مشکلات و سوالات سخت افزاری رو اینجا مطرح کنید

C_C2

عضو جدید
انتخاب قطعه

انتخاب قطعه

سلام بر دوستان
بین این cpu ها کدوم بهتر هست و شما تو این رنج چی پیشنهاد میدین:
[h=1]Intel® Pentium® Processor E5700
(2M Cache, 3.00 GHz, 800 MHz FSB
)Intel® Pentium® Processor G630
(3M Cache, 2.70 GHz)
و فرق این دو با Intel® Celeron® Processor G540 چیه؟
راستی main هم پیشنهاد بدین!
با تشکر[/h]

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بر دوستان
بین این cpu ها کدوم بهتر هست و شما تو این رنج چی پیشنهاد میدین:
Intel® Pentium® Processor E5700
(2M Cache, 3.00 GHz, 800 MHz FSB
)Intel® Pentium® Processor G630
(3M Cache, 2.70 GHz)
و فرق این دو با Intel® Celeron® Processor G540 چیه؟
راستی main هم پیشنهاد بدین!
با تشکر

سلام
آقا شرمنده ها...
ولی اینها بعد از یه مدت پشیمونت می کنند ها
چقدر یم خوای خرج کنی؟
می خوای چه کارهایی برات انجام بده؟
باتشکر

mahsaamirali

عضو جدید
contrast lcd laptop not work

contrast lcd laptop not work

سلام :اگه کسی مشکل سخت افزاری داره.بگه.ممنون

salam dooost aziz man contrast lcd laptopam vaghti mikham noooreshooo kam va ziad bokonam avalan aslan nemishe dovoman be soorate randomi kar mikone yani vaghti az 40 mikham beram rooye 70 yek dafe bar migarde rooye 30 agar rahnamaee manoo bokoni mamnoonet misham

albaloo_66

عضو جدید
سلام من قصد خرید هارد اکسترنال 500 gb دارم میشه منو راهنمایی کنید چه مارکی بخرم.برای آرشیو عکسام و کارام میخوام.ممنون

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام من قصد خرید هارد اکسترنال 500 gb دارم میشه منو راهنمایی کنید چه مارکی بخرم.برای آرشیو عکسام و کارام میخوام.ممنون

سلام
به نظر من بهتر هست که برید سراغ مارک های معروفی مثل وسترن دیجیتال و یا سامسونگ و یا ADATA و غیره که به وفور تویه بازار وجود داره.
اگه از من میشنوید هاردی بخرید که بیشتر پورت ها رو داشته باشه که بتونید از حداکثر سرعت و قدرت هارد بدون نیاز به تبدیل کننده بهره ببرید
درضمن سعی کنید دنبال مدل های ضد ضربه برید اگه دیگه خیلی مایه دار هستید دنبال مدل های ضد آب
درکل .. همیشه هم باید سعی کنید یه بک آپ از هارد اکسترنال داشته باشید، چون نباید زیاد رویه امنیت و وجود همیشگی اطلاعات روش اطمینان کرد
البته اگه آدم مراقب و منظمی هستید می تونید یه هارد معمولی داخلی بگیرید و با کابل تبدیل ساتا به eSATA و بقیه تبدیل هاش به کامپیوتر وصل کنید
باتشکر

albaloo_66

عضو جدید
منظورتون از این که گفتید بیشتر پورت ها رو داشته باشه یعنی چی؟اخه بک آپ از هارد اکسترنال یعنی دو تا هارد بخرم.اینکه به صرفه نیست.اخه هارد لپ تاپم پر شده میخوام اطلاعاتشو بریزم رو این هارد؟
سی گیت چطوره؟

