته باشي ...آره هميشه فكرم اين بوده كه به اميد خدا درسم تموم شد با كمك دوستام يه شركت بزنيم ببينيم چي ميشه

khoyboy

عضو
بیکاری

بیکاری

هی ....فکر چاره ای به حال من کنید...چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟وای دیوانه شدم....

• Like