شنبه باید مملکت غوغا شود

Taßa§om

عضو جدید
کاربر ممتاز
همینطوره

نخیر! اشتباه فرمودند. اینم از اون اشتباهای تاریخی بود.

فرقی نداره که چه کسی اینو گفته یا چی مد نظرشون بوده. اشتباه، اشتباهه و به گوینده یا نیّت اون کاری نداره.
بیش از این ادامه بدیم، همگی با هم اخراج میشیم!

یعنی دارین جدی می فرمایین؟!!

واقعا باید سیاست رو از دین جدا کرد؟

خواهش می کنم کمی بیشتر توضیح بدین!!!

JavadMessi

مدیر بازنشسته
یعنی دارین جدی می فرمایین؟!!
واقعا باید سیاست رو از دین جدا کرد؟
خواهش می کنم کمی بیشتر توضیح بدین!!!
سیاست از دیانت جدا نیست ولی تا زمانی که سیاست عین دیانت و اخلاق دینی باشه یعنی دروغ و ریا و تزویر و کم فروشی . ربا و ... توش نباشه که اگه اینطور شد دیگه این سیاست رو به نام دین نمیتوان نامید چون مخرب دین است

کربلایی

مدیر بازنشسته
همینطوره

نخیر! اشتباه فرمودند. اینم از اون اشتباهای تاریخی بود.

فرقی نداره که چه کسی اینو گفته یا چی مد نظرشون بوده. اشتباه، اشتباهه و به گوینده یا نیّت اون کاری نداره.
بیش از این ادامه بدیم، همگی با هم اخراج میشیم!

متاسفانه تعریف یکه شهید بهشتی از سیاست داره با تعریف برخی آقایون فرق میکنه
وقتی شهید بهشتی میگه سیاست ما عین دیانت ماست و برعکس، یعنی بین دیانتش و سیاستش هیچ فرقی قائل نیست. در سیاست چنین فردی دروغ گفتن جایز نیست، چون دیانتش دروغ رو منع کرده، در سیاست چنین فردی دورویی و تهمت جایز نیست چون دیانتش منع کرده و ...

اما برخی آقایون از جمله بالا سوءاستفاده کرده اند و جمله بالا رو بعنوان ابزاری برای مشروعیت دادن به حکومتشون بکار میبرند...
خرد نگهدارتان

TαβαTαβαξξ

عضو جدید
متاسفانه تعریف یکه شهید بهشتی از سیاست داره با تعریف برخی آقایون فرق میکنه
وقتی شهید بهشتی میگه سیاست ما عین دیانت ماست و برعکس، یعنی بین دیانتش و سیاستش هیچ فرقی قائل نیست. در سیاست چنین فردی دروغ گفتن جایز نیست، چون دیانتش دروغ رو منع کرده، در سیاست چنین فردی دورویی و تهمت جایز نیست چون دیانتش منع کرده و ...

اما برخی آقایون از جمله بالا سوءاستفاده کرده اند و جمله بالا رو بعنوان ابزاری برای مشروعیت دادن به حکومتشون بکار میبرند...
خرد نگهدارتان

اشکال شما اینجاست که پیاده سازی مدینۀ فاضله رو از جانب این افراد (یعنی غیر معصومین) ممکن میدونید.

چه بسا امثال بهشتی و مدرس و ... هم اگر بیشتر زنده بودند، هوای نفس بر اونها غلبه میکرد و به دروغ و تهمت و شکنجه و ... رو میاوردند.
(تا جایی که میدونم اون جمله از مدرّس بود)

فَوَيْلٌ لِّلَّذِينَ يَكْتُبُونَ الْكِتَابَ بِأَيْدِيهِمْ ثُمَّ يَقُولُونَ هَذَا مِنْ عندِ اللّهِ لِيَشْتَرُواْ بِهِ ثَمَنًا قَلِيلًا فَوَيْلٌ لَّهُم مِّمَّا كَتَبَتْ أَيْديهمْ وَ وَيْلٌ لَّهُمْ مِّمَّا يَكْسِبُونَ

