ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

dash @li

کاربر بیش فعال
ممنون دوستان عزيزم
با چند نفر صحبت كردم
ميگن عكثرا اغاسي مي خونن خودمم همين رو مي خوندم
ولي از دوسنتم كه سال بالايي بودن و اغاسي خوندن گفتن جواب نگرفتن رتبه هاشون
18 ,55 ارشد ساخت بود
از كسايي كه رياضي بالا زدن پرسيذم گفتن اغاسي نخوندن ماهان و پوران خوندن
نظر خودم با گاج يا پورانه مي خوام يكي از دثتا رث بگيرم شروع كنم
به نظرتون كدوم رون تره ميشه راحن تر ياد گرفت
اغاسي ياد گرفتنشم سخته
دوستم رياضي مهندسي نخونده بوذ و فقط رياضي يك و دو و معادلات از پوران خوند ميگه چند دور بخوني
دزصرد بالايي ميزنس 50 دوصد رياضي زده بود
از نظر و لطفتون ممنون احتمالا پوران رو بگيرم ويا گاج.

n!hat

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون دوستان عزيزم
با چند نفر صحبت كردم
ميگن عكثرا اغاسي مي خونن خودمم همين رو مي خوندم
ولي از دوسنتم كه سال بالايي بودن و اغاسي خوندن گفتن جواب نگرفتن رتبه هاشون
18 ,55 ارشد ساخت بود
از كسايي كه رياضي بالا زدن پرسيذم گفتن اغاسي نخوندن ماهان و پوران خوندن
نظر خودم با گاج يا پورانه مي خوام يكي از دثتا رث بگيرم شروع كنم
به نظرتون كدوم رون تره ميشه راحن تر ياد گرفت
اغاسي ياد گرفتنشم سخته
دوستم رياضي مهندسي نخونده بوذ و فقط رياضي يك و دو و معادلات از پوران خوند ميگه چند دور بخوني
دزصرد بالايي ميزنس 50 دوصد رياضي زده بود
از نظر و لطفتون ممنون احتمالا پوران رو بگيرم ويا گاج.

بين كلا سوالاي رياضي 92 مشكل داشت طولاني و نفس گير، تمركز سوالا روي مهندسي بود 7 تا داده بودند
رياضي 1 و 2 هم روي هم 8 تا سوال دادند كه اونم خيلي سخت بود و بايد خيلي تلاش مي كردي تا به جواب برسي.
منم باهات موافقم كه رياضي 1 آقاسي كتابيه كه كمتر به درد مكانيك مي خوره . نكات بي خود زياد داره

ولي به نظرم تا جايي كه ميشه نبايد منبعت رو عوض كني،
منظورم اين بود كه با خودت به اين دو تا موضوع فكر كن
بين ارزش داره كتابت رو عوض كني، از بقيه درس هاي مهمت نزني بري رياضي را از يه منبع ديگه بخوني؟!
بازم هر كسي روحياتش فرق ميكنه، من پوران رو ديدم كتاب خوبي به نظر مي اومد

اين دوستت هم منظورش اينه كه تست زياد بهش كمك كرده منم اشتباه كردم بهم گفته بودند تست 5 سال اخير رشته هاي مختلف را بزن گوش نكردم

dash @li

کاربر بیش فعال
بين كلا سوالاي رياضي 92 مشكل داشت طولاني و نفس گير، تمركز سوالا روي مهندسي بود 7 تا داده بودند
رياضي 1 و 2 هم روي هم 8 تا سوال دادند كه اونم خيلي سخت بود و بايد خيلي تلاش مي كردي تا به جواب برسي.
منم باهات موافقم كه رياضي 1 آقاسي كتابيه كه كمتر به درد مكانيك مي خوره . نكات بي خود زياد داره

ولي به نظرم تا جايي كه ميشه نبايد منبعت رو عوض كني،
منظورم اين بود كه با خودت به اين دو تا موضوع فكر كن
بين ارزش داره كتابت رو عوض كني، از بقيه درس هاي مهمت نزني بري رياضي را از يه منبع ديگه بخوني؟!
بازم هر كسي روحياتش فرق ميكنه، من پوران رو ديدم كتاب خوبي به نظر مي اومد

اين دوستت هم منظورش اينه كه تست زياد بهش كمك كرده منم اشتباه كردم بهم گفته بودند تست 5 سال اخير رشته هاي مختلف را بزن گوش نكردم

بین گاج و پوران کدوم به نظرتون بهتره

n!hat

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بین گاج و پوران کدوم به نظرتون بهتره

پوران سابقه اش بيشتره قاعدتا بايد بهتر باشه!!
من گاج رو نديدم نميتونمراجع بهش نظر بدم.
ولي اگه ميتوني از دوستات قرض بگير يه فصل بخون بعد بخر.

