تایپیک مرجع قالب سازی(آموزش و رفع اشکال)

mahdi26465

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
تو كرج كلاس طراحي قالب خوب من جاييرو نديدم ولي تو تهران كلاس انجمن قالبسازان ايران جاي تقريبا خوبيه. اگه دوس داشتي ميتوني بري اونجا.

سلام
اگه قالب خوب جفت بشه و باز پلیسه کنه مشکل کجاس؟

hiva.parsafar

عضو جدید
سلام به دوستان و همکاهای عزیزم احتیاج به فیلم -جزوه-کتاب که مراحل کار یک قالب تزریق پلاستیک را نشان بده (مثلا مراحل تزریق ،سرد شدن مذاب ،پران و ....ومیزان دمای المنتهاوطراحی مجرای تزریق به قالب یا قالب های دو حفره ای یا انواع مختلف تزریق به قالب من درسشو دارم ولی اصلا متوجه نمیشم) لطفا برام ایمیل کنیدمنونم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

bahmanmohiti

عضو جدید
خوشگل بیا که خوب جایی اومدی
ما که تو این گرداب گیر کردیم تو هم بیا تا جمعمون زیاد تر شه;)

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام به دوستان و همکاهای عزیزم احتیاج به فیلم -جزوه-کتاب که مراحل کار یک قالب تزریق پلاستیک را نشان بده (مثلا مراحل تزریق ،سرد شدن مذاب ،پران و ....ومیزان دمای المنتهاوطراحی مجرای تزریق به قالب یا قالب های دو حفره ای یا انواع مختلف تزریق به قالب من درسشو دارم ولی اصلا متوجه نمیشم) لطفا برام ایمیل کنیدمنونم

لطفا قوانین تالار رو مطالعه کنید و بعد فعالیت کنید
وجود آدرس ایمیل در پستها ممنوع و با متخلفان برخورد میشود

bsh

عضو جدید
باسلام.من می خوام قالب فورج طراحی کنم اما اطلاعاتم تواین زمینه فقط تئوریه!هندبوک های مختلفی رودیدم اما باچندنفرکه تواین زمینه کارمیکنن که صحبت کردم دیدم به طورتجربی طراحی قالب وانجام میدن وخیلی زیادازاستانداردهای مربوطه استفاده نمی کنند.اوناهم چون اطلاعات کاری خودشون بودزیادکمکم نکردن!!!اگه یکی ازدوستان تواین زمینه تخصص داره وبتونه کمکم کنه خیلی خیلی ...ممنونش میشم.

countman

عضو جدید
سلام
کسی در مورد محاسبات کلی قالب پلاستیک اطلاعاتی داره؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

robolan

عضو جدید
سلام دوستان لطفا اگه كسي عكس و فيلم و يا مطلبي در مورد خنك كاري قالب هاي دايكست داره ارائه بده. هر چه سريعتر بهتر ممنون

kariq

عضو جدید
سلام بچه ها
کسی هست که در مورد طراحی عملی قالب های دایکاست اطلاعاتی داشته باشه؟

meysam kazemi

عضو جدید
سلام به همگي
يه قالب برش فلزي دارم كه طولش تقريبا 1.5 متر و عرضشم تقريبا 0.5 متر هست.(قالب تريم) مشكلي كه واسه اين قالب بوجود اومده اينه كه چون كفشكش از جنس آهن بوده تو حمل و نقل و بازو بسته كردنهاي نامناسب كقشك دچار تابيدگي در دوسرش شده، حالا ميخوام بدون اينكه قطعاتشو باز كنم اين تابيدگي رو برطرف كنم. به نظرتون اگه قالب رو زماني كه بستست بدم كفشك بالا و پايينشو سنگ بزنن اين تابيدگي برطرف ميشه..؟؟!! بعد از سنگ زني وقتي قالب به ميز پرس بسته بشه آيا كليرنس سنبه و ماتريس بهم ميخوره و احتمال برخوردشون(رو سرهم زدن سنبه و ماتريس) هست..؟؟

