[ نقشه برداری با GPS ] ► آموزش ، نرم افزار و سوالات و مشکلات انواع GPS دستی

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
سلام مهندس.
دستت درد نکنه. خیلی مفید بود. می خواستم بپرسم که GPS شبیه ساز نداره که بتونیم منوهاشو تمرین کنیم؟

با سلام ............

نه متاسفانه ...............شبیه ساز جی پی اس رو بنده پیدا نکردم ........................نه تو سایتهای ایرانی و نه در سایتهای خارجی ......حداقل تا حالا................... ....................بدرود.

sshayan59

عضو جدید
سلام به مهندسان گرامی
میخواستم بدونم بهترین مدل gps دستی چیه؟وحدود قیمتش چقدره؟

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
سلام به مهندسان گرامی
میخواستم بدونم بهترین مدل gps دستی چیه؟وحدود قیمتش چقدره؟

با سلام مپ 60 و 62 گارمین پیشنهاد میشه ..................... قیمت حدود یک میلیون .................................... بدرود.

industrail zone

عضو جدید
سلام به همگی
من تو نصب نرم افزار map source مشکل دارم از چندین جای مختلف داونلود کرد ولی موقع نصب در چندین کامپیوتر با پیغام previous map source not found مواجه می شوم حجم فایلی که از آن استفاده می کنم 54.4 می باشد که به نظر می رسه مشکلی نداشته باشه ولی نمیدانم چرا نصب نمیشه لصفا راهنمایی فرمایید.

ehsan_l

عضو جدید
سلام مهندس عزیز من یه موبایل نوکیا N96 دارم که سیستمش سیمبین سری 60 ورژن 3 هست ... لطفا اگه میشه بفرمایید که من چجوری میتونم از این برنامه استفاده کنم؟ با تشکر:gol::gol:

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
سلام اگه سیستم گوشی شما با N97 یکی باشه من نرم افزار SmartComGPS رو نصب دارم و خیلی هم راضیم از گوگل تو سایت های فارسی سرچ بگیرید

pedram555

عضو جدید
سلام به همگی
من تو نصب نرم افزار map source مشکل دارم از چندین جای مختلف داونلود کرد ولی موقع نصب در چندین کامپیوتر با پیغام previous map source not found مواجه می شوم حجم فایلی که از آن استفاده می کنم 54.4 می باشد که به نظر می رسه مشکلی نداشته باشه ولی نمیدانم چرا نصب نمیشه لصفا راهنمایی فرمایید.
این نسخه ای که شما دارید دراصل مثل آپدیت عمل میکنه و قبلش باید یه نسخه پائین تر را نصب کرده باشید

hosainghamare

عضو جدید
سلام من میخاستم بدونم باجی پی اس میتونم نقشه مساحی یک قطعه زمین رو دربیارم.

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
سلام من میخاستم بدونم باجی پی اس میتونم نقشه مساحی یک قطعه زمین رو دربیارم.

با سلام ..........

1- دوست من لازمه یاد آوری کنم خطا جی پی اس +-3 و در بعضی مناطق تا +-10 میرسه ....................... یعنی اینکه ممکنه نقطه ای که ثبت می کنی 3 تا 10 متر خطا داشته باشه .............خوب این خطا برای یک زمین به مساحت کم .......... جالب نیستش و بیشتر برای سطح مساحت کلان ...............میشه از اون استفاده کرد..........................

2- شما می تونید اگه زمین مساحت زیادی نداره با متر مساحی کنید ......................... و اگه مساحت زیاده و اندازه و مساحت دقیق براتون مهمه ..............بایستی با دوربین برداشت بشه ...................

آخرین ویرایش:

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
دانلود فیلم آموزشي استفاده از جی پی اس گارمین سری Vista

دانلود فیلم آموزشي استفاده از جی پی اس گارمین سری Vista

GPS etrex VISTA images (1).jpg

دانلود فيلم آموزشي با دوبله فارسی GPS مدل GPS etrex VISTA

حجم فایل: ۱۰۹٫۰۳ مگابایت

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=159399&d=1348248113

منبع و پسورد : www.geogis.ir

آخرین ویرایش:

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
دانلود فیلم آموزشي استفاده از جی پی اس گارمین سری Oregon

دانلود فیلم آموزشي استفاده از جی پی اس گارمین سری Oregon

GPS Oregonimages (2).jpg

دانلود فيلم آموزشي با دوبله فارسی GPS مدل GPS Oregon

حجم فایل: ۹۱٫۷۲ مگابایت

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=159399&d=1348248113

منبع و پسورد : www.geogis.ir

mahdi abbasnasab

عضو جدید
سلام یه درخواست داشتم از بچه های خوب این تالار:
چند تا برنامه پردازش داده های جی پی اس به من معرفی کنید.
مرسی

SamHashemi

متخصص نقشه برداری
سلام یه درخواست داشتم از بچه های خوب این تالار:
چند تا برنامه پردازش داده های جی پی اس به من معرفی کنید.
مرسی
معروفترین برنامه پردازش leica geo office هستش که سال 86 مهندس نعمتی استاد کلاس Gps سازمان نقشه برداری در اردوی کارورزی به جوجه مهندسین :) آموزش داد.

reza1982

عضو جدید
سلام دوست عزیز.روشی دیگه هم هست شما پس از برداشت باهر واحد میتونید gpsبه سیستم وصل کنیدوبا نرم افزارmap sourceهم اطلاعات دسگاه به سیستم منتقل کنید هم واحدش به utm jfndg ;kdn

