گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
کاملا حرف شمارا قبول دارم که برای علم درس بخونیم نه نمره ولی گاهی خیلی این نمره اینقدر مهم میشه که تقریبا متوجه نمیشیم برای نمره درس خوندیم یابرای فهم موضوع :w05:

من مباحث شبکه را خیلی خوب میفهمم واین درس را دوست دارم ولی این کتاب شبکه 1را هرکاری میکنم فقط برای علم بخونم نمیشه چون اینقدر این جملاتش آشفته اس که فقط دارم حفظ میکنم:w10: برای امتحان

درسته
مشکل شما نیستین
مشکل سیستم آموزشی و افرادی هست که چنین کتابهایی رو تالیف کردن

یعنی همیشه برای خودم میگم .. آخه این همه چیزهای مهم هست توی کتاب که واقعا کاربردی هست و اگر اونا رو بلد باشی یعنی این درس رو بلدی .. بعد میری سرجلسه میبینی طرف سوال داده که توی عمرت فقط یکبار با اون سوال مواجه میشی اون هم سرجلسه امتحانته (بنظرم این عقده هست )

بنظرم شما که میخواین تلاش کنین .. توی سال واقعا برای علم بخونین و شب امتحان و فرجش رو بزارین برای نمره گرفتن

NAZIY0

عضو جدید
اخه نمره هم نیاری میگن هیچی حالیش نیست حالا هر چه قدر اطلاعاتش بالا باشه!!!!!سوالات که فقط از اطلاعاتی که ما داریم یا به دست میاریم نیست!!!!بازم کمک میکنه ولی همه چیز نیست...

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
سلام. یادتونه گفتم امتحان open book دارم ؟؟؟ هیچی بابا، 8 تا سوال داده بود ، گفته بود فقط یکیش رو بنویسید. روال کار هم اینجور بود که اول باید یه خلاصه ای در مورد موضوع مینوشتیم ، بعد میگفتیم که قبلا چه کارایی تو این زمینه شده ( بکمک مقالات) ، اخر سر هم مینوشتیم حالا خودمون قراره چیکار کنیم !!! با 4 ساعت زمان برای پاسخ !!
استاد عجب سریالی درست کرده...
از اونجا که امکانات همه برابر نبوده نمیپسندم این روش رو.یادمه گفتی که استاد گفته هرچی خواستین بیارین از کتاب تا وایمکس.یکی که میتونه از اینترنت مطلب بگیره،با یکی که نمیتونه باید یه جور ارزیابی بشن؟
اینکه چندین سوال باشه و همه اش اجباری نباشه خوبه،این که سوال هم جواب ثابت نداشته باشه خیلی خوبه،اما این امتحان تبعیض آمیزه.
۱.عاشق این استادام ..
یعنی میشه من یه روز استاد دانشگاهی بشم .. و تا اونجا که دلم میخواد سختتتتتتتتت سوال بدم.
سوال سختی که بعدها بکارش بیاد .. و دریچه ایی براش باز کنه ..

۲.به طرف گفتم بشین تعریف سیستم عامل رو بخون .. بعد سرجلسه میگه آقا تعریف این چی میشد ..
۱.چرا سخت؟ سوال تحلیلی.سوالی که جواب دادنش نیاز به استفاده از دانش به دست آمده،به همراه خلاقیت در استفاده از آن دانش داشته باشه.چیز عجیب غریبی هم نمیشه،الزاما هم سخت نخواهد بود! هرچند که طراحی این نوع سوال نیاز داره که خود طراح استاد مسلم اون موضوع باشه!!

۲.نشد مهندس! پیش نیاز سیستم عامل رو بیخود نذاشتن طراحی الگوریتم و گسسته و معماری... باید به اندازه کافی ذهن وارد مسئله شده باشه و درک درستی از مثلا "منبع" داشته باشه که بتونه حتی تعریف سیستم عامل رو بخونه.

dzzv_13

مدیر تالار
اخه نمره هم نیاری میگن هیچی حالیش نیست حالا هر چه قدر اطلاعاتش بالا باشه!!!!!سوالات که فقط از اطلاعاتی که ما داریم یا به دست میاریم نیست!!!!بازم کمک میکنه ولی همه چیز نیست...

