[ گفت و گو ] - دکتــری مهندسی شیمی

jommok

عضو جدید
با سلام. ضمن تبریک به همه دوستانی که انشالله دکتری قبول میشن میخواستم یه مطلب رو عنوان کنم که روزی که این تاپیک رو ایجاد کردم هیچوقت فکر نمیکردم حتی به 10تا کامنت برسه !. الان که سال دوم دکتری رو به لطف خدا شروع کردم میخواستم اینو بگم که دوستان گرامی رزومه مهمترین فاکتور در قبولی مصاحبه هستتش. روزی که برای مصاحبه رفته بودم 34 نفر بودیم و تنها دو نفر می خواستن و به لطف خدا از بین فارغ التحصیلان علم و صنعت و شیراز و اصفهان، استادم من رو انتخاب کرد چون : 1- مقالات ISI من (19 مقاله با ایمپکت 2.5 تا0.8 ) 2 - کنفرانس بین المللی 3- زبان انگلیسی . دوستان تمام توجه رو معطوف به کنکور نکنید. طبق سیاست جدید دانشگاه ها دانشجوهای رزومه دار رو واسه دوره روزانه بر میدارن و بقیه یا شبانه یا پردیس و 55 تومن هم پول میدن. پس تحقیق و پذیرش رو یک ضرورت بدونید. حواستون به تاپیک منم باشه!. موفق باشید.
ضمنا جهت اطلاع من زبان کنکور رو89.5 زدم. تخصصی هام حدود 45-55 بودن بجز استعداد تحصیلی که 65 زدم. پس میبینید در صدها بالا نبود اما رتبه ام 206 شد از بس که عاشق پژو 206 بودم اون موقع!. همچنین به طور همزمان پذیرش دانشگاه مونیخ با فاند 1200 یورو در ماه با رنکینک 29 رو هم تو دستم داشتم. مواردی که در مصاحبه مطرح شد : 1- سوالات عجیب و غزیب علمی مثل : رابطه دیتوس بولتر از کجا اومده؟ چرا نانو ذرات با کنترل پی هاش پایدار میشوند و ... که کلا در طول عمرم هیججا ندیدم. بنابراین میخوام اینو بگم که به بسیاری از سوالات مصاحبه نتونستم پاسخ بدم اما وضعیت رزومه ام به اونها اجازه رد کردن منو نداد. دوستانی هم که دنبال پارسه و مدرسان شریف و ... هستن توجه کنن تنها درسهای دوره لیسانس و فصول اول ترمودینامیک پراسنیتز + فصل اول تا سوم ارپاچی (ارپاسی نمیدونم کدومش بالاخره درسته) رو بخونید. ریاضی هم عددی بخونید بهتر از تحلیلی میشه جواب داد. همچنین بهتره تا روز مصاحبه حتما دفاع کرده باشید از پایان نامتون. ضمنا بهترین گرایش مهندسی شیمی پدیده های انتقال هست و جداسازی. چون موضوعات متنوعی برای پایان نامه شما در وزارت خانه های متبوع وجود دارد که به راحتی در این گرایش ها بورس میشید. پس تاکید من روی رزومه و زبان شماست که هر کدام ناقص باشه امیدی به قبولی اصلا نداشته باشید یا خودتونو واسه پول دادن اماده کنید چون در مصاحبه جوری به شما نمره میدن که حتی اگه شما رتبه یک شده باشید و کسی 40 باشه و دونفر بخان اونوقت 40 و 41 قبول میشن اما شما قبول نمیشید. همه چیز در مصاحبه تعیین میشه. همچنین اینم بدونید که ازمون جامع 5 درس شده و نمره قبولی 16 تا گواهی اغاز دوره پژوهشی را دریافت کنید. در مورد اعتبار مدرک پردیس ها هم تا جایی که من پرسیدم معتبر هستن و در نهایت واسه هیئت علمی شدن در دانشگاه های متوسط و ضعیف به رزومه شما نگاه میکنن و معدل ارشد و دکتری شما پس اگه پردیس هم قبول شدید یا شبانه بخونید. امیدوارم اطلاعاتم به دردتون خورده باشه. مجددا موفق باشید.ضمنا اخرین نفر سال قبل با 501 قبول شده زاهدان فکر کنم شبانه یا پردیس.

زبان 89
تخصصی 45
استعداد 65
رتبه 206 !!!!!!
منم کنکور دادم با درصدای کمتر از اینا رتبم دو رقمی شد

م.ش.

