◀ بيان سوال های تخصصی مهندسی صنایع

◀ بيان سوال های تخصصی مهندسی صنایع

• بله ولی زیاد مطرح نیست!

رای: 0 0.0%
  • مربوط نیست ولی میشه درموردش بحث کرد.

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    5

perlitic

عضو جدید
روش های تولید 1 یا 2 ؟!!

تا اونجایی که یادم هست یه جزوه خوب داشتم و انشالله اگر پیداش کردم در اولین فرصت واسه دانلود میزارمش ... :cool:

من سیلابس دیدم یه دونه روش تولید هس
ولی در کل
شما اگه هر دوش رو لطف بکنی ممنون میشم

متشکرم;)
منتظرم :w01::w16:

reza-ie

عضو جدید
erp و scm مربوط به کدوم درس توی واحد های دانشگاهی میشه؟

سلام رامین جون در مورد سوالت می تونم بگم که خودشون دو فیلد مجزا هستند اما ERP یا enterprise resource planing یا همون برنامه ریزی منابع سازمان رو جزء درس برنامه ریزی تولید و کنترل موجودیها می توان به حسابش آورد که تقریبا از درس های ترم های 4 و5 بچه های صنایع هستش. البته scm وضعیت مشابهی داره اما به دلیل گستردگی و تنوع زیادش بهتره به عنوان یه فیلد مجزا به حسابش آورد.

reza-ie

عضو جدید
چرا پس تو این تالار سوالا رو هیچکی نیس جواب بده؟
پس چه تالار تخصصیه؟
من خط تولید کارخونه نوشابه رو واسه طرح ریزی میخوام لطفا اگه کسی میدونه کمکم کنه
سلام دوستمون درست می گه اما واسه این که کارت راه بیفته یه پروژه از درس تعمیرات و نگهداری بچه های شریف دارم که واست می ذارم. توش کاملا خط تولید و نحوه تولید نوشابه رو شرح داده امیدوارم که به دردت بخوره.

پیوست ها

• negahdari-tamirat-zamzam-[www.prozhe.com].pdf
    1.8 مگایابت · بازدیدها: 0

reza-ie

عضو جدید
سلام دوستان....

اصلا نمیدونم این کارگاه ماشین ابزار جزو دروس تخصصی صنایع هست یانه!!! ولی باید برنامه نویسی cnc روبلد باشی تا با دستگاه فرز بتونی کار کنی نمیدونم ولی هرچی میگردم چیزی در موردش پیدا نکردم میشه کمکم کنید؟؟:cry:چیکارکنم؟ استاد یه تمرین بهمون داده باید یه حرف انگلیسی رو روی چوب با دستگاه فرز دربیاری!البته باید براش برنامه بنویسی؟؟اگه این درسو گذروندید خواهشا کمکم کنید باید چیکارکنم؟؟؟
واقعا ممنون میشم:cry:
دوست عزیز باید بتونی کد نویسی این دستگاه ها رو یاد بگیری. ولی این کار خیلی جالب و مفید نیست راه بهتر اینه که نقشه مورد نظرت با Autocad بکشی بعد بوسیله یه نرم افزار واسطه اونو به نرم افزار powermill بدی تا با cnc به راحتی کامل برات بسازتش. ولی اگر حتما ه دنبال کد نویس هستی خیلی کار سختی نیست کافیه اصولش رو یاد بگیری که چیزی جز بلد بودن کار با مختصات قطبی و استوانه ای نیستکه تو ریاضی عمومی 1 همه یاد می گیرندش.

reza-ie

عضو جدید
سلام. در مورد ارتباط مدیریت کیفیت جامع و مدیریت بهره وری جامع اگر مطلبی،مقاله ای و ... دارید، لطفا بزارید.

با تشکر فراوان:gol:
سلام یه چند تا مقاله می ذارم امیدوارم به دردت بخوره.

پیوست ها

• modiriyate-keyfiyat.pdf
    596.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

reza-ie

عضو جدید
با سلام
دوستان پرسش من اینه که بین مهندسی صنایع و مدیریت سیستم و بهره وری از نظر ترافیک شرکت کنندگان و ظرفیت پذیرش در کارشناسی ارشد در کدامیک شانس بیشتری داریم؟
بقیه گرایش های مهندسی صنایع از نظر تعداد شرکت کننده چگونه است؟
با سپاس
سلام دوست عزیز چون رشتت غیر صنایعی هست از لحاظ ترافیک و متناسب بودن رشته امتحانی با رشته خوت من مدیریت سیتم و بهره وری رو بهت پیشنهاد می کنم چون منابع برای ارشد صنایع-صنایع هم تخصصی تر و هم بیشتره و رقابت توش هم خیلی سنگینه. از اون گذشته بچه های رشته صنایع حق شرکت تو این گرایش رو ندارند و این کارت رو خیلی ساده می کنه. در ضمن این دوره کارشناسی ارشد در واقع خلاصه ای از دروس مهم کارشناسی مهندسی صنایع هستش که فکر می کنم که واسه بچه های رشته های دیگه خیلی می تونه مفید باشه.:)

