مشاوره تحصیلات تکمیلی مهندسی پزشکی

saeedehhoseyni

عضو جدید
سلام به ارشدی ها کسی هست به سوال یه آدم بسیار نیازکند به اطلاعاتی در مورد رشته ی پزشکی جواب بده خواهش می کنم:cry:

cadillac

عضو جدید
من گرایشم بیو الکتریک هست همینو میخام ادامه بدم و از بیو متریال هم چیزی نمیدونم . چرا بیو متریال میرین؟دلیلش چیه؟

eng_m

عضو جدید
دوستان من ارشد مهندسی پزشکی خاجه نصیر قبول شدم و گرایش لیسانسم کنترل هست .کسی اینجا هست که خاجه نصیر مهندسی پزشکی خونده باشه؟از اساتید خبری داره؟
و اینکه باید کدوم درس هارو خوب بلد باشم که پیش ارشدی ها کم نیارم ؟نرم افزار چی ؟
ازتون پیشاپیش سپاسگزارم .

fa.kh

عضو جدید
از من می شنوی اصلا مقدمه نزن،همون مغناطیسو بزن که تکلیفش معلوم تره

maryam_ghi

عضو جدید
سلام
منم امسال مخوام ارشد شرکت کنم.بیوالکتریک خوندم و همین و میخوام ادامه بدم.اما صبح ها تا 2 سرکارم.:(
میخوام مختصر و مفید بخونم!چی کار کنم؟ اصلا میتونم با این وضعیت؟!!!!

MINERO

عضو جدید
سلام دوستان. من گرايشم بالينيه. واسه ارشد مي خوام بيو مكانيك شركت كنم.اگر كسي منابع بيو مكانيكو مي دونه ممنون ميشم بهم بگه.

bm-eng

عضو جدید
با عرض سلام و آرزوی موفقیت برای همه دوستان.برای ارشد همیشه منابع مختلفی معرفی شده.و آدم سردرگم میشه و تا بخواد منبع رو پیداکنه و انتخاب کنه میبینه ای دل غافل 2روز مونده به آزمون!!!!!!بهترین کار به نظر من که خودم ازش نتیجه گرفتم خوندن منبعهایی هست که نفرات برتر سالهای قبل ازشون استفاده کردن + آزمونهای سالهای قبل.همه اینهارو میتونید از لینک زیر بگیرید.موفق و موید باشید.
کلیک کنید

scorched

عضو جدید
باسلام خدمت دوستان.من دانشجوی رشته ی مهندسی مکانیک هستم وهمیشه علاوه بر علاقه ی بسیار به رشته ی مکانیک به رشته ی پزشکی نیز بسیار علاقمند بوده وبه همین دلیل تمایل دارم برای ادامه تحصیل در کنکور کارشناسی ارشد رشته ی بیومکانیک که شاخه ای از مهندسی پزشکی است راانتخاب کنم دوست دارم از الان درمورد این رشته تحقیق کنم تا مطمءن شوم این رشته واین مسیر بهترین انتخابم است..شنیده بودم این رشته رشته ای نوپا در ایران است وبیشتر فارغ التحصیلان این رشته مسءول فروش ویا واوارد کردن قطعات یا تجهیزات از خارج به داخل هستند ودر این رشته سرمایه گذاری زیادی نشده است و...واقها شرایط این رشته در ایران چگونه است؟!اگر من تلاشم را انجام داده وذریکی ازدانشگاههای خوب تهران قبول شوم شرایط چگونه است؟!ایا میتوانم این انتخاب را به عنوان انتخاب خوبی برای ادامه تحصیل در نظر بگیرم؟!وباتوجه به اینکه دختر هستم خودم احساس میکنم از بین گرایشهای کارشناسی ارشد مکانیک شاید بیومکانیک بهترین انتخاب باشد نمیدانم تاچه حد درست است.با تشکر فراوان ازتمام دوستان.​

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
همایش بزرگ تخصصی انتخاب رشته و آشنایی با رشته های دانشگاهی

12 مرداد ماه 1392

محورهای همایش :
با توجه به اينكه در انتخاب رشته‌ دانشگاهی، از سوی خانواده‌ها و داوطلب، دو عامل علاقه‌مندی و توانمندی ناديده گرفته می‌شود و بدون آگاهی، رشته‌ مورد نظر انتخاب می‌شود، لزوم برگزاری همایش بزرگ انتخاب رشته و آشنایی تخصصی با رشته های دانشگاهی ضروری به نظر می‌رسد.
در اين همایش که برای اولین بار با این ابعاد و گستردگی و سطح کیفی در کشور برگزار می گردد، علاوه بر ارایه اصول و نکات مهم و ضروری انتخاب رشته توسط اساتید مجرب کشور، رشته های دانشگاهی توسط دانشجویان ممتاز دانشگاه های شریف، تهران، امیرکبیر، علم و صنعت، خواجه نصیر، علوم پزشکی تهران و شهید بهشتی به صورت کاملاَ تخصصی و کاربردی در کارگاه های جداگانه به متقاضيان معرفی می‌گردند.