albaloo_66

عضو جدید
سلام
به نظر من بهتر هست که برید سراغ مارک های معروفی مثل وسترن دیجیتال و یا سامسونگ و یا ADATA و غیره که به وفور تویه بازار وجود داره.
اگه از من میشنوید هاردی بخرید که بیشتر پورت ها رو داشته باشه که بتونید از حداکثر سرعت و قدرت هارد بدون نیاز به تبدیل کننده بهره ببرید
درضمن سعی کنید دنبال مدل های ضد ضربه برید اگه دیگه خیلی مایه دار هستید دنبال مدل های ضد آب
درکل .. همیشه هم باید سعی کنید یه بک آپ از هارد اکسترنال داشته باشید، چون نباید زیاد رویه امنیت و وجود همیشگی اطلاعات روش اطمینان کرد
البته اگه آدم مراقب و منظمی هستید می تونید یه هارد معمولی داخلی بگیرید و با کابل تبدیل ساتا به eSATA و بقیه تبدیل هاش به کامپیوتر وصل کنید
باتشکر
بیشتر پورت ها رو داشته باشه یعنی چی؟اخه این هاردو میخوام بخرم تا اطلاعات لپ تاپمو خالی کنم بک آپ بگیرم و از روی هارد لپ تاپم پاک کنم.ا

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بیشتر پورت ها رو داشته باشه یعنی چی؟اخه این هاردو میخوام بخرم تا اطلاعات لپ تاپمو خالی کنم بک آپ بگیرم و از روی هارد لپ تاپم پاک کنم.ا

سلام
ببینید..مثلا پورت eSATA رو اگه داشته باشه .. خوب سرعتش به مراتب بیشتر از یو اس بی ۲ و ۳ هستش
چون مستقیما با گذرگاه های ساتا کار می کنه
یا اینکه وقتی بخوای با یو اس بی ۲ هارد رو به سیستم وصل کنی... راحت وصل می کنی... یا اگه بخوای کابل رو با تبدیل به سیستم وصل کنی..اولا هزینه تبدیل رو نداری... دوما اینکه سرعت انتقال صرف تبدیل کانکتور نمیشه
باتشکر....

آقا فرا

عضو جدید
[h=2]تورو خدا روی این آقا رو کَم کنین!!![/h]ماجرا از این قراره:
این آقاهه -که خدمات کامپیوتری داره- بعد از دوبار شارژ کارتریج چاپگر لیزریم -با مدل: HP Laser Jet P1102- اومده میگه، " باید حتما درامِ پرینترتو بعد از هر دوبار شارژ عوض کنی!! "
اساتید محترم، آیا راست میگه؟؟ اگه دروغ میگه، بگید تا برم با پاسخی منطقی حالشو بگیرم!!
البته بد نیست که این بار آخری، تونر که زده بود تو کارتریج، چاپگر خیلی کمرنگ چاپ میکرد، رفتم پیشش و اون جمله ی بالا رو بم گفت!

bahaaaar

عضو جدید
سلام.ببخشید نمیدونم pc من چه مشکلی پیدا کرده که dvd رو نمخونه.اصن درایو ش حذف شده.
لطفا کمک کنین.

آخرین ویرایش:

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تورو خدا روی این آقا رو کَم کنین!!!

ماجرا از این قراره:
این آقاهه -که خدمات کامپیوتری داره- بعد از دوبار شارژ کارتریج چاپگر لیزریم -با مدل: HP Laser Jet P1102- اومده میگه، " باید حتما درامِ پرینترتو بعد از هر دوبار شارژ عوض کنی!! "
اساتید محترم، آیا راست میگه؟؟ اگه دروغ میگه، بگید تا برم با پاسخی منطقی حالشو بگیرم!!
البته بد نیست که این بار آخری، تونر که زده بود تو کارتریج، چاپگر خیلی کمرنگ چاپ میکرد، رفتم پیشش و اون جمله ی بالا رو بم گفت!

سلام
اولا سوالتون رو فقط یه جا مطرح کنی
دوما داره دروغ میگه...
اگه کم رنگ شده ممکنه علت های زیادی داشته باشه.
ممکنه که بد رنگ رو تزریق کرده... یا -سوراخ هاش گرفته باشه... مشکلات دیگه ای داشته باشه...که یکی هم ممکنه به علت اونی باشه که اون میگه
ولی در کل... خودتون کارتریج ها رو شارژ کنید...کار ساده ای هم هست...فقط یه دهان بند با کیفیت بخرید... تا رنگ اذیتتون نکنه
باتشکر...