unown

عضو جدید
اقا ما این دروس هم تا حدودی گذراندیم و با ذائقه هم اشنا شدیم . حالا باید چیکار کنیم؟تا حالاش که فقط دروس رو پاس کردیم . عملا کاری انجام ندادیم . باید چطوری تخصصی شروع کرد؟؟؟؟؟

reza-ie

عضو جدید
اقا ما این دروس هم تا حدودی گذراندیم و با ذائقه هم اشنا شدیم . حالا باید چیکار کنیم؟تا حالاش که فقط دروس رو پاس کردیم . عملا کاری انجام ندادیم . باید چطوری تخصصی شروع کرد؟؟؟؟؟

خوب رفیق بهتره اول تکلیفت رو مشخص کنی که به چه فیلدی علاقه داری و یا دنبال این باشی ک که چی فیلدهایی کاربردی تره تو بازار کار صنایع بعد بری سراغ یادگیری نرم افزار ها و مفاهیم پایه. برای شروع به نظر من بسته آفیس بخصوص اکسل و اکسس رو بخوبی یاد بگیرکه خیلی به دردت می خورن. واسه راهنمایی بیشتر می تونم کتاب بسیار کاربردی ، کاربرد اکسل در مهندسی صنایع و مدیریت عملیات ابوالفضل کاظمی رو بهت معرفی کنم(www.abkazemi.blogfa.com). قدم بعدی یاد گیری متدهای کنترل پروژه و به کارگیری نرم افزارهای اون مثل پریماورا و ام اس پی هستش. اگر تونستی زبانت رو تقویت کنی و چند تا دروه اموزشی بری و مدرک بگیری بد نیست.در کل کمک یا راهنمایی خواستی من و دوستان در خدمتیم.

a.nazari

عضو جدید
دکتر سبزه پرور

دکتر سبزه پرور

باسلام خدمت دوستان
یه سوال داشتم .
کیا دکتر سبزه پرور رو میشناسن ؟؟؟؟؟
استاد خوبی هست ؟؟؟؟
توی کدوم مباحث معتبره ؟؟؟

Sealmo

عضو جدید
سلام دوست عزیز
استاد سبزه پرور هم از نظر علمی و هم از نظر شخصیتی عالی هستند.

مخصوصا توی مباحث کنترل پروژه از بهترینهای ایرانند. هم در کارهای عملی (سوابق اجرایی مهم و زیادی داشتند) و هم تئوری.
من خودم ترم پیش 8 واحد با ایشون داشتم : کنترل پروژه - تحقیق 2 - زبان تخصصی
تحقیق 2 رو به قدری شیرین و به زبان ساده تدریس می کردند که من سر کلاس همه رو یاد گرفتم :) ( مثلا برنامه ریزی خطی رو با گربه و گرگ و شیر و روباه درس دادن! ) البته تسلطشون توی کنترل پروژه بیشتره. کتاب کنترل پروژه شون هم که جزو منابع اصلی ارشده .
سر کلاس هم بعد از هر یه ربع، بیست دقیقه تدریس برای استراحت بچه ها کلیپهای جدید و بامزه و گاهی پندآموز پخش میکنند روحیه ی بچه ها عوض شه
:w33:
از نظر اخلاقی هم انسان مومن و دل پاکیه، حتی سر کلاس با خوندن یه داستان از امام علی (ع) اشکش جاری شد. ( خدا کنه راضی باشه که اینارو گفتم :redface:)

دیگه فکر کنم کامل توضیح داده باشم . معذرت میخوام اگه طولانی شد و به حاشیه رفتم. فقط دوست داشتم شما هم با ایشون آشنا بشید.
ممنون از توجهتون
:gol:

h hami

عضو جدید
rough set

rough set

دوستان عزیز کسی جزوه فارسی در مورد rough set theory داره؟

mbm66

عضو جدید
تفاوت درصد مشارکت در تحلیل واریانس و rank در تحلیل متوسط؟

تفاوت درصد مشارکت در تحلیل واریانس و rank در تحلیل متوسط؟

سلام
در روش طراحی آزمایشات به روش تاگوچی در مینی تب میتوان از بخش تحلیل متوسط خروجی گرفت که mean و rank رو میده.
بعد در بخش تحلیل واریانس خطی هم برای همون پارمترها و سطوح میشه یه درصد مشارکت بدست آورد!

حالا این rank و درصد مشارکت هر پارامتر با هم چه فرقی دارن؟ آیا نباید با هم یکسان باشن؟ و هر دو اثر پارامترها رو در این سری آزمایشها نشون بدن؟

سوالم در مورد مفهوم هر کدوم اینهاست که بدونم باهم چه تفاوتی دارن؟ و چرا یکسان نمیشن؟
ممنون

hamid051

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
دارای برنامه نمونه گیری دو تایی هستیم به شرح زیر:
N=1500
n1=50
n2=50
اگر تعداد زیادی محموله متوالی تا کنون وارد سیستم شود و نمونه گیری از ده محموله متوالی آخر دارای مجموعا 10 خراب در نمونه های اول و 25 خراب در مجموع نمونه ها باشند، اگر AQL در این مسئله 1 درصد باشد چه کار میکنید و چه توصیه ای دارید؟
بچه ها اگر میشه این سوال رو جواب بدید - ممنون :gol:

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دارای برنامه نمونه گیری دو تایی هستیم به شرح زیر:
N=1500
n1=50
n2=50
اگر تعداد زیادی محموله متوالی تا کنون وارد سیستم شود و نمونه گیری از ده محموله متوالی آخر دارای مجموعا 10 خراب در نمونه های اول و 25 خراب در مجموع نمونه ها باشند، اگر AQL در این مسئله 1 درصد باشد چه کار میکنید و چه توصیه ای دارید؟
بچه ها اگر میشه این سوال رو جواب بدید - ممنون :gol:
خب عدد پذیرش ها چنده ؟

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مگه AQL,
Acceptance Quality level نیست؟ خب همون عدد پذیرشه دیگه!
نه اون A مخفف Average هست و اینجا معنی درصدی از اقلام معیوب انباشته رو میده که خریدار میخواد با احتمال خاصی شناساییش کنه . اصلا عدد پذیرش با درصد بیان نمیشه که .

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

adade paziresh nadade to sorate soal!
اول لطفا فارسی تایپ کنید از این بعد .

دوما این طرح نمونه گیری از استاندار خاصی پیدا شده که عدد پذیرش نداره ؟ مثلا MIS STD ? یا داج رومیگ ؟ آخه بعید هم هست چون اگر قرار بود ما بریم استاندار و عدد پذیرش رو از اونجا پیدا کنیم باید اطلاعات بیشتری میداشتیم که الان نداریم .

چطور میشه بدون عدد پذیرش تصمیم گیری کرد .....................

Mazeroon86

عضو جدید
دروود.
دوستان عزیز یه سوال داشتم. به نظر شما اگر کسی بخواد دوره msp , primaviera رو بره بهتره کدوم رو اول بره اصلاً میشه هر دوتا رو هندل کرد؟؟
اگر میشه موسسه یا ارگان معتبر که گواهی بین الملل هم بدهد معرفی کنید؟
با سپاس

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دروود.
دوستان عزیز یه سوال داشتم. به نظر شما اگر کسی بخواد دوره msp , primaviera رو بره بهتره کدوم رو اول بره اصلاً میشه هر دوتا رو هندل کرد؟؟
اگر میشه موسسه یا ارگان معتبر که گواهی بین الملل هم بدهد معرفی کنید؟
با سپاس
MSP راحت تره واگه میخواید تازه شروع کنید ام اس پی رو برید اول بعد پریماورا رو برید . پریماورا حرفه ای تره و کار باهاشم سخت تره . من باشم اول ام اس پی میرم بعد پریماورا . برای موسسه هم یه سرچی کنید تو گوگل کلی پیدا مکنید .

fmosif

عضو جدید
نه اون A مخفف Average هست و اینجا معنی درصدی از اقلام معیوب انباشته رو میده که خریدار میخواد با احتمال خاصی شناساییش کنه . اصلا عدد پذیرش با درصد بیان نمیشه که .