JavadMessi

مدیر بازنشسته
اشکال شما اینجاست که پیاده سازی مدینۀ فاضله رو از جانب این افراد (یعنی غیر معصومین) ممکن میدونید.
چه بسا امثال بهشتی و مدرس و ... هم اگر بیشتر زنده بودند، هوای نفس بر اونها غلبه میکرد و به دروغ و تهمت و شکنجه و ... رو میاوردند.
فَوَيْلٌ لِّلَّذِينَ يَكْتُبُونَ الْكِتَابَ بِأَيْدِيهِمْ ثُمَّ يَقُولُونَ هَذَا مِنْ عندِ اللّهِ لِيَشْتَرُواْ بِهِ ثَمَنًا قَلِيلًا فَوَيْلٌ لَّهُم مِّمَّا كَتَبَتْ أَيْديهمْ وَ وَيْلٌ لَّهُمْ مِّمَّا يَكْسِبُونَ
بله پیاده سازی مدینه فاضله غیر ممکنه ولی نگفته شده دست رو دست هم بگذارید!!!
در مورد ظنتون هم به شهید بهشتی و مدرس حداقل با توجه به اینکه زنده نیستند از شما بعید بود!!

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
آیت الله وحید خراسانی هیچ وقت خودش رو آلوده به سیاست نکرده و نمیکنه.
اگه این توصیه از جانب شخص دیگه ای بود میتونستم تا حدی حرفتونو قبول کنم اما آیت الله وحید امکان نداره بازیچۀ دست سیاست بشه.

بالاخره سیاست خوبه یا بد ؟!!

اگه سیاست بده چرا برخی دیگه از روحانیون خودشون رو الوده سیاست کردند ؟!!

اگه سیاست خوبه چرا ایشون کار سیاسی نکنه ؟!!

m sadeq

عضو جدید
کاربر ممتاز
متاسفم برای شما و دیگر دوستانی که همه چیزو فراموش کردن و یا همه چیزو با هم قاطی کردن
فکر نکم کلمه ضرت در مورد آیت الله وحید خراسانی کلمه جالبی باشه
و اینکه روز شهادت امام صادق(ع) رو با مسائل تجمعات بیهوده قاطی نکنید
فکر کنم اینجا شما آدمهای باسواد باید قشنگ تر فکر کنید و قشنگ تر بنویسید

Taßa§om

عضو جدید
کاربر ممتاز

ببینید این طور به نظر میرسه سیاست و دیانت یک نوع رابطه جز به کل با هم دارن به این صورت که دین ما که دینیه واسه تمام ابعاد زندگی مسلما حکومت و جامعه رو هم در بر میگیره و این با توجه به این که نسبت اجتماعیات قرآن بهبا آیات عبادیش نسبت 100 به یکه کاملا مشهوده.

پس باید در جهت نزدیک شدن سیاست های موجود به اون مدینه فاضله ای که امام زمان میخوان بر پا کنن تلاش کرد تا بستر فراهم بشه.

کربلایی

مدیر بازنشسته

اتفاقا بنده پیاده سازی مدینه فاضله رو توسط غیر معصوم انکار میکنم. شما بر چه اساسی به این نتیجه رسیدید که من به پیاده سازی مدینه فاضله توسط غیرمعصوم قائل هستم؟
به عقیده بنده انجام این مهم، بتنهایی از معصوم هم ساخته نیست. یعنی معصوم هم نمیتونه مدینه فاضله رو به تنهایی پیاده کنه. دلیلم برای این حرف عدم موفقیت امام علی(ع) در اتمام کارش هست.
برای پیاده سازی صحیح مدینه فاضله اولا باید حکومت در دست معصوم باشه، دوما مردم باید به رشد فکر و منطقی و جسمی لازم رسیده باشند تا دستورات حاکم رو قبول و اجرا کنند(قبول کردن یک بحث هست، توانایی اجرا بحث مجزاء)

ضمنا، در مورد شهید بهشتی یا مدرس، قصاص قبل از جنایت نکنیم. اینکه بگیم ممکنه اگر اونها هم زیاد عمر میکردند چنین و چنان میکردند، یا اسمش پیش داوری هست و در بعد شدیدتر قصاص قبل از جنایت
خرد نگهداتان

TαβαTαβαξξ

عضو جدید
بله پیاده سازی مدینه فاضله غیر ممکنه ولی نگفته شده دست رو دست هم بگذارید!!!
در مورد ظنتون هم به شهید بهشتی و مدرس حداقل با توجه به اینکه زنده نیستند از شما بعید بود!!

موقعی هم که زنده بودن، کم اشتباه نداشتن!

سیاست بده و هر کس هم واردش شده در این مورد اشتباه کرده! حالا میخواد روحانی باشه یا جسمانی!!

