پرسش در مورد مدل Shell برای اتصال ورق به بال تیر فولادی

behavar

عضو
درود دوستان.
من باید اتصال یک ورق سوراخدار رو بر روی بال یک تیر آهن فولادی با المان Shell مدل کنم. اصولا باید هر یک از ورق ها در تراز تار خنثی خود مدل شوند. حال برای اتصال دادن این دو ورق در ترازهای متفاوت و جوش بین اونها چه باید کرد.
یک پرسش دیگه اینکه من می خوام یک بارگذاری چرخه ای تغییر مکانی رو به انتهای تیر اعمال کنم. توی برخی مراجع دیدم که از تحلیل نوع Static-General استفاده می کنند. آیا این تحلیل برای بارگذاری چرخه ای معتبر هست؟؟؟
دوستان اگر پیشنهاد و یا فایلی مشابه دارن خواهش می کنم راهنمایی کنند.
با سپاس.

آخرین ویرایش:

Fathy

متخصص مهندسی سازه و زلزله
درود دوستان.
من باید اتصال یک ورق سوراخدار رو بر روی بال یک تیر آهن فولادی با المان Shell مدل کنم. اصولا باید هر یک از ورق ها در تراز تار خنثی خود مدل شوند. حال برای اتصال دادن این دو ورق در ترازهای متفاوت و جوش بین اونها چه باید کرد.
یک پرسش دیگه اینکه من می خوام یک بارگذاری چرخه ای تغییر مکانی رو به انتهای تیر اعمال کنم. توی برخی مراجع دیدم که از تحلیل نوع Static-General استفاده می کنند. آیا این تحلیل برای بارگذاری چرخه ای معتبر هست؟؟؟
دوستان اگر پیشنهاد و یا فایلی مشابه دارن خواهش می کنم راهنمایی کنند.
با سپاس.

سلام

در بررسی رفتار قاب نیازی به مدل کردن جوشها نیست و با Merge کردن میتونید تمام اعضا رو بهم وصل کنید.
در مورد بارگذاری سیکلی با Static General هم وقتی که معمولا اعتبارسنجی با یک مدل آزمایشگاهی مدنظر هستش معمولا از این نوع تحلیل استفاده شده و معتبر میباشد (چون معمولا در آزمایشگاه اعمال بارگذاری به صورتی هستش که اثرات اینرسی در آن تاثیری ندارد و سختی سازه در آنالیز موثر هستش).
ولی اگه می خواهید اثرات دینامیک مربوط به اینرسی (جرم) رو در آنالیزتون در نظر بگیرید (مثل اعمال رکوردای یک زلزله) بایستی از تحلیل دینامیک (معمولا Dynamic Implicit) استفاده کنید.