قدم به قدم تا ارشد 92 قدم قدم پیش به سوی رتبه برتر

وضعیت
موضوع بسته شده است.

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها تو سبک شناسی ص63 نوشته این عکس(1) کعبه زرتشته تو نقش رستم و البته معماری جهان زارعی ص93 نوشته مقبره کمبوجیه(زندان سلیمانه) که گویا همون مقبره کمبوجیه درسته.درست میگم؟مشاهده پیوست 131074
اینا 2 تا بنای مختلفن که نقشه هاشون بسیار شبیه هم هستن
آرامگاه کمبوجیه
آن چه از این بنا باقی‌مانده دیواری بلند به ارتفاع حدود ۱۴ و طول تقریبی ۷٫۵ متر است. این بنا به بنای کعبه زرتشت در نقش رستم شباهت دارد در حالی که از نظر قدمت، قدیمی‌تر و از نظر استحکام و فن ساخت نمایانگر اجرایی قوی‌تر از بنای کعبه زرتشت است. منبع ویکیپدیا

http://fa.wikipedia.org/wiki/پاسارگاد
http://fa.wikipedia.org/wiki/کعبه_زرتشت
این 2 تا صفحه رو هم بخونید بد نیست

Art & Design

عضو جدید
بچه ها تو سبک شناسی ص63 نوشته این عکس(1) کعبه زرتشته تو نقش رستم و البته معماری جهان زارعی ص93 نوشته مقبره کمبوجیه(زندان سلیمانه) که گویا همون مقبره کمبوجیه درسته.درست میگم؟مشاهده پیوست 131074

تو کتاب زارعی
ص 93 همون کعبه زرتشت در نقش رستمه که نوشته مقبره کمبوجیه
ص 70 شکل پایینی مقبره صخره ای دکان داود که نوشته مقبره صخره ای صحنه
ص 71 شکل پایین مقبره صخره ای خسرو و شیرین در صحنه اس که نوشته دکان داود
ص 439 نقشه کلیسای سان ایوو اثر برومینی که نوشته اثر گوارینی
اینارو که تا الان متوجه شدم!

Saretus

کاربر فعال
دوستای عزیز همگی خسته نباشید

آزمون این دفعه رو چیکار کردید؟ پیشرفت داشتید یا پسرفت؟...........متاسفانه من که جز رتبه های برتر از آخر شدم.........:biggrin: البته اصلا مهم نیست:)

منم از دفعه های قبلی خیلی خیلی بدتر شدم... یه جورای شدیدا بهمم ریخت...

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای کسانی که کتاب درک علی عسگری رو دارید لطف میفرمایید از صفحاتی که درباره پرسپکتیو و سایه توضیح داده عکس بگیرید و دل جوانی را شاد کنید

meriil

کاربر فعال
دوستای عزیز همگی خسته نباشید

آزمون این دفعه رو چیکار کردید؟ پیشرفت داشتید یا پسرفت؟...........متاسفانه من که جز رتبه های برتر از آخر شدم.........:biggrin: البته اصلا مهم نیست:)

من که چون یه سریا رو هوز دوره نکردم یه سوالایی رو که فکر می کردم درست می زنم غلط در اومدن، رتبه م 100 شد ولی بدون غلطام 28 می شدم!!!! البته یه خرده هم مرکز این آخریا قاطی کرده، زبان این دفعه ش پر غلطه، مثلا سوال یک رو ببینید: گزینه ی درست رو زده advocate ؛ حالا برین تو یه دیکشنری آنلاین معنای magistrate رو چک کنید: a civil authority who aministers the law

http://www.thefreedictionary.com/magistrate
اصلا magistrate تو این سوال بیشتر معنای رئیس کلانتری رو میده، (تو گوگل ترنسلیت چکش کنین) اونم بیشتر کارش administer کردن (اعمال و اجرا، بازم گوگل ترنسلیت رو چک کنین ) قانون و عدالته نه دفاع کردن ازش که کار وکیل مدافعه!!!