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
مادربورد :GA-945GCM-S2L

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2669#sp

میخوام براش کارت گرافیک بگیرم.
شما چی پیشنهاد میدین؟؟!!!!
و ایا میشه برا هر مینی هر کارت گرافیکی رو استفاده کرد؟ لطفا راهنمایی بفرمایید.

سلام
برید به نمایندگی و بهش بگید که چه ارتقا هایی میشه انجام داد...قاعدتا بهترین راهنمایی رو می تونند بهت بکنند...
باتشکر

azar127

عضو جدید
ا سلام و درود فراوان.
مدل لپ تاپ من dell vostro 1015 .
بایوس آپدیت کردم . تصویر کامل رفت . جوری که روشنش میکردم یک چراغ آبی پایین لپ تاپ روشن میشد بعد خاموش میشد.
دادم به یکی که پروگرامر داشت درستش بکنه. درست که نشد هیچ الان دیگه روشنم نمیشه . من تا حالا لپ تاپ باز نکرده بودم. ولی الان بازش کردم .میشه منو راهنمایی کنید؟ با تشکر.یک سوال دیگه ممکنه اون چکارش کرده باشه؟ چون تازه پروگرامر خریده.

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ا سلام و درود فراوان.
مدل لپ تاپ من dell vostro 1015 .
بایوس آپدیت کردم . تصویر کامل رفت . جوری که روشنش میکردم یک چراغ آبی پایین لپ تاپ روشن میشد بعد خاموش میشد.
دادم به یکی که پروگرامر داشت درستش بکنه. درست که نشد هیچ الان دیگه روشنم نمیشه . من تا حالا لپ تاپ باز نکرده بودم. ولی الان بازش کردم .میشه منو راهنمایی کنید؟ با تشکر.یک سوال دیگه ممکنه اون چکارش کرده باشه؟ چون تازه پروگرامر خریده.

سلام
ببرش جایی که قبلا دستگاهی رو پروگرام کرده باشه.
احتمالا وارد نبوده و زده داغونش کرده
باتشکر

Maryam IT

عضو جدید
دوستان سخت افزاری من یه سوال مهم دارم خواهشا اگه میشه کمک کنید:
چطوری singleCycle CPU رو طوری بسط بدیم که addm رو هم انجام بده.

mshiran

عضو جدید
سلام به دوستان
من یک موس و کی بورد بی سیم دارم ولی چند وقته کار نمی کنه چند دفعه هم زدم تو چند دفعه کار کرده چند دفعه نه رو لپ تاپ برادرم هم که زدم کار می کرد

به غیر از عوض کردن ویندوز چه راه حل های دیگری داره

ممنون

iceeeeeeee

عضو جدید
با سلام و عرض خسته نباشی

مدتی هست که فن سی پی یو من در حالت عادی یکسره کار میکند. هرچند یکی از قابلیت مادربردم EPU-6 Engine هست که خودش فن ها را کم و زیاد میکنه . با اینکه اصلاً بازی یا با نرم افزار سنگینی کار نمیکنم فن سی پی یو یکسره کار میکنه که تا حالا برام اتفاق نیفتاده بود. دمای سی پی یوم بین 57 الی 64 درصد هست. مشخصات سی پی یو intel Core 2 Duo E7400 هست و مادربردم Asus مدل P5Q هست. می خواستم بدونم که :

1- در حالت عادی یا نرمال فن سی پی یو باید چقدر باشه ؟ و حداکثر از چند درصد نباید تجاوز کند؟

2- علت اینکه فن یکسره کار میکنه چیه ؟ و چه راهکار هایی را شما پیشنهاد میکنید .

3- آیا این درصدی که گفتم برای سیستم خط داره یا نه؟

لطفاً راهنمایی کنید.

آخرین ویرایش:

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
با سلام و عرض خسته نباشی

مدتی هست که فن سی پی یو من در حالت عادی یکسره کار میکند. هرچند یکی از قابلیت مادربردم EPU-6 Engine هست که خودش فن ها را کم و زیاد میکنه . با اینکه اصلاً بازی یا با نرم افزار سنگینی کار نمیکنم فن سی پی یو یکسره کار میکنه که تا حالا برام اتفاق نیفتاده بود. دمای سی پی یوم بین 57 الی 64 درصد هست. مشخصات سی پی یو intel Core 2 Duo E7400 هست و مادربردم Asus مدل P5Q هست. می خواستم بدونم که :

1- در حالت عادی یا نرمال فن سی پی یو باید چقدر باشه ؟ و حداکثر از چند درصد نباید تجاوز کند؟

2- علت اینکه فن یکسره کار میکنه چیه ؟ و چه راهکار هایی را شما پیشنهاد میکنید .