1- دین ما که دینیه واسه تمام ابعاد زندگی مسلما حکومت و جامعه رو هم در بر میگیره
2- نسبت اجتماعیات قرآن به آیات عبادیش نسبت 100 به یکه
3- پس باید در جهت نزدیک شدن سیاست های موجود به اون مدینه فاضله ای که امام زمان میخوان بر پا کنن تلاش کرد تا بستر فراهم بشه.

1- بله برای جامعه هم تعیین تکلیف شده. اما این تکلیف هیچگاه تشکیل حکومت نبوده. اشکال ما اینه که خیلی کم از دینمون میدونیم.
2- از کجا چنین نسبتی در آوردید!!!!
3- میدونید یکی از افاضات آقای رجایی هنگام استقرار حکومت چی بوده؟ ایشون فرمودن که مدینۀ فاضله همینه و ما دیگه احتیاجی به چیزی بهتر از این نداریم!!!

1- به عقیده بنده معصوم هم نمیتونه مدینه فاضله رو به تنهایی پیاده کنه. دلیلم برای این حرف عدم موفقیت امام علی(ع) در اتمام کارش هست.
برای پیاده سازی صحیح مدینه فاضله اولا باید حکومت در دست معصوم باشه، دوما مردم باید به رشد فکر و منطقی و جسمی لازم رسیده باشند تا دستورات حاکم رو قبول و اجرا کنند (قبول کردن یک بحث هست، توانایی اجرا بحث مجزاء)
2- ضمنا، در مورد شهید بهشتی یا مدرس، قصاص قبل از جنایت نکنیم. اینکه بگیم ممکنه اگر اونها هم زیاد عمر میکردند چنین و چنان میکردند، یا اسمش پیش داوری هست و در بعد شدیدتر قصاص قبل از جنایت

1- در دوران حکومت علی (ع)، در قلمرو فرمانرواییشون یک مستأجر هم پیدا نمیشد و همه سقفی بالای سرشون داشتند. البته میدونم که نوع حکومت مولا علی (ع) هم بر اساس ابزارهای طبیعی اون زمان بوده و مثلا با حکومت سلیمان نبی که همۀ هستی در اختیارش بوده فرق داشته. اگر مشکلی هم بوده از جانب مردم اون دوران بوده و حکومت علی (ع) کاملا مبرّای از خطا بوده.

2- اینکه بگیم ممکنه کسی راه خطا پیش بگیره قصاص قبل از جنایت نیست. بلکه صرفا بررسی یک امکان عقلی هست. (هر چند که از نظر من اونها هم بهترین راه رو پیش نگرفتند)

بررسی این امکان بمعنای قصاص قبل از جنایت نیست. همونطور که خداوند با لحن هراس انگیزی پیامبر خودش رو در قرآن تهدید میکنه که:
(سورۀ الحاقة)

وَلَوْ تَقَوَّلَ عَلَيْنَا بَعْضَ الْأَقَاوِيلِ ------> و اگر [پیامبر] پاره‏اى از گفته‏ها را به ما نسبت داده بود

لَأَخَذْنَا مِنْهُ بِالْيَمِينِ ----->
همانا از دست راستش او را سخت مى‏گرفتيم

ثُمَّ لَقَطَعْنَا مِنْهُ الْوَتِينَ ----->
سپس به یقین رگ قلبش را پاره مى‏كرديم

فَمَا مِنكُم مِّنْ أَحَدٍ عَنْهُ حَاجِزِينَ ----->
و هيچ يك از شما نمیتوانست مانع از [عذاب] او ‏شود

کربلایی

مدیر بازنشسته
سیاست بده و هر کس هم واردش شده در این مورد اشتباه کرده! حالا میخواد روحانی باشه یا جسمانی!!

این نظر شخصی شماست دیگه؟

1- بله برای جامعه هم تعیین تکلیف شده. اما این تکلیف هیچگاه تشکیل حکومت نبوده. اشکال ما اینه که خیلی کم از دینمون میدونیم.