پوران سابقه اش بيشتره قاعدتا بايد بهتر باشه!!
من گاج رو نديدم نميتونمراجع بهش نظر بدم.
ولي اگه ميتوني از دوستات قرض بگير يه فصل بخون بعد بخر.

من تو دوره ی کارشناسی از ریاضی مهندسی وحشت داشتم ودارم میخواستم ریاضی مهندسی نخونم ولی اینجور که شما میگی خیلی مهمه.....و باید بخونم...نمیدونم کلا چقدر طول میکشه جمعش کرد؟؟؟؟؟ کریمی بخونم؟؟؟ همه فصلاش مهمه و باید خوند....در ضمن به نظرت جلد 2 آغاسی هر دو تا کتاب ریاضی مهمه داشتنش؟؟

faramarz63

عضو جدید
دوستان یه سوال:معدلی که تو کنکور تاثیر میدن معدل کل کارشناسیه؟یعنی با احتساب دروس معارف و آزمایشگاهها و...یا معدل دروس خاص مثل استاتیک مقاومت و سیالات وغیره؟

n!hat

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من تو دوره ی کارشناسی از ریاضی مهندسی وحشت داشتم ودارم میخواستم ریاضی مهندسی نخونم ولی اینجور که شما میگی خیلی مهمه.....و باید بخونم...نمیدونم کلا چقدر طول میکشه جمعش کرد؟؟؟؟؟ کریمی بخونم؟؟؟ همه فصلاش مهمه و باید خوند....در ضمن به نظرت جلد 2 آغاسی هر دو تا کتاب ریاضی مهمه داشتنش؟؟

متاسفانه درس سختي هست اگر از شهريور شروع نكرده باشيد تقريبا به فصل هاي آخرش نمي رسي كه اتفاقا فصل پاياني مشتق جزئي سوال زياد اومده تو اين چند سال.
تو رده بندي من هم سطح طراحي اجزا و مقاومت هست كه اگه زود شروع نكني به تهش نمي رسي.

سوال هاي رشته هاي ديگه حتما حل كن و بهشون مسلط شو. من متاسفانه نرسيدم تست مهندسي زياد بزنم، بعدا فهميدم مدل تست هاي رشته هاي ديگه اومده واقعا ناراحت كننده بود.

من از كريمي آنچنان رضايت ندارم ولي كتاب پارسه كه رقيبش هست نديدم كه بگم اون خوبه يا نه.
جزوه كريمي را خوندم از كتابش كم حجم تره، آدم كمتر مي ترسه، تو اينترنت هم هست، دانلود كن يا برو نصير اونجا كپي كن.
من كتاب يه جلدي قديميش رو داشتم، جديده نميتونم چه جوريه؟ يه جلد درسنامه يه جلد تست هست يا مخلوطه؟

جلد 2 آقاسي فقط تست هست، تست هم واسه درصد بالاي رياضي واجبه، به دوستمون هم گفتم اگه من درس رو سعي مي كردم تا آبان تموم كنم خلاصه عالي برميداشتم بعد ميرفتم سراغ تست، هم وقت كمتري ميذاشتم هم نتيجه بهتري مي گرفتم.

