تمکین به قانون در مستطیل سبز

وضعیت
موضوع بسته شده است.
سلام دوستان خوبم
اگر خاطرتون باشه یکشنبه 24 خرداد 1388 دکتر محمود احمدی نژاد در پاسخ به خانم کریستین امانپور خبرنگار cnn (در مورد اعتراضات) گفتن که مثل فوتبال میمونه ماجرا، اونایی که باختن عصبانین و میریزن بیرون و ممکنه از چراغ قرمز رد بشن ما هم جریمه اشون میکنیم

پس از این در هفته ی بعد بسیاری از روزنامه های حامی ایشون از کیهان تا وطن امروز و از ایران تا جوان نوشتن که اگر موسوی قواعد بازی رو قبول نداشت و شورای نگهبان رو قبول نداشت و ... چرا اصلا شرکت کرد؟

من میخوام این 2 تا واقعه رو کنار هم بگذارم
راحتتر بگم
میخوام طبق درخواست های مکرر دکتر م.ا به این انتخابات به چشم یک فوتبال نگاه کنم
تیم مهندس موسوی : X
تیم دکتر احمدی نژآد : Y
البته این مسابقات قرار بود 4 جانبه باشه که فدراسیون به اون 2 تا گفت(...)

خب
نمی خوام دیگه زیادی مقدمه بگم
در ضمن
در طول نوشته شما کاملا محقید که من رو حامی تیم X بدونید:D

این بازی در شرایطی شروع شد که خیلی از ما Xای ها موافق این شرایط خاص نبودیم
اونها خیلی از از پول فیفا واسه خودشون بازیکن میخریدن و ...
بعضا دیده شده بود که قبل تمریناتشون هم یه سیب زمینی های انرژی زایی میخورن و ...

ما قبل از بازی خیلی چیزها رو هم در مورد جریان بازی می دونستیم :
داور محصولف بود که کاملا از Yای های تیر به حساب میومد
بازی 12 ناظر از طرف فیفا هم داشت که 7 تاشون قبلا از تیم Y حمایت علنی کرده بودن، اون 5 تا هم تنها فرقشون این بود که علنی نگفته بودن،
حالا ما کاری با اونها نداریم
7 از 12 اکثریت بودن
اما ما باز هم عین خیالمون نبود
گفتیم فوتباله دیگه
20 تا میزنیم، 9 تا، 10 تاشم افساید بگیرن دیگه نمی تونن بقیه رو ندید بگیرن که

خلاصه با وجود اینکه اونها با پول فیفا بازیکن اورده بودن و داور با اونها بود(که پرونده دار هم از آب دراومد) و ناظرها از اونها حمایت کرده بودن(حتی گردن کلفت ترینشون 6 ماه پیشش در توجیه ضرورت برد تیم Y بیانیه هم داده بوده) و رسانه ی ملی(!) هم 24 ساعت واسه بازیکن های اونها برنامه داشت و خیلی جاها هم تو بازیکن خریدن بهشون کمک می کرد(یار دوازدهم بود به قول عزت) و ...
ما رفتیم تو بازی
بگذریم که اونا خیلی خشن بازی می کردن و دهن بازیکن های ما(ناظرها) رو سرویس کرده بودن و چندتاییشون هم داور یهویی اخراج کرد و ...
خلاصه ما به چشم خودمون دیدم که یه 20 تایی زدیم و اونا هم چندتا گل زدن
ولی ما میدونستیم بردیم
پیش خودمون گفتیم با پول فیفا و ناظرهای خودی و داوری که بازیکنهای ما رو اخراج کرد و کلی از گلهامون رو هم نگرفت و ... باز هم بردیم
دممون گرم
کلا از اولش هم میدونستیم که داور و ناظر و همه با اونان
اما مهم نبود
به خودمون و بازیکنهامون اعتماد داشتیم
اخر بازی خوشحال و مشعوف بودیم که یهو دیدیم داور دست کاپیتان اونها رو به نشانه ی پیروزی برد بالا
کف کرده بودیم ها!!:surprised:
اول جدی نگرفتیم
بعد خوب که نگاه کردیم دیدیم رو اسکوربرد زدن 24.5 به 13 به نفع Y!!!!!!
دیگه سکته رو زده بودیم
تو رختکن که بودیم هنوز تو بهت بودیم
اما خبرها میومد که طرفدارهای ما رفتن بیرون و ناراحتن و یکی 2 تا چراغ قرمز رد کردن و جریمه شدن و ....
ولی هنوز هم نمی دونیم چرا شبکه ی ورزش میگه که طرفدارهای چراغ قرمز رد کرده ی ما رو مامورهای راهنمایی رانندگی جریمه نکردن
تلویزیون میگه یه عده از خارج اومدن و خود مامورها رو هم جریمه کردن:eek:!!!

راستی یادم رفت بگم
فرداش که تو کمپ تیم های ملی بودیم خبر رسید که سپ بلاتر قبل اینکه اون 12 تا ناظرش هم تایید کنن کاپ رو داده به Y ای ها و گفته شما 11.5 تا گل بیشتر زدید محاله محصولف انقدر افساید گرفته باشه دیگه!!!

راستش قضیه اینه که ما از قبل همه ی اینها رو میدونستیم
اما تو تاریخ مشابه محصولف نداشتیم که این همه افساید بگیره
اصلا افسایدها و اخراج ها و ... فدای سرش
این اخرش یهویی تو اسکوربرد دست برد!!!

اینا قاطی قواعد نبود که
ما ناظرها رو قبول نداشتیم از اولش هم
اما به خودمون یقین داشتیم
این شد که اومدیم تو بازی
توقع اخراج و افساید و ... رو هم داشتیم
اما خداییش انتظار دست بردن تو اسکوربرد رو دیگه نداشتیم:redface:

موفق باشید;)

آخرین ویرایش:
راستی شما هم
چه Yای و چه Xای
اگر فکر می کنید بازی نکات دیگه ای هم داشته و ... حتما بگید
;)
ممنون میشم

mohaghegh64

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز خوب چینده بودی کنار هم فقط همین!!!
البته چیزایی که دوست داری
چون اینایی که گفتی نزدیک به خیالاته تا واقعیت
دکتر هم البته نه دکتر ما یه مثال کلی زد نمیدونست تو فردا میخوای بیای (X+y) طرح کنی:biggrin:
جالب بود
X ها این همه مدرک داشتند تا الان Y ناکوت شده بودند

pooneh12345

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز فقط از پستت تشکر کردم واسه اینکه داستان زیبایی نوشته بودی
یه داستان علمی تخیلی ورزشی بی نقص
اگه گروه xبازی رو قبول نداشت از همون اول نباید وارد بازی میشد نه اینکه وارد بازی بشه و بعد از باخت عربده کشی کنه
اینهمه مثال تو تاریخ هست از این مسائل
مثل امام که روش بازی شاه رو قبول نداشت مثل امام حسین مثل ماهاتما گاندی یا خیلی های دیگه که قانون بازی رو از اول نوشتن
آقای xهم میتونس یکی از اونا باشه اما متاسفانه اون عروسکی بیش نبود

آرماندیس

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز خوب چینده بودی کنار هم فقط همین!!!
البته چیزایی که دوست داری
چون اینایی که گفتی نزدیک به خیالاته تا واقعیت
دکتر هم البته نه دکتر ما یه مثال کلی زد نمیدونست تو فردا میخوای بیای (X+y) طرح کنی:biggrin:
جالب بود
X ها این همه مدرک داشتند تا الان Y ناکوت شده بودند

نه داداش . اگه y و دور وبریاش به خودشون مطمئن بودن از روز اعلام نتایج اجازه می دادن که x هم بیاد حرفاشو تو رسانه ملی بزنه . مثل اینکه یادتون رفته روزای اولو که هیچی از اعتراضا نشون نمی دادن بعد y رفت تو ولیعصر طرفداراشو نشون دادن . فک نمی کردن گند کاراشون تا این حد در بیاد ولی حال کردم مردم نذاشتن اعتراضشون ندیده گرفته شه و تو روزای بعد بیشتر شدن که تو رسانه با وقاحت نگن اینا 50 نفر بیشتر نیستن .

Lord HellisH

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
واقعا اگه شعور دنیا هم اندازه احمدی نژاد بود، مواجه میشدند که ما تو چه بهشتی زندگی میکنیم

spow

اخراجی موقت
اگه گروه xبازی رو قبول نداشت از همون اول نباید وارد بازی میشد نه اینکه وارد بازی بشه و بعد از باخت عربده کشی کنه
مثل امام که روش بازی شاه رو قبول نداشت مثل امام حسین مثل ماهاتما گاندی یا خیلی های دیگه که قانون بازی رو از اول نوشتن

اینم از تحریف تاریخ
فردا میگن موسوی امام حسینو کشته بود !!!!!! :surprised:

Lord HellisH

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

مسئله این بود که x برد، و همه دنیا دیدند و داور که در واقع مربی تیم y بود گفت y برده، بعد اون موقع بود که تماشاچی ها صداشون در اومد و داور که همه کاره مجموعه ورزشی هم بود به مسئولین امنیت گفت شما اجازه دارید تا 100هزار نفرشون رو بکشید.آقای x عروسک بود یا نبود، آقا بود و مردم دوسش داشتند اما آقای y کسی بود حتی فرق برنده و بازنده رو نمیدونست مربیش بهش گفت برو جلو من همه چی رو ردیف میکنم.

spow

اخراجی موقت
مسئله این بود که x برد، و همه دنیا دیدند و داور که در واقع مربی تیم y بود گفت y برده، بعد اون موقع بود که تماشاچی ها صداشون در اومد و داور که همه کاره مجموعه ورزشی هم بود به مسئولین امنیت گفت شما اجازه دارید تا 100هزار نفرشون رو بکشید.آقای x عروسک بود یا نبود، آقا بود و مردم دوسش داشتند اما آقای y کسی بود حتی فرق برنده و بازنده رو نمیدونست مربیش بهش گفت برو جلو من همه چی رو ردیف میکنم.

اینارو وللش
داور دیگه چه صیغه ایه مگه ما داورهم داریم؟
برو تعادل رو ببین مضمونش عالیه ;)

وضعیت
موضوع بسته شده است.