میشه بفرمایید دین بدون حکومت چطور میتونه حدود خدا رو پیاده کنه؟
یا وقتی به جامعه دینی حمله خارجی میشه بدون حکومت چطور میشه دفاع کرد؟
وقتی میگید تکلیف شامل حکومت نبوده معصومین رو هم در نظر میگیرید با خیر؟
اگر جوابتون مثبت هست، باید گفت که تشکیل حکومت توسط معصومین یا این حرفتون رو نقض میکنه و یا عصمت اونها رو نقض میکنه...
و اگر پاسختون منفی هست، میرسیم به اینکه تشکیل حکومت برای معصوم خوبه اما برای غیر معصوم بده!!!
خب در دورانی که معصوم مستقیما در دسترس نیست تکلیف دینداران چیه؟
اصلا اگر میشه اینهمه سال بدون حکومت دیندار بود و ماند، معصومین بیکارن حکومت تشکیل میدن؟

بدون حکومت ایا جامعه دچار هرج و مرج نمیشه؟
آیا اگر دینداران حکومت تشکیل ندن، غیر دینداران با تشکیل حکومت به دینداران غالب نمیشن؟ ودر این صورت این موضوع با آیات قرآن که بارها گفته تابع شیطان نشید تناقض نداره؟

1- در دوران حکومت علی (ع)، در قلمرو فرمانرواییشون یک مستأجر هم پیدا نمیشد و همه سقفی بالای سرشون داشتند. البته میدونم که نوع حکومت مولا علی (ع) هم بر اساس ابزارهای طبیعی اون زمان بوده و مثلا با حکومت سلیمان نبی که همۀ هستی در اختیارش بوده فرق داشته. اگر مشکلی هم بوده از جانب مردم اون دوران بوده و حکومت علی (ع) کاملا مبرّای از خطا بوده.

1- منبعتون برای ادعای پیدا نشدن مستاجر در دوران حکومت امام علی(ع) چیه؟ اصلا اون موقع رسم بود که خونه ها رو اجاره بدن یا نه؟ یعنی اگر مستاجر پیدا نمیشد همه خونه داشتن؟ آیا اون موقع خونه داشتن به این شکل رایج بود؟ یا اینکه بیشتر مردم در چادر زندگی میکردند؟
2- آیا پیدا نشدن مستاجر در دوران ایشون مترادف با پیاده شدن مدینه فاضله هست؟ به عبارت دیگر ایا مدینه فاضله اینه که مستاجر پیدا نشه؟ کافیه؟
2- بنده نگفتم بعلت خطای امام علی ایشون نتونستند مدینه فاضله را پیاده کنند، من هم حکومت ایشون رو بری از خطا میدونم. اما میگم این بری بودن کافی نیست و باید مردم هم آماده بشن، تا مثل اون موقع ولی شون رو خون جگر نکنند...

2- اینکه بگیم ممکنه کسی راه خطا پیش بگیره قصاص قبل از جنایت نیست. بلکه صرفا بررسی یک امکان عقلی هست. (هر چند که از نظر من اونها هم بهترین راه رو پیش نگرفتند)

بررسی این امکان بمعنای قصاص قبل از جنایت نیست. همونطور که خداوند با لحن هراس انگیزی پیامبر خودش رو در قرآن تهدید میکنه که:
(سورۀ الحاقة)

وَلَوْ تَقَوَّلَ عَلَيْنَا بَعْضَ الْأَقَاوِيلِ ------> و اگر [پیامبر] پاره‏اى از گفته‏ها را به ما نسبت داده بود

لَأَخَذْنَا مِنْهُ بِالْيَمِينِ ----->
همانا از دست راستش او را سخت مى‏گرفتيم

ثُمَّ لَقَطَعْنَا مِنْهُ الْوَتِينَ ----->
سپس به یقین رگ قلبش را پاره مى‏كرديم

فَمَا مِنكُم مِّنْ أَحَدٍ عَنْهُ حَاجِزِينَ ----->
و هيچ يك از شما نمیتوانست مانع از [عذاب] او ‏شود

اگر فقط بررسی یک امکان عقلی باشه اشکال نداره، البته اگر در این حد باشه و حکم صادر نکنیم
خرد نگهدارتان

آخرین ویرایش:

TαβαTαβαξξ

عضو جدید
این نظر شخصی شماست دیگه؟
جناب زیگفرید از بنده سوالی کردن. بنده هم جواب دادم. این که از بین این همه پست، خطاب ایشون به من بود، گفتم حتما نظر بنده رو میخوان بدونن. نظرم رو تحمیل نکردم.