ArXan

عضو جدید
سلا به همه.
یه مشکلی که کتاب ریاضی مهندسی کریمی داره غلط‌های زیاد تایپی اون هست. واقعا خیلی زیاده!!!! ولی در کل کتاب خیلی خوبیه.

mohammad114

عضو جدید
سلام

با توجه به صحبت ها و مشورت های رفقا تصمیم گرفتم شروع کنم به خوندن از 1 شهریور

مکانیک سیالات دانشگاه آزاد می خوندم و الان فارغ التحصیل شدم به غیر از جمعه ها 6 روز هفته رو 100% وقتم بازه و پایه ام تو ریاضی ضعیفه و تو جامدات متوسط و تو سیالات بد نیست

به نطرتون چه برنامه ای برا مطالعه باید داشته باشم؟
درس به درس ؟یا باکس به باکس ؟
یا همه رو با هم شروع کنم به خوندن و خودم رو به بودجه بندی ازمون های آزمایشی برسونم؟
تست رو هم زمان با خودن مباحث بهش بپردازم یا فقط روی درس نامه ها تمرکز کنم و تست رو بگذارم برای بعد؟
اصولا تو برنامه ریزی های معمولی میشه طوری برنامه ریزی کرد که یک ماه قبل کنکور فقط تست زد و مطالب مهمی برا مطالعه باقی نمونده باشد؟

(آزمون کدوم موسسه بهتر و نزدیک تر به کنکور و با جامعه اماری بیشتری هست برا ثبت نام؟)

ضمن اینکه کلی تاپیک و بالا پایین کردم اکثر می گفتن اگه پاییه ضعیفی دارید و از بهار کتاب های درسی و مرجع بخونید و رو مفاهیم کار کنید و بعد تو تابستان ریاضیات و با آغاسی جمع کنید و دوره کنید

با این تفاسیر و وقت کمه من از 1 شهریور میرسم آغاسی رو شروع کنم؟؟ همه از حجم زیاد کتاب و اینکه موارد زیاد و بیهوده ای داره می نالیدند؟ منبع دیگه ای میشناسید؟؟؟

البته به نظر خودم چون پایم ضعیفه و جزوه های خوبی هم تو اکثر درس ها دارم تو این 1 ماه باقی مونده از تابستون اون جزوه ها رو مرور کنم و از مهر ماه به خوندن منابع کنکور و تست بپردازم؟نظر شما چیه؟

dash @li

کاربر بیش فعال
سلام ببخشيد اگه جلوي بزرگاي جمع جواب دادم
ولي شما سعي كنين از اول تاپيك رو حتما بخونين يكم راهنمايي ميشين
كنكور همش شانسه ممكنه يه جايي رو بخونين ازش سوال بياد
ولي كلا بايد اميدتون به خدا باشه
سنجش خوبه نظر شخصيمه واي از بقيه هم مشورت بگيرين
بسته به درسي مي خونين بايد تست بزنين
ثوي بعضي درسا بايد تست زياد زد ولي تو بعضي درسا نه
اگه ساخت بودين مثل من دروس ساخت بيشنر بايد كي خوندين تا نست بزنين
ولي رياضي و جامدات حتما تست زياد
بعضي از تست ها رو نگهدارين براي
سلام

مکانیک سیالات دانشگاه آزاد می خوندم و الان فارغ التحصیل شدم به غیر از جمعه ها 6 روز هفته رو 100% وقتم بازه و پایه ام تو ریاضی ضعیفه و تو جامدات متوسط و تو سیالات بد نیست

یا همه رو با هم شروع کنم به خوندن و خودم رو به بودجه بندی ازمون های آزمایشی برسونم؟
تست رو هم زمان با خودن مباحث بهش بپردازم یا فقط روی درس نامه ها تمرکز کنم و تست رو بگذارم برای بعد؟
اصولا تو برنامه ریزی های معمولی میشه طوری برنامه ریزی کرد که یک ماه قبل کنکور فقط تست زد و مطالب مهمی برا مطالعه باقی نمونده باشد؟

(آزمون کدوم موسسه بهتر و نزدیک تر به کنکور و با جامعه اماری بیشتری هست برا ثبت نام؟)

ضمن اینکه کلی تاپیک و بالا پایین کردم اکثر می گفتن اگه پاییه ضعیفی دارید و از بهار کتاب های درسی و مرجع بخونید و رو مفاهیم کار کنید و بعد تو تابستان ریاضیات و با آغاسی جمع کنید و دوره کنید

با این تفاسیر و وقت کمه من از 1 شهریور میرسم آغاسی رو شروع کنم؟؟ همه از حجم زیاد کتاب و اینکه موارد زیاد و بیهوده ای داره می نالیدند؟ منبع دیگه ای میشناسید؟؟؟

