صفحه 1 از 3 123 آخرينآخرين
نمايش نتايج 1 تا 10 از 28

تاپیک: بحث در مورد تزریق پلاستیک

 1. #1
  عضو فعال آواتار EH_S
  رشته
  ‌مهندسی پلیمر
  تاريخ عضويت
  2008/9
  محل سكونت
  شیراز
  امتیاز
  272
  پست ها
  216

  پيش فرض بحث در مورد تزریق پلاستیک

  تزریق پلاستیک
  از کلیه ی دوستان درخواست دارم اگر مطلب جالبی در مورد دستگاه های تزریق در اختیار دارند به بحث وارد شوندواطلاعات مربوط را با همه تقسیم کنند.در صورت امکان مطالب جدید باشند و کپی از کتاب مهندسی پلاستیک نباشد.

 2. تشكرها از اين پست


 3. #2
  -
  رشته
  ‌مهندسی پلیمر
  تاريخ عضويت
  2008/7
  محل سكونت
  تهران
  امتیاز
  13471
  پست ها
  2,497

  پيش فرض

  واقعا ایده ای جالب و خوبیه دوستم
  یه وقت در مورد ایدت شک نکنی، بچه ها زیاد سر نمی زنن ، وگرنه فکر خوبی کردی
  من هم پایم
  امیدوارم بتونم کمکی کنم

 4. تشكرها از اين پست


 5. #3
  عضو فعال آواتار sina1
  رشته
  غیر مهندسی
  تاريخ عضويت
  2008/7
  محل سكونت
  تهران
  امتیاز
  153
  پست ها
  190

  پيش فرض

  به تازگی پمپهای جدیدی به بعضی دستگا ههای تزریق اضافه شده بنام پمپ v که مصرف برق
  را که مشکل اصلی این دستگا ها هست را تا 40 در صد کاهش می دهد
  اگر بگویی من میتوانم و یا بگویی من نمی توانم

  در هر صورت حق با تو خواهد بود(قانون جذب)

 6. تشكرها از اين پست


 7. #4
  -
  رشته
  ‌مهندسی پلیمر
  تاريخ عضويت
  2008/7
  محل سكونت
  تهران
  امتیاز
  13471
  پست ها
  2,497

  Arrow فرایند قالبگیری تزریقی

  فرایند قالبگیری تزریقی:
  سیکل قالبگیری
  در ساده ترين و در عین حال مرسوم ترین روش،قالب تزریق از دو نیمه تشکیل می شود که هر کدام از آنها مستقیما به صفحات ماشین قالبگیری نصب شده اند.نیمه تزریق ثابت ونیمه پران متحرک،دو جزء اصلی هستند که مستقل از طراحی در هر قالبی وجود دارند.به این اجزاء نیمه نر و ماده (Core & Cavity) هم گفته می شود.
  مراحل عملیاتی-سیکل قالبگیری-به صورت شماتیک در شکل 1 نمایش داده می شود.در ابتدا (مرحله 1،تزریق)مواد مذاب به داخل قالب بسته تزریق می شود.که این قالب برای جلوگیری از خروج مذاب از حفره قالب یا حفره قالبها با نیروی زیاد قسمت گیرنده(نیروهای گیرنده)بسته می شود.مذاب از قسمت نرم سازی،عموما حلزونی رفت و برگشت سری،به حفره قالب تزریق می شود.قسمت نرم سازی و قالب باید به صورت محکم به هم متصل باشند تا ماده مذاب اتلاف نشود.  به علت اختلاف دمای زیاد بین قسمت نرم سازی و قالب اتصال این دو قسمت فقط به مقداری که لازم است حفظ می شود و این مدت تا زمانی است که مذاب توانایی جریان پیدا کردن دارد.پس از پر شدن حفره قالب،مذاب شروع به انجماد می کند.بنابراین حجم آن به مقدار کم وبیش مشخصی کم می شود.این انقباض حجمی با تزریق مذاب بیشتر جبران می شود.بنابراین فشار مذاب تا پایان انجماد باید حفظ شود(مرحله2).  از آنجا که در نرم سازی مقذاری زمان صرف می شود،حلزون شروع به چرخش کرده و مواد تغذیه می شود،این مواد با مقدار مشخص به داخل حلزونی ریخته و ذوب شده و به سر حلزونی برده می شود.فضای لازم با عقب کشیدن حلزونی به صورت هم محور،اغلب مقابل پشت،ایجاد می شود.
  هنگامی که قطعه قالبگیری منجمد می شود،قسمت تزریق از قالب جدا می شود تا ماده داخل نازل هم به این شکل سرد نشود.قسمت گیرنده تا موقعیکه قطعه قالبگیری برای بیرون اندازی به اندازه کافی محکم نشده باشد(از نظر استحکام پایدار نشده باشد)بسته می ماند.(مرحله 3،،پایین.)  با تشکر از ایران مُلد.کام

 8. تشكرها از اين پست


 9. #5
  -
  رشته
  ‌مهندسی پلیمر
  تاريخ عضويت
  2008/7
  محل سكونت
  تهران
  امتیاز
  13471
  پست ها
  2,497

  Arrow اصطلاحات به کار رفته در قالبهای تزریق

  مشخصات اجزاء یک قالب تزریقی(طرح معمول در اروپا)
  البته نباید فراموش کرد که ممکن است اصطلاحات دیگری در نقاط دیگر دنیااستفاده شود.
  کتابچه ISTA (انجمن بین المللی ابزارهای ویژه) در ارتباط با اصطلاحات اجزاء قالبهای تزریق موجود است.
 10. تشكر از اين پست


 11. #6
  -
  رشته
  ‌مهندسی پلیمر
  تاريخ عضويت
  2008/7
  محل سكونت
  تهران
  امتیاز
  13471
  پست ها
  2,497

  Arrow مراحل طراحي قالب تزريق 1

  مراحل طراحي قالب تزريق
  كليات
  مشكل عمده اي كه مبتديان در شروع كار طراحي قالب با آن روبرو هستند اين است كه چگونه و از چه بخشي از قالب طراحي را آغاز كنند.در اين فصل يك روش مرحله اي در طراحي قالب ارائه خواهد شد.

  در عمل،نقشه قالب شامل سه نما است:يك نما از نيمه متحرك ،يك نما از نيمه ثابت و يك برش جانبي از هر دو نيمه .در نقشه مونتاژ قالب بايستي جزئيات تا اندازه اي ترسيم شود كه نقشه كش بتواند با استفاده از آن نقشه هاي اجرائي قطعات قالب را ترسيم نمايند معمولا اين دو نيمه شامل يك نماي پلان از دو نيمه متحرك و يك نماي برش جانبي از هر دو نيمه است.

  مراحل عملي طراحي يك قالب نمونه در هفت مرحله و با يك صد عمليات كاري تا تكميل قالب ارائه مي شود.اين مراحل از تعيين موقعيت محفظه ها در قالب شروع و با كنترل نهايي نقشه ها تمام مي شود .شماره عمليات در تمامي مراحل در نقشه ها و توضيحات مشخص شده است .

  مرحله A : تعيين موقعيت اوليه اينسرتها
  تعيين موقعيت اينسرتها ،مشخص نمودن وضعيت محفظه ها نسبت به خطوط محوري افقي و عمودي است.در اين مرححله موقعيت و اندازه اينسرتهاي حفره و ماهيچه در دو نماي پلان و برش جانبي تعيين مي شوند.

  مرحله B : سيستم پران
  در اين مرحله موقعيت و اندازه پين هاي پران برگردان تعيين مي شوند.ابعاد كلي صفحه پران و صفحه نگهدارنده پران نيز در اين مرحله مشخص مي شود.قبل از تعيين موقعيت اجزاي پران ،بهتر است در اين مرحله نوع سيستم خنك كاري براي كنترل دماي قالب بررسي شود.براي اين طرح پايه ،يك سيستم سوراخكاري موازي در هر نيمه بكار برده شده است .سوراخهايي در اينسرت قالب ايجاد مي شود.با بررسي اوليه مسيرهاي خنك كاري در اين مرحله از بسياري مشكلات مي توان جلوگيري نمود.

  مرحله C : شبكه پران
  در اين مرحله جزئيات شبكه پران در نماهاي پلان و نماي برش جانبي ترسيم مي شوند.اجزاي ديگر از قبيل ميله و بوش بيرون انداز در اين مرحله به قالب اضافه مي شوند.

  مرحله D : تكميل نيمه متحركسيستم گردش آب و ميله هاي راهنما به نماي پلان اضافه مي شوند تا شكل خارجي قالب و ابعاد نهايي آن تعيين شود.در مقطع برش جانبي نقشه بوش تزريق كامل مي شود .علاوه بر آن موارد ديگري مانند سيستم تغذيه،پين اسپرو،تكيه گاهها و صفحه نگهدارنده با جزئيات مربوطه ترسيم مي شوند.

  مرحله E : تكميل نيمه ثابت نماي پاييني پلان نيمه ثابت به صورت تصوير آئينه اي از نيمه بالايي پلان بايد ترسيم شود.ابعاد خارجي و شكل قالب مشخص شده است .راهگاهها و پين اسپرو به مجموعه اضافه مي شوند. به محض كامل شدن نماي پلان بايستي درباره ي نقشه نماي برش جانبي قالب تصميم گيري نمود.در برش جانبي بايستي همه قطعات قالب ترسيم شوند .بنابراين در برش جانبي قطعاتي از قبيل بلوك هاي تكيه گاهي پين برگردان،پين پران و بقيه قطعات نمايش داده خواهند شد.موارد باقي مانده شامل ميله ها و بوش هاي راهنما و موقعيت سوراخهاي عبور خنك كاري است .توجه داشته باشيد كه برش جانبي از قطعات يكسان و همانند مزيتي ندارد.

  مرحله F : تكميل نماي برش جانبي
  در طي اين مرحله نماي برش جانبي كامل مي شود.براي مشخص كردن و نمايش دادن صحيح كليه قطعات قالب،برش هاي موضعي در محل مناسبي روي نماهاي پلان انتخاب مي شوند.

  مرحله G : تكميل نقشه
  مرحله نهايي تميزكاري نقشه است ،پاك كردن خطوط اضافي ،كنترل نقشه و تعيين صفحاتي كه بايستي به يكديگر بسته شوند.در ادامه وجود حرف"P " در كنار هر عمليات نشان دهنده نماي پلان و حرف" S " نشان دهنده ي نماي برش جانبي است.

  منبع :

  طراحی قالب تزریق پلاستیک
  تالیف: آر.جی-ویلیام پای
  ترجمه: مهندس اصغر رئوفی

 12. تشكرها از اين پست


 13. #7
  -
  رشته
  ‌مهندسی پلیمر
  تاريخ عضويت
  2008/7
  محل سكونت
  تهران
  امتیاز
  13471
  پست ها
  2,497

  Arrow مراحل طراحي قالب تزريق 2

  مرحلهE :تکمیل نمای پلان


  71(p) نیمه پایین نمای پلان بصورت تصویر آیینه ای از نیمه بالایی ترسیم شود.خطوط افقی وعمودی مربوط را ترسیم کنید.

  72(p) نافی اسپرو را ترسیم کنید.دوایر دید و ندید متناسب با عملیات 63 ترسیم شود.

  73(p) راهگاه را ترسیم کنید.به عملیات 62 مراجعه کنید.

  74(p,s) درباره مسیر صفحه برش تصمیم گیری شود.نمای پلان و نمای مقطع را که قبلا ترسیم شده بایستی بررسی نمود و تعداد شکست مورد نیاز را برای نمایش تمامی قطعات قالب تعیین نمود.اولین مقطع برش از (i) تا (ii) شامل جزئیات مربوط به بلوک تکیه گاهی و پین بر گردان است.امتداد برش از (ii) تا (ii) برای تغییر امتداد به مرکز قالب جهت نمایش پین پران،اینسرت حفره و ماهیچه،بوش تزریق،پین اسپرو،نافی اسپرو،قطعه پل،حلقه تنظیم،میله و بوش بیرون انداز است.دومین امتداد برش (iii) تا (iii) برای تغییر امتداد برش (iii)-(iv) است.این امتداد برای نمایش بهتر مسیرهای خنک کاری قالب است.سومین و آخرین مقطع برش (v)-(iv) برای نمایش جزئیات مربوط به میله راهنما و آزاد سازی سطح جدایش است.خط برش در نمای پلان ترسیم شود.در نمای پلان بصورت خط نقطه پرنگ نمایش داده شده است.جهت پیکان ها در (i) و (v) جهت دید را تعیین می کند.

  75(p) محل های شکست خط برش در نمای مقطع تصویر نشان داده شد.این خطوط نیز بصورت خط نقطه پر رنگ ترسیم می شوند(بعضی طراحان مانند نقشه کش های رایج این خطوط را ترسیم نمی کنند. به هر حال مبتدیان بایستی در طرحهای خود این خطوط را ترسیم نمایند)

  شكل:نمای پلان،تکمیل نمای پلان و تصمیم گیری برای انتخاب صفحه برش
  شكل :نمای برش مقطع،نمایش خطوط صفحات برش  مرحلهF :تکمیل نمای برش مقطع


  76(p,s) در نمای پلان صفحه برش (i)و (ii) را در نظر بگیرید.تمامی قطعات مربوط را در نمای برش مقطع کنترل کنید.کار روی طرح را از بالا و در امتداد (ii)-(i) از لبه کفشک متحرک ادامه می دهیم.هر بار که خط (i) و (ii) خطوط افقی را قطع می کند(ديد یا ندید)،کنترل شود که در نمای برش مقطع جزئیات مربوط به آن ترسیم شده باشد.

  77(s) جزئیات دیگری بایستی به نقشه اضافه شود.سوراخهایی با لقی مناسب در صفحه قالب و صفحه نگهدارنده پرانها برای پین بر گردان بایستی اضافه کرد.توجه داشته باشید که برای سادگی نقشه و جلوگیری از پیچیده شدن نقشه برای مبتدیان ،این سوراخها را در نمای پلان ترسیم نشده است.

  78(s) در نمای پلان صفحه برش بین (iii)-(ii) را در نظر بگیرید.تمامی قطعات را که در امتداد برش قرار می گیرند کنترل کنید.

  79(s) جزئیات دیگری بایستی به نقشه اضافه شود.سوراخهایی با لقی مناسب در صفحه قالب و صفحه نگهدارنده پرانها اضافه کنید (به عملیات 77 رجوع شود)

  80(s) سوراخهایی با لقی مناسب در صفحه قالب و صفحه نگهدارنده پران ها اضافه کنید.

  81(s,p) در نمای پلان صفحه برش بین (iv)-(iii) را در نظر بگیرید.تمامی قطعاتی را که در امتداد برش قرار می گیرند در نمای برش مقطع کنترل کنید.در واقع در این قسمت نبایستی ترسیمی انجام شود وبایستی تکمیل شده باشد.

  82(s) خطوط مربوط به کفشک متحرک ،بلوک تکیه گاهی ،صفحه ماهیچه قالب و صفحه حفره قالب بایستی رو به پایین امتداد داده شوند.توجه داشته باشید که صفحه برش (iv)-(iii) تماما از بلوک تکیه گاهی عبور می کند ومانند صفحه برش قبلی از صفحه پران عبور نمی کند.همچنین توجه داشته باشید که صفحه برش کاملا از حلقه تنظیم عبور نمی کند ولی معمولا تمامی آن ترسیم می شود.این موضوع برای بوش و میله بیرون انداز نیز صادق است.

  83(s) صفحه برش (iv)-(iii) در امتداد طولی از مسیر سوراخ آب عبور می کند.در هر دو صفحه قالب خطوط عمودی مربوط را ترسیم کنید.فاصله خط مرکزی سوراخ تا سطح جدایش را می توان 13 میلیمتر در نظر گرفت.

  84(s) صفحه برش بالا از ناحیه آزاد سطح جدایش نیز عبور می کند.یک خط عمودی با توجه به عملیات 70 اضافه کنید .

  85(p,s) در نمای پلان برش پین (v)-(iv) را در نظر بگیرید. تمامی قطعاتی را که در امتداد برش قرار می گیرند کنترل کنید.در این مرحله بایستی مقطع برش جانبی کامل شود.
  86(s) خطوط عمودی مربوط به کفشک متحرک،بلوک تکیه گاهی،صفحات حفره و ماهیچه به سمت پائین امتداد داده می شوند .

  87(s) خط افقی پائین صفحه قالب از نمای پلان به نمای مقطع تصویر داده شده شود .

  88(s) خط افقی پائین کفشک متحرک از نمای پلان به نمای مقطع تصویر داده شود .

  89(s) لبه مورد نیاز برای بستن صفحه حفره ترسیم شود.(به عملیات 68 نگاه کنید)

  90(s) خط محور میله راهنما از نمای پلان به نمای مقطع تصویر داده شود .

  91(s) خطوط مربوط به میله راهنما از نمای پلان به نمای مقطع تصویر داده شود .

  92(s) نقشه میل راهنما تکمیل شود،لقی مناسب برای پاشنه میله راهنما در صفحه ماهیچه اعمال شود .

  93(s) نقشه بوش راهنما تکمیل شود، لقی مناسب برای پاشنه بوش راهنما در صفحه حفره اعمال شود .

  شكل :نمای پلان-بدون تغییر


  شكل :نمای برش مقطع-تکمیل نیمه پائینی نقشه
  طراحی قالب تزریق پلاستیک
  تالیف: آر.جی-ویلیام پای
  ترجمه: مهندس اصغر رئوفی

 14. تشكر از اين پست


 15. #8
  -
  رشته
  ‌مهندسی پلیمر
  تاريخ عضويت
  2008/7
  محل سكونت
  تهران
  امتیاز
  13471
  پست ها
  2,497

  Arrow مراحل طراحي قالب تزريق 3

  مرحلهG :تکمیل نقشه


  شماره های عملیات روی نقشه نشان داده نشده است

  94(p,s) خطوط اضافی نقشه را پاک کنید.

  95(p,s) خطوط برش را مجدادا کنترل نمائید تا اطمینان حاصل شود که نمای برش مقطع صحیح ترسیم شده است.

  96(p,s) خطوط مربوط به محیط قطعات را پر رنگ کنید.این کار را بایستی با استفاده از قلم نرم یا قلم مخصوص نقشه کشی انجام داد.

  97(s) نمای برش مقع را هاشور بزنید.هاشور ها با زاویه 45 در جه نسبت به خطوط محوری ترسیم می شوند.معمولا فولادهای قالب را با هاشور دوتایی و بقیه فولادها با هاشور تکی ترسیم می شوند.توجه داشته باشید که قطعات گرد توپر از قبیل میله راهنما،میله بیرون انداز وپین های پران را هاشور نمی زنند.

  98(s) با حرف “S” قطعاتی را که با پیچ و پین بهم بسته می شوند مشخص می شوندمحل مناسب برای پیچها و پین ها را نقشه کش تعیین کرده،خطوط هادی و شماره های مرجع را به طرح اضافه کنید .

  99(s) سیستم تغذیه و محفظه را رنگی کنید .

  100(s) نقشه تکمیل شده را کنترل کنید.شماره های مرجع را اضافه کنید .

  شكل :نمای پلان،کنترل نقشه،حذف خطوط اضافی  شكل :نمای برش مقطع،اضافه کردن خطوط هادی و هاشور،کنترل نقشه و حذف خطوط اضافی  شكل :طرح ایزومتریک از نیمه متحرک قالب
  طراحی قالب تزریق پلاستیک
  تالیف: آر.جی-ویلیام پای
  ترجمه: مهندس اصغر رئوفی

 16. تشكر از اين پست


 17. #9
  تازه وارد
  رشته
  غیر مهندسی
  تاريخ عضويت
  2009/9
  امتیاز
  10
  پست ها
  2

  Flower اطلاعات در مورد نرم افزار دستگاه تزريق پلاستيك

  با تشكر از مطالب مفيدي كه قرار داده بوديد:
  من يكسال با تزريق پلاستيك كار كردم ولي در مورد زير مجموعه نرم افزار كم ميدونم اگه ممكنه در مورد پسورد ورود به نرم افرار و كارآيي كامل نرم افزار در مديريت دستگاه مطالبي را در سايت قرار بدهيد......... با تشكر فراوان............
  [مشاهده ی لینک ها فقط برای اعضا امکان پذیر است. ] 09191955271محمد رضايي

 18. #10
  تازه وارد
  رشته
  سایر رشته های مهندسی
  تاريخ عضويت
  2009/9
  امتیاز
  10
  پست ها
  1

  Graduated تشكر

  سلام ببخشيد چندوقته سرم شلوغ بود

صفحه 1 از 3 123 آخرينآخرين

تاپیک های مشابه

 1. پرسش و پاسخ درمورد تزریق پلاستیک
  توسط ENG-Fluid در تالار مکانیک سیالات
  پاسخ ها: 63
  آخرین ارسال: 2017/6/24, 10:58 PM
 2. راهنمایی در مورد تعمیر دستگاه تزریق پلاستیک*THOMPSON*
  توسط zarghami1 در تالار ساخت و تولید
  پاسخ ها: 3
  آخرین ارسال: 2014/4/11, 01:46 AM
 3. بحث در مورد نگهداری و تعمیرات (نت) و اهمیت و اثرات ان در سازمان
  توسط PersiaN_PulsE در تالار بخش فعالیت های تحقیقاتی
  پاسخ ها: 95
  آخرین ارسال: 2012/7/23, 02:43 PM
 4. چه كتابي و منبعي در مورد تزريق پلاستيك خوبه ؟
  توسط 48055 در تالار ساخت و تولید
  پاسخ ها: 7
  آخرین ارسال: 2011/1/09, 06:41 PM

برچسب های اين تاپیک

ثبت اين صفحه

ثبت اين صفحه

قوانين ارسال

 • شما نمی‌توانيد تاپيک جديد ارسال كنيد
 • شما نمی‌توانيد پاسخ ارسال كنيد
 • شما نمی‌توانید فایل ضمیمه ارسال كنيد
 • شما نمی‌توانيدنوشته‌های خود را ويرايش كنيد
 •