دخترشاه عربستان روبنده‌اش را برداشت +عکس

fatima25

عضو جدید
منابع عربستانی اعلام كردند كه دختر پادشاه عربستان طلسم روبند سیاه را شكسته و با ظاهری بدون برقع در میان مردم ظاهر شده است.

به گزارش برنا به نقل از خبرگزاری النخیل، تصویر شاهزاده عادله دختر پادشاه عربستان در سایت‌ها و شبكه‌های تلویزیونی موجب امیدواری زنان عربستان شده است به طوری كه آنها امیدوار شدند بالاخره می‌توانند از زندان مردان و برخی آداب و رسوم خاص این كشور رها شوند.

بر اساس این گزارش، عادله با ظاهری جدید و بدون برقع که حجاب قدیمی زنان این كشور است و در حالی كه تنها شالی بر سرش گذاشته بود و بخشی ازموهایش پیدا بود در میان مردم ظاهر شد. این در حالی است كه این مساله موجب خشم اسلام‌گراهای تندرو شده است.

عادله عنوان داشت: پوشیدن روبند به آداب و رسوم باز می‌گردد نه به دین. شما می‌توانید زنانی را ببینید كه صورت‌شان یا موهایشان را می‌پوشانند. آنها آزاد هستند. من به شخصه هیچ اعتراضی به حجابی كه موها را كامل بپوشاند، ندارم. من معتقدم پوشاندن كامل موها در مقایسه با پوشاندن كامل صورت بیشتر مطابق با اسلام است. اما نمی‌دانم چرا باز در این باره سوالاتی وجود دارد چرا كه ما حق انتخاب داریم. عادله معتقد است كه نقاب یا روبند در اماكنی كه نیاز به تدابیر امنیتی دارد، جایز نیست.

این شاهزاده ادامه ممانعت و مخالفت با اختلاط زن و مرد در برخی اماكن را محكوم كرد و گفت: چرا افراد نمی‌توانند با حفظ احترام متقابل به جنس مخالف باهم كار كنند همانند كار در بیمارستانها یا زمان حج.

این شاهزاده عربستانی همچنین ابراز امیدواری كرده است كه مساله ممنوعیت رانندگی زنان حل شود. وی گفت: تصمیم‌گیری در این زمینه در دست من نیست.

همسر این شاهزاده فیصل بن عبدالله بن محمد آل سعود، وزیر آموزش وپرورش عربستان است، این در حالی است که عادله با اداره این وزارت‌خانه از سوی همسرش مخالفت كرده است.

روزنامه های عربستان اظهارات امیر فیصل دراین راستا را منتشر كردند. عادله ریاست چندین سازمان خیریه را برعهده دارد و فعالیت اجتماعی گسترده‌ای را نیز دارد. وی رئیس هیات مشورتی در موزه ملی عربستان و رئیس موسسه خیریه ملی برای نظارت بر بهداشت خانواده است و جایزه علمی وانسانی عادله را در زمینه حمایت از كودكان سرطانی تاسیس كرده است.

JavadMessi

مدیر بازنشسته
چرا به اینا می گین بد حجاب؟
این بتده خداها که فقط یکم از موهاشون معلومه!!!!!!!
من که اصلا حجاب مو رو قبول ندارم!
خود من اگه مجبور نبودیم کلا چیزی سرم نمی کردم!
وقتی که معیار اسلام باشه میشه بد حجاب
شما هم مختارید قبول داشته باشید یا نداشته باشید اما حکم خدا تغییر ناپذیز است:gol:

بردوک بزرگ

عضو جدید
کاربر ممتاز
طرف وسط روز تو خیابون میپره رو سروکول ناموس مردم میگن حجابه.
دختره را بازداشت میکنن تو باز داشتگاه بهش تجاوز میشه میگن حجابه.
اقازاده میلیاردی میدزده میگن حجابه.دیگه حالمون بهم خورد بس کنید توروخدا.

arash_441

متخصص انرژی های نو
قرآن کریم می‏فرماید: انّ الله لا یغیّر ما بقومٍ حتی یغیّروا ما بأنفسهم... ؛ خداوند سرنوشت هیچ قومی را تغییرنمی‏دهد، مگر آن که آنان آنچه را در خودشان است تغییر دهند، (رعد، آیه 11).

SAMIFAR

عضو جدید
وقتی که معیار اسلام باشه میشه بد حجاب
شما هم مختارید قبول داشته باشید یا نداشته باشید اما حکم خدا تغییر ناپذیز است:gol:
خوب من کلا با خیلی چیز ها مخالفم!
اما اینو می دونم که معنی اسلام اجبار نیست!
همون طور که در قرآن اومده ...
لا اکراه فی الدین...