خب من هم میگم سیستم مشکل داره .. (البته همش هم به سیستم نیست .. گاه ما تنبلی میکنیم)

۱.چرا سخت؟ سوال تحلیلی.سوالی که جواب دادنش نیاز به استفاده از دانش به دست آمده،به همراه خلاقیت در استفاده از آن دانش داشته باشه.چیز عجیب غریبی هم نمیشه،الزاما هم سخت نخواهد بود! هرچند که طراحی این نوع سوال نیاز داره که خود طراح استاد مسلم اون موضوع باشه!!

۲.نشد مهندس! پیش نیاز سیستم عامل رو بیخود نذاشتن طراحی الگوریتم و گسسته و معماری... باید به اندازه کافی ذهن وارد مسئله شده باشه و درک درستی از مثلا "منبع" داشته باشه که بتونه حتی تعریف سیستم عامل رو بخونه.

1. منظورم از سخت بودن دشواری نبود .. یعنی سوالی باشه دانشجو رو به چالش بکشه .. و باعث بشه طرف به سمت خلاقیت بره

2. امیرجان اینا درسی بنام سیستم عامل مقدماتی دارند (دوم دبیرستان که طراحی الگوریتم نمیخونه) .. اون مباحث سیستم عامل خودمون نیست .. بیشتر کار با سیستم عامل هست
درس اولشون هم در مورد سیستم عامل توضیح داده .. گفتم اونو بخونین بفهمین اصلا سیستم عامل چی هست .. مشکل من این هست گفتم این سوال میاد .. بعد الان برگه تصحیح میکنم میبینم نصفشون تعریفش رو یا ننوشتن یا غلط نوشتن :|

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
سلام
ممنون
میشه بگی چی بود موضوع ؟!!

عاشق این استادام ..
یعنی میشه من یه روز استاد دانشگاهی بشم .. و تا اونجا که دلم میخواد سختتتتتتتتت سوال بدم (فکر نکنین عقده ایی هستم .. نه .. چون اصلا به نمره دادن اعتقاد ندارم و از نظرم همه بیست هستند فقط دوست دارم به طرف نشون بدم چقدر حالیشه .. باور کنین اینطور طرف هم خجالت میکشه و برای امتحانای بعدی برای علم تلاش میکنه نه برای نمره:smile:)
سوال سختی که بعدها بکارش بیاد .. و دریچه ایی براش باز کنه ..

(فعلا هم توی این هنرستان که مجبورمون کردن سوال ساده بدم .. به طرف گفتم بشین تعریف سیستم عامل رو بخون .. بعد سرجلسه میگه آقا تعریف این چی میشد .. نوک زبونمه .. آیا غیر این هست طرف فقط برای نمره خونده !!:( )

من اگر بجای ریاضی فیزیک رفته بودم کامپیوتر نخونده همه رو ۲۰ بودم :D

:(

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
خب من هم میگم سیستم مشکل داره .. (البته همش هم به سیستم نیست .. گاه ما تنبلی میکنیم)

1. منظورم از سخت بودن دشواری نبود .. یعنی سوالی باشه دانشجو رو به چالش بکشه .. و باعث بشه طرف به سمت خلاقیت بره

2. امیرجان اینا درسی بنام سیستم عامل مقدماتی دارند (دوم دبیرستان که طراحی الگوریتم نمیخونه) .. اون مباحث سیستم عامل خودمون نیست .. بیشتر کار با سیستم عامل هست
درس اولشون هم در مورد سیستم عامل توضیح داده .. گفتم اونو بخونین بفهمین اصلا سیستم عامل چی هست .. مشکل من این هست گفتم این سوال میاد .. بعد الان برگه تصحیح میکنم میبینم نصفشون تعریفش رو یا ننوشتن یا غلط نوشتن :|