amireza_2000

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام به همگي
يه قالب برش فلزي دارم كه طولش تقريبا 1.5 متر و عرضشم تقريبا 0.5 متر هست.(قالب تريم) مشكلي كه واسه اين قالب بوجود اومده اينه كه چون كفشكش از جنس آهن بوده تو حمل و نقل و بازو بسته كردنهاي نامناسب كقشك دچار تابيدگي در دوسرش شده، حالا ميخوام بدون اينكه قطعاتشو باز كنم اين تابيدگي رو برطرف كنم. به نظرتون اگه قالب رو زماني كه بستست بدم كفشك بالا و پايينشو سنگ بزنن اين تابيدگي برطرف ميشه..؟؟!! بعد از سنگ زني وقتي قالب به ميز پرس بسته بشه آيا كليرنس سنبه و ماتريس بهم ميخوره و احتمال برخوردشون(رو سرهم زدن سنبه و ماتريس) هست..؟؟
نه اصلا اینکارو نکن باید کفشک رو باز کنی با سنگ بزنی و یا زیر پرس تابشو بگیری

star254

عضو جدید
سلام به همگي

اصلآ سنگ نزن چون باعث صدمه جدی هنگام بستن به پرس و شروع کار میشه . پیشنهاد میکنم دو کفشک دیگه از جنس فولاد 2713 با ضخامت مناسب تهیه و برای قالب آماده کنی روی همون کفشکهای قبلی ببندی
قطر و تعداد پیچهای مورد نیاز رو با توجه به شرایط قالب انتخاب کن ولی کمتر از M12 نگیر در ضمن از پیچ های آلن آبدار استفاده کن.موفق باشی

star254

عضو جدید
سلام بچه ها
کسی هست که در مورد طراحی عملی قالب های دایکاست اطلاعاتی داشته باشه؟

دوست نابغه من قالبسازی در ایران یک علم تجربی است و به صرف چند جلد کتاب یا دوره های کوتاه مدت نمیشه یه قالب خوب طراحی کرد. البته مجموعه متالز هند بوک بخش خاصی رو به دایکاست اختصاص داده اما در کتابهای مختلف ذکر شده که تجربه حرف آخر رو در مورد قالبهای دایکاست میزنه چالشهای مختلفی در طراحی قالبهای دایکاست وجود داره .
موارد اصلی به این شرح است : رعایت استاندارد های قالب دایکاست شامل ضخامت و جنس مناسب قطعات(متاسفانه برخی از قالبسازهایی که در زمینه قالبهای پلاستیک کار میکنند با دید همین قالبها اقدام به طراحی و ساخت دایکاست مینمایند که نتیجه آن هدر رفتن سرمایه مشتری به علت بروز مشکلات بسیار میشود) محاسبه قطر مناسب سیلندر و پیستون تزریق با توجه به وزن محصول ، ایجاد راه گاه مناسب مذاب ، گیت ورودی مناسب (باور کن این یکی برا خودش ماجرایی داره) انباری های مناسب برای سرباره ، خط هوا برای خروج گازهای درون قالب
سادگی و قابل اجرا بودن با توجه به توان کارگاهی مشتری یا بازار(دوستی داشتم که قالبهایی رو که طراحی میکرد فقط باید توی آلمان میساختی) ، تا حد امکان استفاده از مکانیزم های ساده ، رعایت اصول کنترل حرارت قالب در حین کار با ایجاد راه آبهای مناسب ، ایجاد زاویه های مناسب برای قرار گرفتن محصول در سمت پران و محاسبه میزان انقباظ یا به قول قالبسازا شیرین کش (shrinkage) ، پران بندی مناسب جهت خروج سالم محصول از قالب و تا حد امکان عدم استفاده از خشکه چینی در قالب دایکاست
اینها زمانی به دست میاد که طراح خودش از نزدیک قالب رو در حین کار بینه و نقاط ضعف و قوت طراحی خود و دیگران رو لمس کنه . تازه اگه همه چیز هم عالی باشه مرحله ساخت یه دنیای دیگه است.
یه سازنده بد همه چیز رو میتونه خراب کنه و یه سازنده خوب در حد اساتید متبحر میتونه به طراح برای بالا بردن توان کاریش کمک کنه.کسانی که از ساخت به طراحی قالب رو میکنند نوعآ در زمینه طراحی قالب بسیار موفق تر و کارکشته تر از کسانی هستند که فقط از روی دست دیگران نگاه کردن.
اینها رو بعد از 22 سال تجربه کار در واحد قالبسازی شرکت های مختلف دارم میگم پس اگه میخواهی وارد این گود بشی کمرت رو سفت ببند و کفش فولادی بپوش و خودت رو برای دنیای ریخته گری تحت فشار آماده کن.
موفق باشی

آخرین ویرایش:

star254

عضو جدید
سلام دوستان لطفا اگه كسي عكس و فيلم و يا مطلبي در مورد خنك كاري قالب هاي دايكست داره ارائه بده. هر چه سريعتر بهتر ممنون
دوست من اصطلاح خنک کاری در قالب دایکاست اشتباه است بلکه باید از کنترل حرارت قالب استفاده کرد.
قالب دایکاست در حین کار باید حرارتی بین 250 تا 300 درجه داشته باشدتا فولاد گرمکار شوک 700 درجه ای مذاب رو تحمل کنه و الا دچار ترک خوردگی یا پیری (شبیه زمینهای ترک خورده از بی آبی) میشه.
با توجه به تعداد تزریق در واحد زمان و مکث دستگاه پس از پران با توجه به شرایط محصول شاید نیازی به استفاده از سیستم گردش آب در قالب نباشد (هرچند که در طراحی میبایست راه آبهای مناسب را پیش بینی کرد).
همچنین سمت پران باید حدود 30 درجه خنک تر از سمت تزریق باشد تا مطمعن شویم کار بر روی سمت پران میماند.
وجود یک ترمومتر لیزری از ضروریات کار دستگاه دایکاست میباشد . وپس از یک پیش گرم مناسب و تولید آزمایشی میزان گردش آب مناسب به دست میآید.
هرچند که هنوز در ایران تجربه حرف اصلی رو میزنه اما شما سعی کن از نرم افزار های مناسب هم استفاده کنی تا بتونی علم و عمل رو به هم نزدیک کنی

آخرین ویرایش:

meysam kazemi

عضو جدید
اصلآ سنگ نزن چون باعث صدمه جدی هنگام بستن به پرس و شروع کار میشه . پیشنهاد میکنم دو کفشک دیگه از جنس فولاد 2713 با ضخامت مناسب تهیه و برای قالب آماده کنی روی همون کفشکهای قبلی ببندی
قطر و تعداد پیچهای مورد نیاز رو با توجه به شرایط قالب انتخاب کن ولی کمتر از M12 نگیر در ضمن از پیچ های آلن آبدار استفاده کن.موفق باشی

اگه دوتا كفشك ديگه بخوام رو اين كفشكا پيچ كنم پس تاب كفشك قبلي چي ميشه..؟؟ اونكه سر جاشه..!! به نظرم چاره اي ندارم جز اينكه همه متعلقات قالبو جدا كنم و كفشكارو سنگ بزنمو دوباره همه چيو نسبت به هم آكس كنم..!!

star254

عضو جدید
اگه دوتا كفشك ديگه بخوام رو اين كفشكا پيچ كنم پس تاب كفشك قبلي چي ميشه..؟؟ اونكه سر جاشه..!! به نظرم چاره اي ندارم جز اينكه همه متعلقات قالبو جدا كنم و كفشكارو سنگ بزنمو دوباره همه چيو نسبت به هم آكس كنم..!!

مگه مقدار تابیدگی و ضخامت کفشک چقدره ؟ با ابعادی که قالب شما داره و تعداد مناسبی پیچ که کار جک رو انجام میده میشه مشکل رو به حداقل رسوند.ظاهرآ شما هنوز با فولاد 2713 کار نکردی تا خواص اون رو ببینی در ثانی اگر قطعات قالب رو پیاده کنی سطح مبنا برای سنگ کاری رو چطور بدست میاری تا هم تاب قالب گرفته بشه و هم محور راهنما ها عمود بمونه؟ مشابه این مشکل رو من داشتم در مواردی کفشک رو تقویت کردیم گاهی هم مجبور به تعویض شدیم تمامی این موارد هم مربوط به قالبهای قدیمی بود که بیرون از شرکت ساخته شده بود و متاسفانه سازنده های اون قالبها فاقد علم و تجربه کافی بودند و فقط به علت قیمت پایین تر در اون موقع سفارش ساخت رو گرفته بودند.
به هر حال شما تنها تصمصم گیرنده هستی موفق باشی

meysam kazemi

عضو جدید
مگه مقدار تابیدگی و ضخامت کفشک چقدره ؟ با ابعادی که قالب شما داره و تعداد مناسبی پیچ که کار جک رو انجام میده میشه مشکل رو به حداقل رسوند.ظاهرآ شما هنوز با فولاد 2713 کار نکردی تا خواص اون رو ببینی در ثانی اگر قطعات قالب رو پیاده کنی سطح مبنا برای سنگ کاری رو چطور بدست میاری تا هم تاب قالب گرفته بشه و هم محور راهنما ها عمود بمونه؟ مشابه این مشکل رو من داشتم در مواردی کفشک رو تقویت کردیم گاهی هم مجبور به تعویض شدیم تمامی این موارد هم مربوط به قالبهای قدیمی بود که بیرون از شرکت ساخته شده بود و متاسفانه سازنده های اون قالبها فاقد علم و تجربه کافی بودند و فقط به علت قیمت پایین تر در اون موقع سفارش ساخت رو گرفته بودند.
به هر حال شما تنها تصمصم گیرنده هستی موفق باشی

تابيدگي كفشك با توجه به اينكه ضخامتش 50mm هستش در دوسر كفشك ها حدودا 0.8 ميليمتر ميشه. با اين تابيدگي اگه يه صفحه از نوع 2713 رو كفشك پيچ كنم مشكلش حل ميشه؟! بعدش راهنماهاي قالب با بوش راهنماها بعد پيچ كردن صفحه روي كفشك هم محور ميشه..؟؟!! احتمال گيرپاژ كردن راهنما وجود نداره؟! نظرم اين بود كه كفشك هارو جداگونه سنگ بزنمو همه چيرو ازجمله راهنماهارو دوباره روي كفشك سوار كنم و نسبت به هم سنترشون كنم. با دونفر ديگه كه 25-20 سالي تجربه قالبسازي دارن هم مشورت كردم اوناهم همينو گفتن. راستي واقعا من خواص فولاد 2713 رو نميدونم، فقط ميدونم كه يه فولاد گرمكاره كه تو قالبهاي فورج و پلاستيك زياد استفاده ميشه. اگه بيشتر راجب خواصش توضيح بدي ممنون ميشم. در هرصورت از راهنماييت ممنونم

star254

عضو جدید
تابيدگي كفشك با توجه به اينكه ضخامتش 50mm هستش در دوسر كفشك ها حدودا 0.8 ميليمتر ميشه. با اين تابيدگي اگه يه صفحه از نوع 2713 رو كفشك پيچ كنم مشكلش حل ميشه؟! بعدش راهنماهاي قالب با بوش راهنماها بعد پيچ كردن صفحه روي كفشك هم محور ميشه..؟؟!! احتمال گيرپاژ كردن راهنما وجود نداره؟! نظرم اين بود كه كفشك هارو جداگونه سنگ بزنمو همه چيرو ازجمله راهنماهارو دوباره روي كفشك سوار كنم و نسبت به هم سنترشون كنم. با دونفر ديگه كه 25-20 سالي تجربه قالبسازي دارن هم مشورت كردم اوناهم همينو گفتن. راستي واقعا من خواص فولاد 2713 رو نميدونم، فقط ميدونم كه يه فولاد گرمكاره كه تو قالبهاي فورج و پلاستيك زياد استفاده ميشه. اگه بيشتر راجب خواصش توضيح بدي ممنون ميشم. در هرصورت از راهنماييت ممنونم
من نمیدونم سنبه ها یا سنبه گیرها روی کفشک پیچ و پین شدن یا جاساز ، ولی به هر حال با سنگ زدن کفشک تمامی سطوح مبنا رو از دست خواهی داد توجه داشته باش 0.8 میلیمتر تابیدگی با 1.6 سنگ زدن ازبین میره ،در این حالت میزان کردن تمامی قطعات یه دوباره کاری حسابی داره که گاهی از ساخت مجدد اون پرهزینه تر و وقت گیر تره (با توجه به ساختار قالب) . در ضمن صفحه ای با این ابعاد اگه جاساز هم روش در اومده باشه با قرار گرفتن روی مگنت سنگ ، ممکنه کاملآ به به اون بچسبه و بعد از سنگ با خاموش شدن مگنت دوباره ببینی تاب داره که البته سنگ کار با قرار دادن لاتون مناسب زیر کفشک جلوی این مسئله میتونه بگیره ولی دقت نظر شما رو حین کار میطلبه.
فولاد 2713 در خانواده فولاد های گرمکار قرار داره و بیشتر به عنوان فولاذ بلوک قالب استفاده میشه این فولاد بسیار چقر است و ماشین کاری روی اون قدری سختر از سایر فولاد ها میباشد . مقاومت بالایی در مقابل تغییر فرم ناشی از ضربه در مقایسه با سایر فولاد های سخت کاری نشده دارد و به طور تجربی باید بگم کفشک 50 میلیمتری اون از کفشک 100 میلیمتری آهنی استحکام بیشتری داره .
جناب کاظمی من هیچ کدوم از محدودیتها و امکاناتی رو که دارید رو نمیدونم اون چه که مطرح شد رد و بدل شدن تجربه های کاریست به هر حال در چنین شرایطی من همواره به تقویت کفشک به عنوان اولین گزینه فکر میکنم و پس از بررسی تمامی جوانب کار و مشورت با همکارانی که به طور عینی با امکانات و محدودیتها آشنا هستند و پس از توجیه کارفرما اقدام به اون میکنم در غیر این صورت گزینه های بعدی یعنی تعمیر یا تعویض کفشک رو مورد بررسی قرار میدم و اگه کار به تعویض رسید دیگه از آهن در چنین قالبی استفاده نمیکنم البته هیچ گاه مشورت رو از دست نمیدم

star254

عضو جدید
راستی یادم رفت بپرسم آیا کفشک ماتریس هم تابیده ؟اگه جواب مثبت بود به جای صفحه میتونی از دو عدد پل از همون فولاد 2713 استفاده کنی فقط تا جایی که امکان داره عرض اون رو زیاد بگیر اگه هر کدوم یک سوم عرض قالب بشه عالیه . حتمآ هم کفشک ماتریس رو با چهار پیچ به پرس ببندین

meysam kazemi

عضو جدید
راستی یادم رفت بپرسم آیا کفشک ماتریس هم تابیده ؟اگه جواب مثبت بود به جای صفحه میتونی از دو عدد پل از همون فولاد 2713 استفاده کنی فقط تا جایی که امکان داره عرض اون رو زیاد بگیر اگه هر کدوم یک سوم عرض قالب بشه عالیه . حتمآ هم کفشک ماتریس رو با چهار پیچ به پرس ببندین

ممنون از راهنمايياتون. اميدوارم بتونيم بيشتر تبادل اطلاعات و تجربيات داشته باشيم.
موفق باشيد

reza6999

عضو جدید
دوستان کسی درباره اندازه قالب های اکستروژن اطلاعی نداره ؟ یا هندبوکی با این موضوع نداره ؟

yalda63

عضو جدید
سلام
در مورد فولاد ابزار 1.2714 اطلاعات می خواستم. می خوام یک قالب بسازم که کاری شبیه اکستروژن رو باهاش انجام بدم. دمای کاری هم تقریبا 400 درجه است. نیرویی که به سنبه وارد می شه هم در حدود 500 کیلو نیوتنه. به نظر شما این فولاد جوابگوی کار من هست؟ اگه میشه زود جوابمو بدید.
مرسی

