یه پیشنهاد واسه درس میکرو...

gray

عضو جدید
من درس اصول میکروکامپیوتر را تقریبا خوب یاد گرفتم ولی از نظر عملی واجرای برنامه ها ازطریق avr مشکل دارم. پیشنهادتون چیه؟کلاس برم یا....؟:(

الميرا

عضو جدید
من درس اصول رو دارم ميگذرونم.اصلا دوسش ندارم. استادم بده.:mad:فكر كنم با كتاب هم بتوني پيش بري.:cool:ولي واسه AVR بايد به قول معروف دس به آچار باشي. يعني عملا كار كن

efa_67

عضو جدید
سلام دوست عزيز
منم اين ترم ميكرو دارم
به نظر من هر برنامه اي را كه مي نويسي بيا تو codvisionهم بنويسش بعدش با proutes شبيه سازيش كن اگه جواب داد روي برد ببندش
اگه دو سه بار اينجوري كار كني راه مي افتي
در ضمن اولاي كار زياد به مشكل مي خوري مثل من البته منم هنوزم حرفه اي نشدم
ولي بايد ادم بالاخره از يه جايي شروع كنه
موفق باشي

mehdika

عضو جدید
سلام دوست عزيز
منم اين ترم ميكرو دارم
به نظر من هر برنامه اي را كه مي نويسي بيا تو codvisionهم بنويسش بعدش با proutes شبيه سازيش كن اگه جواب داد روي برد ببندش
اگه دو سه بار اينجوري كار كني راه مي افتي
در ضمن اولاي كار زياد به مشكل مي خوري مثل من البته منم هنوزم حرفه اي نشدم
ولي بايد ادم بالاخره از يه جايي شروع كنه
موفق باشي
تایید میکنم
یه کتاب خیلی باریکی هست به نام آموزش سریع avr codevision از انتشارات ناقوس، کمک خوبی میتونه بکنه در یادگیریه avr
موفق باشین

محمد پروانه

عضو جدید
سلام نظر بچه ها درسته ولی در تکمیل حرف بچه ها کتاب مداراتن با avr رو بگیر و پروژهاشو انجام بده و برنامه نویسی کن و با جواب اون کتاب مقایسه کن البته بصورت عملی
www.novin.loxblog.com

behbod

عضو جدید
من درس اصول میکروکامپیوتر را تقریبا خوب یاد گرفتم ولی از نظر عملی واجرای برنامه ها ازطریق avr مشکل دارم. پیشنهادتون چیه؟کلاس برم یا....؟:(
با عرض سلام
نظر کلیه دوستان درست است و من در تکمیل صحبت های دوستان می خوام یه پیشنهاد کنم
دوست عزیز شما می توانید از کلاس های مراکز فنی و حرفه استفاده کنید من خودم هم مثل شما بودم ولی در این مراکز هم avrوهمplcرا اموزش دیدم و خیلی هم راضی هستم
امیدوارم این تجربه من به درد شما هم بخوره

help me

عضو جدید
سلام لطفامنو راهنمایی کنین درباره اتصال دو دستگاه از طریق بلوتوث با میکروatmega 16یا atmega32
اطلاعات ارسالی باید روی lcdنمایش داده شود.

mobtime

عضو جدید
سلام لطفامنو راهنمایی کنین درباره اتصال دو دستگاه از طریق بلوتوث با میکروatmega 16یا atmega32
اطلاعات ارسالی باید روی lcdنمایش داده شود.
دوست عزیز ، به طور مستقیم نمیشه دو میکروکنترلر AVR رو از طریق واسط USB باهم مرتبط کرد ، فقط یک راه وجود داره ، و اونهم استفاده از چیپهای خاصی مثل PDIUSB یا FD245 که PDIUSB مناسبتره . قیمت تراشه PDIUSBD12D اگه در حال حاضر در بازار تهران باشه 3000 تومنه .

rama22707

عضو جدید
سلام به همه دوستان . منم همین ترم میکرو دارم. بهترین راهش کارکردن اولا با نرم افزار و بعدم بستن رو برده .

sasa.electronic

عضو جدید
کاربر ممتاز
میکرو درس بسیار جالبیه نمیدونم کجاش مشکله اولآ باید دستورالعمل هارو بلد باشید بدشم که تبدیل به زبان ماشینه من 8886 وظ80 خوندم اونا که انصافآچیزی نداشت avrکار نکردم ولی یه کتاب دوستم داره که میگه آموزش اول تا پیشرفته avrهستش اگه میخوایید اسمش و براتون بذارم توونستین پیدا کنیدحتما باعث پیشرفت تون خواهد شد.

navidkhob

عضو جدید
تجربه در avr

تجربه در avr

سلام به دوست خوبم.ببینید بچه اول واسه میکرو بگم که avr دیگه تو خیلی کشورها استفاده نمیشه اما تو ایران داره با اهمیت میشه.
بهترین کتاب مرجع برای avr که ضمایم عالی و پروژه هم داره:میکروکنترلرهای avr نوشته ی محمد مهدی پرتویی فر انتشارات نص
بهترین راه تسلط به میکرو و کارهای عملی:کار با نرم افزار proteus
بهترین راه برای یاد گیری این نرم افزار:استفاده از وبلاگ http://www.electronicnarm2010.blogfa.com
چون برای اولین بار فایل زیپی اماده کرده که به صورت اسلاید کل کار با avr تو این نرم افزارو گفته.
زبان برنامه نویسی مناسب و کتاب مرجع:برنامه نویسی به زبان c نوشته جعفر نژاد قمی انتشارات علوم رایانه
نرم افزار برای کار با زبان c هم می تونید از سایت این انتشارات بگیرید:
http://www.olomrayaneh.net

navidkhob

عضو جدید
خطای نوشتاری

خطای نوشتاری

واقعا متاسفم اشتباه نوشتم بچه
منظورم بچه ها بود.