1- میشه بفرمایید دین بدون حکومت چطور میتونه حدود خدا رو پیاده کنه؟ یا وقتی به جامعه دینی حمله خارجی میشه بدون حکومت چطور میشه دفاع کرد؟
2- وقتی میگید تکلیف شامل حکومت نبوده معصومین رو هم در نظر با خیر؟ اگر جئابتون مثبت هست باید گفت که تشکیل حکومت توسط معصومین این حرفتون رو نقض میکنه! یا عصمت اونها رونقض میکنه...
3- و اگر پاسختون منفی هست، میرسیم به اینکه تشکیل حکومت برای معصوم خوبه اما برای غیر معصوم خیر!!!
4-
خب در دورانی که معصوم مستقیما در دسترس نیست تکلیف دینداران چیه؟ اصلا اگر میشه اینهمه سال بدون حکومت دیندار بود و ماند، معصومین بیکارن حکومت تشکیل میدن؟
آیا اگر دینداران حکومت تشکیل ندن، غیر دینداران با تشکیل حکومت به دینداران عالب نمیشن؟ و در این صورت این موضوع با آیات قرآن که بارها گفته تابع شیطان نشید تناقض نداره؟
1- شما میشه بفرمایید این همه سال در دوران غیبت دینداران چه میکردن؟؟ آیا همشون به دوزخ رهسپار شدن؟؟ آیا هم اکنون این همه انسانِ دیندار در أقصی نقاط دنیا دستشون از اجرای حدود الهی کوتاهه؟؟ آیا بر فرض مثال هر که تحت لوای حکومت روسیۀ فعلی زندگی رو به اتمام میرسونه تابع شیطان بوده و به عذاب خدا گرفتار میشه؟؟ آیا الان مهاجرت از اینجا به کشوری دیگر گناه محسوب میشه و مهاجرت کننده رو به اولیائهم الطاغوت مبدل میکنه؟؟؟

2- ابتدا سؤال کنید و بعد دنبال تناقض بگردید. معصومین وظیفۀ تشکیل حکومت دارن اما فقط و فقط و فقط به اذن خدا. همونطور که در دوران معصومین بعد از علی (ع) چنین اذنی هیچگاه داده نشد و هم اکنون هم داده نشده (مگه یادتون رفته که همین الان امام زمان در کرۀ خاکی حضور دارن ولی تشکیل حکومت نمیدن؟؟)

3- دقیقا همینطوره

4- معلومه که میشه دیندار بود. مگه آیت الله سیستانی که تحت حکومت صدام زندگی پر برکتشون رو وقف دین کردن، دیندار نبودن؟؟؟ تابع شیطان شدن، با گذران زندگی تحت سلطۀ غیر دینداران کاملا فرق داره!

1- منبعتون برای ادعای پیدا نشدن مستاجر در دوران حکومت امام علی(ع) چیه؟ اصلا اون موقع رسم بود که خونه ها رو اجاره بدن یا نه؟ یعنی اگر مستاجر پیدا نمیشد همه خونه داشتن؟ یا اینکه بیشتر مردم در چادر زندگی میکردند؟.......................
2- آیا پیدا نشدن مستاجر در دوران ایشون مترادف با پیاده شدن مدینه فاضله هست؟ به عبارت دیگر ایا مدینه فاضله اینه که مستاجر پیدا نشه؟ کافیه؟
3- بنده نگفتم بعلت خطای امام علی ایشون نتونستند مدینه فاضله را پیاده کنند، من هم حکومت ایشون رو بری از خطا میدونم. اما میگم این بری بودن کافی نیست و باید مردم هم آماده بشن، تا مثل اون موقع ولی شون رو خون جگر نکنند...
بحث تاریخی رو باید با مطالعات تاریخی طرفین دنبال کرد. فعلا بحث تاریخی رو بزاریم کنار و در مورد مدینۀ فاضله سنگهامون رو وا بکنیم.
مدینۀ فاضله جز با اراده و دخالت مستقیم خداوند در امور مختلف، غیر قابل دسترس است. تا کنون مدینۀ فاضله در دوران حکومت سلیمان نبی وجود داشته و در دوران حکومت امام زمان هم وجود خواهد داشت. سایر حجّت های الهی (و نه دینداران عادی) هم ممکنه در برهه هایی صرفا با ارادۀ خدا مدینۀ فاضله ای رو موقتا بنا کرده باشن که بنده اطلاعات بیشتر ندارم.

از کتاب ولایت فقیه(حکومت اسلامی) ،امام خمینی
صفحه 8
!!!

پس لازمه بجای مطالعۀ کتاب ولایت فقیه، بررسی قرآن رو در برنامۀ مطالعاتی بگنجونید. متاسفانه قرآن رو مهجور رها کرده و دنبال مطالبی نامربوط به دینتون رفتید.
بسم الله بگید و از آیۀ 1 سورۀ مبارکۀ حمد شروع کرده و تا آخرین آیۀ سورۀ مبارکۀ ناس پیش برید. به گمونم نسبتی بسیار متفاوت از نسبت 100 به 1 در این باب بیابید!!!

