کسی که احساس ناتوانی کنه چیکار کنه؟؟؟(راهنماییم کنید)

وضعیت
موضوع بسته شده است.

سهراب1991

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
کسی که تو زندگیش احساس خستگی و ناتوانی میکنه باید چیکار کنه؟؟
ممنون میشم اگر راهنماییم کنیم
وضعم خیلی بحرانی هستش
:cry:

masoud71

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم مثل خودت..... چاره ای نیست باید بگذره.....

avayestan

کاربر بیش فعال
به خاطر مشکلاته.. و علایق و اهدافی که دوس داشتینو بهش نرسیدین.. . تو ناخودآگاه شما تاثیر گذاشته.. درکتون میکنم.. باید زمان بگذره.. یعنی گاهی این حس مقطعی هستش و خود بخود خوب میشی ... مطمئن باش.. گاهی با یه اتفاق خوب........ اما نباید اجازه بدی مثه قبل بگذره.. یعنی باید بشینی ببینی.. الان چه موضوعی خوشحالت میکنه.. اونو انجام بدی حتی اگه کار کوچیکی باشه اما یه مقدار حتی در حد ابسیلون مفیدم باشه تا بعد انجام اون کار از بیهوده بودنش اذیت نشی.... وقتی یه کم انرژی گرفتی با گذر زمان..بشین اهدافتو بنویس.. روزی 1ساعت درجهت رسیدن به اون هدف فعالیت کنی و هروز بیشترش کنی.. اینجوری یواش یواش درونت آزادتر میشه و حس میکنی انگیزت بیشتر شده.. اکثز ما آدما از بی انگیزگی و بی هدفیه که خسته میشیم.. دچار تکرار میشیم.. دوست من.. امیدوارم تونسته باشم کمکت کرده باشم...

shabnam...

عضو جدید
کاربر ممتاز
برو پیشه روانشناس
با یه نفر که خوب میشناسدت بحرف ببینم مشکل از کجاست
بعد دنبال یه راه واسه حلش باش
ولی روانشناسو حتما برووو

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
هیچکاریش نمیشه کرد.منم احساس ناتوانی میکنم!!:cry:

Garibong

اخراجی موقت
علت هاش بسیار می تونه باشه.
اما مراجعه به روانشناس که بعد ارجع میده به روانپزشک.

فاطمه طالبی

کاربر بیش فعال
هرکسی توی زندگیش همچین روزایی رو میگذرونه. هیچکس وجود نداره که تمام عمرش رو شاد وسرحال باشه. نگران نباشید و باید بدونید که :
اولا اینا موقته و قطعا روزهای بهتری در آینده خواهید داشت. دوما خودتون به خودتون قوت و انرژی بدین. چرا که نه. بدونید که یه انسان توانایی های بسیار بسیار زیادی داره. حتی بیشتر از چیزی که ما فکر میکنیم. اگه آدم اراده کنه همه چیز براش ممکنه و بنابراین جایی برای ناراحتی وجود نداره.
نباید خودتون رو ضعیف فرض کنین. شما خیلی توانایین . و مطمن باشید همه ی ما میتونیم خودمون رو سرحال کنیم. میتونیم خودمون حال خودمونو خوب کنیم. فقط کافی اراده کنید...

آشنا....

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم گاهی چنین حسایی دارم. آخرین بار یادمه نهج البلاغه خوندم خیلی آرومم کرد متنشو یادم نیست ولی واقعاً راهگشاست توصیه میکنم بخونید.ازش فهمیدم که اینجور وقتا من خدا رو کمتر یاد کردم وازش غافل شدم و به قدرتش کمتر توجه کردم. نمیدونم چقدر به خدا ایمان دارید ولی اینجور موقع ها به رابطتتون با خدا فکر کنید به قدرتش, به دوست داشتن بنده هاش, به مهربونیش, به تواب بودنش و... من که جواب گرفتم شما امیدتون کمرنگ شده که اینجوریید.

Negar architect

عضو جدید
به نظر من که باید خودتون مشکلاتتونو ریشه یابی کنید.ببینید این حس از کجااومده.من خودمم این شکلی شدم.باید یه هدف واسه زندگیتون درنظربگیریدواسه رسیدن به هدفتونم تلاش کنید,به خداتوکل کنید.

amin_rogh

كاربر فعال مهندسی کشاورزی
کاربر ممتاز
دوست عزیز
اگر فقط احساس ناتوانی میکنید راه برطرف کردنش زیاده. همونطور که دوستان گفتند یه روانشناس خوب میتونه به شما کمک کنه. خودتون هم میتونید با الاش در جهت رفع اون مشگل به خودتون کمک کنید.
اما اگر واقعا ناتوان هستید، منظورم اینه که عملا ناتوان هستید و کاری هم از دستتون بر نمیاد چاره ای جز رضایت ندارید. تازه میشید عین من! من برای انجام یه سری کارها هر راهی رو که در توانم بود و تمام توصیه ها رو بکار گرفتم اما وقتی نتیجه نمیده خوب نمیده دیگه! مثل این میمونه که برای کسب درامد بیشتر یه مغازه دایر کنید. برای جلب مشتری تمام کارهای لازم رو بکنید و توصیه ها رو در ارایه ی سرویس خوب بکار بگیرید.وقتی که مشتری از در نیاد تو خوب نیومده دیگه کاریش نمیشه کرد بجز اینکه رضایت بدین و صبر داشته باشین.یا مثلا به ماهیگیری برین.تمام کارهای لازم رو از طرف خودتون انجام داده باشین ولی ماهی به طعمه ی شما گاز نزنه! خوب این از حیطه ی اختیار شما دیگه خارج میشه.
براتون آرزوی موفقیت میکنم.
ضمنا یه توصیه بهتون میکنم. زیاد در باره ی مشکلتون به اقوام و بستگان چیزی نگید. هم روی خودتون تاثیر منفی میزاره و هم موج منفی سایرین هم بهش اضافه میشه. مشاوره با روانپزشک بهترین راه حل هست.

وضعیت
موضوع بسته شده است.