*** آشنایی و گفتگوی بچه های کامپیوتر....***

self.f_t_m990

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
این پست ها از مرورگر خودم هست! البته جای کار زیادی داره هنوز! در کل یه پنجره هست که از تو ترمینال لینوکس بهش آدرس میدم و اون پنجره آدرسو باز میکنه :D

اینم بخون بدردت میخوره :

خب یک چیز جالب از دو نفر از مشاهیر دنیای متن باز!

لینوس تروالدز معتقد هست که کرنل یکپارچه (لینوکس) کلا بهتر از ریزهسته (مینیکس) توسعه پیدا میکنه. چون که وقتی کرنل رو قسمت قسمت میکنیم ظاهرا ساده شده ولی از پیچیدگی ارتباط میان اجزای ریز شده صرف نظر کردیم.

خب اندی تاننباوم یک پست در گروه خبری comp.os.minix میزاره (هنوز این گروه در گوگل هست و فعاله و میتونید عضو شید). با عنوان « Linux is obselete » یا «دوران لینوکس گذشته است». لپ مطلب اندی این بود «سیستم عاملهای یکپارچه یک فایل a.out بزرگ هستند که در قالب (کرنل) کل سیستم عامل رو میرونند و برای تغییر در یک جز نیاز داریم کل سورس رو دست کاری کنیم» . البته تانن باوم در قسمت دیگری میگه : «مینیکس برای من یک تفریح است و کار من تحقیق در مورد سیستم عاملهاست. البته آموئبا (آمیب) هم برای من تفریحی بیش نیست و اگر انقلاب و جنگ نباشد و خبر مهمی از سی ان ان پخش نشود به آن میرسم».

بعد از این لینوس تروالدز خشمگین میشود (مثل :exclaim: ) و خب بالطبع مودب بودن :)biggrin: ) ایشون در یک روز از زمستان سال ۱۹۹۱ از جنگلهای سرد فنلاند این پست رو در گروه خبری فوق الذکر درج میکنه :
«پیشاپیش از اینکه دوباره مجبورید پستی در مورد لینوکس را تحمل کنید متاسفم ولی باید از شرافت و مردانگی ام دفاع کنم» .
در اینجا مشخص هست که قصد دفاع از خودش رو داره. ابتدا از قیمت ۶۹ دلاری مینیکس و کسب در آمد تانن باوم ایراد میگیره : «مینیکس برای تو یک سرگرمی نیست ولی لینوکس برای من یک سرگرمی است. البته یک سرگرمی جالب و صدالبته ارزشمند. من نیستم که از سیستم عاملم پول در میاورم. اگر مینیکس واقعا برای تو سرگرمی است ، آن را رایگان در اختیار همه قرار بده تا استفاده کنند».
در نهایت هم در مورد نظرات تانن باوم (مثل قابلیت انتقال در لینوکس ، وابسته بودن به ۸۰۸۶ و ... ) اینگونه مینویسه : «به نظر من این لینوکس نیست که قابلیت انتقال ندارد ، بلکه مینیکس است. من سورس سیستم عاملم را در اینترنت پخش کرده ام تا همه روی آن کار کنند و ویژگی هایی که ندارد را بر آن بیافزایند ولی در مینیکس چنین چیزی امکان پذیر نیست. بدون شک همه میدانیم که بهترین هک مینیکس را بروس اوانز ساخته است ولی نمیتواند آن را پخش کند، و این برای کاربر سخت است که ابتدا یک سیستم عامل (گند) را نصب کند و بعد از (گندی) آن بزداید! البته همین نظرات را در مورد آموئبا (آمیب) هم دارم اگرچه امیدوارم به (گندی) مینیکس نباشد».