Taßa§om

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس لازمه بجای مطالعۀ کتاب ولایت فقیه، بررسی قرآن رو در برنامۀ مطالعاتی بگنجونید. متاسفانه قرآن رو مهجور رها کرده و دنبال مطالبی نامربوط به دینتون رفتید.
بسم الله بگید و از آیۀ 1 سورۀ مبارکۀ حمد شروع کرده و تا آخرین آیۀ سورۀ مبارکۀ ناس پیش برید. به گمونم نسبتی بسیار متفاوت از نسبت 100 به 1 در این باب بیابید!!!

چرا اینطور فکر می کنین که قرآن رو رها کردم
اونم می خونم!
اما اینم می دونم امام خمینی جدای کارهای سیاسیشون بسیار عالمتر بودند در دین و تفسیر قرآن
پس حرفی که زدند رو میشه به عنوان سند معتبری در زمینه تفسیر عنوان کرد

TαβαTαβαξξ

عضو جدید
چرا اینطور فکر می کنین که قرآن رو رها کردم
اونم می خونم!
اما اینم می دونم امام خمینی جدای کارهای سیاسیشون بسیار عالمتر بودند در دین و تفسیر قرآن
پس حرفی که زدند رو میشه به عنوان سند معتبری در زمینه تفسیر عنوان کرد!!!!

حرف غیر معصوم بشه سندی معتبر!!!! وا مصیبتا!! حتما اون بررسی رو که گفتم بدون توجه به حرف علما و مفسرین انجام بدید.

سعی کنید بیشتر با قرآن مأنوس بشید.

جناب magnet، شما هم هر چیزی که باب میل و مطابق نظرت بود فورا تشکر بزن و اصلا زحمت فکر کردن به پست ها رو به خودت نده. همین که فهمیدی کسی نظری باب میلت داره فورا تشویق کن و بانگ الله اکبر سر بده. انشاالله که با اولوالألباب و صاحبان خرد محشور بشی. (توهین نکردم، یه وقت ناراحت نشی)

magnet

عضو جدید
جناب magnet، شما هم هر چیزی که باب میل و مطابق نظرت بود فورا تشکر بزن و اصلا زحمت فکر کردن به پست ها رو به خودت نده. همین که فهمیدی کسی نظری باب میلت داره فورا تشویق کن و بانگ الله اکبر سر بده. انشاالله که با اولوالألباب و صاحبان خرد محشور بشی. (توهین نکردم، یه وقت ناراحت نشی)

اتفاقاً پست ها رو می بینم و برای تأیید ، تشکر می زنم . تبسم خانوم و آقا جواد و دوست دیگری دارن زحمت می کشند ، دیگه جا برای اظهار نظر من نیس.
شمام اگه سوالی در این مورد داری ، اینجا جاش نیس ، فروم های تخصصی تری هم هست . هر چند اگر قرار بر این باشه که حضرتعالی تفکر و تحقیق کرده و سپس ادامه دهید ، همینجام دوستان اطلاعات خوبی دارن.

دوستان بخوبی پست میدین ولی شما با مطرح کردن مسایل مقایسه بین معصوم و غیر معصوم صحبت های تکراری رو مطرح می کنید که فارغ از اینکه در بحث مربوطه جایی ندارد ، طی این همه سال هم در جاهای مختلف توسط دوستان مبلغ ! دیگری گفته شده و من نهایتش رو هم می دونم و اینکه منظور نهایی تان.

از آنجایی که در پست های شما تعصب ناشی از دانسته های شخصی تونو دیدم و متوجه شدم که نه برای بحث و تأثیر پذیری و پذیرش از روی منطق و فکر ، بلکه برای تأکید و تحجر بر دانسته هاتون پست میدین ، لذا از مباحثه با شخص حضرتعالی کنار کشیده ام (چون حال و وقتشم ندارم ! ).

درمورد تشکر کردنمم که نمی دونستم باید برای شمام توضیح بدم . ممنون که یاد آوری کردید !!!

انشالله شما دوست عزیز هم از متفکران باشید . . . .