3- آیا این درصدی که گفتم برای سیستم خط داره یا نه؟

لطفاً راهنمایی کنید.

با سلام،
اگه منظورتون درصد استفاده از سی پی یو هست که بالای 60 درصده پس باعث می شه که دمای سی پی یو بالاتر بره و فن ها بیشتر کار کنن پس این بخش، طبیعیه اما این که چی باعث می شه که درصد استفاده از سی پی یو (CPU Usage) این قدر بالا باشه رو باید از Task manager کشف کنید. برای این کار، سه کلید ctrl+alt+del رو با هم بزنید و وارد تب Processes بشید! حالا دکمه ی Show all processes رو در پایین صفحه بزنید تا همه چی رو نشون بده! روی عنوان CPU در بالای صفحه کلیک کنید تا پردازه ها براساس میزان مصرف شون مرتب بشن و پردازه هایی که بیشترین میزان مصرف رو دارن این جا بنویسید تا بریم سراغ مرحله ی بعد!
فرایند فوق رو زمانی که میزان مصرف بالاست انجام بدید تا نتیجه به درد بخور باشه!
ضمناً اگه فقط گهگاهی این مشکل پیش میاد خیلی نمی خواد دقیق بشید عادیه!

arz66

عضو جدید
سلام از کجا در ویندوز7متوجه شوم ramکامپیوتر DDR3است یاDDR2است؟وچه مدتی است که آنRAM وCPUکار میکند.سپاس

iceeeeeeee

عضو جدید
سلام

یک عکس از زمانیکه درصد بالا هست را برای شما گرفتم ولی بالاتر از این تا 74هم رسید.

http://up.toca.ir/images/3kyk81pkklf9y1l9s476.jpg

یک سوالی برای من پیش اومد و اینکه وقتی من برنامه KM Player یا هر برنامه دیگر را از لیست سی پی یو End process کنم آیااشکالی پیش میاد؟ و اینکه بعد از این کار دوباره این برنامه در لیست سی پی یو قرار میگیره؟ چون زمانیکه میخواستم این کار را انجام بدم با اخطار مواجه شدم.

آخرین ویرایش:

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام

یک عکس از زمانیکه درصد بالا هست را برای شما گرفتم ولی بالاتر از این تا 74هم رسید.

http://up.toca.ir/images/3kyk81pkklf9y1l9s476.jpg

یک سوالی برای من پیش اومد و اینکه وقتی من برنامه KM Player یا هر برنامه دیگر را از لیست سی پی یو End process کنم آیااشکالی پیش میاد؟ و اینکه بعد از این کار دوباره این برنامه در لیست سی پی یو قرار میگیره؟ چون زمانیکه میخواستم این کار را انجام بدم با اخطار مواجه شدم.

با سلام،
لطفاً از پاسخ با نقل قول استفاده کنید!
آیا زمانی که عکس می گرفتید KMPlayer هم باز بود و داشتید فیلم می دیدید؟ فرمت فیلم تون چی بوده؟

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام

بله - داشتم یک کلیپ 4 دقیقه ای می دیدم با کیفیت MP4
در این صورت می شه گفت که طبیعیه! اگه در مواقع دیگه میزان مصرف CPU پایینه، پس مشکلی نیست!
احتمال می دم که سیستم تون کمی قدیمی باشه و پخش این جور فرمت ها براش سنگین باشه!
اگه قبلاً همین فرمت ها رو با بار کمتری روی CPU می دیدید، احتمالاً باید ویندوزتون رو عوض کنید!