http://www.razeentekhab.ir/

نرگس313

عضو جدید
باسلام خدمت دوستان.من دانشجوی رشته ی مهندسی مکانیک هستم وهمیشه علاوه بر علاقه ی بسیار به رشته ی مکانیک به رشته ی پزشکی نیز بسیار علاقمند بوده وبه همین دلیل تمایل دارم برای ادامه تحصیل در کنکور کارشناسی ارشد رشته ی بیومکانیک که شاخه ای از مهندسی پزشکی است راانتخاب کنم دوست دارم از الان درمورد این رشته تحقیق کنم تا مطمءن شوم این رشته واین مسیر بهترین انتخابم است..شنیده بودم این رشته رشته ای نوپا در ایران است وبیشتر فارغ التحصیلان این رشته مسءول فروش ویا واوارد کردن قطعات یا تجهیزات از خارج به داخل هستند ودر این رشته سرمایه گذاری زیادی نشده است و...واقها شرایط این رشته در ایران چگونه است؟!اگر من تلاشم را انجام داده وذریکی ازدانشگاههای خوب تهران قبول شوم شرایط چگونه است؟!ایا میتوانم این انتخاب را به عنوان انتخاب خوبی برای ادامه تحصیل در نظر بگیرم؟!وباتوجه به اینکه دختر هستم خودم احساس میکنم از بین گرایشهای کارشناسی ارشد مکانیک شاید بیومکانیک بهترین انتخاب باشد نمیدانم تاچه حد درست است.با تشکر فراوان ازتمام دوستان.​

من همسرم بیومکانیک خونده و الان کارشناس ارشد مهندسی ورزشه. بازار کار مرتبط تو ایران برای این رشته خیلی محدوده. ولی برای رفتن فرصت های بسیار خوبی داره . همچنین اگه مهارت هایی مثل طراحی و تحلیل مکانیکی هم بلد باشید به صورت موردی براتون کار پیش می یاد. دو سه تا شرکت هم در ایران هستند که تو کار تولید ایمپلنت های پزشکی هستند و هم می تونید طراحی هاتون رو برای تولید به اون ها بدید و هم ادامه همکاری بدید و با اون ها کار کنید. برای گرایش مهندسی ورزش هم که زیر مجموعه بیومکانیکه کمیته المپیک سازمان تربیت بدنی و خیلی از فدراسیون ها استخدام می کنند. کلا برای پروژه ارشد روی هر موضوعی کار کنید شانس خوبی برای پیدا کردن کار و حتی شروع تولید تو همون زمینه دارید. من انشجوی ارشدی رو می شناسم که بعد از تموم شدن تحصیلاتش رفت تو کار تولید کفپوش های ورزشی و الان تقریبا تنها تولید کننده این کفپوش ها تو ایرانه و بازار بسیار خوبی هم داره.

amir.soleyman

عضو جدید
میشه از مکانیک به مهندسی توانبخشی رفت؟؟؟

Silence92

عضو جدید
کاربر ممتاز
با چه رتبه ای ارشد مهندسی پزشکی قبول میشم؟

با چه رتبه ای ارشد مهندسی پزشکی قبول میشم؟

سلام مهندسای عزیز:smile:
شروع کردم به خوندن برا کنکور ارشد
مهندسی مکانیک میخونم ترم 6 تموم شده و ترم بعد هم درسم تموم میشه. من باید (باید) ارشدمو مهندسی پزشکی قبول شم، اونم صنعتی اصفهان
خواهش میکنم اگه کسی میدونه بهم بگه چه رتبه ای میخواد؟!!!!:(
آدم با پشتکار و سرسختیم وبرا هدفم نهایت سعیمو می کنم
اگه دونستن معدل هم بهتون کمک میکنه معدلم 17.55ئه...

help me:confused:

Silence92

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصلا یکی بهم بگه صنعتی اصفهان ارشد مهندسی پزشکی رو داره؟؟؟؟:cry:

arshida24

عضو جدید
اصلا یکی بهم بگه صنعتی اصفهان ارشد مهندسی پزشکی رو داره؟؟؟؟:cry:
نهههههههه عآمو
کلاسش به این حرفا نمیخوره که!!امسال که نداشت در جریان سالهای گذشته یا سالهای آتی نیستم مهندس:cool:
البته بیوالکتریک را مطمئنم در مورد بیومکانیکم تا جایی که اطلاع دارم نداشته! تو با پشتکار و معدلت حیف به فکر اصفهان باشی تهران رو به چسب!
علم و صنعت و امیر کبیر دانشگاههای مطرحی در ایران برای رشته بیومکانیک هستند! حیفِست عامو
دانشگاه اصفهان شاید تا سالی که شما قرار ارشد بدید بیومکانیک بیارد...البته جز فرضیات!

