درخواست : راهنمایی در رابطه با اسم منبع

DDDIQ

مدیر ارشد
سلام دوستان خوبم
در رابطه با اسم یک منبع راهنمایی میخواستم ممنون میشم اگر اطلاع دارین من رو راهنمایی کنید اسم این مقاله / کتاب چی هست ...

(ایلکا و شیرازی ،1378
8.2.3 . زمین لرزهتبریز جزو مناطق زلزله خیز به شمار می رود .نویسندگان و مورخین وقوع زلزله های متعددی را در طول تاریخ در شهر تبریز ثبت کرده اند.از سال 634 قبل از میلاد تا اواخر قرن نوزدهم زلزله هایی بی شمار کوچک و بزرگ در تبریز به وقوع پیوسته که در بسیاری از آن ها شهر تبریز با خاک یکسان شده است. (ایلکا و شیرازی ،1378 ، ص 83 )
گسل هاگسل معروف "شمال تبریز" از فاصله نزدیکی در شمال منطقه بین کوه های مرتفع بالایی و تپه های کم ارتفاع می گذرد.این گسل از ناحیه کوه های میشو در غرب تبریز تا بستان آباد در شرق به طول بیش از 100 کیلومتر مشاهده شده است. (ایلکا و شیرازی ،1378 ، ص82
http://www.arc-tab-89.blogfa.com/post-30.aspx

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان خوبم
در رابطه با اسم یک منبع راهنمایی میخواستم ممنون میشم اگر اطلاع دارین من رو راهنمایی کنید اسم این مقاله / کتاب چی هست ...

(ایلکا و شیرازی ،1378

http://www.arc-tab-89.blogfa.com/post-30.aspx

سلام
(ایلکا و شیرازی ،1378 ، ص 83 ) در واقع شیوه ی ارجاع درون متنی هست ، یعنی به طور خلاصه آخر پاراگراف یا جمله ای که از یک کتاب برداشت شده _ نام خانوادگی نویسنده ، سال نشر ، صفحه ی کتاب_ را می نویسند و در انتهای کتاب یا مقاله در قسمت منابع به صورت کامل به شکل _ نام فامیل ، اسم کوچک، سال انتشار ، نام کتاب ، نام استانی که کتاب منتشر شده ، نام انتشارات _ تکرار می کنند ، تا نوشتار نظم بهتری داشته باشه و دسترسی به منابع راحت تر باشه.
با توجه به این لینکی که فرستادید ، چون انتهای نوشتار منبع کاملی ذکر نشده ، نمی شه به غیر از اینکه (الیکا و شیرازی نویسنده گان بودند و نوشتار در سال 1378 منتشر شده و متن مربوط به صفحه 83 کتاب هست ) چیزی متوجه شد، چون در واقع نام کتاب باید در منابع انتهای مقاله ی مربوطه ذکر می شد .
فکر می کنم اگر با توجه به موضوع از متخصصین سوال کنید شاید نویسنده های مرتبط با تخصص خود رو راحت تر بشناسند و سریع تر بتونید به اسم کتاب دست پیدا کنید .

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
چرا در قسمت نظرات از نویسنده درخواست نمیکنین در صورت امکان راهنمایی تون کنند؟

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بطور اتفاقی داشتم یه پایان نامه رو ورق میزدم که توی قسمت رفرنس ها منبع رو مشاهده کردم که پایان نامه ای با عنوان میدان آذربایجان هست و یادداشت کردم که بیارم بذارم اینجا
هرچند خیلی دیر شده اما شاید برای دیگران قابل استفاده باشه:

ایلکا، شاهین ، شیرازی، محمدرضا، 1378، میدان آذربایجان، دانشگاه علم و صنعت ایران

آخرین ویرایش:

claccik39

عضو جدید
سلام معماراي عزيز باشگاه اميدوارم خوش و خرم و پيروز باشين من ي سوال خيييييلي خيلي فوري و مهم واسم پيش اومده همين جا مطرح ميكنم كه موضوع
حذف شدن انسان از مثلث انسان طبیعت معماری رو يادم رفته كدوم قسمت مهندس فني معماري خوندم الانم شديييييييد بهش احتياج دارم كسي ميدونه؟؟؟؟

بالا