سوال 8 جواب درست رو زده banishment در حالی که جمله اونجا به فعل نیاز داره نه اسم !! درسته اگه که گزینه banished وجود داشت این انتخاب بهتری بود ولی الان که نیست deported بهتره، معنای دوم deport رو در اینجا ببینید:

http://www.thefreedictionary.com/deport

سوال 9 هم واسه answer هم elusive میشه گفت هم evasive، اینو ببینید:
http://www.dictionarist.com/elusive+answer

بعدشم باید بگه he had something to hide نه sometimes to hide...

تو cloze test هم اولش گفته a film documetary که عبارت غلطیه، فیلم مستند می شه a documentary film. تو کل سوالاش هم که غلط دیکته ای تابلو داره، sell رو یه جا نوشته shell !!!!

آخرین ویرایش:

sayeh69

عضو جدید
کاربر ممتاز

vahab**

اخراجی موقت
سلام وخسته نباشین
دوستان کسی می دونه دفترچه کنکور ارشد دانشگاه ازاد برا ثبت نام کی میاد

sayeh69

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام وخسته نباشین
دوستان کسی می دونه دفترچه کنکور ارشد دانشگاه ازاد برا ثبت نام کی میاد
[h=2]ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۲ – ارشد آزاد ۹۲[/h] رییس مرکز آزمون دانشگاه آزاد از آغاز ثبت‌ نام آزمون کارشناسی ارشد ۹۲ دانشگاه آزاد از اواخر دی ماه خبر داد.
منبع:سایت آزمون دکتری : www.PhdAzmoon.Net

[h=4][/h]

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
:que:بچه ها معابر تو مناطق سردسیر شرقی-غربی و مناطق گرم و خشک شمال-جنوبی اند؟؟ پس چرا تو درک عمومی علی عسگری ص48و49 برعکسشو نوشته؟:surprised:

memar-86

عضو جدید
:que:بچه ها معابر تو مناطق سردسیر شرقی-غربی و مناطق گرم و خشک شمال-جنوبی اند؟؟ پس چرا تو درک عمومی علی عسگری ص48و49 برعکسشو نوشته؟:surprised:
نه برعکس گفتی معابر تو مناطق سردسیر شمال جنوبی اند تا ار تابش افتاب استفاده کنند( با توجه به جهت گردش تابش افتاب ) تو مناطق گرمسیر شرقی غربی اند برای سایه اندازی

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه برعکس گفتی معابر تو مناطق سردسیر شمال جنوبی اند تا ار تابش افتاب استفاده کنند( با توجه به جهت گردش تابش افتاب ) تو مناطق گرمسیر شرقی غربی اند برای سایه اندازی
دقیقا ص107 تنظیم شرایط قیابکلو نوشته در اقلیم های گرمسیر بهتر است جهت معابر شمالی-جنوبی باشد تا در طول روز معابر از تابش آفتاب کمتری برخوردار شوند.و خیابان های شرقی غربی در اقلیم سرد بهترین حالت به شمار میرود
به نظرم اینجا یه اختلافی هست بین گفته ها -منظورم فرق مفهوم جهت گیری ومفهوم کشیدگی بناست!

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
دقیقا ص107 تنظیم شرایط قیابکلو نوشته در اقلیم های گرمسیر بهتر است جهت معابر شمالی-جنوبی باشد تا در طول روز معابر از تابش آفتاب کمتری برخوردار شوند.و خیابان های شرقی غربی در اقلیم سرد بهترین حالت به شمار میرود
به نظرم اینجا یه اختلافی هست بین گفته ها -منظورم فرق مفهوم جهت گیری ومفهوم کشیدگی بناست!
اون چیزی که من تو سوالای کنکور دیدم اینه که جهت معابر اقلیم سرد بهتره که شمالی جنوبی باشه تا موقع زمستان برف ها سریع تر آب شن و برف رو زمین کمتر بمونه کشیدگی که تو کتاب کسمایی همه اقلیم ها رو شرقی غربی گذاشته با یکم اختلاف زاویه واسه هر اقلیم

meriil

کاربر فعال

صفحه 106 قیابگلو: خیابانهای شرقی غربی در اقلیمهای سرد بهترین حالت به شمار میروند.