TαβαTαβαξξ

عضو جدید

شمام اگه سوالی در این مورد داری ، اینجا جاش نیس ، فروم های تخصصی تری هم هست . هر چند اگر قرار بر این باشه که حضرتعالی تفکر و تحقیق کرده و سپس ادامه دهید ، همینجام دوستان اطلاعات خوبی دارن.
دوستان بخوبی پست میدین ولی شما با مطرح کردن مسایل مقایسه بین معصوم و غیر معصوم صحبت های تکراری رو مطرح می کنید
از آنجایی که در پست های شما تعصب ناشی از دانسته های شخصی تونو دیدم و متوجه شدم که نه برای بحث و تأثیر پذیری و پذیرش از روی منطق و فکر ، بلکه برای تأکید و تحجر بر دانسته هاتون پست میدین ، لذا از مباحثه با شخص حضرتعالی کنار کشیده ام (چون حال و وقتشم ندارم !).

تعصب ناشی از دانسته های شخصی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! در طی چند ماه اخیر تا به امروز اینقدر تعجب نکرده بودم.

هر کس نظری مخالف نظر شما داره (هر چند نظراتش رو با بیانات گوناگون مطرح بکنه) دلیل بر تعصب نیست بزرگوار!

من هم منظورم این نبود که وارد بحث بشید. تمایلی هم به ادامۀ بحث هم ندارم و قصد تغییر عقیدۀ کسی رو هم نداشتم!!
هر کس روش خودشو پیش بگیره. ما گردنمون از مو هم باریک تره!! امیدوارم همگی با عنایت به قرآن و فرمایشات معصومین و استعانت از علمای اهل تقوی و نیز با تعقل و تفکر هدفمند و عالمانه، راه درست رو پیدا کنیم.

موفق و پیروز باشید.

fatimma

عضو جدید

حرف غیر معصوم بشه سندی معتبر!!!! وا مصیبتا!! حتما اون بررسی رو که گفتم بدون توجه به حرف علما و مفسرین انجام بدید.

با این جملتون خیلی خیلی موافقم.در تاپیک های دیگه هم بحث شده ولی بعضی ها علما رو در حد معصومین بالا میبرن.و اگه حرفی خلاف حرفشون بزنی کار به جاهای باریک میزنن.همین اقای javadmessi
هر تحمتی دوس داشت به من زد چون فقط زورش میومد زنگ بزنه از اقای وحید یک سوال بکنه.(چون میدونم اینجا هست گفتم)
متاسفانه بعضیا حرفای کاملا صریح قران رو نادیده میگیرن و میرن به حرفای یک غیر معصوم میچسبن

Taßa§om

عضو جدید
کاربر ممتاز
با این جملتون خیلی خیلی موافقم.در تاپیک های دیگه هم بحث شده ولی بعضی ها علما رو در حد معصومین بالا میبرن.و اگه حرفی خلاف حرفشون بزنی کار به جاهای باریک میزنن.همین اقای javadmessi
هر تحمتی دوس داشت به من زد چون فقط زورش میومد زنگ بزنه از اقای وحید یک سوال بکنه.(چون میدونم اینجا هست گفتم)
متاسفانه بعضیا حرفای کاملا صریح قران رو نادیده میگیرن و میرن به حرفای یک غیر معصوم میچسبن

من هیچ عالمیرو در حد معصومین ندونستم

یعنی شما برای تفسیر کتابی مثل قرآن به فهم خودتون اکتفا می کنین؟!!استنباط یک مسأله از قرآن ، بدون آشنایی با متدلوژی فهم دین امکان‏پذیر نیست!
درسته یک سری مباحث به صراحت مطرح شده اما نه همش،منم که نه رشتم تو این زمینست نه...!
این دیگه تو خود قرآن اومده که از مومنان عده ای به عنوان فقیه برای یادگیری علوم قرآن و حدیث....

خوب منم حرف یکی از همین فقهارو نقل کردم!!

fatimma

عضو جدید
من هیچ عالمیرو در حد معصومین ندونستم

یعنی شما برای تفسیر کتابی مثل قرآن به فهم خودتون اکتفا می کنین؟!!استنباط یک مسأله از قرآن ، بدون آشنایی با متدلوژی فهم دین امکان‏پذیر نیست!
درسته یک سری مباحث به صراحت مطرح شده اما نه همش،منم که نه رشتم تو این زمینست نه...!
این دیگه تو خود قرآن اومده که از مومنان عده ای به عنوان فقیه برای یادگیری علوم قرآن و حدیث....

