زوجیت زیبا!!

حمید...HaMiD

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان.
چند روز پیش که مثل سایر روزها که مدتی رو به تفکر اختصاص میدم داشتم فکر می کردم که یه موضوع جالب به ذهنم رسید به خودم گفتم اینو توی باشگاه مطرح کنم ببینم نظر دوستان رو
حالا موضوع از این قرار بود:
توی دنیا اصل بر زوجیت بودنه نه فرد بودن و اصولا توی جهان به جز ذات پروردگار هیچ فرد بودنی وجود نداره!!:eek:
حالا چطور شد که به این اکتشاف رسیدم؟
خیلی اتفاقی چند تا عدد جلو چشمام بود که همگی فرد بودند و خیلی برام جالب بود که حاصل جمع هر دو عدد فردی همیشه یه عدد زوج جدیده؟؟!!
هیچ استثنایی هم وجود نداره. خیلی خوشم اومد!!:D
حتی موجودات تک سلولی رو هم که مورد مطالعه قرار بدیم باز توی همون تک سلول یه زوجیتی وجود داره.
با خودم گفتم که اگه یه کم به اطرافمون خوب نگاه کنیم میبینیم که خیلی از ما آدما(نمیدونم شاید خودم هم جزوشون باشم!) از همین اعداد کمتریم:sweatdrop::crying2:
واقعا خیلی خوبه که یه وقتهایی بشینیم و فکر کنیم که به کجا داریم میریم و میخواهیم که به کجا برسیم چون دنیا که اینجوری نمیمونه همیشه:w09:
نمیدونم که تا چه حد به این موضوع توجه میکنین ولی خوشحال میشم که از نظریات دوستان استفاده کنم.:w26:
همیشه پایدار و شاد باشین.;):w27:

پرندیس

کاربر بیش فعال
سلام مهندس....با تشکر...خوب به نظر من همه چی زوج داره تو قرآن هم اشاره شده.....به نظرم دنیایی که میگین همینجوری نمیمونه هم زوج داره داره میره یواش یواش به زوجش (عالم باقی)برسه تا تکمیل کنه نظام آفرینش رو....آدما باید جوری زندگی کنن تا زوجیت به کمال برسه حالا تو هر زمینه ای....فرد مطلق خداست ولی نشان از نقص نیست...چون کمال مطلقه....خیلی از این بحثا خوشم میاد....مرسی

solar flare

مدیر بازنشسته
آقاي غلامي ممنون از تاپيك خوبتون فرمايش و نظرتون كاملا متين
اما ما آدما(فقط بعضي از آدما) كم كم داريم قوانين زوجيت رو به هم ميزنيم
آيا تا به حال به اين نكته توجه كرديد كه مثلا ما ايراني ها كه مسلمان هستيم و بايد پايه زندگيمون در اسلام باشه كم كم داريم فراموش ميكنيم كه قوانين الهي چيه؟
در اسلام هر مرد و زني وظايفي در قبال هم دارن كه امروز ما انجام اون وظايف رو حمل بر زن ذليلي و مرد ذليلي ميذاريم و به مرور از زير بار اين وظايف شانه خالي ميكنيم
و تمام مسائلي كه به نظر ما امروزي ها ريز و حاشيه اي مياد جمع ميشن و مشكلات عديده اي رو بوجود ميارن و اين هم ميشه مقدمه اي براي طلاق و جدايي
كاش حداقل ما ايراني ها به وظايف ديني در مقابل هم عمل كنيم و زندگي رو زيباتر كنيم
به اميد آن روز

حمید...HaMiD

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مهندس....با تشکر...خوب به نظر من همه چی زوج داره تو قرآن هم اشاره شده.....به نظرم دنیایی که میگین همینجوری نمیمونه هم زوج داره داره میره یواش یواش به زوجش (عالم باقی)برسه تا تکمیل کنه نظام آفرینش رو....آدما باید جوری زندگی کنن تا زوجیت به کمال برسه حالا تو هر زمینه ای....فرد مطلق خداست ولی نشان از نقص نیست...چون کمال مطلقه....خیلی از این بحثا خوشم میاد....مرسی
خوشم اومد مرسی!!
نظرتون خیلی عالی بود باز هم ممنون.
همیشه شاد باشین.

حمید...HaMiD

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقاي غلامي ممنون از تاپيك خوبتون فرمايش و نظرتون كاملا متين
اما ما آدما(فقط بعضي از آدما) كم كم داريم قوانين زوجيت رو به هم ميزنيم
آيا تا به حال به اين نكته توجه كرديد كه مثلا ما ايراني ها كه مسلمان هستيم و بايد پايه زندگيمون در اسلام باشه كم كم داريم فراموش ميكنيم كه قوانين الهي چيه؟
در اسلام هر مرد و زني وظايفي در قبال هم دارن كه امروز ما انجام اون وظايف رو حمل بر زن ذليلي و مرد ذليلي ميذاريم و به مرور از زير بار اين وظايف شانه خالي ميكنيم
و تمام مسائلي كه به نظر ما امروزي ها ريز و حاشيه اي مياد جمع ميشن و مشكلات عديده اي رو بوجود ميارن و اين هم ميشه مقدمه اي براي طلاق و جدايي
كاش حداقل ما ايراني ها به وظايف ديني در مقابل هم عمل كنيم و زندگي رو زيباتر كنيم
به اميد آن روز
مرسی از زاویه دیدتون.
کماکان خوشم اومد!!
خدائیش حق با شماست و میتوانم بگم که واقعا متاسفم چون داریم با یه سری تفکرات اشتباه که بدبختانه خیلی هاش ریشه در فرهنگ تازه پیدا کرده خیلی هاست داره و روز به روز هم داره بیشتر تبلیغ میشه.
جالبه که بگم که اروپایی ها و امریکائیهایی که ازدواج کردن خیلی بیشتر از ماها دارن قوانینی رو که مد نظر شماست رعایت میکنن کاش توی جامعه ما هم خیلی ها این مسائل براشون بدیهی و قابل هضم بود.
همیشه شاد باشین.

En-mechanic

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام حمید جان
ممنون از مطلب جالبتون
کلا مبحث زوجیت در همه موجودات و پدیده های طبیعت مرسوم بوده و هست
در مورد ما انسانها این مسئله جدی تر به نظر میاد،و در دین ما و کتاب آسمانی ما هم به این موضوعات بسیار تاکید شده
بطوری که حضرت رسول میفرماید:هر انسانی که ازدواج میکند دینش کامل میشود
به وضوح میتوان اهمیت این مسئله را هم در تمامی ادیان و مذاهب به خوبی مشاهده کرد

حمید...HaMiD

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام حمید جان
ممنون از مطلب جالبتون
کلا مبحث زوجیت در همه موجودات و پدیده های طبیعت مرسوم بوده و هست
در مورد ما انسانها این مسئله جدی تر به نظر میاد،و در دین ما و کتاب آسمانی ما هم به این موضوعات بسیار تاکید شده
بطوری که حضرت رسول میفرماید:هر انسانی که ازدواج میکند دینش کامل میشود
به وضوح میتوان اهمیت این مسئله را هم در تمامی ادیان و مذاهب به خوبی مشاهده کرد
مرسی عزیزم که تایپیک رو خوندی.
شاد باشی.:gol:

mehrdad2000

عضو جدید
با سلام
من با نظر پرندیس عزیز موافقم خیلی کامل و جامع بیان کردند و جایی برای بحث من باقی نذاشتند
آقا حمید از تاپیک پر معنای شما هم سپاسگذارم;)

حمید...HaMiD

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
من با نظر پرندیس عزیز موافقم خیلی کامل و جامع بیان کردند و جایی برای بحث من باقی نذاشتند
آقا حمید از تاپیک پر معنای شما هم سپاسگذارم;)
اختیار داری عزیزم و مرسی که تایپیک رو خوندی دوست خوبم.
شاد باشی:gol:

حمید...HaMiD

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزان مهندس و غیر مهندس!!
حیف زوجیت به این زیبایی نیست:confused: که هیچ نظری نمیدین؟؟
:child::wallbash::w00::w06::w15:
:king:

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بابا خسته نباشی به موضوع خوبی اشاره کردی.
ولی این تدبر و تفکر شما به کشف موضوعی رسیده که از بدیهیاته.
بهتره ایندفعه که در عالم تفکر غرق میشین به یه راه حل برای رسیدن اسان و بی دردسر
به این موضوع ( زوجیت ) فکر کنین.

حمید...HaMiD

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا خسته نباشی به موضوع خوبی اشاره کردی.
ولی این تدبر و تفکر شما به کشف موضوعی رسیده که از بدیهیاته.
بهتره ایندفعه که در عالم تفکر غرق میشین به یه راه حل برای رسیدن اسان و بی دردسر
به این موضوع ( زوجیت ) فکر کنین.
مرسی .
ولی متاسفانه من هیچ راه حلی نمیتونم ارائه بدم!!
اینجا هر اتفاقی میفته چون هیچ چیز از قبل قابل پیش بینی و برنامه ریزی نیست و در هرحال شما با جنس مخالف خودتون اون هم از نوع ایرانیش سروکار دارین پس یا کچل باش یا کچل بخت یا هردوتاش!!

نگين...NeGiN سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهندس خيلي خوبه كه شما روي موضوعي تفكر مي كني

اما خداوند در قرآن هم به ابن موضوع زوجيت اشاره كرده چنان چه مي فرمايد :

و من كل شي خلقنا زوجين لعلكم تذكرون
و از هر چيزي دو گانه نر و ماده آفريديم اميد است كه عبرت بگيريد

انا خلقتناكم من ذكر و انثي
همانا خلق كرديم شما رو از مرد و زن

و اين آفرينش زوجيت به انسان محدود نشده بلگه نباتات رو هم در بر مي گيره

و من كل الثمرات جعل فيها زوجين اثنتين
و از هر ميوه اي در ان جفت جفت قرار داديم .

و من كل شي خلقنا زوجين
و از هرچيزي نر و ماده ( دو گانه ) افريديم ( شي در اين جا جامدات هستند )

و در كل مي تونيم بگيم نه تنها انسان ، حيوان، گياه ، بلكه هر جسم جامد زوجيت ( نر و ماده ) صدق مي كنه

يا به قول شما توي رياضيات مجموع هر دو عدد فرد ميشه يه عدد زوج
(( ما توي رياضيات تمام اينا رو اثبات مي كنيم اما خيلي ساده از كنارشون مي گذريم اما در تمامي علوم اگر بنگريم عظمت اين خالقو پي خواهيم برد ))

حتي ما در فيزيك خودمون هم اين نكته رو داريم الكترون و پروتون ( جفت ماده ) روي اين خيلي حرفا هست
كه در اين جا نمي گنجه

خيلي مسائل ديگه اي هم هست كه آدمي مي تونه با مشاهده ي اون ها به عظمت قرآن و حكمت اين دستگاه آفرينش پي ببره .

اما مهندس بهتون توصيه مي كنم گسترده تر كنيد تفكراتتون رو در همين زمينه و زمينه هاي ديگه (( چون رفتن راهي كه ديگران رفتن جز تكرار و درجا زدن چيزي نيست ، اگه تونستي خودت انديشه اي رو بيافريني يا اونو بارورترش كني موفقيت حساب مياد ))

موفق باشي
با احترام
ره 68 ( (N

• Like
واکنش ها: 2st

حمید...HaMiD

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهندس خيلي خوبه كه شما روي موضوعي تفكر مي كني

اما خداوند در قرآن هم به ابن موضوع زوجيت اشاره كرده چنان چه مي فرمايد :

و من كل شي خلقنا زوجين لعلكم تذكرون
و از هر چيزي دو گانه نر و ماده آفريديم اميد است كه عبرت بگيريد

انا خلقتناكم من ذكر و انثي
همانا خلق كرديم شما رو از مرد و زن

و اين آفرينش زوجيت به انسان محدود نشده بلگه نباتات رو هم در بر مي گيره

و من كل الثمرات جعل فيها زوجين اثنتين
و از هر ميوه اي در ان جفت جفت قرار داديم .

و من كل شي خلقنا زوجين
و از هرچيزي نر و ماده ( دو گانه ) افريديم ( شي در اين جا جامدات هستند )

و در كل مي تونيم بگيم نه تنها انسان ، حيوان، گياه ، بلكه هر جسم جامد زوجيت ( نر و ماده ) صدق مي كنه

يا به قول شما توي رياضيات مجموع هر دو عدد فرد ميشه يه عدد زوج
(( ما توي رياضيات تمام اينا رو اثبات مي كنيم اما خيلي ساده از كنارشون مي گذريم اما در تمامي علوم اگر بنگريم عظمت اين خالقو پي خواهيم برد ))

حتي ما در فيزيك خودمون هم اين نكته رو داريم الكترون و پروتون ( جفت ماده ) روي اين خيلي حرفا هست
كه در اين جا نمي گنجه

خيلي مسائل ديگه اي هم هست كه آدمي مي تونه با مشاهده ي اون ها به عظمت قرآن و حكمت اين دستگاه آفرينش پي ببره .

اما مهندس بهتون توصيه مي كنم گسترده تر كنيد تفكراتتون رو در همين زمينه و زمينه هاي ديگه (( چون رفتن راهي كه ديگران رفتن جز تكرار و درجا زدن چيزي نيست ، اگه تونستي خودت انديشه اي رو بيافريني يا اونو بارورترش كني موفقيت حساب مياد ))

موفق باشي
با احترام
ره 68 ( (N
ممنون که شرکت کردین
ولی فکر کنم دقت نکردین منظور من انسانها نبود و حتی به موجودات تک سلولی هم اشاره کردم.
مهم نیست که این راه رو دیگران رفته باشن مهم اینه که توی راهی که هستم لذت ببرم
و هر چقدر هم که نفکرات گسترده ای هم داشته باشی وقتی گستردگی دنیا رو میبینی به کوچک بودن تفکراتت پی میبری.
مهم اینه که شاد باشی و لذت ببری.
پس شاد باشین!!:gol::biggrin:

sima.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
به قول خودتون: خوشم اومد. جالب بود.
شاد باشيد

Savalancivil

کاربر بیش فعال
ممنون که شرکت کردین
ولی فکر کنم دقت نکردین منظور من انسانها نبود و حتی به موجودات تک سلولی هم اشاره کردم.
مهم نیست که این راه رو دیگران رفته باشن مهم اینه که توی راهی که هستم لذت ببرم
و هر چقدر هم که نفکرات گسترده ای هم داشته باشی وقتی گستردگی دنیا رو میبینی به کوچک بودن تفکراتت پی میبری.
مهم اینه که شاد باشی و لذت ببری.
پس شاد باشین!!:gol::biggrin:
ممنون از موضوع زیبایی که نوشتین در تکمیل حرفهای شما باید بگم اصلا آیه ای در قران هم وجود داره (دقیقا یادم نیست اما اگه خواستین میتونم پیداش کنم) که در اون نوشته ((خداوند همه موجودات رو به صورت زوج افریده))
به همین دلیل من حرفهای شما رو تایید میکنم.:)