kariq

عضو جدید
دوست نابغه من قالبسازی در ایران یک علم تجربی است و به صرف چند جلد کتاب یا دوره های کوتاه مدت نمیشه یه قالب خوب طراحی کرد. البته مجموعه متالز هند بوک بخش خاصی رو به دایکاست اختصاص داده اما در کتابهای مختلف ذکر شده که تجربه حرف آخر رو در مورد قالبهای دایکاست میزنه چالشهای مختلفی در طراحی قالبهای دایکاست وجود داره .
موارد اصلی به این شرح است : رعایت استاندارد های قالب دایکاست شامل ضخامت و جنس مناسب قطعات(متاسفانه برخی از قالبسازهایی که در زمینه قالبهای پلاستیک کار میکنند با دید همین قالبها اقدام به طراحی و ساخت دایکاست مینمایند که نتیجه آن هدر رفتن سرمایه مشتری به علت بروز مشکلات بسیار میشود) محاسبه قطر مناسب سیلندر و پیستون تزریق با توجه به وزن محصول ، ایجاد راه گاه مناسب مذاب ، گیت ورودی مناسب (باور کن این یکی برا خودش ماجرایی داره) انباری های مناسب برای سرباره ، خط هوا برای خروج گازهای درون قالب
سادگی و قابل اجرا بودن با توجه به توان کارگاهی مشتری یا بازار(دوستی داشتم که قالبهایی رو که طراحی میکرد فقط باید توی آلمان میساختی) ، تا حد امکان استفاده از مکانیزم های ساده ، رعایت اصول کنترل حرارت قالب در حین کار با ایجاد راه آبهای مناسب ، ایجاد زاویه های مناسب برای قرار گرفتن محصول در سمت پران و محاسبه میزان انقباظ یا به قول قالبسازا شیرین کش (shrinkage) ، پران بندی مناسب جهت خروج سالم محصول از قالب و تا حد امکان عدم استفاده از خشکه چینی در قالب دایکاست
اینها زمانی به دست میاد که طراح خودش از نزدیک قالب رو در حین کار بینه و نقاط ضعف و قوت طراحی خود و دیگران رو لمس کنه . تازه اگه همه چیز هم عالی باشه مرحله ساخت یه دنیای دیگه است.
یه سازنده بد همه چیز رو میتونه خراب کنه و یه سازنده خوب در حد اساتید متبحر میتونه به طراح برای بالا بردن توان کاریش کمک کنه.کسانی که از ساخت به طراحی قالب رو میکنند نوعآ در زمینه طراحی قالب بسیار موفق تر و کارکشته تر از کسانی هستند که فقط از روی دست دیگران نگاه کردن.
اینها رو بعد از 22 سال تجربه کار در واحد قالبسازی شرکت های مختلف دارم میگم پس اگه میخواهی وارد این گود بشی کمرت رو سفت ببند و کفش فولادی بپوش و خودت رو برای دنیای ریخته گری تحت فشار آماده کن.
موفق باشی

آقای star254 عزیز یه سوال داشتم.ما می خوایم یک قالب آزمایشی درست کنیم که فقط بتونیم باهاش 4-5 قطعه ضرب کنیم.به نظر شما صفحه قالب با جنس ck45 و سخت کاری نکردن صفحه قالب برای این کار جواب می ده ؟

star254

عضو جدید
آقای star254 عزیز یه سوال داشتم.ما می خوایم یک قالب آزمایشی درست کنیم که فقط بتونیم باهاش 4-5 قطعه ضرب کنیم.به نظر شما صفحه قالب با جنس ck45 و سخت کاری نکردن صفحه قالب برای این کار جواب می ده ؟
اگه من بگم یه بنز آزمایشی میخوام که فقط 200 متر با اون برونم ، جنس موتور شو چی بگیرم ، شما به من چه جوابی میدی؟ جواب شما تو توضیحی که در مورد قالبسازی دادم موجوده

star254

عضو جدید
سلام دوستان هرکسی میدونه کجا وایرکات آموزش میدن به من خبر بده لطفا :smile:
علی آقا در بیشتر کلاسهای آموزش cnc بحث نرم افزاری و آشنایی با جی کدها و برخی پارامتر های مشترک بین دستگاه ها آموزش داده میشه و با توجه به تنوع زیاد ماشینها و سیستم های cnc نمیشه فقط با تکیه به آین آموزشها به راحتی با چنین ماشین هایی کار کرد . بهترین روش آموزش ماشینی است که قرار است با آن کار کنید که معمولآ فروشنده دستگاه میبایست این امکان را فراهم کند.وایر کات هم از این قاعده خارج نیست.
منوال دستگاه هم بسیار در این مورد میتونه کمک کنه اگه موجود باشه.در مورد روش جی کد گیری برای وایرکات هم نرم افزار سورف کم بهترین و ساده ترین نرم افزاری بود که دیده بودم .اگه بتونی تهیه کنی با استفاده از منوالش به راحتی میشه با اون کار کرد. یه موقعی جامعه قالبسازان کلاسهای آموزشی در این زمینه ها رو برگزار میکرد یه تماسی بگیر شاید گره ای رو باز کنه

amircatia

عضو جدید
پلی آمید

پلی آمید

سلام پلی آمید در نرم افزار moldflow به چه اسمی شناخته میشه
هرچه در لیست مواد سرچ کردم چیزی پیدا نکردم:confused:

iman761

عضو جدید
با عرض سلام
اطلاعاتی در مورد طراحی قالبهای دایکاست میخواستم

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان کسی لینکی از کلیپای تصویری درباره قالبهای دایکاست یا قالبهای تزریق پلاستیک یا هرچیزی که درباره قالب باشه داره؟