آخرین ویرایش:

Silence92

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنونم ازتون...
بومی اصفهان نیستم ولی به دلایلی( باید) ارشدمو اونجا بخونم...سالی که قراره ارشد بدم خیلی دور نیست!!! ، بهمن ارشد دارم،6ماه دیگه..
هدفی که دارم از این رشته بالاتره، به رشته های دیگه فکر میکنم..
گرایش و علاقه ای به شاخه های ارشد معمولی مکانیک ندارم، کارشناسیم برا اینکه برا ارشد محدود نشم مکانیک خوندم که بشه اگه نظرم عوض نشد مهندسی پزشکیو ایشالله برا ارشد بخونم...
ولی خب حالا هدفم عوض شده و باید تحقیق کنم در مورد شاخه های ارشد مکانیک که صنعتی اصفهان داره..
مجددا ممنون از کمک فوق العاده مهمتون:)
فکر میکردم چون کارشناسیو داره احتمال ارشد داشتنش هم زیاده که گویا نداره
به هر حال خیلی خیلی خیلی ممنون:smile:

nasrin.z13

عضو جدید
اینجا کسی بیومکانیک ارشد هست؟میشه کمکم کنید.من از کارشناسیه مکتنیک میخوام کنکور بدم.گویا اخره دفترچه سولات فیزیک پزشکی و آناتومی و.. برای کسانی که ار کارشناسی مهندسی پزشکی وارد میشن قرار داده شده.و برای سایر رشته ها این اختیار هست که سولات ساخت و تولید رو جوای بدن به جاش درسته؟
بعدش اینکه تو کارنامه اولیه مهندسی پزشکی رتبش رو با رتبه ساخت و تولید میدن؟یعنی مثلا 500 ساخت وتولید که علم و صنعت میاره از کجا متوجه شه که بیومکانیکش قبول میشه یا نه؟

daruish_red star

عضو جدید
سلام
کسیهست یکم توضیح بده که رشته بیو مکانیک برای ارشد چه جور رشته ای هست و بازار کارشچطوره اخه من برقم می خونم می خوام از این رشته اطلاعات خوبی کسب کنم

baharsalehi

عضو جدید
سلام
کسیهست یکم توضیح بده که رشته بیو مکانیک برای ارشد چه جور رشته ای هست و بازار کارشچطوره اخه من برقم می خونم می خوام از این رشته اطلاعات خوبی کسب کنم

بیوالکتریک بخونید بهتره
هم به رشته خودتون نزدیکتره هم بازار کارش بهتره
اگه دنبال کار خوب میگردید
اما اگه آدم بسیار قانعی هستید کارتون واستون فرق نمیکنه چی باشه بیومکانیک بخونید
البته در هردو حالت استادی بالاترین حرفه است برای این رشته ها
به محل سکونتتون هم مربوط میشه
اگه تهران یا اصفهان هستید
هرچه درزمینه مهندسی پزشکی که دوست داری بخون فرقی نداره کارهست ولی بازم بیوالکتریک کارش بیشتره
من خودم بیوالکتریک هستم

violet_bargh86

عضو جدید
سلام...دوستان امسال رتبه های روزانه و شبانه بیوالکتریک شریف چه جوریه؟....لطفا اگه کسی آمار داره بگه...ممنون

setarehdfm

عضو جدید
سلام من مهندسي شيمي خوندم به نظر شما ميتونم ارشد مهندسي پزشكي بخونم

setarehdfm

عضو جدید
سلام من مهندسي شيمي خوندم به نظر شما مي تونم ارشدم و مهندسي پزشكي بخونم؟ بيومكانيك چطوره ؟

arshida24

عضو جدید
سلام من مهندسي شيمي خوندم به نظر شما ميتونم ارشد مهندسي پزشكي بخونم

باید دوست عزیز خیلی تلاش کنی...کار نشد ندارهالبته به نظرم با توجه به اینکه میم شیمی هستی برات گرایش بیومکانیک یا بیومواد راحتتر باشه!!در مورد گرایش بیوالکتریک خیلی خیلی باید تلاش کنی چون باید با غولای بچه برقیا هم بجنگی!موفق باشی

mana kashi

عضو جدید
ببخشید من لیسانسم مهندسی نساجی؛ میخوام برا ارشد، بیومتریال بخبخونم.کسی میدونه که میشه با هر مدرک لیسانسی تو این رشته قبول میشی یا نه حتما باید شیمی پلیم یا مواد یا خود مهندسی پزشکی باشی؟