بعد از این بحث جنبه علمی داره و تانن باوم سعی میکنه تا برتری های کرنل هایی مثل NT و Darwin و Mach رو نسبت به لینوکس نشون بده.و نکته جالب و مودبانه :)دی) نداره که بخوام ذکر کنم. بهرحال تمام این مکالمات در comp.os.minix و کتاب زندگانی لینوس موجود هست. لینوس در آخرین فصل کتاب (همین مکالمات مودبانه) اینطور میگه:
«اگر در فرومهای الکترونیک هستید مراقب غلطهای املائی (زیادی) خود باشید چرا که تا ابدالدهر باقی خواهند ماند»

پ.ن:«زیادی» داخل پرانتز برداشت آزاد خودم از متنش بود.
:w17:

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام می خواستم یه چیزی بگم ولی نتونستم تاپیک مناسب رو پیدا کنم یعنی اصولا باید زیر بخش شبکه می گفتم ولی تاپیکی واسش پیدا نکردم واسه همین اینجا میگم ببخشید
من دو تاپیک درست کردم واسه مطالعه دسته جمعی ccna یکی واسه icnd 1 و یکی واسه icnd 2 از دوستان اگه کسی ccna می خونه خوشحال میشم بیاد من خلاصه کتاب اصلی رو میذارم . چند بخش رو گذاشتم اگه خواستین ادامه بدین

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/415795-مطالعه-دسته-جمعی-ICND-1

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/420128-مطالعه-ی-دسته-جمعی-ICND-2

من دیگه نمی تونم ادامه بدم یعنی دیگه نمیام دوستان خواستن ادامه بدن

آخرین ویرایش:

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
سلام می خواستم یه چیزی بگم ولی نتونستم تاپیک مناسب رو پیدا کنم یعنی اصولا باید زیر بخش شبکه می گفتم ولی تاپیکی واسش پیدا نکردم واسه همین اینجا میگم ببخشید
من دو تاپیک درست کردم واسه مطالعه دسته جمعی ccna یکی واسه icnd 1 و یکی واسه icnd 2 از دوستان اگه کسی ccna می خونه خوشحال میشم بیاد من خلاصه کتاب اصلی رو میذارم .فعلا چند بخش رو گذاشتم اگه خواستین بهم بگین با هم ادامه بدیم موفق باشید.

بعد از امتحاناتم وارد دورش میشم. تا بهمن ماه نمیتونم کمکی کنم ولی بعد از بهمن به شما میپویندم (نمیدونم شایدم برم سراغ CEH یا MCITP :D )

در ضمن تغییرات اخیر پروژه جبیر:
http://haghiri75.com/?p=145

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
سلام.

پستی در قسمت «سیستم عامل» در مورد «جبیر» زدم و کل پروژه رو توضیح دادم. اگر صلاح میدونید تاییدش کنید:)

nafis...

مدیر بازنشسته
سلام.

پستی در قسمت «سیستم عامل» در مورد «جبیر» زدم و کل پروژه رو توضیح دادم. اگر صلاح میدونید تاییدش کنید:)
باشه تائیدش میکنم

160raha

عضو جدید
هلــــــــــــــــپ هلــــــــــــپ:(

سلام مهندسا

لطفا کمکم کنید .باید تا چند ساعت دیگه جواب این برنامه رو تحویل استاد بدم. بلد نیستم. کسی هست که حلش کنه؟ "سی پلاس پلاس"

صورت سوال:
barnamei benevisid ke 3ta shey az ro kelase zekr shode sakhte o tavabeye marbote ro baraye aan farakhani konad.
kelas ha:
name
family
SCDID
reshte
print()
setorade()
Average
set student
.
(یه کلاس student بنویسیم تابع print مشخصات دانشجو رو چاپ کنه. یه سازنده براش بنویسیم تابع بنویسیم که نمرات رو براس دانشجو وارد کنه تابعaverage معدل رو حساب کنه)

:cry:

darssss

عضو جدید
تدریس خصوصی دروس رشته کامپیوتر و IT
4 جلسه اول رایگان برگزرا میشود
با تضمن قبولی شما
www.dars20.ir
0364528341

nafis...

مدیر بازنشسته
دوستانه كامپوتري رو كمك من حساب كنين اگه مقاله لازم داشتين
سلام
اگه دوست داشته باشین میتونید در این تالار به دوستاتون کمک کنید
فقط این که باید در همین باشگاه اپلود کنید و مقالات به ایمیل کسی فرستاده نمیشه
http://www.www.www.iran-eng.ir/forumdisplay.php/363-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA%DB%8C-%D9%84%D8%A7%D8%AA%DB%8C%D9%86

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
آهنگامون اومده هرسال تهران ترکیده مث صورت شهبال ... :biggrin: