قدم به قدم تا ارشد 92 قدم قدم پیش به سوی رتبه برتر

وضعیت
موضوع بسته شده است.

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلاااااااااااااااااااامی مجدد بچه ها شاید به این تاپیک ربطی نداشته باشه ولی چون پای ثابت اینجام خواستم خبر دفاع امروز پایان ناممو بدم بهتون و اعلام کنم دیگه تا آخر خط باهاتونم
دفاعی عالی یا بالاترین نمره با بهترین استاد.............استاد ارجمندم دکتر متدین!
اینم اولیش:
ساختمان ها چگونه عمل می کنند رو نخونید، زیاد مهم نیست! :)

اول ترم که منابع مهم رو از سروش نیا پرسیدم گفت فصل 17 اش مهمه

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایوانمتصل کننده به گنبدخانه شروع در فیروز آباد آغازکننده ساسانی ها
قلعه دختر_ کاخ دامغان- عمارت خسرو- سروستان
منبع جزوه 90 دکتر متدین و جزوه 89 کلاسی خودم
اینو به این خاطر گذاشتم که تو پستا چیزای مختلف بود انگار

آخرین ویرایش:

hani architect

عضو جدید
سلام بچه ها:)
همگی خسته نباشید
اگه امکان داره سوالات درک پارسال رو بررسی کنیم..ممنون میشم
من هر چی گشتم پاسخنامه تشریحی نیاااااااااافتم

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلاااااااااااااااااااامی مجدد بچه ها شاید به این تاپیک ربطی نداشته باشه ولی چون پای ثابت اینجام خواستم خبر دفاع امروز پایان ناممو بدم بهتون و اعلام کنم دیگه تا آخر خط باهاتونم
دفاعی عالی یا بالاترین نمره با بهترین استاد.............استاد ارجمندم دکتر متدین!
اینم اولیش:

مستر timaj شما که دفاعت رو هم با متدین داشتی میشه این چند تا سوالو از محضرشون بپرسی و ما رو راحت کنی چون ایشون طراح سوالن نظر ایشون مهمه بقیه دوستان هم سوالات مبهمشون تو معماری ایران رو مطرح کنن دوستموت بپرسن از ایشون
1- مناره زوجی از کدام زمان ایجاد شد؟
2- منظورش از درون گرایی و برون گرایی مقابر چیه که گفته مقبره بوعلی سینا درون گراست؟
یه نکته تو ویکیپدیا دیدم
کاخ اردشیر بابکان یا آتشکده فیروزآباد در دوران اردوان پنجم آخرین پادشاه اشکانی به دست اردشیر بابکان بنیان‌گذار سلسلهٔ ساسانی در سده ۳ میلادی ساخته شد.
پس زمان ساختش میشه اشکانی دیگه ؟

farid_ghasemi

عضو جدید
اینم اولیش:

خدا فقط جواب این اکیپ گلابچیرو بده واقعا متنفرم ازشون ، نامردن خیلییییییییییییییییییییییییییییییییییییی

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
مستر timaj شما که دفاعت رو هم با متدین داشتی میشه این چند تا سوالو از محضرشون بپرسی و ما رو راحت کنی چون ایشون طراح سوالن نظر ایشون مهمه بقیه دوستان هم سوالات مبهمشون تو معماری ایران رو مطرح کنن دوستموت بپرسن از ایشون
1- مناره زوجی از کدام زمان ایجاد شد؟
2- منظورش از درون گرایی و برون گرایی مقابر چیه که گفته مقبره بوعلی سینا درون گراست؟
یه نکته تو ویکیپدیا دیدم
کاخ اردشیر بابکان یا آتشکده فیروزآباد در دوران اردوان پنجم آخرین پادشاه اشکانی به دست اردشیر بابکان بنیان‌گذار سلسلهٔ ساسانی در سده ۳ میلادی ساخته شد.
پس زمان ساختش میشه اشکانی دیگه ؟

چشم البته سر دکتر خیلی شلوغه و منم تا بعد کنکور دیگه احتمالا ایشون رو نمیبینم مگه بعدش برا رسالم که فایده نداره. اما تلفنی ازشون میپرسم...
ضمنا مستر nima-sd من رو میس timaj صدا بزنید درست تره!!!!:biggrin:

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
چشم البته سر دکتر خیلی شلوغه و منم تا بعد کنکور دیگه احتمالا ایشون رو نمیبینم مگه بعدش برا رسالم که فایده نداره. اما تلفنی ازشون میپرسم...
ضمنا مستر nima-sd من رو میس timaj صدا بزنید درست تره!!!!:biggrin:
ا وا من همش فکر میکردم شما مسترید :biggrin:
مرسی خیلی لطف میکنی