خوب منم حرف یکی از همین فقهارو نقل کردم!!
من با شما نبودم
اسم بردم

fatimma

عضو جدید
واای خدای من خیلی جالبه

شما نقل قول از کسی گرفتین که با من بود و تاییدش کردین
حالا چه فرقی می کنه!!!

چقدر کودکانه برخورد می کنید!
عزیز من گفتم که با شما نبودم من کاری به نقل قول نداشتم دیدین که گفتم با جملش موافقم.شما کودکانه رفتار میکنید یا من؟
اگر اسم نمیبردم چی میگفتید؟

Taßa§om

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیز من گفتم که با شما نبودم من کاری به نقل قول نداشتم دیدین که گفتم با جملش موافقم.شما کودکانه رفتار میکنید یا من؟
اگر اسم نمیبردم چی میگفتید؟

ok

اصلا بهتر بود من نقل قول جناب طباطبایی رو می گرفتم!

Taßa§om

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید من قصد توهین نداشتم ولی اگه دقت کنین من فقط در مورد جملش حرف زدم واصلا به این که در مورد شما بود توجه نکردم

خواهش می کنم

بله متوجهم

منم گفتم از اول بهتر بود از ایشون نقل قول می گرفتم"بی واسطه"

magnet

عضو جدید
تعصب ناشی از دانسته های شخصی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! در طی چند ماه اخیر تا به امروز اینقدر تعجب نکرده بودم.

هر کس نظری مخالف نظر شما داره (هر چند نظراتش رو با بیانات گوناگون مطرح بکنه) دلیل بر تعصب نیست بزرگوار!

البته که همینطوره. پس نیازی نمی بینم که به تشکر های مخالف خودتون واکنش بدین .
دوست من تقوای الهی پیشه کنید و این چنین از چیزی که مطمئن نیستین جانبدارانه نگویید. چه اگر مطمئن بودید ، دلایل عقلی و نقلی می آوردید ، نه آن که در هر پست از توصیه های بالامنبری بگویید.
به پیشنهادم در مورد معرفی فروم های تخصصی پاسخ نگفتین . شاید آزرده شده از سایر دوستان ، در باشگاه مهندسان سخن می رانید !

TαβαTαβαξξ

عضو جدید

البته که همینطوره. پس نیازی نمی بینم که به تشکر های مخالف خودتون واکنش بدین .
دوست من تقوای الهی پیشه کنید و این چنین از چیزی که مطمئن نیستین جانبدارانه نگویید. چه اگر مطمئن بودید ، دلایل عقلی و نقلی می آوردید ، نه آن که در هر پست از توصیه های بالامنبری بگویید.
به پیشنهادم در مورد معرفی فروم های تخصصی پاسخ نگفتین . شاید آزرده شده از سایر دوستان ، در باشگاه مهندسان سخن می رانید !
در هیچ فرومی غیر از اینجا تا بحال شرکت نداشتم.
اگه پست ها رو میخوندید دلایل عقلی و نقلی رو هم میافتید.

دیگه هم جواب شما رو نمیدم چون به منش شما پی بردم.

أَمْ حَسِبَ الَّذِينَ فِي قُلُوبِهِم مَّرَضٌ أَن لَّن يُخْرِجَ اللَّهُ أَضْغَانَهُم

آيا كسانى كه در دلهايشان مرضى هست پنداشتند كه خدا هرگز كينه آنان را آشكار نخواهد كرد

(آیۀ 29 سورۀ مبارکۀ محمّد)

fatimma

عضو جدید
جناب استارتر میشه جواب پست منو بدید.شما گفتید تو پستای دیگه جواب هست ولی من ندیدم یا جواب بدید یا شماره پستو بگید

magnet

عضو جدید
دیگه هم جواب شما رو نمیدم چون به منش شما پی بردم.

أَمْ حَسِبَ الَّذِينَ فِي قُلُوبِهِم مَّرَضٌ أَن لَّن يُخْرِجَ اللَّهُ أَضْغَانَهُم

آيا كسانى كه در دلهايشان مرضى هست پنداشتند كه خدا هرگز كينه آنان را آشكار نخواهد كرد

(آیۀ 29 سورۀ مبارکۀ محمّد)

ممنون . :gol:
من در دلم مرضی ! هست و کینه ای . ولی می دانم که شما انسان خیراندیشی هستین (حداقل به ظاهر) . خدا همه مان را عاقبت به خیر کند.
موفق باشین . . . . . .

استارتر عزیز ، پوزش بابت این همه اسپمم .

بالا