‍۱- سوال کارآمد نیست، پروژه های سخت و ناممکن کارآمد تر هستند. (مثلا به همه دانشجوها تا جلسه بعد فرصت بدید با اسمبلی کرنل قابل بوت بنویسند!)
خب در حل این پروژه دانشجویی که واقعا «دانش جو» باشه میدونه سایتی هست به آدرس : http://mikeos.berlios.de
و با غرور سر جلسه کرنلش رو بوت میکنه و نمره میگیره! حتی اگر خود مایک رو برداشته و اسم ها رو تغییر داده بازم کارش قابل احترامه چون دنبال نمره نبوده دنبال دانش بوده :)

۲- حالا که اینو میخونم میبینم خوب شد نرفتم فنی :D

بعدا نوشت : خوبه باز این بندگان خدا ۱۵-۱۶ ساله بودن و تازه اول راه!!!! داور جشنواره خوارزمی ارشد کامپیوتر داشت نمیدونست POSIX چیه و میگفت خوردنیه ؟‌:biggrin: (ولی جدا از پوزیکس چیزی حالیش نبود)

آخرین ویرایش:

dzzv_13

مدیر تالار
‍۱- سوال کارآمد نیست، پروژه های سخت و ناممکن کارآمد تر هستند. (مثلا به همه دانشجوها تا جلسه بعد فرصت بدید با اسمبلی کرنل قابل بوت بنویسند!)
خب در حل این پروژه دانشجویی که واقعا «دانش جو» باشه میدونه سایتی هست به آدرس : http://mikeos.berlios.de
و با غرور سر جلسه کرنلش رو بوت میکنه و نمره میگیره! حتی اگر خود مایک رو برداشته و اسم ها رو تغییر داده بازم کارش قابل احترامه چون دنبال نمره نبوده دنبال دانش بوده :)

۲- حالا که اینو میخونم میبینم خوب شد نرفتم فنی :D

3. بعدا نوشت : خوبه باز این بندگان خدا ۱۵-۱۶ ساله بودن و تازه اول راه!!!! داور جشنواره خوارزمی ارشد کامپیوتر داشت نمیدونست POSIX چیه و میگفت خوردنیه ؟‌:biggrin: (ولی جدا از پوزیکس چیزی حالیش نبود)

1. منظور از سوال همین هست دوست عزیز که برن کار کنن (هم تئوری و هم عملی)

2. من اگر بخوام نظرم رو بگم صد در صد پیشنهاد رشته ریاضی فیزیک رو میدم .. خودم ریاضی فیزیک بودم .. الان هم هنرستان درس میدم
البته نه اینکه هنرستان خوب نیست .. مشکل اینجا هست جو هنرستان پایینتر از دبیرستان هست .. و بیشتر افرادی که نمیرسن برن رشته های نظری میرن فنی (که این کار خیلی اشتباس)

برای اینکه واقعا توی کاری خبره بشی (رشته های فنی مثالم هستند) بهتر با ریاضی فیزیک شروع کنی و ذهنت رو باز کنی و حتماااااا هم در کنارش یه تخصص رو یاد بگیری که برای دانشگاه بری اون رشته
نمونش شما .. ریاضی میخونی و کنارش مطالب مرتب با کامپیوتر میخونی .. و اگر یه دانشگاه خوب هم قبول بشی .. صد در صد در آینده فرد خیلی موفق تری خواهی بود .. انشاالله

3. بعده ها بیشتر از این افراد خواهی دید و ضعف تخصصی بودن افراد رو بیشتر درک خواهی کرد ;)

راستی برا جشنواره خوارزمی دوزادهم شدین .. تبریکhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_gol.gif
از جشنواره برامون میگی .. چه طرح هایی انتخاب شدن و چه کسانی (یعنی با چه سن و مدرکی) تونستن مقام بیارن .. مرسی:gol:

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
1. منظور از سوال همین هست دوست عزیز که برن کار کنن (هم تئوری و هم عملی)