TUliP

عضو جدید
بچه ها مهم ترین ارگان های حسی در ادراک معماری بینایی - شنوایه یا بینایی - لامسه؟؟؟؟

النازا

عضو جدید
1-بچه ها درمتطقه سردسیر عایق حرارتی به جداره خارجی نزدیک باشه درسته یا به جداره داخلی؟

2-هرچه ظرفیت حرارتی دیوار بیشتر باشه گرما ازخارج به داخل کمتر منتقل میشه.
یا
هرچه ظرفیت حرارتی دیوارکمتر باشه گرما ازخارج به داخل بیشتر منتقل میشه
این دو تا چه فرقی دارن باهم؟

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
1-بچه ها درمتطقه سردسیر عایق حرارتی به جداره خارجی نزدیک باشه درسته یا به جداره داخلی؟

2-هرچه ظرفیت حرارتی دیوار بیشتر باشه گرما ازخارج به داخل کمتر منتقل میشه.
یا
هرچه ظرفیت حرارتی دیوارکمتر باشه گرما ازخارج به داخل بیشتر منتقل میشه
این دو تا چه فرقی دارن باهم؟

1- عایق در مناق سردسیر در جداره خارجی قرار میگیره
2_ هرچه ظرفیت حرارتی دیوار بیشتر باشه گرما ازخارج به داخل کمتر منتقل میشه. یعنی مصالح دیوار گرما رو در خود ذخیره میکنن زمان تاخیر زیاد هست . در نتیجه گرما به داخل منتقل نمکنن و در خود ذخیره می کنن .

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخه تو جواب باید ۲تاش با هم باشه.......بینایی-شنوایی یا بینایی-لامسه؟؟

اهان ببخشید من فکر کردم میگید بینایی - شنوایی - لامسه
الان دیگه حیلی سخت شد
من بودم می زدم بینایی - لامسه
جواب پاسخ نامه کدوم هست ؟

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
اهان ببخشید من فکر کردم میگید بینایی - شنوایی - لامسه
الان دیگه حیلی سخت شد
من بودم می زدم بینایی - لامسه
جواب پاسخ نامه کدوم هست ؟

الان نظرم عوض شد میگم بینایی - شنوایی
اول گفتم بافت میشه با لامسه حس کرد . ولی بعد گفتم شاید منظور از ادراک معماری فضا منظورش باشه که با شنیدن میشه یه فضا درک کرد .
عجب سوالی بود ! گیج شدم !

TUliP

عضو جدید
الان نظرم عوض شد میگم بینایی - شنوایی
اول گفتم بافت میشه با لامسه حس کرد . ولی بعد گفتم شاید منظور از ادراک معماری فضا منظورش باشه که با شنیدن میشه یه فضا درک کرد .
عجب سوالی بود ! گیج شدم !

منم اول گفتم بینایی - لامسه....ولی جواب بینایی - شنوایی بود....ولی هنوزم نمیدونم چرا؟!!!!!

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم اول گفتم بینایی - لامسه....ولی جواب بینایی - شنوایی بود....ولی هنوزم نمیدونم چرا؟!!!!!

من این جوری فکر می کنم که منظورش از ادارک معماری درکی از یک فضا بوده و مثلا وقتی شما یک موسیقی گوش میدیدی متناسب با اهنگ ریتم ... ذهن یک فضا و محیطی تصور می کنه . این یک فضا مجازی می تونه باشه یا واقعی که متناسب با حسی که موسیقی بهتون میده شما درکش می کنید .
لامسه درکی از مصالح به ما میده فکر نکنم با حس لامسه بتونیم یک فضا یا محیط تصور کرد
این نظر منه شاید درست نباشه ولی یادم به یکی از تمرین های ترم یک افتاد که استادمون با پخش یک موسیقی ازمون خواست که فضایی که اون اهنگ به ما میگه بیان کنیم واسه همین نظرم عوض کردم

النازا

عضو جدید
1- عایق در مناق سردسیر در جداره خارجی قرار میگیره
2_ هرچه ظرفیت حرارتی دیوار بیشتر باشه گرما ازخارج به داخل کمتر منتقل میشه. یعنی مصالح دیوار گرما رو در خود ذخیره میکنن زمان تاخیر زیاد هست . در نتیجه گرما به داخل منتقل نمکنن و در خود ذخیره می کنن .

خب اگه ظرفیت حرارتی دیوارکمترهم باشه میشه گفت گرما بیشترمنتقل میشه

HOTT

عضو جدید
کاربر ممتاز
دو تا سوال
یه منبع خوب برای تست زنی درک...........
اگه قرار بود یه منبع برای منظر انتخاب کنید اون چی بود؟
ممنونم اگه جواب بدین

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
دو تا سوال
یه منبع خوب برای تست زنی درک...........
اگه قرار بود یه منبع برای منظر انتخاب کنید اون چی بود؟
ممنونم اگه جواب بدین
این مجموعه سوالای درک علی عسکری که با پاسخ تشریحی بچه ها گذاشتن عالیه واسه درک
بانک سوالات درک عمومی معماری >> با پاسخ

گردآوری >> علی عسگری >> تابستان 1390

http://www.mediafire.com/?4ku5qd3s1cpdy5o

منظر کتاب درک منظر کنکاش مختصر و مفید همه چیو داره با تستای کنکور 220 صفحه تقریبا

• Like
واکنش ها: HOTT

meriil

کاربر فعال
پرسپکتیو 90

پرسپکتیو 90

چند تا سوال پرسپکتیو برای تنوع:

سوال 95 سال 90 رو چه جوری حل می کنین؟ جالبیش اینجاست که مجموعه سوالات کنکور عصر کنکاش می گه هردو میله برابرند اما عسگری در انتهای کتابش گفته سوال غلطه!!!!

مشاهده پیوست IMG_0001.rar

سوال 103 همون سال: مجموعه سوالات کنکور عصر کنکاش میگه 8، علی عسگری گفته 5 منم در آوردم 39!!!!! کدوم درسته و راه من (که تو سوال نوشتم) چرا غلطه؟؟؟؟؟

مشاهده پیوست 103.rar

سوال 107 بازم همون سال: اگه گزینه ی 1 درست باشه پس چرا سایه ی مستطیل کشیده ی سمت راست روی مربع سمت چپ نیفتاده؟؟

HOTT

عضو جدید
کاربر ممتاز
این مجموعه سوالای درک علی عسکری که با پاسخ تشریحی بچه ها گذاشتن عالیه واسه درک

منظر کتاب درک منظر کنکاش مختصر و مفید همه چیو داره با تستای کنکور 220 صفحه تقریبا

واقعا ممنونم-ولی موقع دانلود ازم پسوورد می خواست-چی باید بزنم؟:)

fereshte1111

عضو جدید
چند تا سوال پرسپکتیو برای تنوع:

سوال 95 سال 90 رو چه جوری حل می کنین؟ جالبیش اینجاست که مجموعه سوالات کنکور عصر کنکاش می گه هردو میله برابرند اما عسگری در انتهای کتابش گفته سوال غلطه!!!!

مشاهده پیوست 133146

سوال 103 همون سال: مجموعه سوالات کنکور عصر کنکاش میگه 8، علی عسگری گفته 5 منم در آوردم 39!!!!! کدوم درسته و راه من (که تو سوال نوشتم) چرا غلطه؟؟؟؟؟

مشاهده پیوست 133145

سوال 107 بازم همون سال: اگه گزینه ی 1 درست باشه پس چرا سایه ی مستطیل کشیده ی سمت راست روی مربع سمت چپ نیفتاده؟؟

مریل جان واسه سوال 103 ارتفاع شخص رو 180 در نظر گرفته بعد گفته حدودا 2 متر بگیره که بتونه 8 متر مکعب رو در بیارهو ( یه ترفند خیلی نه چندان جالب) . خوب a به توان 3 میشه حجم مکعب این 2 متر رو به توان 3 رسوند 8 مترمکعب رو در آورد.

واسه 95 هم عجیب میاد که چرا میگه برابره چون انتقال میدی میبینی a دو برابر b هستش.!! ولی اگه تو حلش نگا کنی میبینی که اشتباه کشیده میله الف رو کوتاهتر کشیده. به نظر میاد با توجه به انتقال خط الف 2 برابر هستش

arcdoc

اخراجی موقت
جزييات ارتقا دهنده رو كجاي دلمون بزاريم آخ دكتر گ...شناسي.كم نبود 15 16 تا كتاب چرت و پرتت رو به خوردمون دادي!!خدا ازت نگذره...اگه سوال بدي ازش..ميام بالا سرت مطمئن باش....

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
نانو هم پارسال همین موقع ها اومد به بازار ازشم سوال اومد از این یکی هم میده سوال که سال دیگه همه بخرنش .
فقط معماریا این جوری هستن . رشته های دیگه میرن پک کتابای یه موسسه می خرن می خونن قبول میشن سراسر روزانه . اونابی که نمی خرن نمی خونن چیزی قبول میشن شبانه .
ولی معماریا منابع که اصلا هیج تضمینی نیست کتاب منبع هست یا نه می خونن تا لحظه ورود به جلسه کتاب های جدید وارد بازار میشه بعدشم .......

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
من می خوام ازمون سنجش جامع ثبت نام کنم . چون شنیدم تو کارنامه رتبه ت با توجه به کنکور پارسال هم میگه . اگه کسی می دونه چه جوری ثبت نام میشه کرد لطفا راهنماییم کنه .

وضعیت
موضوع بسته شده است.