البته به نظر خودم چون پایم ضعیفه و جزوه های خوبی هم تو اکثر درس ها دارم تو این 1 ماه باقی مونده از تابستون اون جزوه ها رو مرور کنم و از مهر ماه به خوندن منابع کنکور و تست بپردازم؟نظر شما چیه؟

dash @li

کاربر بیش فعال
سعي كنين بقيه تاپيك هاي جزوات دستنوبس و ارشد نود و دو
و منابع پيشمهادي رو نيگاهي بكنين
من نظر شخصيمو ميگم باز با ديگرون مشورت كنين
من اقاسي رو شروع كردم ولي وتقعا اغاسب براي كسايي است كخ
پايه درسيشون قويه من پوران رو گرفتم مي خونم خوبه توضيح داده به صورت نكته نيست
تست ها رو تقسيم كنين بعدا بتونين تست هاي جديد رو براي مرور و جمع بندي داشته باشيم
خلاصه نويسي هم خياي كمك ميكنه بعد از اينكه دور دوم رو خوندين خلاصه برداري كنين چون بعدا نياز پيدا مي كنين
ايمن

mohammad114

عضو جدید
سلام

=============================

شرمنده طولانی شد اما بعد از این یادداشت با دو سه تا از رفقایی که پارسال کنکور دادن یا امسال می خوان بدن صحبت کردم

یکی دوتاشون می گفتن نه از شهریور هم شروع کنی میرسی هم آغاسی و هم ما بقی منابع رو بخونی
اما - تاشون می گفتن که اصن ریاضی ها رو بهتره جزوه بخونی (جزوه های پارسه معتقدی) مختصر مفید توضیح داده و بیشتر تست بزنی؟

حالا نظر شما چیه؟

mohammad114

عضو جدید
سلام

با دو سه تا از رفقایی که پارسال کنکور دادن یا امسال می خوان بدن صحبت کردم

یکی دوتاشون می گفتن نه از شهریور هم شروع کنی میرسی هم آغاسی و هم ما بقی منابع رو بخونی
اما - تاشون می گفتن که اصن ریاضی ها رو بهتره جزوه بخونی (جزوه های پارسه معتقدی) مختصر مفید توضیح داده و بیشتر تست بزنی؟

حالا نظر شما چیه؟

faramarz63

عضو جدید
یه سری کتب چاپ سال 89 دستم رسیده مثل مقاومت نایی و باکس سیالات راهیان و....
دوستان فکر میکنید چاپ جدیدش خیلی فرق داره با چاپ سه سال پیش یا همینا جوابگو هستش؟

سلام با دو سه تا از رفقایی که پارسال کنکور دادن یا امسال می خوان بدن صحبت کردم یکی دوتاشون می گفتن نه از شهریور هم شروع کنی میرسی هم آغاسی و هم ما بقی منابع رو بخونی اما - تاشون می گفتن که اصن ریاضی ها رو بهتره جزوه بخونی (جزوه های پارسه معتقدی) مختصر مفید توضیح داده و بیشتر تست بزنی؟ حالا نظر شما چیه؟
با خوندن جزوات معتقدی هیچی دستگیرت نمیشه معلومه دو تا کتاب 500 صفحه ای کجا جزوه ی 100 صفحه ای مجا...من قبلا خوندم معتقدی رو ...اصلا حال نکردم خیلی سادست... ولی خوب آغاسی هم حجیمه.....میتونی فصل های مهم آغاسی رو بخونی.... یا مثلا پوران بخونی

sadegh1068

عضو جدید
سلام

با دو سه تا از رفقایی که پارسال کنکور دادن یا امسال می خوان بدن صحبت کردم

حالا نظر شما چیه؟

با خوندن جزوات معتقدی هیچی دستگیرت نمیشه معلومه دو تا کتاب 500 صفحه ای کجا جزوه ی 100 صفحه ای مجا...من قبلا خوندم معتقدی رو ...اصلا حال نکردم خیلی سادست... ولی خوب آغاسی هم حجیمه.....میتونی فصل های مهم آغاسی رو بخونی.... یا مثلا پوران بخونی

سلام دوستان. این رو از من به عنوان یک وصیت بشنوید (نه یک نصیحت). کتاب های آغاسی انقدر حجیم هستن که ریاضی رو براتون تبدیل به یه درس فرسایشی میکنن و معمولا باعث میشن که خیلی از بچه ها بیخیال تموم کردن این دروس بشن. (مخصوصا اگه زمان کمی داشته باشین واسه درس خوندن)
توصیه ی من اینه که یه کتاب یا جزوه ی خوب و کم حجم تر رو انتخاب کنید و بجاش تمرکزتون رو بزارید روی تست زدن. باور کنید تنها راه تسلط روی ریاضی فقط تست و تست و تسته. توی تست زدن نکاتی رو یاد میگیرین و استفاده میکنین که با خوندن صرف و کم تست زدن به هیچ وجه یاد نمیگیرین.

dash @li

کاربر بیش فعال
سلام به نظرتون كتاب كم حجمي هم توي كتاب فروشي ها هست
من كه اقاسي رو مي خوندم ديدم دركش سخته پوران گرفتم
نظرم بين پوران و گاج بود كه گاج خيلي گرون بود تر جيح دادم پوران بگيرم كتاب خوبيه خوب و با شرح توضيح داده براي
كسايي كه رياضي قوي نيستمن فك كنم گاج عالي باشه
ولي اقاسي و معتقدي زياد جالب نيستن
اگه كسي حوصله و وقت و پول داره پرس و جو كردم براي كسايي كه
خيلي رياضي ضعيفند بهتره ماهان بخونند ماهان خيلي حجيمه ولي اگه فرصت و پولش رو دارين بگيرين

shadowwalker

عضو جدید
من چندتا سوال دام؟
واسه ریاضی مهندسی چه کتابی بهترینه؟
چرا اینجا جو درس نیست؟چرا برنامه هاتونو نمی ذارید؟چرا به هم انگیزه نمی دید؟
چند ساعت می خونید؟چه طوری می خونید؟همه ی درسا با هم یا جور دیگه ای؟
باید از کجا شروع کرد؟چه طوری شروع کرد؟
من از امروز می خوام به طور جدی شروع کنم.برنامه ریزی کردم.منابعو تهیه کردم.انگیزه و انرژی هم دارم.کاش جو رقابتی شدید هم بود.

shadowwalker

عضو جدید
درس به درس و باکس به باکس فایده نداره.یادت میره.به تسلط میرسی اما بعدا فراموش می کنی. همه ی درسها با هم روشیه که خودشو ثابت کرده.هرماه 30درصد بخون و دوماه آخر جمع بندی و کنکور سالهای پیشین.
با چند ساعت می تونی شروع کنی؟دیروز چند ساعت خوندی؟
هر هفته تمام درسا رو باید بخونی.روزی 2تا 4درس.
وضع زبانت چه طوره؟
اول درسنامه رو بخون به علاوه ی جزوه ای که داری مربوط به همون فصل.بعد برو نصف تستا رو بزن.نصفشو بذار واسه مرور که تو دو پارت بزن بعدا.
پارسه جامعه ی آماریش بیشتره اما اکسین چون با مشاورت هر هفته می تونی صحبت کنی و مشاوراش خودشون رتبه 1 هستن به نظر من بهتره.
نه وقتت کم نیست.استرس نداشته باش.به همه چیز میرسی.ولی بخون..
موفق باشی.

reza2495

عضو جدید
بچه ها بالاخره کارآموزی تموم شد . با مجتمع فولادم خدافظی کردم . این هفته میرم دنبال کارا فارغ التحصیلی ! به امید خدا از شنبه دیگه استارت میزنم . هدف قبولی تهران . وقتم کم نیست؟! به نظرتون با استاتیک و دینامیک و ریاضی 1 شروع کنم خوبه؟! راستی آزمونا چیکار کردین ؟ کدوم موسسه ثبت نام کردین ؟

mohandes_ali

عضو جدید
بچه ها بالاخره کارآموزی تموم شد . با مجتمع فولادم خدافظی کردم . این هفته میرم دنبال کارا فارغ التحصیلی ! به امید خدا از شنبه دیگه استارت میزنم . هدف قبولی تهران . وقتم کم نیست؟! به نظرتون با استاتیک و دینامیک و ریاضی 1 شروع کنم خوبه؟! راستی آزمونا چیکار کردین ؟ کدوم موسسه ثبت نام کردین ؟