2. من اگر بخوام نظرم رو بگم صد در صد پیشنهاد رشته ریاضی فیزیک رو میدم .. خودم ریاضی فیزیک بودم .. الان هم هنرستان درس میدم
البته نه اینکه هنرستان خوب نیست .. مشکل اینجا هست جو هنرستان پایینتر از دبیرستان هست .. و بیشتر افرادی که نمیرسن برن رشته های نظری میرن فنی (که این کار خیلی اشتباس)

برای اینکه واقعا توی کاری خبره بشی (رشته های فنی مثالم هستند) بهتر با ریاضی فیزیک شروع کنی و ذهنت رو باز کنی و حتماااااا هم در کنارش یه تخصص رو یاد بگیری که برای دانشگاه بری اون رشته
نمونش شما .. ریاضی میخونی و کنارش مطالب مرتب با کامپیوتر میخونی .. و اگر یه دانشگاه خوب هم قبول بشی .. صد در صد در آینده فرد خیلی موفق تری خواهی بود .. انشاالله

3. بعده ها بیشتر از این افراد خواهی دید و ضعف تخصصی بودن افراد رو بیشتر درک خواهی کرد ;)

راستی برا جشنواره خوارزمی دوزادهم شدین .. تبریک:gol:
از جشنواره برامون میگی .. چه طرح هایی انتخاب شدن و چه کسانی (یعنی با چه سن و مدرکی) تونستن مقام بیارن .. مرسی:gol:

2- ذهنم باز هست. ولی یه اصلی هست که میگه : «چپ دستها از ریاضیات متنفرند» ;biggrin: خودم و چند تن از دوستان دیگرم که چپ دست هستند ، همگی با اینکه نمرات خوبی از دروسی مثل هندسه و حسابان کسب میکنیم، ولی ازشون متنفریم :)

جشنواره:
اول ممنون :)

دوم جو خوب و Teenagerی داشت. دوم نمیدونم چه کسانی در کل اول شدند فقط رشته کامپیوتر ظاهرا استان آذربایجان با نرم افزار «جرعه وصال» برای گوشی های موبایل (!) اول شدند.

کلا داورهای جشنواره خوارزمی یا سواد درستی ندارند یا اگر داشته باشند اونقدر بی سواد طرفشون بوده که گفتن «خواهی نشوی همرنگ، رسوای جماعت شو!» :biggrin:

و این «ضرب المثل دو شرطی» هم از من داشته باشید :
رسوا خواهی شد اگر و فقط اگر همرنگ جماعت نشوی!

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چطور شک ندارید؟ کجا گفته؟ در چه تاریخی؟ سندی دارید؟

خب باید اعتراف کنم که نمیدونم. یعنی بر اساس شنیده هام و نوشته هایی که تو نت خواندم گفتم.
ولی سند نه! ولی قول میدم بعده امتحانا بگردم دنبالش ببینم این جمله رو امام خمینی (ره) گفتن یا نه.
و اگه امام خمینی گفته بودن براتون سند می یارم.
خیلی خوبه شما هیچ حرفی رو بدون مدرک و دلیل قبول نمیکنید.

Drago

کاربر ممتاز
ببینید کی اینجاس...
حالا اینکه برگشته یا فقط "چو مرغ شب خواندی و رفتی..." رو نمیدونم.

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببینید کی اینجاس...
حالا اینکه برگشته یا فقط "چو مرغ شب خواندی و رفتی..." رو نمیدونم.

کاشکی کلا" برگردن!

