تاپيك سوال و درخواست (محل پاسخ گويي به نياز هاي اعضا)

p.izadkhah

عضو جدید
سلام من دارم روی پمپ کردن سیالات و انواع پمپ تحقیق میکنم به مطالب بیشتر و جامع تری نیاز دارم لطفا چند تا سایت یا چند تا مرجع دیگه ی خوب به من معرفی کنید.ممنون:w10:

pariskocholo

عضو جدید
کسی در زمینه ی وارونگی اب و روغن یا روش محاسبات les کار کرده -مطلب میخوام

shahrameng

کاربر فعال

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/quote_icon.png نوشته اصلي بوسيله shahramenghttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost-left.png
سلام دوستان کسی اطلاعاتی راجع به این مورد داره؟
روابط و فرمولهای محاسباتی مشخصات (نظیر ضریب هدایت حرارتی ، پی هاش ،لزجت و...) اختلاط 2 یا چند سیال
یعنی اگه 2 سیال رو قاطی کنیم مشخصه سیال جدید رو چطوری باید محاسبه کنیم؟
با سپاس

من منظورم سیال مایع امتزاجی هستش حالا اگه بتونید چند برگ فرمولهای این موضوع با رفرنس بهم معرفی کنی ممنون میشم
بازم ممنونم
در واقع اگه دو سیال با هم مخلوط بشه ویسکوزیته یا صریب انتقال حرارت هدایتی یا رینولدز و سایر خصوسیات سیال جدید تحت چه روابطی بدست میاد
اگه کسی کمک کنه ممنونم​

aghajavad

عضو جدید
درخواست

درخواست

سلام و خسته نباشید احنیاج به نرم افزار aspen htfs و کتاب طراحی مبدل حرارتی نوشته ابولفضل جاوونی دارم .... لطفا اگه امکان داره کمکم کنید

hossein21

عضو جدید
سلام
نحوه محاسبه نیروی لیفت یک ملخ ساده رو میخواستم؟
مرسی

firemetal

عضو جدید
سلام بچه ها
کسی در مورد شبیه سازی fsw در نرم افزار sys یا abaqus یا درون نرم افزار دیگه اطلاعی نداره؟؟؟
خیلی بهش نیاز دارم....

moabdi

عضو جدید
آیا اینکه گفته میشه باسه دوره های piping و pdms بهتره سیالات و پمپ فن رو پاس کرده باشین درسته!؟
من خودم ترم 3 هستم تازه این ترم سیالات دارم,دانشگاه این ترم این 2 دوره رو برگزار کرده منم خیلی دوست دارم همین ترم این دوره ها رو یاد بگیرم!
آیا سیالات و پمپ فن توی یادگیریم مشکل ایجاد خواهند کرد!؟
یعنی نمیتونم به صورت آزاد مطالبی رو که هنوز نخوندم مطالعه کنم!؟
خواهش میکنم زودتر کمک کنید که اقدام کنم!
ممنون!

سلام دوست من

براي يادگيري piping و pdms نيازي به يادگيري موارد ذكر شده به عنوان پيش نياز نيست، اما بد نيست نسبت به سيالات و پمپ ها ديد داشته باشي .

در piping به شما استاندارد هاي فلنج ها ، لوله ها ، شيرها و ...... و نحوه چيدمان و استفاده از آن در طراحي يك سايت رو آموزش مي ده.

شما مي توانيد براي مطالعه به كتاب كليات طراحي piping كه توي بازار هست استفاده كني مثلا كتاب تاليف و ترجمه شده آقاي قندچي

موفق باشي

kh_nassaj

عضو جدید
سلام. خواستم درخواست فرم یا نمونه رزومه فارسی مربوط به رشته مهندسی مکانیک رو تو قسمت تاپیک ها بدم، فقط 35 کاراکتر قبول میکنه، کمتر هم زدم ولی باز ارسال نشد. گفتم شاید اینجا به نتیجه برسم. ممنونم

anishtain4

عضو جدید
سلام. خواستم درخواست فرم یا نمونه رزومه فارسی مربوط به رشته مهندسی مکانیک رو تو قسمت تاپیک ها بدم، فقط 35 کاراکتر قبول میکنه، کمتر هم زدم ولی باز ارسال نشد. گفتم شاید اینجا به نتیجه برسم. ممنونم