عضو جدید
سلام.آقا من الان دارم پایان ناممو مینویسم.میخوام واسه دکترا بخونم ولی نمدونم چه کتابایی چه سرفصلایی رو بخونم.جزوه بخونم یا کتاب؟

Hermione Granger

عضو جدید
با سلام. ضمن تبریک به همه دوستانی که انشالله دکتری قبول میشن میخواستم یه مطلب رو عنوان کنم که روزی که این تاپیک رو ایجاد کردم هیچوقت فکر نمیکردم حتی به 10تا کامنت برسه !. الان که سال دوم دکتری رو به لطف خدا شروع کردم میخواستم اینو بگم که دوستان گرامی رزومه مهمترین فاکتور در قبولی مصاحبه هستتش. روزی که برای مصاحبه رفته بودم 34 نفر بودیم و تنها دو نفر می خواستن و به لطف خدا از بین فارغ التحصیلان علم و صنعت و شیراز و اصفهان، استادم من رو انتخاب کرد چون : 1- مقالات ISI من (19 مقاله با ایمپکت 2.5 تا0.8 ) 2 - کنفرانس بین المللی 3- زبان انگلیسی . دوستان تمام توجه رو معطوف به کنکور نکنید. طبق سیاست جدید دانشگاه ها دانشجوهای رزومه دار رو واسه دوره روزانه بر میدارن و بقیه یا شبانه یا پردیس و 55 تومن هم پول میدن. پس تحقیق و پذیرش رو یک ضرورت بدونید. حواستون به تاپیک منم باشه!. موفق باشید.
ضمنا جهت اطلاع من زبان کنکور رو89.5 زدم. تخصصی هام حدود 45-55 بودن بجز استعداد تحصیلی که 65 زدم. پس میبینید در صدها بالا نبود اما رتبه ام 206 شد از بس که عاشق پژو 206 بودم اون موقع!. همچنین به طور همزمان پذیرش دانشگاه مونیخ با فاند 1200 یورو در ماه با رنکینک 29 رو هم تو دستم داشتم. مواردی که در مصاحبه مطرح شد : 1- سوالات عجیب و غزیب علمی مثل : رابطه دیتوس بولتر از کجا اومده؟ چرا نانو ذرات با کنترل پی هاش پایدار میشوند و ... که کلا در طول عمرم هیججا ندیدم. بنابراین میخوام اینو بگم که به بسیاری از سوالات مصاحبه نتونستم پاسخ بدم اما وضعیت رزومه ام به اونها اجازه رد کردن منو نداد. دوستانی هم که دنبال پارسه و مدرسان شریف و ... هستن توجه کنن تنها درسهای دوره لیسانس و فصول اول ترمودینامیک پراسنیتز + فصل اول تا سوم ارپاچی (ارپاسی نمیدونم کدومش بالاخره درسته) رو بخونید. ریاضی هم عددی بخونید بهتر از تحلیلی میشه جواب داد. همچنین بهتره تا روز مصاحبه حتما دفاع کرده باشید از پایان نامتون. ضمنا بهترین گرایش مهندسی شیمی پدیده های انتقال هست و جداسازی. چون موضوعات متنوعی برای پایان نامه شما در وزارت خانه های متبوع وجود دارد که به راحتی در این گرایش ها بورس میشید. پس تاکید من روی رزومه و زبان شماست که هر کدام ناقص باشه امیدی به قبولی اصلا نداشته باشید یا خودتونو واسه پول دادن اماده کنید چون در مصاحبه جوری به شما نمره میدن که حتی اگه شما رتبه یک شده باشید و کسی 40 باشه و دونفر بخان اونوقت 40 و 41 قبول میشن اما شما قبول نمیشید. همه چیز در مصاحبه تعیین میشه. همچنین اینم بدونید که ازمون جامع 5 درس شده و نمره قبولی 16 تا گواهی اغاز دوره پژوهشی را دریافت کنید. در مورد اعتبار مدرک پردیس ها هم تا جایی که من پرسیدم معتبر هستن و در نهایت واسه هیئت علمی شدن در دانشگاه های متوسط و ضعیف به رزومه شما نگاه میکنن و معدل ارشد و دکتری شما پس اگه پردیس هم قبول شدید یا شبانه بخونید. امیدوارم اطلاعاتم به دردتون خورده باشه. مجددا موفق باشید.ضمنا اخرین نفر سال قبل با 501 قبول شده زاهدان فکر کنم شبانه یا پردیس.

یا حسین ...
19 isi ؟!!!؟؟؟؟!!:)

toteshan8602

عضو جدید
اینجور که شما گفتید من نا امید بودم نا امیدتر شدم!
من کارشناسی ارشد اموزش محور بودم
هیچ مقاله ای هم ندادم البته تو ذهنم بود که چند مقاله خودم کار کنم ولی نه 19تااااااااااااااا

تورو خدا بگید امیدی هست یا نه

jommok

عضو جدید
هیچ مقاله ای هم ندادم البته تو ذهنم بود که چند مقاله خودم کار کنم ولی نه 19تااااااااااااااا

تو مصاحبه داشتن مقاله مهمه ولی چیزای دیگه هم مهمن
مثلا زبان
و مهمترین مورد هم موضوع پایان نامه ارشدتونه
اصلا سوالات از همین جا شروع میشه
تمامی سوالاتی که پرسیده میشه در مورد پایان نامه هست
حتی بعضا سوالات درسی هم می پرسن که بازم بر می گرده به پایان نامه
داشتن مقاله، مدرک زبان، سابقه تدریس، ثبت اختراع، تالیف کتاب و ... هر کدومشون امتیازای مختلفی دارن که با هم جمع میشن و نمره مصاحبه رو تشکیل می دن

mohamadmohsen

عضو جدید
با سلام مجدد. حق کاملا با شماست. دنبال این هستم که فرم ارزیابی تخصصی اساتید از داوطلبان مصاحبه را پیدا کنم و واسه دوستان بزارم. البته توجه کنید عمده داوطلبانی که ثبت اختراع دارن در قالب بنیاد نخبگاان و استعداد های درخشان جذب میشوند. زبان هم در بحث نوشتاری مطرح میشود و در صورتی که بتوانید نوشتن و خواندن خودتونو نشون بدید براشون کافیه. ضمنا اصلا نا امید نباشید. یادتون باشه پذیرش با فاند در اروپا همواره یه گزینه برای ادامه تحصیل خواهد بود.

mohamadmohsen

عضو جدید
سلام دوست عزیز، بله 5تا الزویر ، چهارتا اشپرینگر ، یکی ا سی اس ، یکی تیلور اند فرانسیس و الباقی همه ای اس ای تحت مانیتورینگ تامسون رویترس با ایمپکت بالا. در صورتی تمایل در ساینس دایرکت یا گوگل میتوانید سرج کنید. البته چیز عجیبی نیست. مهم پایاننامه قوی و علمی هست که اگه خوب کار کنید تهش به تولید علم منجر میشه.
یا حسین ...
19 isi ؟!!!؟؟؟؟!!:)

mohamadmohsen

عضو جدید

همیشه امید هست. شک نکنید که موفق میشید. البته تو مصاحبه کمی به شما سخت میگیرند اما اگه رزومه قابل توجهی داشته باشید خلا اموزش محور بودن را به سادگی می پوشاند.

mohamadmohsen

عضو جدید
زبان 89
تخصصی 45
استعداد 65
رتبه 206 !!!!!!
منم کنکور دادم با درصدای کمتر از اینا رتبم دو رقمی شد
دوست عزیزم زمان ما اینجوری بود. البته من از سر چهارراه رفتم کنکور دادم! افسر راهنمایی و رانندگی بودم و مشغول خفت کردن و نقره داغ کردن مردم با قبض های جریمه. فکر میکنم باز هم خدا بهم لطف کرد. هرچند که من پذیرش المان و دانشگاه رنکینک 29 رو داشتم.

sana.68

عضو جدید
همیشه امید هست. شک نکنید که موفق میشید. البته تو مصاحبه کمی به شما سخت میگیرند اما اگه رزومه قابل توجهی داشته باشید خلا اموزش محور بودن را به سادگی می پوشاند.

بعد ما که دانشگاه ازادی هستیم کلا دور سراسری رو باید خط بکشیم نه؟تو مصاحبه البته!

mohamadmohsen

عضو جدید
دوستان توجه کنید که به دلیل اینکه من مراحل اخذ پذیرش و مصاحبه جهت دکتری رو برای اروپا و کانادا طی کردم فکر میکنم بتونم به دوستان کمک بسیار زیادی بکنم. بهتره دوستان راهی رو که من تو یک سال رفتم تو یک ماه برن پس اگه سوالی داشتید در خدمتم. بخصوص برای سه دانشگاه زیر که من دوتا رو پذیرش با فاند متوسط و یکی رو پذیرش با فاند عالی داشتم
Technology University of Vienna+350euro fund
Munchen University, Germany+1200euro fund+ 25,000euro basic research fund
McGill University, Science and Technology Campus+800$/month fund
مدارک لازم :
ریزنمرات کارشناسی (معدل بالای 15) ریزنمرات کارشناسی ارشد (معدل بالای 17) مقالات معتبر +کنفرانس معتبر+هر چیزی که قابل ترجمه و دال بر فعالیت علمی باشد. حتی کنفرانس های داخلی البته به شرط صدور گواهی
مدرک زبان ایلتس 6.5 به بالا . توجه کنید 6 هم کافی است ولی قید فاند رو بزنید.
توصیه نامه از اساتید که معمولا کلیشه ایست.
فلوئنسی کامل در مصاحبه با استاد از طریقSkype و ...

mohamadmohsen

عضو جدید
بعد ما که دانشگاه ازادی هستیم کلا دور سراسری رو باید خط بکشیم نه؟تو مصاحبه البته!
نه بابا چرا میبرید و میدوزید؟؟؟ اصلا اینجور نیست. فعلا نیمی از مملکت ما دانشگاه ازادین و اکترا رزومه درخشانی دارن و تو دانشگاههای خوب دارن تحصیل میکنن. از ثید و بند دانشگاه ازاد و سراسری بیایید بیرون . این بحث ها مال دهه 70 بود و الان دهه 90 شده. شما کار خودتونو بکنید. خوب درس بخونید. خوب کار علمی کنید. زبانتونو تقویت کنید و اتوماتیکوار دانشجوی دکتری خواهید بود.

sana.68

عضو جدید
نه بابا چرا میبرید و میدوزید؟؟؟ اصلا اینجور نیست. فعلا نیمی از مملکت ما دانشگاه ازادین و اکترا رزومه درخشانی دارن و تو دانشگاههای خوب دارن تحصیل میکنن. از ثید و بند دانشگاه ازاد و سراسری بیایید بیرون . این بحث ها مال دهه 70 بود و الان دهه 90 شده. شما کار خودتونو بکنید. خوب درس بخونید. خوب کار علمی کنید. زبانتونو تقویت کنید و اتوماتیکوار دانشجوی دکتری خواهید بود.

پس چرا میگن هر دانشگاه سعی داره از بین دانشجوهای خودش تو مصاحبه بر داره.؟بعد زبان و پدیده از چه کتابی استفاده کردید؟ راهیان واسه ترمو و راکتور کافیه؟

mohamadmohsen

عضو جدید
پس چرا میگن هر دانشگاه سعی داره از بین دانشجوهای خودش تو مصاحبه بر داره.؟بعد زبان و پدیده از چه کتابی استفاده کردید؟ راهیان واسه ترمو و راکتور کافیه؟
بله راهیان ارشد توصیه میشود +پوران پژوهش (زمان ما بود الان فکر کنم نباشه). خوب این مسلمه که اساتید سعی دارن دانشجوهایی رو بردارن که قبلا باهاشون کار کردن و همون کارو مایل هستن به صورت کلی تر در مقطع دکتری به نتیجه برسونن. اما این فصل الخطاب نیست و اگه شما بدرخشید اونها مجبوورن چشم بروی دانشجوهاشون ببندن. توصیه من به شما اینه که به این مسایل فکر نکنید. همیشه رابطه و رابطه بازی همه جا وجود داشته .بنابراین دستتونو بزارید رو زانوی خودتون و خودتون تلاش کنید. راهیان ارشد هم کاملا کفایت میکنه. اگه بتونید جزوات دانشگاه تهران رو هم تهیه کنید که مسلما کمک بهتری خواهد کرد.

sana.68

عضو جدید
بله راهیان ارشد توصیه میشود +پوران پژوهش (زمان ما بود الان فکر کنم نباشه). خوب این مسلمه که اساتید سعی دارن دانشجوهایی رو بردارن که قبلا باهاشون کار کردن و همون کارو مایل هستن به صورت کلی تر در مقطع دکتری به نتیجه برسونن. اما این فصل الخطاب نیست و اگه شما بدرخشید اونها مجبوورن چشم بروی دانشجوهاشون ببندن. توصیه من به شما اینه که به این مسایل فکر نکنید. همیشه رابطه و رابطه بازی همه جا وجود داشته .بنابراین دستتونو بزارید رو زانوی خودتون و خودتون تلاش کنید. راهیان ارشد هم کاملا کفایت میکنه. اگه بتونید جزوات دانشگاه تهران رو هم تهیه کنید که مسلما کمک بهتری خواهد کرد.

ممنون.به نظرتون دیر نشده واسه خوندن؟ عذر میخوام زبان و پدیده که در سطح ارشد میاد چی؟

viva shz

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان توجه کنید که به دلیل اینکه من مراحل اخذ پذیرش و مصاحبه جهت دکتری رو برای اروپا و کانادا طی کردم فکر میکنم بتونم به دوستان کمک بسیار زیادی بکنم. بهتره دوستان راهی رو که من تو یک سال رفتم تو یک ماه برن پس اگه سوالی داشتید در خدمتم. بخصوص برای سه دانشگاه زیر که من دوتا رو پذیرش با فاند متوسط و یکی رو پذیرش با فاند عالی داشتم
مدارک لازم :
ریزنمرات کارشناسی (معدل بالای 15) ریزنمرات کارشناسی ارشد (معدل بالای 17) مقالات معتبر +کنفرانس معتبر+هر چیزی که قابل ترجمه و دال بر فعالیت علمی باشد. حتی کنفرانس های داخلی البته به شرط صدور گواهی
...سلام...ببخشید واسه مک گیل نیاز به ازمون GRE هم هست؟؟یعنی توصیه کرده که باشه بهتره یا نه؟؟و اینکه شما بعد اتمام ارشد اپلای کردی یا در هنگام تحصیل؟؟

mohamadmohsen

عضو جدید
ممنون.به نظرتون دیر نشده واسه خوندن؟ عذر میخوام زبان و پدیده که در سطح ارشد میاد چی؟
زبان در حد تولیمو و MSRT میباشد. پدیده ها هم بیشتر در حد کارشناسی و بعضا سولاتی هم از ارشد میاد. در کل اسونه! من نخونده رفتم سر جلسه!

mohamadmohsen

عضو جدید
...سلام...ببخشید واسه مک گیل نیاز به ازمون GRE هم هست؟؟یعنی توصیه کرده که باشه بهتره یا نه؟؟و اینکه شما بعد اتمام ارشد اپلای کردی یا در هنگام تحصیل؟؟
با سلام. دوست عزیر من درست یک ماه قبل از دفاع کردنم اقدام کردم و کلا حدود یک سال زمان برد. Gmat GRE ازمونهای سلیقه ای هستن که بعضا برخی از دانشگاه ها اونها رو شرط لازم پذیرش و برخی هم اختیاری میدونن. جی ار ای برای مک گیل زمان من اجباری بود اما من با استادم صحبت کردم و قرار شد که اون تیم بررسی کننده پرونده رو قانع کنه و اینکارو کرد. حدودا 4هفته بعد بود که گفتن جی ار ای نمی خواد.

toteshan8602

عضو جدید

منظورتون از قابل توجه بودن رزومم چیه
میشه بیشتر توضیح بدید
ممنون

toteshan8602

عضو جدید
مدارک لازم :

در رابطه با پذیرش برای دکتری من سوالات زیادی دارم میشه یه راه ارتباطی دیگه بزارید تا من بتونم سوالامو ازتون بپرسم
ممنون میشم کمکم کنید

engm

عضو جدید
در رابطه با پذیرش برای دکتری من سوالات زیادی دارم میشه یه راه ارتباطی دیگه بزارید تا من بتونم سوالامو ازتون بپرسم
ممنون میشم کمکم کنید

با سلام

دقیقاً همین پرسش دوست عزیز هم ، پرسش بنده هم می باشد .

ممنون می شوم اگر بزرگواری بفرمایید و اطلاعات خوب و کاملی دراین زمینه ارائه بفرمایید تا راهگشا برای همه باشد .

از لطف شما ممنونم.

viva shz

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام. دوست عزیر من درست یک ماه قبل از دفاع کردنم اقدام کردم و کلا حدود یک سال زمان برد. Gmat GRE ازمونهای سلیقه ای هستن که بعضا برخی از دانشگاه ها اونها رو شرط لازم پذیرش و برخی هم اختیاری میدونن. جی ار ای برای مک گیل زمان من اجباری بود اما من با استادم صحبت کردم و قرار شد که اون تیم بررسی کننده پرونده رو قانع کنه و اینکارو کرد. حدودا 4هفته بعد بود که گفتن جی ار ای نمی خواد.
...ممنون از جوابت...و دیگه اینکه اول با استاد مکاتبه کردی بعد از اونکه جواب مثبت داد مدارک رو برای دانشگاه ارسال کردی یا اینکه نه اول مدارک رو فرستادی بعد با استاد مکاتبه کردی؟؟

mohamadmohsen

عضو جدید
...ممنون از جوابت...و دیگه اینکه اول با استاد مکاتبه کردی بعد از اونکه جواب مثبت داد مدارک رو برای دانشگاه ارسال کردی یا اینکه نه اول مدارک رو فرستادی بعد با استاد مکاتبه کردی؟؟

سلام دوست من. ابتدا یه CV معمولی اما جامع اماده کنید و واسه dean و در برخی دانشگاهها واسه مدیر گروه ارسال کنید. از اونجایی که ایمیل شما حتما خوانده میشه حتی اگه زمان زیادی طول بکشه اما مطمئن باشید پاسخ لازم رو دریافت میکنید. بعد احتمالا یک یا دو استاد ابراز تمایل میکنند و اونجاست که شما باید مدارکتون رو کامل براشون ارسال کنید. پس ابتدا یه communication ساده میزنید و پس از انتخاب supervisor و استاد راهنما بقیه کارهاتون رو خودشون اونجا پیش میبرند. البته یه سری موسسات هم هستند خودشون با این اساتید مکاتبه و براتون پذیرش میگیرن. شما نمیتونید در مرحله اولیه مستقیم راجب فاند و هزینه ها صحبت کنید. اول خودتونو از لحاظ علمی و دوم از لحاظ قدرت ارتباطی که معمولا با اسکایپ انجام میشه باید ثابت کنید. ضمنا توصیه نامه هرجند کلیشه ای اما خیلی موثره. سعی کنید از اساتیدی باشه که خودشون مقاله و کنفرانس بین المللی تو رزومشون داشته باشن.

mohamadmohsen

عضو جدید
با سلام

دقیقاً همین پرسش دوست عزیز هم ، پرسش بنده هم می باشد .

ممنون می شوم اگر بزرگواری بفرمایید و اطلاعات خوب و کاملی دراین زمینه ارائه بفرمایید تا راهگشا برای همه باشد .

از لطف شما ممنونم.
دوست عزیزم لطفا ایمیل خودتون رو بزارید تا با ارسال ایمیل با شما در ارتباط باشم. چون ایمیل بنده اکادمیک هست و استفاده از ان در فروم و سایتها ممنوع میباشد. با تشکر .

mohamadmohsen

عضو جدید
ممنون میشم کمکم کنید
درود به شما دوست عزیز، لطفا ایمیل خودتون رو بزارید تا از طریق ایمیل با شما در ارتباط باشم. با تشکر. (به دلیل اکادمیک و اداری بودن ایمیل امکان گذاشتن و شیر ان در فروم وجود ندارد).

mohamadmohsen

عضو جدید
منظورتون از قابل توجه بودن رزومم چیه
میشه بیشتر توضیح بدید
ممنون
دوست عزیز یک رزومه اصطلاحا Impressive شامل موارد زیر میباشد:
1- ترکیبی از quantitive and qualitive papers باشد. یعنی هم تعدد مقالات و هم ایمپکت مناسب مقالات. (ایمپکت مناسب معمولا از 0.8 تا 3.5 مباشد.
2- علاوه بر دانش تخصصی ، درون روزمه شما mastery علوم کامپیوتر نظیر نرم افزار متلب ، فلوئنت و ...به انضمام نرم افزارهایی مثل افیس و حتی تعویض و نصب ویندوز وجود داشته باشد. اینها نشان از توانایی شما دارد.
3- مقالات شما باید از نظر تعداد نفرات هم بالانس شده باشد یعنی اینکه بیانگر این باشد که شما توانایی فعالیت در کار گروهی و کار با یک تیم تحقیقاتی را دارید و از طرف دیگر نباید اخرین اسم در همه مقالات اسم شما باشد چون شما و نقشتان را کمرنگ تر خواهد کرد.
4- زبان انگلیسی ، شرکت در کنفرانس های معتبر ، ترجمه کتاب ، دوره ها و کارگاه ها و ... هرکدامش شاخ و برگ میدن به رزومه شما. امیدوارم توضیحاتم کامل بوده باشه

a.masoumi

عضو جدید
سلام دوستان
لطفا راهنمایی کنید که برای استعداد تحصیلی چه کتاب یا فایلی را کار کنیم بهتر است؟

بالا