چه کسانی باخواستگاری دخترا ن از پسران موافقند و یامخالفند؟

love.1982

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
چه کسانی باخواستگاری دخترا ن:heart: از:heart: پسران موافقند و یامخالفند؟
لطفادلایل خودرابفرمایید.
قرآن ، آیات ، روایات و سخنان ائمه هدی (ع) همگی می فرمایند:ازدواج کنید.اصل ازدواج واینکه حاجت استخاره هم نیست.شک نباید کرد.
حالادختربره جلو.
مهریش هم سرجاش باشه.
به نظرشماآمارازدواج روبالانمی بره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
همش می گیم سنت؛سنت؛سنت
روال اینجوری بوده ازاول پسر بره خواستگاری.حالا برعکس بشه چی میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
فعله حرامه که نیست.
گناه هست که نیست.

mohadeseh.anzali

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بنظر من اشتباهه چون مطمینن یه عمر سرکوفت اینکه تو اومدی دنبالم از طرف پسر هست.خلاصه تو دعوا ک حلوا خیرات نمیکنن.تو دعوا میگن اینارو دیگه.
بعدشم آمار ازدواج بالا نمیره چون مشکل الانه جوونا کمبوده زوج نیس.اوضاع اقتصادی و بیکاریه.

mahmood.A

عضو جدید
بنظر من اشتباهه چون مطمینن یه عمر سرکوفت اینکه تو اومدی دنبالم از طرف پسر هست.خلاصه تو دعوا ک حلوا خیرات نمیکنن.تو دعوا میگن اینارو دیگه.
بعدشم آمار ازدواج بالا نمیره چون مشکل الانه جوونا کمبوده زوج نیس.اوضاع اقتصادی و بیکاریه.

خو وقتی پسر پیشقدم میشه هم دختر سرکوفت میزنه:w19:

ولی بنظر من مهم نیست کدوم یکی خواستگاری کنه مسایل مهمتریم هست...

mohadeseh.anzali

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خو وقتی پسر پیشقدم میشه هم دختر سرکوفت میزنه:w19:

ولی بنظر من مهم نیست کدوم یکی خواستگاری کنه مسایل مهمتریم هست...

اما اینجوری سرکوفتش بیشتره.
اره مسایل مهمتری هست.اما کسی ک بخواد بهونه بگیره میگیره.

m.khos

عضو جدید
من به نظرم اگه دختر بره پسره مورد علاقشو پیدا کنه باهاش دوست بشه بعد اگه پسره خوشش اومد دخترم خوب بود پسره بره خواستگاری اینجوری بهتره.اینجوری چند تا حسن داره 1.چون پایه احساسات خانواده زنه.چون خود دختره پسر رو انتخاب کرده پس تو زندگی چیزی براش کم نمی ذاره2-اینجوری نشون داده به پسره انقدر براش مهم که از غرورش گذشته3-اینجوری دختره خواسته های معقولانه از پسره پیدا می کنه4-....

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
من به نظرم اگه دختر بره پسره مورد علاقشو پیدا کنه باهاش دوست بشه بعد اگه پسره خوشش اومد دخترم خوب بود پسره بره خواستگاری اینجوری بهتره.اینجوری چند تا حسن داره 1.چون پایه احساسات خانواده زنه.چون خود دختره پسر رو انتخاب کرده پس تو زندگی چیزی براش کم نمی ذاره2-اینجوری نشون داده به پسره انقدر براش مهم که از غرورش گذشته3-اینجوری دختره خواسته های معقولانه از پسره پیدا می کنه4-....

اگه پسره خوشش نیومد؟؟؟!!! دخترا روحیه خییلی حساسی دارن ، شوما خودت دختری یا پس که این حرفو میزنی؟؟!!
اگه مرده برا زنش کم گذاشت چی؟!!!

کلا نتایجی که گرفتین در نهایت همه به نفع آقایون میشه که:| .... خواسته های معقول از اقایون ،اثبات عشق به آقا ، کم نذاشتن برا اقا و..... پس خوده خانومه چی؟؟؟!!!

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
مخالفم
صد در صد مخالفم
دختر باید غرور خاص خودش رو حفظ کنه وگرنه جذابیتی نمی مونه

• Like
واکنش ها: etnn

mykamran

عضو جدید
Re: چه کسانی باخواستگاری دخترا ن از پسران موافقند و یامخالفند؟

زشته به مولا.این کار برا دختر.

Sent from my LT22i using Tapatalk 2

m.khos

عضو جدید
اگه پسره خوشش نیومد؟؟؟!!! دخترا روحیه خییلی حساسی دارن ، شوما خودت دختری یا پس که این حرفو میزنی؟؟!!
اگه مرده برا زنش کم گذاشت چی؟!!!

کلا نتایجی که گرفتین در نهایت همه به نفع آقایون میشه که:| .... خواسته های معقول از اقایون ،اثبات عشق به آقا ، کم نذاشتن برا اقا و..... پس خوده خانومه چی؟؟؟!!!
من پسرم.ولی هیچی به نفع پسره نیست.اینجوری دختره حق انتخاب داره.ببین اگه دختره خوشش بیاد.دختره حال بکنه با پسره .پسره برا دختره چیزی کم نذاره در کل بتونه نظر دخترو جلب کنه می ره خواستگاری

SHELLBY

کاربر بیش فعال
خیــــــــــــــــــــــــلی جای بحث داره

تو طبیعت و حیات وحش که جانور نر میره سراغ ماده ...

گیلان(فومن)

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من مخالفم به خاطر اینکه از اول تو کشور ما اینجوری بوده وکسی اینو قبول نخواهد کرد همیشه مرد باید بره سراغ زن.

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
من پسرم.ولی هیچی به نفع پسره نیست.اینجوری دختره حق انتخاب داره.ببین اگه دختره خوشش بیاد.دختره حال بکنه با پسره .پسره برا دختره چیزی کم نذاره در کل بتونه نظر دخترو جلب کنه می ره خواستگاری

همینجوری سو استفاده از خانوما کمه تو جامعه ، دیگه خوده دختره هم اول بره جلو چی میشه :|||

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی دخترا برن خواستکاری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چ زشت

ب نظرم دختر گله باید صبر کنه بپیننش

• Like
واکنش ها: etnn

love.1982

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
حالااگه نیمدن سراغش چی؟؟؟
باز هم صبر کنه؟ :cry:تا کی؟؟؟

love.1982

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بدانیم که ایستادن هزینه داره.

تقدیرهست که حرف اول و آخر را میزنه.

زمانش معلوم نیست.

.:ارمیا:.

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
منم مخالفم.

ولی فرض می کنیم یه خانم عاقل و بالغی به یک آقای محترم علاقه مند شده و از احساس اون آقا نسبت به خودش بی اطّلاعه.
ما درس دل انگیزی داشتیم به نام "اخلاق در خانواده" که اونجا یه پیشنهاد جالبی به اینگونه خانم ها، در این موارد، داده بودند؛ به این صورت:

اون خانم یک عدد واسطه ی خیّر پیدا می کنه و ازش میخواد که بره پیش آقای مورد نظر و مثلاً بگه :
" آقای فلانی! شما قصد زن گرفتن نداری؟! فلان دختر خانم(خانم مورد بحث) خیلی دختر خوبی به نظر میاد. من فکر می کنم خیلی به هم بیاین. نظرت چیه راجع به ایشون؟ "

بعد آقای مورد نظر یا نظرش + ه یا - .

اگه + ه؛ که خب مبارکه! بعد از ازدواج هم آقا نمیزنه تو سر خانم که اصلاً من تو رو نمی خواستم، تو از من خواستگاری کردی و... از این حرفا؛
چون با اومدن واسطه به میدان، اصلاً مشخص نمیشه که در واقع خانم پا پیش گذاشتن.

اگر هم - ه؛ که دختر خانم غرورش آنچنان خدشه دار نمیشه که بگه وای ضایع شدم، رفت و ... .
حالا شاید ناراحت شه که آقای مورد نظر ایشون رو نخواستن، ولی نه به اندازه ای که مستقیم بره بگه و "نه" بشنوه. بالاخره عاشقی تبعات داره دیگه!

* واسطه ای که انتخاب میشه، باید خیلی مورد اعتماد و خیرخواهِ دخترخانم باشه؛که خدایی نکرده بعداً یه وقت در صورت "نه" یا "بله" شنیدن، ضایع بازار راه نیفته!

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب از اونجایی که جنبه بضیا پایینه من توصیه نمیکنم...:d
از اولش بوده پسر بیاد منت دخترو بکشه...من که عمرا.....:D

love.1982

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
حتما تو این مقطع زمانی حساس و تاریخی درکشور نیازمند چنین افراد خیری هستیم که فداکاری کنند و به داد دختران همیشه منتظر برسند.

اما دسترسی به این افراد و شناسایی آنها مشکله!!!درسته!!!

راهکار دیگری ندارد؟؟؟؟

باتشکر ازپاسخ جامع شما;)

sea ray

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالااگه نیمدن سراغش چی؟؟؟
باز هم صبر کنه؟ :cry:تا کی؟؟؟

کلن بستگی به فرهنگ پسره هم داره اگر بی فرهنگ باشه ممکنه آبروی دختره رو ببره . من خودم اخلاقم طوریه که دختر باید بهم یه جور چراغ سبز نشون بده وگرنه هیچوقت ریسک نمیکنم که طرف کسی برم که ممکنه بهم جواب رد بده
شما لازم نیست از پسر خواستگاری کنی همون چراغ سبز رو بهش نشون بدی اگر شما رو مناسب بدونه خودش میاد

elisa.ff

عضو جدید
کاربر ممتاز
کلن بستگی به فرهنگ پسره هم داره اگر بی فرهنگ باشه ممکنه آبروی دختره رو ببره . من خودم اخلاقم طوریه که دختر باید بهم یه جور چراغ سبز نشون بده وگرنه هیچوقت ریسک نمیکنم که طرف کسی برم که ممکنه بهم جواب رد بده
شما لازم نیست از پسر خواستگاری کنی همون چراغ سبز رو بهش نشون بدی اگر شما رو مناسب بدونه خودش میاد

میشه بگین چراغ سبز به چی میگین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Elmira2010

عضو جدید
کاربر ممتاز

ینی همون نخ:w01:

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
مگه چیکار کرده که بخواد آبروشو ببره؟!!:surprised:
حالا که اینطور شد من خودم میرم درخواست ازدواج میدم ببینم که جرات همچین کاریو داره!!:d
چرا پسرا از اینکه جواب رد بشنون انقد براشون سخته؟؟!:d

بالا