رزومه مهندسی مکانیک با مهندسی های دیگه فرقی نداره که!! فقط چیزهایی که می نویسی فرق دارن. شما تو گوگل نمونه رزومه رو بگردی فکر کنم خیلی بیشتر موفق باشی

anishtain4

عضو جدید
سلام
نحوه محاسبه نیروی لیفت یک ملخ ساده رو میخواستم؟
مرسی

منظورت از نیروی لیفت ملخ چیه؟‌ ملخ تراست ایجاد می کنه،‌ بال لیفت میده.
در نهایت ملخ هم نوعی ایرفویل هست که حرکت دورانی داره. از همون قوانین بدست میاد فکر کنم

Golden Boy

عضو جدید
در نهایت ملخ هم نوعی ایرفویل هست که حرکت دورانی داره. از همون قوانین بدست میاد فکر کنم[/QUOT

سلام
نه دوست عزیز اشتباه فکر میکنی. ملخ علاوه بر نیروی تراست نیروی لیفت هم تولید میکنه که تو طراحی های دقیق باید محاسبه و در نظر گرفته شه روابطش هم تو کتابای طراحی پیدا میشه.

eydani

عضو جدید
یه سوال از اساتید محترم داشتم
سوال 6-76 سیالات وایت ویراش ششم را میشه یه نفر برای من توضح دهد؟
عکس را ضمیمه کردم
افت توربین راست که زده 14.53 متر و افت چپ را زده 13.62 چطور حساب کرده است؟
چرا باید اف توربین تقریبا 9.9 متر باشد؟

پیوست ها

• S1.jpg
    S1.jpg
    29.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • S2.jpg
    S2.jpg
    31.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه سوال از اساتید محترم داشتم
سوال 6-76 سیالات وایت ویراش ششم را میشه یه نفر برای من توضح دهد؟
عکس را ضمیمه کردم
افت توربین راست که زده 14.53 متر و افت چپ را زده 13.62 چطور حساب کرده است؟
چرا باید اف توربین تقریبا 9.9 متر باشد؟
سلام
اول که دبی رو حدس میزنه، با استفاده از اون رینولدز رو حساب میکنه، بعدم از جدول fهارو میخونه
این حدس چون جواب دقیق مساله نیست مقدار سمت راست و چپ معادله باهم مساوی نمیشه، هرچقدر حدس دقیقتر باشه مقدارها به هم نزدیکتر میشه، تا به 9.9 برسه
راه حل کامل اینطوریه:
بعد از اینکه fها بدست اومد، دبی رو فقط در سمت راست معادله جایگذاری میکنید، بعد مقدار Q قرار گرفته در سمت راست بدست میاد (روش های محاسبات عددی)
این میشه حدس جدید برای دبی، باز میرید رینولدز و fها رو محاسبه میکنید و یکبار دیگه Q رو بدست میارید. تا جایی ادامه میدید که خطا کم بشه

anishtain4

عضو جدید
در نهایت ملخ هم نوعی ایرفویل هست که حرکت دورانی داره. از همون قوانین بدست میاد فکر کنم[/QUOT

سلام
نه دوست عزیز اشتباه فکر میکنی. ملخ علاوه بر نیروی تراست نیروی لیفت هم تولید میکنه که تو طراحی های دقیق باید محاسبه و در نظر گرفته شه روابطش هم تو کتابای طراحی پیدا میشه.

دوست عزیز نیروی تراست، لیفت و درگ بر اساس جهت تعریف می شن. هر پره ی ملخ دقیقن یک ایرفویل هست. اگه ملخ رو برای هلیکوپتر در نظر بگیری نیروش میشه لیفت،‌ اگه برای هواپیما در نظر بگیری میشه تراست و تو هلیکوپتر تراست نداره تو هواپیما لیفت نداره

Farzad6669

عضو جدید
سلام دوستان.اگه میشه کمکم کنید یه گزارش کار واسه درس علم مواد پیدا کنم.ممنون

sina rashidi

عضو جدید
با سلام
میشه یک نفر لطف کنه و چندتا سایت یا فایل در مورد اندازه گیری کمیت های مهندسی یا روش ها و دستگاه های اندازه گیری جریان سیالات معرفی کنه؟
خیلی ضروریه
ممنون

shalizeh_nh

عضو جدید
سئوال مفهومی سیالاتی

سئوال مفهومی سیالاتی

سلام به دوستان عزیز
میشه لطفا تو جواب دادن به این سئوال کمکم کنین؟

صفحه افقی مشبکی داریم که سیالی لزج و تراکم ناپذیر با سرعت یکنواخت روی اون جریان داره، این سیال به سوراخهای صفحه تزریق میشه یا باعث مکش میشه؟ که البته می دونم تزریق هست. ولی دلیلش از نظر علمی چیه!؟ آیا ربطی به فشار و ضخامت لایه مرزی داره یا نه؟ چطور توجیحش میکنیم؟
ss.jpg

پیوست ها

• sayal.jpg
    sayal.jpg
    2.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

shalizeh_nh

عضو جدید
سلام به دوستان عزیز

صفحه افقی مشبکی داریم که سیالی لزج و تراکم ناپذیر با سرعت یکنواخت روی اون جریان داره، این سیال به سوراخهای صفحه تزریق میشه یا باعث مکش میشه؟ که البته می دونم تزریق هست. ولی دلیلش از نظر علمی چیه!؟ آیا ربطی به فشار و ضخامت لایه مرزی داره یا نه؟ چطور توجیحش میکنیم؟

اگه g شتاب گرانش رو تاثیر ندیم چطور؟ یعنی صفحه رو مثلا عمودی در نظر بگیریم!

mojtaba-lotfi

عضو جدید
بچه ها دانشجوی ترم 5 هستم...میخواستم توی یه زمینه در مورد مکانیک سیالات(انرژی) کار کنم.دقیقا چه زمینه هایی هست؟مثلا توربین های گازی....آیرودینامیک..........

sina rashidi

عضو جدید
سلام. من در مورد روش دوپلر یا داپلر در جریان سنجی سیالات مطلب لازم دارم. خواهشا یکی بیاد مطلب بذاره.
تو رو خدا
خیلی واجب و ضروریه
خواهشا............

Amir_Ans

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
کسی میتونه استاندارد
BS 5353:1989BS 5353:1989
Specification for
Steel plug valves

بهم بده ؟؟ تشکر

omidjafari

عضو جدید
با سلام خدمت شما

می خواستم بدونم 5 مدل اصلی سیالات غیر نیوتنی کدوم ها هستند ؟ ( با فرمول هایشان ) .
با تشکر

anishtain4

عضو جدید
سلام به دوستان عزیز

اگه g شتاب گرانش رو تاثیر ندیم چطور؟ یعنی صفحه رو مثلا عمودی در نظر بگیریم!

اینکه تو صفحه suction داشته باشی یا blowing بستگی به فشار سیال پشت صفحه داره و صفحه جلوی صفحه. دلیل حرکت سیال همون اختلاف فشار هست( فشار دینامیک+فشار استاتیک)

juliosezar

عضو جدید
سلام.من توی درس محاسبات عددی پیشرفته،یه پروژه ی انتقال حرارتی دارم که باید از روش finite difference و با نودهای غیر یکنواخت(non uniform grid) انجام بشه.مساله شامل یه دیواره که حالتش پایا و یه بعدیه و در یه طرف دما ثابت و طرف دیگه جابجایی و تشعشع داره.بعد از حل این مسئله باید اونو به زبان فرترن بنویسیم.میخواستم اگه کسی از دوستان منبعی در این مورد داره که شامل مثال های مشابه هست مخصوصاً برای قسمت گره های غیریکنواخت اینجا بذاره تا روند کار یه جورایی دستم بیاد.ممنون

anishtain4

عضو جدید
سلام.من توی درس محاسبات عددی پیشرفته،یه پروژه ی انتقال حرارتی دارم که باید از روش finite difference و با نودهای غیر یکنواخت(non uniform grid) انجام بشه.مساله شامل یه دیواره که حالتش پایا و یه بعدیه و در یه طرف دما ثابت و طرف دیگه جابجایی و تشعشع داره.بعد از حل این مسئله باید اونو به زبان فرترن بنویسیم.میخواستم اگه کسی از دوستان منبعی در این مورد داره که شامل مثال های مشابه هست مخصوصاً برای قسمت گره های غیریکنواخت اینجا بذاره تا روند کار یه جورایی دستم بیاد.ممنون

به کتاب محاسبات عددی هافمن مراجعه کنید. گره های یکنواخت با گره های غیر یکنواخت فرقی ندارن فقط شما فاصله رو حذف نمی کنید و به عنوان یه پارامتر تو معادلات گسسته شده میارید

a3emoon

عضو جدید
سلام. در یک کارخانه پودر آب پنیر به روش اسپری درایر پس از تولید مشکل سفت شدن پودر وجود داره و یک مرحله ای هم تولید می شه. دوستان اگر راه حلی دارند ممنون می شم بدونم.