======================

آخه چرا خداحافظی کردی صنم جان؟؟:cry:
حداقل کامل خداحافظی نکن بعد امتحانا برگرد.:smile:
یا دو هفته یه بار سر بزن.:smile:

آخرین ویرایش:

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
نقل قول با من مشکل داره!!!!!!
در پاسخ امیرحسین عزیز باید عرض کنم که ما امتحان مدیریت زنجیره عرضه داشتیم که حتما خیلی به گوشت خورده . 8 تا سوال بود مثلا شرح چگونگی هماهنگی در زنجیره تامین ، مدیریت ریسک زنجیره، زنجیره چابک و ... . باز اگه مطالب بیشتر میخوای بگو تا بگم.
در پاسخ دراگو عزیز باید عرض کنم که اصلا تبعیض نبود. همه لپ تاپ یا حتی تبلت داشتن و میتونستیم راحت از وایرلس دانشکده برق استفاده کنیم. حتی کسایی هم بودن که وایمکس اورده بودن و بچه هایی که نمیتونستن به وایرلس کانکت شن ، براحتی میتونستن از وایمکس دیگر دوستان استفاده کنن پس تبعیضی اینجا من مشاهده نمیکنم.

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
نقل قول با من مشکل داره!!!!!!
در پاسخ امیرحسین عزیز باید عرض کنم که ما امتحان مدیریت زنجیره عرضه داشتیم که حتما خیلی به گوشت خورده . 8 تا سوال بود مثلا شرح چگونگی هماهنگی در زنجیره تامین ، مدیریت ریسک زنجیره، زنجیره چابک و ... . باز اگه مطالب بیشتر میخوای بگو تا بگم.
در پاسخ دراگو عزیز باید عرض کنم که اصلا تبعیض نبود. همه لپ تاپ یا حتی تبلت داشتن و میتونستیم راحت از وایرلس دانشکده برق استفاده کنیم. حتی کسایی هم بودن که وایمکس اورده بودن و بچه هایی که نمیتونستن به وایرلس کانکت شن ، براحتی میتونستن از وایمکس دیگر دوستان استفاده کنن پس تبعیضی اینجا من مشاهده نمیکنم.
امتحانای دانشکده رو میگی؟

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
امتحاناتون تحت شبکه برگزار میشه یعنی E-testing هس؟
نه مهندس . مثل امتحانات معمولی، هر کی پشت صندلی شماره دار میشینه و امتحان میده . اگه جزوه باز هم باشه ، با یه سری امکانات مثل لپ تاپ ، تبلت و ... سر جلسه حاضر میشیم .

Drago

کاربر ممتاز
من (نوعی) لپتاپ ندارم.موبایل وای فای دار هم ندارم،تبلت هم ندارم...خب،تکلیف من چیه؟ بقیه حل کنن من نگاه کنم؟
شرایط برابر نیست.

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
من (نوعی) لپتاپ ندارم.موبایل وای فای دار هم ندارم،تبلت هم ندارم...خب،تکلیف من چیه؟ بقیه حل کنن من نگاه کنم؟
شرایط برابر نیست.
اینجاست که معرفت حرف میزنه. یکی از دوستان لپ تاپ نداشت و از لپ تاپ بچه های دیگه استفاده میکرد. اخه اینم در نظر بگیر که خیلی ها مقالات پیرینت شده داشتن که کاملا مرتبط با سوالات بود، حتی اونایی که لپ تاپ داشتن.

wowwwwwwwwwwww بچه ها امضای دراگو رو دقت کنید
the lady is mine. دراگو عزیز اعتراف کن:biggrin:

Drago

کاربر ممتاز
۱.اینجاست که معرفت حرف میزنه. یکی از دوستان لپ تاپ نداشت و از لپ تاپ بچه های دیگه استفاده میکرد. اخه اینم در نظر بگیر که خیلی ها مقالات پیرینت شده داشتن که کاملا مرتبط با سوالات بود، حتی اونایی که لپ تاپ داشتن.

۲.wowwwwwwwwwwww بچه ها امضای دراگو رو دقت کنید
the lady is mine. دراگو عزیز اعتراف کن:biggrin:
۱.بحث معرفت نیست،شاید کسی هیچ دوستی نداشت،یا یه مشکل دیگه ای بود.از نظر منطقی مشکل داره این نحوه برگزاری.