منطقی هم هست، اگه خیابان شرقی غربی باشه، راستای زمینها شمال جنوبی میشه. اون وقت توش بنا رو شرقی غربی می سازند که بهترین حالت نورگیری برای سردسیره. تو جای سردسیر اینکه خونه جوری نور بگیره که گرم بشه مهمتر از آب شدن یخهاست.:smile:،
با همین استدلال اگه معبر شمالی جنوبی باشه اون وقت خونه نور غرب و شرق می گیره (که عملا تو زمستانهای سرد نورگیری چندانی واسه شرق و غرب وجود نداره) و یخ میزنه...

آخرین ویرایش:

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
من کاملا گیج شدم!:cry:
اگه بهمون بگن خیابون شرقی غربی،منظورت جهت گیری به سمت شرق و غربه یا کشیدگیش شرقی غربیه؟؟بعد همون ص104نوشته تو خیابون شمالی جنوبی نمای باریکتر بنا به سمت خیابون،حالا شما میگین اگه خیابون شرقی غربی باشه زمینها شمالی جنوبی و کشیدگی بنا شرقی غربی میشه که اینو قبول دارم منم..اما مشکلم همین تناقض هاس

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
مثلا تو ازمون 6 مرکز سوال 114 درک،جهت گیری محور اصلی استادیوم رو میخواس که میشد شمال شرقی به جنوب غربی،تو کتاب درک صفحه217 نوشته زمین استادیم می بایست در راستای شمال غربی-جنوب شرقی باشه دقیقا هم شکلشو کشیده!!

tehrangharb

عضو جدید
مثلا تو ازمون 6 مرکز سوال 114 درک،جهت گیری محور اصلی استادیوم رو میخواس که میشد شمال شرقی به جنوب غربی،تو کتاب درک صفحه217 نوشته زمین استادیم می بایست در راستای شمال غربی-جنوب شرقی باشه دقیقا هم شکلشو کشیده!!

تو این سوال عسگری اشتباه گفته ، رفتم تو نویفرت چک کردم دیدم ،مرکز درست جواب داده.

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
اونی که گفته شمال شرقی به جنوب غربی از تو کتاب نویفرت گفته که تو اونجا گفته جهت استادیوم های اروپایی اینه ولی تو ایران جهت رو شمال غربی به جنوب شرقی میگیرن مثل استادیوم آزادی البته باز ایران قانون درست حسابی نداره شمال شرقی به جنوب غربی هم بستگی به جهت زمین میگیرن تو یکی از آیین نامه ها من دیدم نوشته بود شمالی جنوبی !
Untitled.jpg

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو این سوال عسگری اشتباه گفته ، رفتم تو نویفرت چک کردم دیدم ،مرکز درست جواب داده.
نه تو نویفرت نوشته جهت محور اصلی از شمال شرق به جنوب غرب است اما شکلی که کشیده،کشیدگی محورش شمال غرب به جنوب شرقه!(دیگه دارم شرق و غرب و هم قاطی میکنم!)
من فک کنم باید فرق بزاریم بین کشیدگی محور و جهت گیری محور

tehrangharb

عضو جدید

تو کتاب ساسان مرادی گفته: برای پرهیز از تابش خورشید در مناطق گرم و خشک ؛ حتا المقدور گذرها و معابر؛ شرقی و غربی احداث میشوند.

در مناطق سردسیر معابر شمالی و جنوبی اند تا برف و یخ موجود در معابر با تابش خورشید آب شود. در معابر شرقی غربی به دلیل ایجاد سایه در معبر در طول روز برف و یخ معابر در ماه های زیادی از فصول سرد سال در معبر باقی میماند.

وضعیت
موضوع بسته شده است.