JavadMessi

مدیر بازنشسته
خوب من کلا با خیلی چیز ها مخالفم!
اما اینو می دونم که معنی اسلام اجبار نیست!
همون طور که در قرآن اومده ...
لا اکراه فی الدین...
من هم منظورم اجبار نبود
منظورم حکم خدا بود که با اختیاری که خداوند به شما داده میتونین عمل کنید میتونین نکنین

SAMIFAR

عضو جدید
دوست عزیز من کاملا با شما موافقم
دیگه شورشو در آوردن بس که این چارقد لعنتی ما رو کردن معیار و ملاک همه کارشون!

hasan6666

عضو جدید

هم ايشون راست ميگه هم شماها

SAMIFAR

عضو جدید
من هم منظورم اجبار نبود
منظورم حکم خدا بود که با اختیاری که خداوند به شما داده میتونین عمل کنید میتونین نکنین
بله درسته
ولی گویا در جمهوری اسلامی ما به گونه دیگه ای تعبیر شده!
اختیاری در کار نیست!

adeniss

عضو جدید
چرا عكس اينا رو تو نت گذاشتين. به نظر من اينكار هم اصلا درست نيست. از كجا ميدونين آدمهاي بدي باشن؟

SAMIFAR

عضو جدید
البته اشتباه نشه ها آزادی مطلق تو این زمینه هم منطقی نیست!
من می گم نباید کسی رو مجبور کرد!
نه چادر از سر کسی بر دارن، نه به زور سر کسی چادر کنن!
تو این مسئله ( حجاب ) باید آزادی و اختیار باشه ولی یه حریمی هم براش تعریف بشه !
من خودم نمی پسندم که 4 نفر با مایو و بیکینی بیان تو خیابون ولی دیگه واسه کسی که حجاب مو رو رعایت نمی کنه اون 10 سانتی متر پارچه که گذاشتنش بیشتر جلب توجه می کنه به چه درد می خوره؟
خدا اون 10 سانت رو مجازات نمی کنه؟

majidhosseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خبرگذاری فارس حق انتشار این نوع اخبار و این نوع عکس ها رو نداره
و مسلمانی که بخواد این هارو پخش کنه گناهش کمتر از عکاس نیست!

هوشیار باشید دوست من
شما اگر مردی به دعوت دین بپرداز....اگه بتونی یک کدوم از این افراد رو به دین بیاری مردی
نه اینکه مردم رو به خاطر نداشتن دین تمسخر کنی!

SAMIFAR

عضو جدید
چرا عكس اينا رو تو نت گذاشتين. به نظر من اينكار هم اصلا درست نيست. از كجا ميدونين آدمهاي بدي باشن؟
دقیقا
من با شما موافقم
این اسلامه!
اسلام نگفته حقوقه مردم رو رعایت کنید؟
اسلام نگفته با آبروی مردم بازی نکنید؟
اسلام فقط گفته که حجابتونو رعایت کنید؟
یا به حجاب مردم گیر بدینو تو کارشون دخالت کنید؟

arash_441

متخصص انرژی های نو
خبرگذاری فارس حق انتشار این نوع اخبار و این نوع عکس ها رو نداره
و مسلمانی که بخواد این هارو پخش کنه گناهش کمتر از عکاس نیست!

هوشیار باشید دوست من
شما اگر مردی به دعوت دین بپرداز....اگه بتونی یک کدوم از این افراد رو به دین بیاری مردی
نه اینکه مردم رو به خاطر نداشتن دین تمسخر کنی!

جداً یعنی اینقدر بده!!! شما که نمی تونین حتی عکسشو تحمل کنید چطور انتظار دارین ما روزی 100 بار در جامعه با این اشخاص روبرو شیم!!؟؟

مرد جنوبي

عضو جدید
به نظر من هر چيزي بيشتر منع بشه ومحدود تر بشه خودش رو بيشتر نشون مي ده .فلسفه حجاب در ذات خودش خوبه ولي نه با جبر وبه صورت تحميل .
من نمي دونم فقط وفقط ما ايرانيها مسلمانيم .مي خوام بدونم اگه ايران هم مثل تركيه .انگليس .فرانسه وخيلي از كشور هاي ديگه كه توش بسياري مسلمان داره وكشوري آزاد هستند واجباري براي حجاب و پوشش نيست آيا ما با حجاب مي مونديم يا نه؟؟؟؟
همسايه ما تركيه .كشوري آزاد از هر لحاظ .هم مسجد داره و هم ميخانه ...هم زناني با پوشش بسيار اسلامي و هم .........جايگاه هر شخص بر اساس اعتقاد به هر نوع ديني محفوض .
چون مسئله حجاب شد .چرا به عقيده خيلي ها كسي كه يه مقدار يا خيلي بي حجابه نمي تونه مسلمان باشه .؟؟؟؟؟

بالا