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
والا ما هم درست نفهمیدیم
چیزی که هست اینه که پس از مدتی برد لیزر ها کم میشه تا اینکه دیگه فاصله های نزدیک رو هم به سختی میزنه. دوربین های ما که هنوز چنین اتفاقی نیفتاده و هر روز داریم با لیزر هاش کار می کنیم و کار با منشور خیلی کم داریم. اما شنیدم که برد لیزر همکارامون کم شده.
میشه گفت کار بالیزر استهلاکش زیاده و بهتره کمتر استفاده بشه. حداقل باطری تون رو چون زود خالی می کنه دارای استهلاک بیشتریه

SamHashemi

متخصص نقشه برداری
والا ما هم درست نفهمیدیم
چیزی که هست اینه که پس از مدتی برد لیزر ها کم میشه تا اینکه دیگه فاصله های نزدیک رو هم به سختی میزنه. دوربین های ما که هنوز چنین اتفاقی نیفتاده و هر روز داریم با لیزر هاش کار می کنیم و کار با منشور خیلی کم داریم. اما شنیدم که برد لیزر همکارامون کم شده.
میشه گفت کار بالیزر استهلاکش زیاده و بهتره کمتر استفاده بشه. حداقل باطری تون رو چون زود خالی می کنه دارای استهلاک بیشتریه
حکما مربوط میشه به فرسایش کریستال های داخل طولیاب ، همه دوزبین ها هم شامل این امر هستند، اگه تخصصی تر بنگریم به خطای EDM Constant ERROR یا همون خطای ثابت منشور شناخته میشود و علت هم برند بودن دوربین و منشور هم همین نکته هست،(نقشه برداری ژئودتیک و تحلیل شبکه)

amoooooblack

عضو جدید
با سلام
گوشی من اندرویده و میخواستم بدونم ایا نرم افزار جی پی اسی هست برای گوشی که دقتش طوری باشه که بشه در ماده 147 ازش استفاده کرد ؟؟؟

ghahremanimehdi

عضو جدید
با سلام
گوشی من اندرویده و میخواستم بدونم ایا نرم افزار جی پی اسی هست برای گوشی که دقتش طوری باشه که بشه در ماده 147 ازش استفاده کرد ؟؟؟
خیر به هیچ عنوان.دقت gps گوشی در بهترین شرایط از 2 متر کمتر نخواهد بود.

payman_shabestan

عضو جدید
با سلام

ماده 147 دیگه شورش درومده با هرچی مختصات بدید مشکلی نداره دقتش 10 متر هم بود موردی نیست فقط توی ملک باشه!

payman_shabestan

عضو جدید
خیر به هیچ عنوان.دقت gps گوشی در بهترین شرایط از 2 متر کمتر نخواهد بود.
آقای مهندس اون اولای اجرا بود که دقت 5 سانتی متر بود 2 یا 3 ماه بعد به علت نبود GPS های ایستگاهی و لنگ موندن کار ملت برداشتنش
و همین هم شد مایه بدبختی ما نقشه بردارها الان یارو با کاردانی ادبیات کار 147 انجام میده!!!

behzad50

عضو جدید
مپ سورس از سال 2010 متوقف شده بجاش یک نرم افزار با حال بیس کمپ اومده سعی کن با این برنامه کار کنی

hek

عضو جدید
سلام من gps 76cs دارن صفحه رئش شکسته چظوری بازش کنم با یه قاب دیگه از مدل خودش تعئیضش کنم
پیچ چشتشم باز مردن اما قابش از هم بازنمیشه

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
سلام من gps 76cs دارن صفحه رئش شکسته چظوری بازش کنم با یه قاب دیگه از مدل خودش تعئیضش کنم
پیچ چشتشم باز مردن اما قابش از هم بازنمیشه

بهترین کار اینه که ببری یه فروشگاه نقشه برداری تا واستون تعمیرش کنند. چون احتمالا ضربه هم خورده و باید کالیبره هم بشه. نگران شیشه اون نباشید چون از وقتی CNC و برش لیزر اومده همه چیز میشه درست کرد. تارکت های منشور روندم رو دوستان عزیزم با اجازتون شکستند نشستم با اتوکد نقشش رو کشیدم و دادم برای با پلکسی بریدند و کل پول لیزرش شد 6 هزار تومن! فقط یک روز علاف چسب زدن و فیت کردنش شدم!

yasser_eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من جی پی اس دستی لازم دارم که بتونم نقشه مختصات دار اتوکد یا هر پسوندی بشه تبدیل کرد را روی جی پی اس بریزم و موقعیت من رو نسبت به اون نقشه نشون بده چی مدلی بخرم ؟

آیا GPS Garmin Oregon650 همچین امکاناتی داره ؟

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
سلام
من جی پی اس دستی لازم دارم که بتونم نقشه مختصات دار اتوکد یا هر پسوندی بشه تبدیل کرد را روی جی پی اس بریزم و موقعیت من رو نسبت به اون نقشه نشون بده چی مدلی بخرم ؟

گوشی مویایل آیفون 5 اس بگیر همه این امکانات و بیشتر هم داره حالشو ببر! ارزون هم که شده 20%

payman_shabestan

عضو جدید
سلام

منم GPS نمیبرم دیگه روی اندروید یه برنامه ریختم 10 برابر GPS 76CSx که داشتم اطلاعات بهم میده!

بالا