من که آزمون تعاونی سنجش شرکت میکنم .یکم وقت کمه اما بخونی مشکلی فکز نکنم پیش بیاد.ایشالا به هدفت برسی

knife

عضو جدید
فروش بهترین کتابهای کنکور با قیمت استثنایی

کتابها در حد نو یا نو

ü طراحی اجزاء راهیان ارشد چاپ دوم: قیمت 13000 تومان

ü دینامیک راهیان ارشد: قیمت 10000 تومان

ü استاتیک راهیان ارشد:قیمت 9000 تومان

ü دینامیک ماشین راهیان ارشد: قیمت 6000 تومان

ü ارتعاشات راهیان ارشد: 11000 تومان

ü ساخت و تولید راهیان ارشد: 10000 تومان

ü آزمونهای آزمایشی مهندسی مکانیک راهیان ارشد: 20000 تومان

با شماره 09127573175 تماس بگیرید

nasrin.z13

عضو جدید
درس به درس و باکس به باکس فایده نداره.یادت میره.به تسلط میرسی اما بعدا فراموش می کنی. همه ی درسها با هم روشیه که خودشو ثابت کرده.هرماه 30درصد بخون و دوماه آخر جمع بندی و کنکور سالهای پیشین.
با چند ساعت می تونی شروع کنی؟دیروز چند ساعت خوندی؟
هر هفته تمام درسا رو باید بخونی.روزی 2تا 4درس.
وضع زبانت چه طوره؟
اول درسنامه رو بخون به علاوه ی جزوه ای که داری مربوط به همون فصل.بعد برو نصف تستا رو بزن.نصفشو بذار واسه مرور که تو دو پارت بزن بعدا.
پارسه جامعه ی آماریش بیشتره اما اکسین چون با مشاورت هر هفته می تونی صحبت کنی و مشاوراش خودشون رتبه 1 هستن به نظر من بهتره.
نه وقتت کم نیست.استرس نداشته باش.به همه چیز میرسی.ولی بخون..
موفق باشی.
ووای اینکه همه درسارو با هم بری جلو خیلی خسته کننده و فرسایشی هست.من که نمیتونم.ولی درسای مشابه مثل ریاضی ها یا باکس جامدات یا سیلاتو میشه .
اینکه واسه مرورت تست بزاری موافقم.تستای جدیدتر مخصوصا

nasrin.z13

عضو جدید
سلام به نظرتون كتاب كم حجمي هم توي كتاب فروشي ها هست
من كه اقاسي رو مي خوندم ديدم دركش سخته پوران گرفتم
نظرم بين پوران و گاج بود كه گاج خيلي گرون بود تر جيح دادم پوران بگيرم كتاب خوبيه خوب و با شرح توضيح داده براي
كسايي كه رياضي قوي نيستمن فك كنم گاج عالي باشه
ولي اقاسي و معتقدي زياد جالب نيستن
اگه كسي حوصله و وقت و پول داره پرس و جو كردم براي كسايي كه
خيلي رياضي ضعيفند بهتره ماهان بخونند ماهان خيلي حجيمه ولي اگه فرصت و پولش رو دارين بگيرين
من ریاضی 1 گاج خوندم خوب بود خلاصه و نکته ای با تستای کافی.ریاضی 2 پوران گرفتم ولی اصلا راضی نبودم چون خیلی خلاصه و نامفهوم بود درش.ولی تستاش خوب بود مخصوصا اینکه تقسیم بندی کرده بود و یه سری تست دوره ای از ریاضی 1 هم اخر فصلاش بود

سحرخیز

عضو جدید
من ریاضی 1 گاج خوندم خوب بود خلاصه و نکته ای با تستای کافی.ریاضی 2 پوران گرفتم ولی اصلا راضی نبودم چون خیلی خلاصه و نامفهوم بود درش.ولی تستاش خوب بود مخصوصا اینکه تقسیم بندی کرده بود و یه سری تست دوره ای از ریاضی 1 هم اخر فصلاش بود
تستاش تست کنکور یا تالیفی ؟ کتابش چی رنگیه؟

shadowwalker

عضو جدید
مشاور اکسین به من گفت همه باهم و ارشدهای مکانیک دانشگاه شیراز.واسه من خوبه.استرسم کم میشه.می دونم کجای کارم.کنکور آزمایشی ها هم همه با همن دیگه

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا