درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من برای درس ریاضیات پیشرفته چند تا برنامه نویسی با متلب دارم که متاسفانه کار با متلب را بلد نیستم،یه هفته هم بیشتر واسه تحویلش وقت ندارم
من سوالات مربوطه را ضمیمه این پست کردم،لطفا اگه کسی بلد هست برنامش رو برام بداره
از کمکتان سپاسگزارم

ضميمه 127044
پس چرا کسی جواب سوال منو نمیده!؟
لطفا کمک کنید!!

دوست عزیز سوالتون رو اگر در قسمت نرم افزارهای مهندسی شیمی بخش متلب مطرح میکردین دوستان بهتر پاسخگو بودن
اگه میخواین زودتر به جواب برسین لطفاً با دوستانی که از اعضای باشگاه هستن و کار با متلب رو بلدن تماس بگیرید

winxp

عضو جدید
با سلام

مقاله فارسی میخواستم در رابطه با موضوع :

شیرین سازی نفت داخل مخازن توسط میکروارگانیزم ها

و

کاربرد حلال های جدید ( از جمله مایعات یونی ) در شیرین سازی گاز

با تشکر

k_siroos

مدیر بازنشسته
با سلام

مقاله فارسی میخواستم در رابطه با موضوع :

شیرین سازی نفت داخل مخازن توسط میکروارگانیزم ها

و

کاربرد حلال های جدید ( از جمله مایعات یونی ) در شیرین سازی گاز

با تشکر

در رابطه با موضوع اولتون تا حالا نشنیده بودم، شاید دوستان دیگه بتونن کمکتون کنند.

در رابطه با موضوع دومتون پیشنهاد می کنم با مهندس اقبالی (
اینجا) مشورت کنید، ایشون تخصصشون در رابطه با شیرین سازی به کمک حلال هست.

sana.68

عضو جدید
چیز دیگه ای نمی خوای ؟
این چه طرز درخواست؟ اولا دقیقا موضوعتو مشخص کن- دوما توی مقالات فرمول اثبات نمیکنن.ثالثا اینجا مقاله ترجمه شده فکر نمیکنم باشه همه لاتینه اگه فارسی میخوای میتونی به civilica.com یه سر بزنی .رابعا موفق باشی
بد اخلاق!

sana.68

عضو جدید
دوست خوبم اگه می خواین بچه ها سریع تر بهتون پاسخ بدن باید سوالتون رو شفاف و همراه با جزئیات مطرح کنید. سوالات کلی که ایده ای توش نداشته باشه (مثل سوال شما) اگه حتی تو چند تاپیک مختلف مطرح بشه معمولا بی پاسخ می مونه.

ممنون از لطفتون.من در واقع دو مقاله خوب از ترمو و حرارت میخو ام که فرمولایی که توش نوشته شده رو باز کرده باشه و اگه نیاز به رسم نمودار داشته باشه رو رسم کرده باشه راجب هر موضوعی هم باشه ایراد نداره

emadrad

عضو جدید
بازیافت کاغذ

بازیافت کاغذ

سلام به همه بچه های شیمی عزیز
من رشتم طراحی صنعتیه و واسه پروژه یکم ،طراحی محصولی برای بازیافت کاغذ های باطله در خانه و تبدیلش به یک محصول کاربردی در خانه رو انتخاب کردم
میخواستم ببینم با بازیافته کاغذ چه چیزهایی میشه به دست آورد که در خانه به درد بخوره و پروسه ی تبدیلش جیه؟؟
خودم یکی دوتا نظر داشتم... یکی تبدیل به دستمال توالت و دیگری تبدیل به کاغذ سفید کم کیفیت تر به عنوان چک نویس یا تبدیلش به سر طی برای تمیز کردن سرامیک های کف خانه

sami6262

عضو
دوستان يه سوال دارم.
يه مخزن 15000 ليتري اب داريم با ph تقريبا 8
چه مقدار اسيد سولفوريك با غلظت 95 درصد به اين مخزن اضافه كنيم تا ph مخزن به 5 برسه؟
نحوه محاسبه اون رو لطفا بيان كنيد.
همچنین اگه ph اسید سولفوریک حدود 0.5 باشه غلظت اون رو چطور میشه حساب کرد؟

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
یه سوال درصد خلوص kcl خریداری شده 100 درصد می باشد تو فرمول نیازی نیست این عدد قرار بگیره ؟

اینو نمیدونم دقیق
ولی فکر نکنم چون 100 درصد خالصه و ناخالصی نداره
اگه اینو از بچه های بخش شیمی،شیمی تجزیه بپرسین بیشتر میتونن کمک کنن

zohreh_m356

عضو جدید
سلاام . من دنبال گزارش کار آموزی یه واحد یوتیلیتی میگردم توی قسمت پروژه و کاراموزیم گشتم ولی فایلش موجود نبود! کسی میتونه کمکم کنه؟ خیلی ضروریه

pariiya67

عضو جدید
سلام.با تشکر از مطالب مفیدتون.
یه مقاله در مورد photosensitive compounds میخواستم.کسی میتونه کمکم کنه؟
مرسی