۲.البته این قسمتی از آهنگ بسیار معروف "She's a lady" اثر تام جونز هست،سال ۱۹۷۱!! (احتمالا باباهاتون یادشون بیاد!!)
حالا مگه چیه؟ نمیشه ما هم یه لیدی داشته باشیم که تفاهم داشته باشیم و تحملم کنه و بقیه ماجرا؟!

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
۱.بحث معرفت نیست،شاید کسی هیچ دوستی نداشت،یا یه مشکل دیگه ای بود.از نظر منطقی مشکل داره این نحوه برگزاری.

۲.البته این قسمتی از آهنگ بسیار معروف "She's a lady" اثر تام جونز هست،سال ۱۹۷۱!! (احتمالا باباهاتون یادشون بیاد!!)
حالا مگه چیه؟ نمیشه ما هم یه لیدی داشته باشیم که تفاهم داشته باشیم و تحملم کنه و بقیه ماجرا؟!
هیچ اشکال نداره که لیدی داشته باشی دراگو عزیز

NAZIY0

عضو جدید
نه به اوووووووويكي كه ادم وقتي مي خوند مترسيد ازت فكر مي كرد بسيار ادم خشني هستي نه به اييييييييييييي يكي كه بسيار لطافت به كار بردي توش!!!!!

Drago

کاربر ممتاز
نه به اوووووووويكي كه ادم وقتي مي خوند مترسيد ازت فكر مي كرد بسيار ادم خشني هستي نه به اييييييييييييي يكي كه بسيار لطافت به كار بردي توش!!!!!
lol
حالا آدم به ظاهر خشنی که تحریک نمیپذیره،نمیتونه یه بخش رمانتیک داشته باشه؟!

اصلا این قسمتی هم که گذاشتم همونو میگه، یکی از مواردی که نشون میده ایشون knows what i'm about درک همین مسائله.

آخرین ویرایش:

NAZIY0

عضو جدید
اون كه بله يك بخش رمانتيك دارن ولي خوب از اين جور حرفا نمي زنند اصلا!!!!هميشه سعي مي كنند روحيه خشنشونو جلوي بقيه حفظ كنند.

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
کاش در دبیرستان ما هم امکان استفاده از لپتاپ همایونی بود :D اگر اینطور بود سر حسابان به کمک Scilab بیست میشدم :)

Drago

کاربر ممتاز
اون كه بله يك بخش رمانتيك دارن ولي خوب از اين جور حرفا نمي زنند اصلا!!!!هميشه سعي مي كنند روحيه خشنشونو جلوي بقيه حفظ كنند.
نقش بازی میکنند؟
نیازی نمیبینم!
کاش در دبیرستان ما هم امکان استفاده از لپتاپ همایونی بود :D اگر اینطور بود سر حسابان به کمک Scilab بیست میشدم :)
قرار نیست شما از زیر بار حل مسئله در برید قربان! امکانات رو برای جستجو و پژوهش در اختیار میگذارند،نه تنبلی!

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
نقش بازی میکنند؟
نیازی نمیبینم!

قرار نیست شما از زیر بار حل مسئله در برید قربان! امکانات رو برای جستجو و پژوهش در اختیار میگذارند،نه تنبلی!

مساله واس حل شدنه دیگه! حالا چه من چه Scilab :)

NAZIY0

عضو جدید
نقش بازی میکنند؟
نیازی نمیبینم!
نقش بازي نميكنند.شخصيتشونه.وقتي ميخوان جواب بقيه رو بدن به دليل بعضي احلاق رفتارا سعي ميكنند جدي ومستحكم جواب بقيه رو بدن تا از بعضي سو تعبيرات و اخلاق رفتاري كه از بقيه سر مي زنند و دوست ندارن مواجه نشن.به همين دليل خشن ديده ميشن.
اگر منظورتون رمانتيك بودن كه نيازي نيست اون كه بله نيازي نيست ولي وقتي اينجور حرفا رو ميزنند ادم خيلي تعجب ميكنه كه از كدوم دنده بلند شده كه داره يك ذره مثل بقيه عادي برخورد ميكنه وشخصيت جديشون كجا رفته در اون لحظه.

بالا