من راستش مبحثAcceptance sampling رو بلد نیستم ولی توی نمودارهای کنترل پذیرش AQL مخفف Acceptance Quality level هست.
اینجا رو هم ببینید:http://en.wikipedia.org/wiki/Acceptable_quality_limit

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من راستش مبحثAcceptance sampling رو بلد نیستم ولی توی نمودارهای کنترل پذیرش AQL مخفف Acceptance Quality level هست.
اینجا رو هم ببینید:http://en.wikipedia.org/wiki/Acceptable_quality_limit
بله درست میگین اما بازم این عدد پذیرش نیست و AQL همون توضیحی هست که دادم یعنی مصرف کننده و تامین کننده توافق میکنن که سطح متوسط کیفیت تولید کننده از این حد بدتر نباشه و اگه بد تر بود ، مصرف کننده مایل هست که با یه درصد اطمینان انباشته رو رد کنه . یعنی مصرف کننده دیگه نباید از این درصد بیشتر معیوبی داشته باشه . عدد پذیرش به صورت یه عدد بیان میشه . مثلا فرض کنید تو یه انباشه 100 تایی اگر عدد پذیرش 2 باشه و اندازه نمونه ماهم 20 باشه ، اگر تعداد معیوبی ها تو این 20 تا از 2 کمتر بود انباشه کلش پذیرفته میشه در غیر اینصورت رد میشه .

reza sarvi

عضو جدید
محاسبه Z factor با نرم افزار ویژوال بیسیک

محاسبه Z factor با نرم افزار ویژوال بیسیک

با سلام
این نرم افزار خوب کار شده ولی نواقصات آن زیاذ است لطفا جهت تکمیل دوستان همکاری فرمایند

پیوست ها

• comp 1.rar
    908.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

rose gol

عضو جدید
کاربرد ادوات برق در مهندسی صنایع

کاربرد ادوات برق در مهندسی صنایع

سلام دوستان
یه پروژه واسه درس مبانی برق دارم با موضوع کاربرد ادوات برق در صنایع.اما هرچی میگردم هیچی پیدا نمیکنم.اگه کسی اطلاعاتی در این زمینه داره ممنون میشم در اختیارم بذ
اره

mahshid-engineer

عضو جدید
اطلاعاتی در مورد Game Theory و Business Dynamics

اطلاعاتی در مورد Game Theory و Business Dynamics

دوستان سلام.
کسی درمورد Business Dynamics و Game Theory چیزی میدونه؟

gerami.p

عضو جدید
تولید داده تصادفی با توزیع نرمال دو متغیره به کمک شبیه سازی

تولید داده تصادفی با توزیع نرمال دو متغیره به کمک شبیه سازی

دو تا از پارامترهای مساله من دارای توزیع نرمال دو متغیره هستن. میدونم که میشه اونهارو با استفاده از minitab تولید کرد اما برنامه تولید داده‌ها رو برای برنامه نویسی نیاز دارم. در صورتی که در نحوه تولید داده‌ها به من کمک کنید ممنون میشم.

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
در زمینه بیزنس داینامیک باید اینو بگم که کلا از شاخه های رشته پویا شناسی (سیستم داینامیک ) هست که چند سالی هست بوجود اومده!
یکی از رشته های بسیار جوان تو دنیا هست
میشه پدر علم ای رشته رو اقای پرفسور فاستر اعلام کرد!
که شاگردان ایشان از جمله اقای استرمن کمک فراونی در جهت توسعه این علم در چند سال اخیر انجام داده اند !
راستی تو ایران اقای پرفسور مشایخی هم هستن که پدر علم نوین مدریت نام گرفتن
ایشان هم از شاگردای پرفسور فارستر و همکلاس اقای استرمن بودند!

راستش در مورد این که بیزنس ، پویا هست و باید به شکل یه سیتم پویا بهش نگاه کرد خیلی حرف وجود داره که اگر علاقه داشتن بچه ها من حاضرم کمک کنم بحث ادامه پیدا کنه !

mahshid-engineer

عضو جدید
در زمینه بیزنس داینامیک باید اینو بگم که کلا از شاخه های رشته پویا شناسی (سیستم داینامیک ) هست که چند سالی هست بوجود اومده!
یکی از رشته های بسیار جوان تو دنیا هست
میشه پدر علم ای رشته رو اقای پرفسور فاستر اعلام کرد!
که شاگردان ایشان از جمله اقای استرمن کمک فراونی در جهت توسعه این علم در چند سال اخیر انجام داده اند !
راستی تو ایران اقای پرفسور مشایخی هم هستن که پدر علم نوین مدریت نام گرفتن
ایشان هم از شاگردای پرفسور فارستر و همکلاس اقای استرمن بودند!

راستش در مورد این که بیزنس ، پویا هست و باید به شکل یه سیتم پویا بهش نگاه کرد خیلی حرف وجود داره که اگر علاقه داشتن بچه ها من حاضرم کمک کنم بحث ادامه پیدا کنه !

شما ادامه بده من از دکتر دعوت میکنم بیان اینجا تو بحث باشن