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
سلاام . من دنبال گزارش کار آموزی یه واحد یوتیلیتی میگردم توی قسمت پروژه و کاراموزیم گشتم ولی فایلش موجود نبود! کسی میتونه کمکم کنه؟ خیلی ضروریه

سلام زهره جان
در باشگاه سرچ میکردید پیدا میشد
خدمت شما
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/108479-Utility/page2

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/71703-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%B3%D8%B3-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B9%D9%85%D9%88%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%8A%DA%A9-%D9%BE%D8%A7%D9%84%D8%A7%D9%8A%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%86%D9%81%D8%AA
پست شماره 10

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/132072-تهیه-استاندارد-PFD-و-P-ID

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
ممنون از لطفتون.من در واقع دو مقاله خوب از ترمو و حرارت میخو ام که فرمولایی که توش نوشته شده رو باز کرده باشه و اگه نیاز به رسم نمودار داشته باشه رو رسم کرده باشه راجب هر موضوعی هم باشه ایراد نداره

فارسی میخواین یا انگلیسی؟
من مقاله های انگلیسی خوبی دارم که نمودار و فرمولم دارن

zohreh_m356

عضو جدید
ممنون فرشته خانم . ولی اولی همونطور که گفتمفایل دانلود ش موجود نیس بقیه هم همینطور . :(:cry: من یه گزارش کار آموزی میخوام ولی مثل اینکه گیر نمیاد

Hermione Granger

عضو جدید
سلام
برا ارشد آزاد که میدونم مهم نیست لیسانس چی خونده باشی
میتونی هر چی میخوای امتحان بدی
برا دکترا هم همینطور هست ؟

Audi.R8

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

فکر کنم معتبرترین منبع دفترچه دکتری باشه که بتونید بفهمید.

این لینک

nasir.gh

عضو جدید
این موضوع که خیلی جنراله و کلی مقاله و موضوع براش وجود داره، با یک سرچ ساده تو گوگل یا ساینس دایرکت کلی مقاله پیدا می کنید.

اگه بصورت تخصصی بخوام، موارد زیر هست که من نتونستم چیزی پیدا کنم،شاید هم بلد نبودم خوب search کنم :
effect of temperature in gas Lift
effect of pressure in gas Lift
effect of composition in gas Lift

perlitic

عضو جدید
با سلام

1- چرا وزن آند فدا شونده منیزیمی که برای حفاظت از سازه در ته دریا کار گذاشته می شود زیاد است؟ محفظه بتنی دارد؟

2- آیا در آند فداشونده منیزیمی، منیزیم خالص است یا با ماده دیگری آلیاژ شده است؟

3- برای حفاظت از مخازن نگه داری نفت یک منبع جریان مستقیم جریان بسیار ضعیفی را به مخازن وارد می کند تا از خوردگی توسط نفت خام حفاظت شود، در صورت امکان در مورد نحوه کار آن راهنمایی کنید که چگونه حفاظت انجام می دهد؟

متشکرم

sm64

عضو جدید
سلام دوستان
چنتا سوال در مورد آزمون دکترا داشتم
اول اینکه به نظرتون اگه از الان بخوام برای دکترا بخونم میتونم تا موقع آزمون آماده باشم؟ یعنی دیر نشده؟ (با توجه به اینکه من دانشجوی ارشدم هنوز و مشغول انجام پایان نامم هستم)
سوال دومم اینکه از چه کتاب، جزوه یا نمونه سوالاتی استفاده کنم بهتره؟
ممنون میشم راهنماییم کنید....

zohreh_m356

عضو جدید
کسی چیزی در مورد نحوه تصفیه آب دریا توی پتروشیمی مبین میدونه ؟؟؟؟فرایندش و ...؟؟:que:

hazratimuhammad

عضو جدید
درخواست مطلب

درخواست مطلب

استفاده پلیمر در کوئنچ لطفا اگه مطلبی در این مورد دارید برام بفرستید

آخرین ویرایش توسط مدیر:

k_siroos

مدیر بازنشسته
سلام

آزاد رو نمی دونم ولی سراسری می تونید تغییر رشته بدین . قانونش تازه تصویب شده.

k_siroos

مدیر بازنشسته
سلام دوستان
چنتا سوال در مورد آزمون دکترا داشتم
اول اینکه به نظرتون اگه از الان بخوام برای دکترا بخونم میتونم تا موقع آزمون آماده باشم؟ یعنی دیر نشده؟ (با توجه به اینکه من دانشجوی ارشدم هنوز و مشغول انجام پایان نامم هستم)
سوال دومم اینکه از چه کتاب، جزوه یا نمونه سوالاتی استفاده کنم بهتره؟
ممنون میشم راهنماییم کنید....

سلام . می تونید سوالتون رو در تاپیک هایی مثل اینجا مطرح کنید .

هنوز فرصت دارین، راکتور رو از روی راهیان بخونین و ترمو رو از روی پوران پژوهش که در سطح لیسانس لازم داره.

پدیده های انتقال رو هم سیالات پارسه، واسه جرم نظر خاصی ندارم و حرارت هم راهیان یا پوران.

sami6262

عضو
دوستان يه سوال دارم.
چه مقدار اسيد سولفوريك با غلظت 95 درصد به اين مخزن اضافه كنيم تا ph مخزن به 5 برسه؟

کسی نمیتونه این سوال رو جواب بده؟

Beat

متخصص محیط زیست
کاربر ممتاز
دوستان يه سوال دارم.

سلام دوست عزیز
به هیچ وجه نمیشه اینطوری محاسبه کرد پارامترهای از جمله قلیاییت آب، دما آب و TDS در کاهش و افزایش pH موثر است.
بهترین راه برای این کار تزریق منقطع اسید و کنترل pH در خط می باشد.

sahar tj

عضو جدید
دوست عزیز سوالتون رو اگر در قسمت نرم افزارهای مهندسی شیمی بخش متلب مطرح میکردین دوستان بهتر پاسخگو بودن
اگه میخواین زودتر به جواب برسین لطفاً با دوستانی که از اعضای باشگاه هستن و کار با متلب رو بلدن تماس بگیرید

ممنون از راهنماییتون،من زیاد با قانون اینجا آشنا نیستم ،میشه بگین چطور می تونم با اعضای باشگاه تماس بگیرم!!؟

k_siroos

مدیر بازنشسته
اگه بصورت تخصصی بخوام، موارد زیر هست که من نتونستم چیزی پیدا کنم،شاید هم بلد نبودم خوب search کنم :
effect of temperature in gas Lift
effect of pressure in gas Lift
effect of composition in gas Lift

سلام

سرچ با ساینس دایرکت یا اسکوپوس رو بلدین ؟

Pumping characteristics of a large-scale gas-lift system
[h=3]Abstract[/h]In this study the hydrodynamics of a gas-lift system for CO[SUB]2[/SUB] sequestration at deep sea (so-called “GLAD System: Gas Lift Advanced Dissolution System”) are investigated. Experimental results are presented for both laboratory and pilot scale gas-lift pumps, ranging from 47 to 151 mm in diameter and 7.7 to 196.6 m in height. It was found that for each pump geometry a maximum liquid flowrate was achieved for the range of gas injection rates studied. Moreover, the liquid-phase hold-up was adequately modeled based on a gas-phase Froude number and applying 1-D Drift-Flux analysis. The axial pressure distribution for both scale systems exhibited similar properties when normalized with respect to overall pipe length and outlet absolute pressure. A simple hydrodynamic numerical model was found to adequately predict the induced liquid flowrate for a given gas injection rate. Closer agreement is expected when frictional losses for non-smooth pipe surface are taken into account as well as dissolution of gas from the rising bubbles. Further work
in this area is currently in progress.

Experimental investigation of three-phase flow in a vertical pipe: Local characteristics of the gas phase for gas-lift conditions
[h=3]Abstract[/h]Laboratory experiments have been performed on the flow of oil, water and air through a vertical pipe in order to study the gas-lift technique for oil–water flows. Special attention was paid to the phase inversion phenomenon, by which the continuous phase switches to the dispersed phase and vice versa. By using different types of gas injectors the influence of the bubble size of the injected air on the efficiency of the gas-lift technique (in particular at the point of phase inversion) was studied. Also the gas and liquid mixture velocities were varied. The air bubbles were detected by means of optical fibre probes. Local measurements of the time-averaged gas volume fraction, bubble size and bubble velocity were carried out, as well as pressure measurements.Phase inversion is associated with a sharp increase of the pressure gradient. With air injection the pressure gradient (for the oil–water–air flow) is always significantly smaller than for the case of oil–water flow, except at the point of phase inversion where the pressure drop can be even be higher than for oil–water flow. It was also found that air injection does not significantly change the critical concentration of oil and water where phase inversion occurs. An important phenomenon to explain these results is, that the presence of the dispersed (oil or water) phase has a significant influence on the bubble size. Also the influence of the gas flow rate on the distribution of the oil and water phases in a cross-section of the pipe plays a significant role.

Influence of gas injection on phase inversion in an oil–water flow through a vertical tube
[h=3]Abstract[/h]An experimental study has been made of the influence of gas injection on the phase inversion between oil and water flowing through a vertical tube. Particular attention was paid to the influence on the critical concentration of oil and water where phase inversion occurs and on the pressure drop increase over the tube during phase inversion. By using different types of gas injectors also the influence of the bubble size of the injected gas on the phase inversion was studied. It was found that gas injection does not significantly change the critical concentration, but the influence on the pressure drop is considerable. For mixture velocities larger than 1 m/s, the pressure drop over the tube increases with decreasing bubble size and at inversion can become even larger than the pressure drop during the flow of oil and water without gas injection.

امثال این مقالات زیاده، اینها به دردتون می خوره یا راه رو اشتباه رفتم ؟

بالا