deansam

عضو جدید
با سلام مشکل من کارت تی وی هست با کابل(و نه آنتن) به تلویزیون وصله و ضبط می کنه سالم بود و صدا را پخش می کرد بعد یک دفعه(یک ماهه) با مشکل رو به رو شده موقع پخش و حتی ضبط ویدیو صدا داره اما فیلم ضبط شده صدا نداره خیلی روش کار کردم دیروز روش نشستم،دو بار درایورهای صدای مادربوردو نصب کردم. کابل ها را محکم کردم(به نظرم اگه مشکل از کابل بود که نباید حتی موقع پخش صدا داشته باشه) تو تنظیمات خودش انواع حالات صوتی را قرار دادم. خود نرم افزار و درایورش را آن اینستال و بعد دوباره نصب کردم نرم افزارهای کودک را آنیستال و دوباره نصب کردم با هیچکدوم درست نشد و بعد یکدفعه درست شد اما نمی دونم دلیلش کدوم یک از کارهایی که انجام دادم بود تا نصفه روز خوب بود دوباره شب همون جوری شد تنها کاری که این بین کردم یک نرم افزار کودک را آنیستال و یکی دیگه را نصب کردم دوباره ریکاوری کردم اما حل نشد پیشنهاد شما چیه؟مشکل از کجاست؟ ممنون

mpiramooni

عضو جدید
سلام  لپ تاب من سونی وایو هست و یک ایرادی که دی وی دی رایت من داره اینه که بجز سی دی یا دی وی دی اورژینال هیچ چیز دیگری نمیخونه اگر راهنمایی کنید ممنون میشم

arsham009

عضو جدید
سلام.کسی هست یه جزوه کم حجم و مفید از درس های انتقال داده و الترونیک دیجیتال و +A داشته باشه؟اسلایدی و تصویری باشه که دیگه بهتر.مرسی

m_fazel

عضو جدید
ریستارت شدن

ریستارت شدن

سلام. من کامپیوترم مدتی هست که بعد مدتی که گرم میشه ریستارت میشه.
مثلا اگه چندتا برنامه همزمان اجرا کنم و سنگین کار کنم ریستارت میشه.
وقتی ریستارت میشه معمولا مدام ریستارت میشه تا که خاموش کنم 5 دقیقه بگذره باز دوباره
روشن کنم تا بتونه سبک کار کنه.
هوا که گرم باشه تو اتاق معمولا بیشتر اتفاق میوفته.
یه مدت کیس رو باز کردم این اتفاق نیوفتاد ولی بعد یکی دو هفته باز ریستارت کرد.
کاملا مشخص هست که از گرماست.
حالا ایا این گرم شدن سی پی یو هست یا مادربورد یا ....
به نظر دوستان مشکل از کدوم قطعه هست؟
هیچ صدای غیر عادی هم راستی نداره.
با تشکر

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام. من کامپیوترم مدتی هست که بعد مدتی که گرم میشه ریستارت میشه.
مثلا اگه چندتا برنامه همزمان اجرا کنم و سنگین کار کنم ریستارت میشه.
وقتی ریستارت میشه معمولا مدام ریستارت میشه تا که خاموش کنم 5 دقیقه بگذره باز دوباره
روشن کنم تا بتونه سبک کار کنه.
هوا که گرم باشه تو اتاق معمولا بیشتر اتفاق میوفته.
یه مدت کیس رو باز کردم این اتفاق نیوفتاد ولی بعد یکی دو هفته باز ریستارت کرد.
کاملا مشخص هست که از گرماست.
حالا ایا این گرم شدن سی پی یو هست یا مادربورد یا ....
به نظر دوستان مشکل از کدوم قطعه هست؟
هیچ صدای غیر عادی هم راستی نداره.
با تشکر
با سلام،
بعد از این که ریست می شه به تنظیمات بایوس برید (معمولاً در هنگام شروع به کار سیستم باید Delete بزنید) و دنبال قسمتی بگردید که دمای سیستم رو نشون می ده!
اونجا دمای فعلی سی پی یو و مادربورد رو می تونید ببینید و نسبت به سیستم تون، سرچ کنید که زیاد هست یا نه!
ضمناً فن ها رو بررسی کنید که به درستی کار کنن!
اگه مشکل از دما نباشه، احتمالاً مشکل سخت افزاری مثلاً توی پاور یا مین بورد دارید!