آرشیو کارشناسی ارشد

وضعیت
موضوع بسته شده است.

sayeh69

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها کسی جزوه یا خلاصه ای از عناصر داره من اصلا عناصر نخوندم:cry:

behzadkhanha

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخرین ویرایش:

صالحی-م

عضو جدید
کاربر ممتاز
از همه ممنووون......

از همه ممنووون......

بچه ها من جزوه درک عمومی پارسه رو می خوام .

خواستم از تایپیک منابع ارشد دانلود کنم ولی پس می خواست:(
کسی می تونه کمکم کنه اگه داره بزاره یا راهنماییم کنه؟ممنون می شم.

behzadkhanha

عضو جدید
کاربر ممتاز
با نهایت تاثر و تالم به اطلاع دوستان و عزیزان می رساند دکتر محمود گلابچی چهره ماندگار و استاد دانشگاه تهران و صاحب کرسی یونسکو در معماری، امروز در سانحه ای دلخراش "جزییات، ارتقاء دهنده معماری" را روانه بازار کرد. بدینوسیله از کلیه داوطلبان دعوت می گردد جهت شادی ارواح خودشان هم شده تا روز آزمون نسبت به مطالعه این کتاب اقدام نمایند

صالحی-م

عضو جدید
کاربر ممتاز
وای واقعا ممنوووووووووووون..................
همه ی جزوه ها وو تستای سال ای قبل رو هزار بار خونده بودم دیگه اصلا داشتن دلم رو می زدن. .تقریبا بیکار بودم و واسه 18ام لحظه شماری می کردم...مرسی پس برم بگیرم که از بی کاری در بیام...:w29:
این چه خبری بود مهند..............س

arch 1 teh

عضو جدید
سلام دوستان.نمونه سوالات آزمون جامع های سنجش اگه کسی داره،بذاره تا استفاده کنیم..مرسی

صالحی-م

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من چطور می تونم یه فایلی که تو بقیه تایپیک ها هست رو دانلود کنم ؟پسوردش رو چطور میشه پیدا کرد؟ممنون از راهنماییتون

mahboooobeh

عضو جدید
بچه ها من جزوه درک عمومی پارسه رو می خوام .

خواستم از تایپیک منابع ارشد دانلود کنم ولی پس می خواست:(
کسی می تونه کمکم کنه اگه داره بزاره یا راهنماییم کنه؟ممنون می شم.

اگه اشتباه نکنم پسش www.sainar.net
یه امتحان کن

behzadkhanha

عضو جدید
کاربر ممتاز
وای واقعا ممنوووووووووووون..................
همه ی جزوه ها وو تستای سال ای قبل رو هزار بار خونده بودم دیگه اصلا داشتن دلم رو می زدن. .تقریبا بیکار بودم و واسه 18ام لحظه شماری می کردم...مرسی پس برم بگیرم که از بی کاری در بیام...:w29:
این چه خبری بود مهند..............س

واللا منم بس که بیکاری زده بود زیر دلم محض تفریح اینکارو کردم و گفتم یه تنوعی به این زندگی یکنواخت و بی استرسم بدم:redface:

صالحی-م

عضو جدید
کاربر ممتاز
واللا منم بس که بیکاری زده بود زیر دلم محض تفریح اینکارو کردم و گفتم یه تنوعی به این زندگی یکنواخت و بی استرسم بدم:redface:

:Dخدارو شکر این اقای گلابچی هستند که هر از چند گاهی یه تنوعی به زندگی ما بدن...
ممنون از اطلاع رسانی تون.لطف کردین.:w27:

beni belazi

کاربر بیش فعال
برای اینکه دوستان در جریان حال و هوای دستپخت جدید دکتر گلابچی قرار بگیرن به عنوان نمونه چند صفحه از کتاب رو براتون میذارم. پیشاپیش بابت کیفیت نازل تصاویر پوزش می خوام
احتمالا دوستان به این نتیجه ناخوشایند برسند که فرمت کتاب و محتواش به صورتیه که باید کتاب رو تو خونه داشته باشن و کار با خلاصه و یادداشت و عکس و اینها جلو نمی ره
فکر کنم تو یکی دو سال آینده این کتاب بشه مهمترین کتاب ایشون

معرفی کتاب >>> http://www.memarinews.com/Pages/News-10720.html

جزییات، ارتقاء دهنده معماری >>> صفحاتی برای آشنایی

نویسندگان >>> محمود گلابچی ، احسان سروش نیا

قیمت: 25000 تومان >>> 425 صفحه

http://www.mediafire.com/?m6d73itbwttz54m

به نظر میرسه جزئیاتش خیلی بیشتر از این باشه که بشه واسه کنکور خوند.....باید بیخیالش شیم من که فکر نکنم واسه سال دیگه هم بخونم....بیخیال یه تست...این از اون چیزایی که باید واسه دانش خودت به عنوان یه مهندس بدونی نه کنکوری با این همه جزئیات....تو کتابخونه دانشگاهها یه عالمه کتاب لاتین دیتیل هست که جزئیات همه چیو نوشته ولی چه اهمیتی داره حفظ کنی فلان ساختمون از سنگ چند در چند بوده....

fafam

عضو جدید
بچه ها آزمونای سنجش را اگه کسی داره بذاره ،مرسیییییییییییییییییییییییییییی

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای اینکه دوستان در جریان حال و هوای دستپخت جدید دکتر گلابچی قرار بگیرن به عنوان نمونه چند صفحه از کتاب رو براتون میذارم. پیشاپیش بابت کیفیت نازل تصاویر پوزش می خوام
احتمالا دوستان به این نتیجه ناخوشایند برسند که فرمت کتاب و محتواش به صورتیه که باید کتاب رو تو خونه داشته باشن و کار با خلاصه و یادداشت و عکس و اینها جلو نمی ره

جزییاتش که باید خیلی زیاد باشه به نظرم بیشتر واسه گرایش تکنولوژی و بخش طراحی فنیش این کتاب رو نوشته فراتر از حد معماریه

صالحی-م

عضو جدید
کاربر ممتاز
سایه جان شما درک عمومی که یکی از بچه ها تو این صفحه زحمتش رو کشیدن تونستین باز کنیین؟
میشه لطف کنین دوباره شما آپلودش کنین .من متاسفانه نتونستم
این فایل رو باز کنم.بازم ممنون از دوستی که زحمت کشیده بودن:w30:

behzadkhanha

عضو جدید
کاربر ممتاز

جزییاتش که باید خیلی زیاد باشه به نظرم بیشتر واسه گرایش تکنولوژی و بخش طراحی فنیش این کتاب رو نوشته فراتر از حد معماریه

بدبختانه همه چی داره توش از سیستم های ساختمانی و مسائل اجرایی و ملاحظات معماری بگیر تا مصالح ساختمانی جدید (مثلا سه نوع بتن جدید معرفی کرده یا یکی دو نوع شیشه کاملا جدید) به اضافه مسائل مربوط به معماری سبز و پایدار (با ریزه کاری هایی که شاید برای اولین بار تو منابع وطنی اومده) از طرفی کلی مطالعه موردی داره که بعضی شون جدیدن
کلا هم برای بچه های معماری جای ترس داره هم بچه های هنر و ساخت

galeya

عضو جدید
بدبختانه همه چی داره توش از سیستم های ساختمانی و مسائل اجرایی و ملاحظات معماری بگیر تا مصالح ساختمانی جدید (مثلا سه نوع بتن جدید معرفی کرده یا یکی دو نوع شیشه کاملا جدید) به اضافه مسائل مربوط به معماری سبز و پایدار (با ریزه کاری هایی که شاید برای اولین بار تو منابع وطنی اومده) از طرفی کلی مطالعه موردی داره که بعضی شون جدیدن
کلا هم برای بچه های معماری جای ترس داره هم بچه های هنر و ساخت

داغونم کردی..........
این قصه ما و پروفسور انگار به آخر نمیرسه... دستش درد نکنه که اینقدر فعاله، که پژوهشگر خوبیه اما خدا رو خوش میاد دم کنکور بزنه تو برجک اینهمه کنکوری بینوا؟ آخه چیکار کنم با اینهمه منابع؟
منکه همینجوریشم کجدار و مریض پیش میرفتم حالا باید سرم بذارم بمیرم....
گالیا مرد بسکه کتاب ندارد.....

آخرین ویرایش:

النازا

عضو جدید
باحرفای شماها ازکتاب جدید دیگهداره باورم میشه محاله بیشتراز1سوال ازنانو بیاداصلا اگه جمع بزنیم کتابای ایشون رو ازهرکدوم 1 دونه بده تعداد سهمشو پرمیکنه چندتا هم برا مباحث اقلیم وتاسیساتامیمونه

galeya

عضو جدید
باحرفای شماها ازکتاب جدید دیگهداره باورم میشه محاله بیشتراز1سوال ازنانو بیاداصلا اگه جمع بزنیم کتابای ایشون رو ازهرکدوم 1 دونه بده تعداد سهمشو پرمیکنه چندتا هم برا مباحث اقلیم وتاسیساتامیمونه

منکه همینجوریشم بیخیال نانو شده بودم...
ولی جدا مگه سهم جناب پروفسور از سوالای فنی چقدره؟ اصلا اینهمه وقتیکه رو دروس فنی و البته کتابای حجیم و پرتعداد ایشون گذاشتیم میذاشتیم رو درک، نتیجه بهتری نمیگرفتیم؟

• Like
واکنش ها: HOTT

النازا

عضو جدید
بچه هاکسی میدونه کدوم مقالات منظرجهاد دانشگاهی مهمن؟وکسی خلاصه ای تنظیم شرایط قیابکلوداره؟

النازا

عضو جدید
ولی جدا مگه سهم جناب پروفسور از سوالای فنی چقدره؟ اصلا اینهمه وقتیکه رو دروس فنی و البته کتابای حجیم و پرتعداد ایشون گذاشتیم میذاشتیم رو درک، نتیجه بهتری نمیگرفتیم؟
اخه درک یه حالت عمومی ویادگیری قبلی محسوب میشه ولی فن روباید بلدش باشی وباتوجه به اینکه ازهر کتاب یکی دوتا بیشترنمیاد مجبوریم بخونیمشون

galeya

عضو جدید
اخه درک یه حالت عمومی ویادگیری قبلی محسوب میشه ولی فن روباید بلدش باشی وباتوجه به اینکه ازهر کتاب یکی دوتا بیشترنمیاد مجبوریم بخونیمشون

آره خب...
ولی مثلا همین مبحث تنظیم شرایط، اینهمه منبع داره ، سهمش از سوالای فنی چقدره؟ کلا این دروس فنی خیلی نامردیه، با اونهمه منبع و این تعداد سوال............

behzadkhanha

عضو جدید
کاربر ممتاز

مسئله اینه که چه جوری میشه رو درک وقت گذاشت؟ سوالهای درک مجوعه ای هستن از تمام دروس دیگه (از جمله فنی ها) تا رو دروس دیگه مسلط نباشی قدرت مانورت تو درک به شدت پایین میاد. از طرفی تعداد قابل توجهی از سوالات درک هرسال احساس میشه حالت ذهنی دارن یعنی طراح با فرض اینکه داوطلب بایستی یه سری مسائل و مفاهیم رو بدونه از محفوظات و داشته های ذهنی خودش سوالاتی رو طرح میکنه که شاید به طور مستقیم نتونی تو هیچ منبعی پیداش کنی و در واقع مربوط بشه به مجموعه ای از نکات دروس مختلف در ترکیب باهم. به خاطر همین هر چه داشته های شما از دروس دیگه بیشتر(به لحاظ تعداد منابع-بحث کمیت) و عمیق تر ( به لحاظ تسلط- بحث کیفی) باشه بهتر از پس درک برمیایید. نتیجه اش اینکه هر چی رو دروس دیگه وقت بذاریم اوضاع درکمون بهتر میشه اعتماد به نفسمون هم واسه جلسه بالا میره

behzadkhanha

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
اول : اقای گلابچی سهمش از سوالات 15 تا 18 تا هست که میشه ایستایی و سیستم ساختمانی دیگه اینکه از این کتاب بخواد سوال بیاد احتمالش به نظر من 90% هست چون خیلی به مسائل فن مربوط هست اما این که بخواد از ارکی تایپی بیاد خیلی احتمالش کم هست

دوم : درک منبع خاصی نداره این جزوات و کتاب ها فقط اینجوری هستن که با تحلیل سوالات سال های پیش یک سری مطالب رو چیدن کنار هم
درک تو سوالاتش ازتون چیزی میخواد که تو 4 سال لیسانس یاد گرفتید نه بیشتر نه کمتر
سوالاتی هم که میدن یا هممون شنیدیم یا کلا کسی نشنیده فقط کافی هست تو درک 1 سوالا رو خوب بخونید که ببینید چی میخواد چون جواب با توجه به اون اطلاعاتی هست که تو سوال میدن نه برداشت شما 2 سوالات درک تفسیر نکنید 3 برای گزینه ها توجیه نیارید 4 سعی نکنید همه سوالات رو جواب بدید چون لازم نیست 5 معمولا 4 تا 6 تا سوال پرسپکتیو و سایه میدن که فقط یکیش خیلی سخته پس رو سوالاتی که راه داره بیشتر حساب کنید
نکته ای راجع به منظر : پارسال منظر افتاد دست بهشتی که طراحش خانم اعتضادی برای تاریخش و یه اقای دیگه ای که الان یادم نیست که کلا از روی جزوه ی خودشون سوال دادن بعد از کنکور به شدت میشد خشم اقای متدین و منصوری در دانشگاه تهران دید و خیلی ازسوالات ناراضی بودن خیلی با این حرفها میشه براورد کرد که امسال دوباره متدین و منصوری طراح باشن و درک منظر به اون اعتدال قبل برگرده البته این فقط نظر شخصی خودم هست

من از بچه های مرکز شنیدم که دکتر متدین بازنشسته شدن و تو یک سال اخیر هم برای جلسات طرح سوال دعوت نشده اند هرچی ازشون بیاد چه تو منظر چه تو اسلامی مال بانک سوالاته که از سالهای قبل توش مونده
ولی دکتر منصوری بدش نمیاد یه حالی به ملت بده و تلافی کنه

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا